Karstalus
+2
thunder vakar pacienāja ar kaut ko pirms tam nesmeķētu - karstalus.
Tā kā varžu ēdājiem ir karstvīns, tā letiņiem ir karstalus. Un garšo šamais arī labāk kā vienkārši silts alus. Būtībā tas ir pavisam cits dzēriens.

Kaut kāda recepte šiten te : dzerualu.wordpress.com/2009/11/26/karstais...

Šodien pats ar sataisīju - 1 Piebalgas Senču, mazliet citrona sulas, 3 tējkarotes medus un cukurs tik daudz, lai nebūtu rūgts. Būtībā gāzt var visu, ko gāž visādiem karstajiem - krustnagliņas, kanēli, čili, visādus viltīgos, smaržīgos piparus utt. Galvenais, to alu neuzvārīt, citādāk garšos pēc spirtotas hu**as. Un dzēriena taisīšanai kaut kāds rūgtais tumšais ir labāks kā tie porteri.

Ziemā makten labs, tieši sildošā efekta dēļ, pie tam pēc garšas arī, man šķiet, super.
Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
+4
Vislabākais karstalus, ko esmu dzēris, bija saulē turēts Wendenes tumšais.

Eh, bij laiki....
0
man no šodienas tas piebaldzēns vēl leduskapī stāv. moš jāuzvāra? bet vēls jau, bļa.

bet vispār, būs jāaizšauj, kiril, uz miestiņu, jāpaņem kaut kāds nefiltrēts jēdzīgs tumšais un tad kārtīgu sildīšanos, nevis tā kā vakar. :D
0
Kur ta tu Miestiņā jēdzīgu tumšo dabūsi. Cik ta mums vispār tumšie ali Latvijā iraid? Piebalgas Lux, Bauskas tumšais, Aldara Porteris, Cēsu porteris, Lāčpeža tumšais... vai ir vēl kāds ko esmu piemirsis?
0
mja. užavas tumšais. bet tas jau nav miestiņā. tumšais krāslavnieks vels viņ zin kā garšotu. nedaudz fail.
0
Brūvera Mellais ,.,.
0
Užavas, Brālis, Brengulis - tie tumšie ir tumši tieši kurā vietā?
+6
naktī pie izslēgtas gaismas...
0
''cukurs tik daudz, lai nebūtu rūgts''

Kas tas pa alu, ka nav rūgts ??? Neatbalstu šitādu ņirgāšanos pa dzērienu. Balzāmu var karstā veidā sautēt iekšā ....
0
Brālim tak ar tumšais i. Valmiermuižai ar.
0
Eh, es tos Brūvera brīnumus visus esu pasmeķējis, (ko bodē var dabūt), un priekš manis tā darītava neeksistē.
0
Brālim tumšais nav tumšāks par Užavas - t.i. knapi sarkans.
0
Mums jau no mellajiem tik Brūvera un Aldara Porteris ....
0
Nupat Bauskas tumšo ielaku - nu tā ... sūdīgākais Valmiermuižas bij tumšāks un gardāks ...
+2
Vai ta to, ka alus ir "tumšais", nosaka pēc krāsas? :)))

@BoD - iemēģini to briesmoni, tev patiks. Tici man, pārsteidzoši alains un labs. No tā piebaldzēna man sanāca tāds apmēram - nav tas rūgtums, kas paliek rīkles galā, nav arī tā karbonizācija, kas bik kņudina, bet ir silts, smaržīgs un ar tādu rūgtumu, kas mazliet kož mēlē, bet pēc norīšanas paliek tāds medains siltums...

Un, manuprāt, šitam briesmonim derēs jebkāds tērvetes, užavas, bauskas vai piebalgas alēns. Galvenais nesabojāt priekšstatu par dzērienu ar kaut kādu sapuvušu aldari vai cēsu, vai, bļe, apinīti, kuri, kā šodien noskaidroju, ir arī bundžās... pie tam bundžās dārgāki nekā pudelēs.
0
mellajiem ne mellajiem, bet als, kas garšo un izskatās kā tumšais tik vien jau laikam arī mums bodē dabonams ir kā tie ko es piesaucu + Brūvera mellais. Tā ir kā ir.

Ja es kaut ko esmu nepelnīti piemirsis, vai nezinu par eksistenci - laipni lūgti man aizrādīt, koriģēt un nicīgi izsacīties.
0
tās apinīša bundžas tajā benzīntankā bija epic. :D
+1
Nea, es karstalu noraidu kā šķiru. Alum jābūt aukstam. Punktc (.) No veicī nopērkamajiem tumsīšiem Krušovice man mīļākais.
0
Tak ne jau pēc krāsas vien - bet tie ko es pieminēju - Brenguls, Užavas, Brālļa "tumšīe" - nu tik tādi bik citas zortes iesala apveltīti gaišie. Ne garšo, ne izskatās pēc tumšā.

P.S. Svaigs Užavas tumšais visnotaļ varētu būt vislabākais Latvijā sabrūvētais alus, tā kā nepārprotiet - es jau nenodiršu šitos sarkanos alus, es tik pa to, ka sarkans nav tumšs.
0
Nu, Užavas ir normāls kvass. No Latvju tumšajiem man rullē Brūvera Mellais un Aldara Porteris. Arī Lāčplēsim tik Tumšais ir vienīgais dzeramais. Pie balgas Lux ir labs, bet Sātans bija ūber alles
+4
Tumšais Brālis tulkojumā ir Dark Brother.... :D Kaut kā uz nigga geto velk...
0
Brūvera Melnais ir tiešām ļoti labs, taču žēl, ka nopērkams vien puslitra pudelēs. Sarkanais, gaišais un kviešu ir dabūjami arī litra traukos par krietni vien izdevīgāku cenu.
0
Hm, vipār mellais ar ir litriniekā, tikai kādu brīdi nav manīts. Savlaik arī 1.5l petenēs bija pieejami.
0
Ne velna nav. Senāk bija, bet nu kādu gadu vai pusgadu manīts nav. Dažādos veikalos esmu meklējis, bet visur ir tikai sarkanais, gaišais un kviešu. Melnā nav.
0
Šovasar toč vēl bija litriniekā. Pats lietoju.
+2
Vasara jau arī bija pirms pusgada.
Bet ja kāds pamanās atrast vietu, kur šī dzira iepērkama litra tilpumā, tad būšu pateicīgs par info!
0
^pirms nedaudz mazāk kā mēneša Mūkusalas ielas Prizmā bija
+1
Cik nekrietni! Es tādā Prizmā nekad savu kāju nesperu, jo nav pa ceļam...
0
tāds pats veikals ir arī Dominā, tā kā tur arī iespējams varētu būt kārotais aliņš
0
Nuja, bet taisni šos abus nekad neapmeklēju....protams, dzīties uz turieni pēc mazliet lētāka alus būtu absurdi - iznāks dārgāk no visiem aspektiem.

Štruntīgi, ka tieši man vispieejamākajos RIMI šamējais nav. Ir gaišais, ir sarkanais un kviešu arīdzan. Melnais - tikai 0,5 l pudelēs. Gnīdas!
0
Prismā ar nav manīts. Citām šķirnēm ir, bet šitam nav ... laikam lai neapdzeras :)
0
Lai gan uz etiķetes atzīmēti 7%, šis man nešķita pārāk reibinošs. Cenas dēļ šamo lielos kvantumos dzēris gan neesmu, taču pēc daža lētā alus var just lielāku reibumu.
Bet tā garša, tā garša...
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [2]
pincītis
vainamoinen
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
MEDIEVAL (19 gadi)
Sedmenc (15 gadi)
Racējs (1 gadiņš)
Viskas