BANDAVA 18.-20.08.2023. laukos pie Aizputes
+3
[#]
Bandava 2023 – metālmūzikas un senvēstures festivāls

2023. gada 18. un 19. augustā notiks otrs XXX mūzikas un tradicionālās kultūras festivāls “Bandava”. Tematiskais vadmotīvs — kurši un to dzīve vēlajā dzelzs laikmetā.
Mājīgais mazformāta festivāls ilgs divas dienas, un tā apmeklētāji varēs nakšņot telšu pilsētiņā.

Festivāls “Bandava” iedibināts 2022. gadā, lai popularizētu Kurzemes kultūrvēsturiskās saknes un Bandavu kā vienu no Latvijas vēsturiskās zemes — Kurzemes — nozīmīgām sastāvdaļām, kas savulaik sniegusi artavu Kurzemes identitātes veidošanā.
Arī 2023. gadā festivāla mājvieta būs jauntopošā kultūrvieta “Bandava” (bandava.lv). Proti, otrais brīvdabas saiets notiks Dienvidkurzemes novada Kazdangas pagasta “Upīšu” teritorijā, kurā trīs sabiedrisko organizāciju kopdarba rezultātā uzsākts pakāpeniski veidot kuršu sētu un iekopt ap to apkārtni.

Festivālā programma ir mērķtiecīgi kombinēta: 1) muzikālā programma (folkroks un metālmūzika), 2) aktivitātes Senajā ciemā jeb topošajā kuršu sētā un 3) stāstījumi (lekcijas) klētī.
Apmeklētājiem tā būs tikšanās ar Latvijas laukiem mūsdienās – grantēts ceļš, autostāvvieta pļavā, Kurzemes debesis un augusta noskaņa. Savukārt pašā notikuma vietā – tikšanās iespēja ar nelielu versiju par seno Kursu, kā arī iespēja līdzdarboties un iegūt kādas jaunas iemaņas un zināšanas.

Nepalaid garām iespēju pieskarties vēsturei un atklāt kādu jaunu Kurzemes rakstura un tradīciju šķautni! Interesenti varēs piedalīties seno arodu meistaru vai eksperimentālās arheoloģijas lietpratēju rīkotajās meistarklasēs, vērot vēstures rekonstrukcijas klubu piedāvātos cīņu paraugdemonstrējumus un turnīru, kā arī iesaistīties viduslaiku spēlēs un veiklības sacensībās.

Mūzikas grupas, vēstures rekonstruktori, amatnieki un meistari, kuri vēlētos piedalīties, lūgums sazināties ar rīkotājiem pēc 13. jūnija uz e-pastu: bandava.info[at]gmail[dot]com

Ķeksē kalendāru un stājies rindā, vietu skaits ierobežots (350 gab.).
Bandu saraksts un biļetes būs pieejami tikai pēc ZL festa.
Pieseko: www.facebook.com/events/126707931753...
Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
Šim resursam nav neviena komentāra!
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji, tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [1]
BigUgga
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
undead666 (16 gadi)
HH (14 gadi)
Viskas