EM SINFONIA
0
dabuuju shis bandas pirmo albumu In Mournings symphony, kas iznaacis 1999. un ko varu teikt, tiiri labi gaaja pie sirds, godiigi sakot sen nebiju dzirdejis tadu labu doom. taaads vienkaarsh, nesamaakslots un ljoti sirsniigs, growlings, drusku clean, sievieshu vokaals(neuzbaazigs) un seeriiga vijoliite. noskaidroju ka shiem esot veelviens albums Intimate Portrait, to veel neesmu dabuujis.
un kas pats interesantaakais ir tas, ka grupa ir no ASV un tur speelee Brian Griffin no BROKEN HOPE!!! tas vinja sideprojects...un jasaka ka ieklausoties tieshaaam vietaam ir taadas leenas, bet it kaa neduumiskas fishkas, gluzhi kaa Broken hopiem tie leenie kusaki dziesmaas...savdabiigi, domaaju ka arii galjas cieniitaajiem vareetu patikt..varbuut arii nee...hvz..klausaas pashi:)
Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
0
tuulinj paskatiisimies, kur varam dabuut :)
0
hmm, laikam doom kljuust atkal aktuaals kaut gan jau visu laiku ir bijis savaa nosveertajaa esiibaa.japagraabjas shitais ar
0
noklausiijos vinju `Intimate Portrait`, nju bljins, saakums taads daudzsolosh, leens, smags, druums, veel vokaals tiiri neko, BET, kad saak taa vecene piiksteet - nu nevaru. tracina - visu atmosfeeru sabojaa >:E
0
eh... ar sieviešu vokāliem vienmēr jābūt piesardzīgam... vot, shape of despair, tas sanāk labi, neuzmācīgs, ļoti atmosfērisks sievietes vokāls... būs šitas jādabū, lai var novērtēt...
0
njaaa... ar sieviešu vokāliem toč jābūt piesardzīgam. Ka nesanāk šmucīte.
0
man principaa nekadu iebildumu nav...vienigais ko nepanesu ir taas operveidiigaas vokaalistes, taadu gan tikko izdzirdu taa sleedzu aaraa, jo blin ja gribeeshu dzirdet operu tad ielikshu Sonoras Vaices CD. bet shini em sinfonia man patika..
0
bāc, un daudzām šādām grupām ir tā nejēdzīgā tendence likt vijoli iekšā... bāc, ka tik kopēt MDB agrīnos laikus... tikai, problēma... es neesmu dzirdējis nevienu labu vijoli nevienā death/doom grupā pēc MDB Martin Powell. vienmēr visi aiziet liekos manierismos, un sanak salkana mūzika... siši vijoļkājas...
0
za to Skyclad ir zajebis vijole :P
0
samērā sakarīgs sieviešu vokāls ir čehu (vai slovāku??) dūmeriem Ashes You Leave.

nu a par vijolēm runājot: ļoti labas vijoļu partijas ir holandiešu doom ( līdz 1998. gadam...., vēlāk šiem stils mainījies) komandai Celestial Season albumos - 1993 Forever Scarlet Passion un 1995 Solar Lovers.
Doom faniem ( principā sevi par tādu ar uzskatu ) šie albumi varētu itin ieinteresēt..., sevišķi 1993. gada plate.
0
man ir abi - un abi spaarda!

runaajot par vijoleem, `sins of thy beloved` arii skan ljoti izteiksmiigi druumi
0
hmmm, man vijolītes nepatīk. ja tās taisītas uz sintiņa, kā evoken "where ghosts fall silent", tad tiešām ir super, bet, lailāka daļa tik un tā tās izmanto nevietā un sanāk salkani. ashes you leave... vienu brīdi patika, bet, tad man tas viss piegriezās; apstājos pie veču lamentiem, piem., morgion... vot tā ir atmosfēra, nevis tie mūžīgie soprāni, alti un operas... beauty and the beast metal not for me, no no... bet, lai neliktos galīgs šovinists - norvēģu grupai Funeral bija tikai sieviešu vokals, un vot tas bija baudāms... man ir albūms In fields of Pestilent Grief... zajebis, kas par funeral doom...
0
ui, tas Funeral bij sen man kautkaadaa kasetee no viena keeksa panjemts. Un, piedod man, Edenbeast, bet tas baabietis tur vilka tik shkjiibi, ka gruuti bija to pieciest. Var jau buut, ka tas piedod kautkaadu baigo noskanju, bet klausiities bija gruuti.
0
nu ja par sievieshu vokaaliem,tad man vislabaak patik ta pati vecaa labaa kristiine no lacuna coilun anneke no gathering, veel taada mazpaziistama itaalju banda evenvast-muzons tads samociits, var just ka jauna grupa un nav taaa iisti pieshaavushies, bet vokaals ljoti jauks meitenei..taads zems. kas veel?
0
es jau esmu dzirdējis tik to vienu albūmu no funeral... varbūt, ar dziedāja šķībi, bet ne tajā, kas man ir... gan jau dabūsu noklausīties kādu citu ar... bet, tomēr diez vai... garlaicīgi tapat bija, neskatoties uz to, ka bik patika....
0
Tavu māt!!@! Šitas NAV doom; nu cik var ar jums plēsties... Gotika kaut kāda tā ir :)
Nolieciet šo grupu blakus Black Sabbath, Pentagram, Candlemass, Solitude Aeturnus, The Obsessed... Salīdziniet. Doom Metal fani pasludina karu analfabētiem un pinkšķošiem ņauduļiem! :))

Vispār, iesaku par mūziku palasīties šai saitā un iegriezteis tā forumā:
www.intothesun.by.ru/doomdaemon.html...

Pasveiciniet Berku!
0
Ja par sievbalsīm, tad tīkams altiņš ir arī Nerai no Darzamat.
0
Stonerosis, Tu veel piemirsi St. Vitus :D

ir tacu dazaadi doom novirzieni! jebshu atkal saaksim veco dziesmu par trVe, jo, redz, tie taksh bi pirmie, taatad zaibis un viss, kas radies peec tam un nespeelee taadaa pasaa stilaa, ir KAKA ar visiem lielajiem burtiem?? turpinaasim visu dziivi klausiities black sabbath, jo, tas redz ir tas iistais? neapniik?
0
stonerosis...negribaas striideetires, jo cik cilveeku tik viedoklju, bet...black sabbath ir tik pat lielaa meeraa doom cik venom ir black metal, domaaju ka ja ozijam kaut ko taadu pateiktu..vinsj teiktu KO?
0
BigUgga,
atvaino, aizmirsu... Bet pārējie pat neatcerējās!
Un, kamēr tas tā būs - We will come as The Wrath of the War Elephants!
www.stonerrock.com/jukebox/Reverend_Bi...
0
Universum,
Un, ja kādu grupu pieskaita doom metal tikai tāpēc, ka tā lēni spēlē caur distortion, man arī jāsaka "KO?".
Ir tomēr kaut kas, kas metāla stāv ārpus saunda, ārpus imidža - un tā ir mūzika.
Neviens negrib kakas ēst; tradīcijas ir jāciena, un vēsture jāzin *baksta ar pirkstu gaisā*. Citādi mēs visi kļūsim par nēģeriem.
0
ok, tradicijas ir jaciena...BET, piem mans vecais par heavy metal uzskata led zepelin-man tas liekas vispaar vecs muzons kuraa nekaa veertiiga nav, jo nedzivoju taja laikaa liidz ar to tas man viss ir svesh, es par hevy metal uzskatu judas priest. un par doom, to saaku klausities ar MDB-symphonaire, anathema-crestfallen un PL-gothic- liidz ar to visas nakamaas bandas es veerteeju peec saveejaas meerauklas, tapec black sabath par doom neuzskatu, ja un ne jau visu kas lens uzskatu par doom, bet Em Sinfonia visnotalj labi iet apaksh virsraksta DOOM. tapat kaa teiksim zem uzraksta DEATH Metal apakšā iet teiksim Morbid Angel un Deicide, lai gan muzons ir atshkjiriigs
0
P.S. un ne jau viss kur iedziedas vecene un iechiigaajas vijole ir gotika:)
0
Par to jau es arī runāju.
Paradise Lost, My Dying Bride, ANathema būtībā spēlēja death metal ar doom elementiem; un par doom drīzāk var nosaukt tādas Led Zeppelin dziesmas, kā "Dazed And Confused"...
Ne jau iekš distortion pedāļa tas metāls slēpjas; ne tik svarīgs arī laiks, kurā kāda grupa funkcionējusi. Būtībā, tikai paanalizējot pašas dziesmu struktūras, var izdalīt kāda mūzikas novirrziena raksturīgākās iezīmes. Un tā nu, salīdzinājuši Solitude Aeturnus ar Moonspell Un Tiamat, savos informatīvajos saitos visādi gudreļui turpina rakstīt, ka S.A. spēlē heavy metal ar doom elementiem...
Kā būtu, ja es Tev liktu priekšā Children Of Bodom kā death metal, aizmirstot par Death un Morbid Angel?
Vai kādam mūzikas novirzienam ir jāmirst tikai mūzikas žurnālistu kretīnisma dēļ?
Sorry; kādam tuvi melnie stārķi, citam - doom metal :)
0
Par P.S. tēmu arī strīdēties varētu, tur piekrītu. Tas jau tika šeit itin sparīgi darīts kādu gadu atpakaļ, kad neznokurienes tika saradušies Sisters Of Mercy un Fields Of The Nephilim fani; nu gluži kā es tagad :)
0
children of bodom? tulit pateikshu...nu teiksim 90gadu sakuma skandinavu death sceena ar visiem entombediem, dismemberiem, unleashediem-visi raxtijushies vienaa sunlight studijaa visi ar vienu un to pashu fuuzi. principaa nezinu vai COB ir raxtiijushies Abyss studijaa pie peetera, bet nu sounds ir liidziigs, liidz ar to vareetu teikt ka ir jaunaa skandinaavu death sceena-arii visiem vienaada skanja un raxtaas pie taa pasha peetera. skaisti ir morrisoundaa, kur visi floridnieki raxtaas, bet tomeer sounds ir atshkjiriigs.
un tiamat un moonspell..neko ljaunu visu cienju..vinjiem ir savs stils kuru it kaa likt raamjos nebuutu praata darbs.ok, bet nu shis em sinfonia...tu to neuzskati par doom, bet kaa tu to defineetu?
0
Ģenētiski modificēts death metal ar pijolēm.
0
modificeets par ko? par Doom?:)
0
Nezinu, par ko; mani tas šajā gadījumā arī neuztrauc. Bet par doom noteikti ne. Drīzāk velk uz kārtējo beauty and the beast...
0
stonerosis: kādā sviestā led zeppelin var nosaukt par doom?? un, vai tikai oldschool ir doom, ko?
0
un pasaki, vai Evoken vai Morgion ir kādā merā sliktāki par st. Vitus vai Candlemass?
0
Vai, ku laba atpūta un laika nosišana :)

Led Zeppelin ir sava laika ietekmīgākā rokgrupa; un, kad parādījās pirmās doom metal grupas, t.i., tās, kuru dēļ arī radās termins doom metal, arī šie ļauži visai lielā mērā ietekmējās no LZ, kas arī skadri apjaužams viņu āķīgajos rifos - tas atklājams ar vienkāršu salīdzināšanas metodi.
Turpretī death metal tais laikos vēl nebij tapis izdomāts; un tādas grupas kā Evoken vai Morgion, kuras ietekmējušās vairāk no dažādu smagāku žanru pārstāvjiem, kuri drīzāk apgriež otrādi vai noārda tradicionālo roku, nekā no tā ietekmējas, nav neko jaunu ienesušas doom metal attīstībā; tās vairumā ir izmantojušas tikai smago skanējumu, nevis attīstījušas tradicionālo rifošanu tādā veidā, kā to izdarīja Candlemass vai St. Vitus ar Black Sabbath mūziku. Sorry; saiknes tikpat kā nav Kaut gan neko sliktu par šīm grupām es teikt nevaru.
Ne jau visa smaga, atmosfēriska un tumsnēja mūzika jāsauc par doom. Tas pats Paradise Lost "Shades Of God", kas ir viens no maniem mīļākajiem albumiem, arī tomēr nav attiecinams uz doom.
Bet nu ja noteiktam ļaužu kopumam vienkārši patīk tas vārdiņš doom - nu lai jau viņi to izmanto.
0
Mūsdienās tomēr vēl spēlē doom!
www.coldmourning.com/mp3/seductive.mp3...
0
ak atd pēc tavām domām, death doom nemaz nav doom? zini, tradicionalais roks ir tradicionalais roks, nevis metal. atšķirības pastāv. tradicionalā rifošana... sviests. ko tur var attīstīt, riffojot talāk, es nezinu. evoken un morgion, kā arī mdb, tikai sakotnēji var manīt ietekmes no death metal. vēlāk, death un funeral doom izveidoja paši savu skanējumu, mūzikālās atšķirības. turklāt, tematiskās arī. paradise lost, shades of god, sastāv no roķīgiem soliņiem un no doomīgas riffošanas, tikai ar death vokālu. kāpēc tas nav doom? nu, un kas tad ir doom , ja pl, evoken un morgion tādi nav? vai tā mūziciņa, kas sastāv tikai no tagatagatagataga? nē, vecais... attīstība ir notikusi, un to nevar noliegt. doom ir gan oldschool gan arī death/doom. atšķiras tikai piegājiens tam. tika meklētas jaunas, ekstrēmākas, un zini, daudz dziļākas formas par to tradicionalo doom metal ākstu būšanu, kā cathedral, piemēram. un, tas pats cathedral. vai viņu pirmās dziesmas nevar uzskatīt par funeral doom paraugu? mourning of a new day, serpent eve, march? a? evoken arī piekopj rifošanu, tikai tur nav nekā no rock&roll. vecais, metal jau sen ir nodalījies no rock&roll, sāc dzīvot līdzi laikam! āķīgi rifi - ja tagatagawauwau ir āķīgi rifi, tad jau man jālido uz mēnesi dzīvot... tā kā, padomā un izvērtē lietas kopumā, jo evoken savā pārliecībā par doom metal, neatpaliek no reverend bizarre, ja pat nepārspēj tos. kas nu kuram tuvāk, klaunāde vai kapu tumsa, tomēr, NEVAR noliegt attīstību. un doomerim neatzīt death/doom ietekmi ir grēks.
0
Nu, man atkal tā "kapu tumsa" atkal ar klaunādi asociējas, ko tur lai dara...
Tomēr šīm Tevis iemīļotajām grupām mūzikas aprobežojas ar skanējumu, tā ari neiegūstot to daudzšķautņainību, kas piemīt kaut vai tiem pašiem Cathedral; jau arī viņu agrīnajā daiļradē - nesaskatu neko kopēju starp "Serpent's Eve" un Evoken dziesmām. Īpaši, ja noklausās "Serpents..." deomo versiju no "Serpen's Gold" diska... Pamatā tas pats vecais, labais rock'n'roll.

Tur jau man tā bēda, ka nepanesu to metālu, kas "atdalījies no rock'n'roll", visas tās pompozās straight-forward grupas. Ek, ko nu - suum cuique; katram, kā saka, savs... Var jau arī, acīmredzot, visu dzīvi lozungus vien lasīt.
0
tu esi aizmirsis divas galvenās doom metal īpašbas - SĒRAS un SMAGUMU. cik ilgi doom varēja turēties smags, iepretī death un black metal brutalitātei ar kaut kādiem aizvēsturieskiem sabbatiskiem rifiem un žēlu gaudošanu? attīstība bija dabiska, laikmetam atbilstoša. un tās rezultātā mes ieguvām kaut ko tik smagu, ka pat tādas grupas kā nile vai disgorge(no death metal), kas IR smagas, ļoti smagas, nobāl iepretī evoken vai mournful congregation monolītajam, flegetoniskajam smagumam, kas ir kas tāds, it kā būtu sācis runāt jūras atvars vai kalns... ko tu par to teiksi? atkal, teiksi, ka oldschool ir krutāks? un sēras, kas ir otrs neatņemams doom elements? vai candlemass solitude var salīdzināt ar morgion the mourner's oak? ne vella. mourner's oak ir daudz skumjāks, sērīgāks. kāpēc? tapēc, ka ir notikusi attīstība. tas kas senos laikos bija drūms, tagad izklausās pēc hipiju mūzikas, vēl tikai dziesmu tekstus par varavīksni, puķēm un mīlestību... es nenoliedzu, un lai es ellē nogrimstu, ja noliegtu cathedral vai st.vitus vai candlemass, bet, laiks iet uz priekšu. mūzika mainās, uzskati mainās. tapēc, nevar un ir nkorekti apgalvot, ka doom ir tikai oldschool. nav un nevar būt tā. ko ir paveikuši oldschool? viņi radīja šo žanru, kam esmu atdevis dvēseli. bet modernais doom? viņi pilnveidoja to, ko iesāka balck sabbath, candlemass... ja tu skatītos pietiekami uzmanīgi, tu jau būtu samanījis, ka jebkura oldschool doom grupa atšķiras dramatiski arī no tiem, no kā ietekmējās. reverand bizzarre taču nav nemaz līdzīgi led zeppelin, vai black sabbath. tāpat, candlemass... vai viņi ir līdzīgi black sabbath? nē, viņi gāja tālāk. redzi, attīstība ir notikusi visu laiku. tad jau mums jāsāk teikt, ka vienīgais true doom ir led zeppelin un black sabbath, un tas nostāda cathedral vienādās pozīcijās ar my dying bride, jo tad tie nav doom, bet gan kāds psihodēlisks atgremojums no true doom, kas ir led zeppelin un black sabbath, jo redz, viņi bija pirmie... nonsenss. laiks iet, un viss mainās. muļķīgi ir noliegt to...
0
un cik liela mērā ar doom metal var saistīt stoner rock? manuprāt, tad jau arī queens of the stone age ir doom...
0
lai nu kā, doom or be doomed, my oldschool bro... ;)
0
Gan tradicionalā doom, gan stoner rock saknes ir tās pašas - Black Sabbath un to laikabiedri. Tikai doomeri paņēma šo mūziku, un iztaisīja par metal, kurpretī stouneri devās meklējumos šīs mūzikas psihodēliskās puses virzienā.
Katra gadījumā, stounerroks ir daudz tuvāk doom metal, nekā death metal. Gan Cold Mourning, gan Queens Of The Stone Age - rocks; nevis tikai blietē klausītaja smadzenes ar masīvas skaņas sienu.
Būtībā, tas ir tas pats jautājums par izteiksmes paņēmieniem - cik tiešs tu savā daiļradē vēlies būt. Es nesaskatu neko psihodēlisku My Dying Bride u. tml. mūzikā; tajā tu tikai dzirdi to, ko dzirdi, un neko vairāk. Tās sēras te ir diezgan plakātiski ilustrētas.
Tradicionālajā doom tās nav tik vienkārši ar neapbruņotu aci izdalāmas - šie var spēlēt arī itin ātri un lustīgi... Un tomēr, dzirdot stoner-doom grupu, kas tā dara, uzreiz var pateikt, ka tas ir doom. Kādēļ tā? Tas saucas par roku, mans draugs; un tas ir tas, no kā bēg Tevis izslavētie "novatori".
0
amen
0
MDM nav plakaatiski, vinji jau speelee savus 15 gadus un principaa ir stila aizsaaceejii..tas pats kas tajos laikos black sabbath
0
Tu nesaprati, par ko es runāju :)
0
es tomēr palieku pie sava, ka roks no metal ir janodala. labi, death/doom drūmo atmosfēru uzliek tieši, bet, vai tas ir plakātiski? man gan liekas, ka nē. var gan sākt spiest filosofiski par to, kā parādās skumjas, bet, kopumā, kapēc neatspoguļot tieši, bez kaut kādas psihodēlijas? kam tas ir vajadzīgs? man, piem., nav. ko tur daudz domāt, labāk uzņemt atmosfēru, kāda tā ir, un tas nostrādā labāk. un, kur death doom ir skaņas siena, es patiešām nezinu. tā mūzika ir viena no sabalansētakajām, kādu esmu dzirdējis. nu, ok... dažām grupām pat ir blast beat, un "bite", bet tas mainās ar tīrām partijām, atmosfērisku sintiņu. protams, ne sintiņš viens veido mūziku, bet, skaņas siena, kas rodas piem., cc vai kādai citai death grupai, pie death doom nesastapsi.
0
`spiest filosofiski` <- YEAH, TRUE :D

runaajot par classic doom un death/funeral/dark utt doom`iem, mani tomeer emocionaali uzbudina tieshi otrie mineetie. skumiigu noskanju radiit vai pastriprinaat jau ieprieksh piemineetaas klasiskaas doom apvieniibas man nespeej. tirpinjaam pa muguru un sirsninju liek skraidiit taadas bliciites kaa `novembers doom`, `saturnus`, `october tide`, `forest of shadows` un relatiivi nesen atklaatais `shape of despair`

\m/
0
ugga - pilnīgi pareizi... |m|
0
ja candlemass uzskata par epic doom, tad tie vēl ir skumji, un šo to var aizkustināt dvēselē. cathedral līdz etherial mirror arī vēl ir ciešami tādā ziņā... bet, kur aizkustinošs ir reverned bizzarre? vai kāda cita tāda grupa? nezinu gan... es saku, rock is dead, long live doom metal. SAD doom metal.
0
Lūk ir tie Big Uggas pieminētie Otober Tide, par kuriem es kādu laiku iepriekš prasīju Edenbeastam, bet viņš nezināja neko par tiem teikt !
Man zināms, ka tas ir Katatonia veču saidprojekts.. bet dzirdējis neesmu.
Hei Big Ugga: nu cik labs ir tas projekts? ir vērts iegādāties ..?
0
kļūda : October
0
boks, vajadzēja nesen ieskatīties... october tide vairs nav.
0
nu kaa nav, tas ir sideprojects kuraaa ir divi keksi no katatonijas jonas renkse un frwed norman....kaa jau projekts..domaaju ka gan jau bus veel kaads cd.
tas pirmais albums Rain without end ir baigi labs, principaa liidziigs katatonijai oldschoolā dance of december souls+bravemurderday. tas otrais grey dawn, nu nez...it kaa klausiities var bet kaut kaaa aatri apniik, nez..nogurdina, jo principaaaa ir atshkjiriigs no taa pirmaa albuma skaneeejumaa un atmosfeeraa.
0
ye try to defie the word of Edenbeast, the master of doom metal?? bow down before my might, ye mortal! october tide pēdējais disks bija 1999 gadā. saucās gray dawn. kā katatonia sideprojekts tas vairs nepastāv, DISBANDED. info www.doom-metal.com
0
nee nu tam es ticeeshu tikai tad kad man to pats jonas renkse pateiks, ka viss vinjam zb, nebuus vairs OT. lidziga situaacija bija nu ar Oziju kad 1992 vinjsh teica ka pametiis skatuvi, jo apnicis un taa gada turneja saucaas No more tours tour..bet pagaajushi jau vairaak kaa 10 gadi,bet ozzijs vel njemaas.. nu sory neatbilstosh piemeers(muzikaali) bet ar tiem projektiem jau taa ir, izdomaas vinji abi kaut ko iespeelet un buus albums. ne jau 100% bet hope ir. galu gallaa abi atrodas katatonijaa un tur liidz OT ir viens solis:)
0
tici kam gribi, bet, pat tev ir jāatzīst, ka doom-metal.com ir informētāki par mums abiem. tā kā, face the facts, mann...
0
stonerosis: turpinot diskusiju par doom... esi dzirdējis mournful congregation? no sirds iesaku (ceru, ka man atnāks pa dc viņu albūms, un būs arī recenzija). tu saki, death doom un funeral doom esot death metal, tikai tāds doomīgāks... zini, ir notikušas tik fundamentalas atšķirības, ka no oriģinalā death tur neka vairs nav. mournful congregation es minu ka vislabako piemēru tam. 1.) atšķiras vokāls. pie death metal grawliem var izšķirt kādus trīs pamatveidus, ja ir šis stils uzmanīgi kalusīts gadu garumā. ķērkšana, rēkšana un urkšķēšana. ( smieklīgi skan, bet tā ir :D ) tas, kas ir funeral doom grupām, nav nekas no pieminētā... es nezinu, kā lai definē to, jo par death grawlu to nevar, nu galīgi nevar nosaukt. tas ir kas tik dziļš, tīri fiziski, ka man ir grūti saprast, kā mournful congregation vai evoken vokālisti to spēj dabūt no sevis laukā... par death grawl to nosaukt nevar. mūzika - kaut kas nedabiski lēns, lēnāks par skepticism, turklāt, akustiskās pasāžas vijas kopā ar elektrisko ģitāru zemajiem akordiem. kur tur ir death, es tiešām nezinu... kā redzams, mums ir darīšana ar ko citu. ar doom metal, kas ir attīstījies tālāk... nav vairs roks, kā reverend bizarre, nav arī vairs death metal ietekmes kā paradise lost vai MDB... kaut kas cits. augstākā doom metal attīstības pakāpe. nav arī psihodēlijas. nav, ir tikai tīras, nesajauktas ar niknumu, skumjas... tiešām, izkristalizētas līdz pēdējam, smagas, kā kalns... ja tas nav doom, tad, kas tad tas ir? labi, tas tā, argumentācijas pastiprināšanai no manas puses... (pasaki, kas doomīgs ir mušmirē uz albūma vāka, kāds ir reverend bizarre? :D)
0
(sorry, par gramatiku... man galda lampiņa izdega, sēžu tumsā... :S )
0
Mournful Congreation ir tiešām laba grupa. Ne gluži manā gaumē, bet nu cepuri nost - tas ir īsts metāls, nevis tāda siekalaina putra, kā spēlē vairums britu parauga doom metal grupu.
Starp citu, viņus ir izdevuši Irond Krievijā; tā ka vari meklēt lētus diskus kādā Rīgas veikalā.
October Tide ar visādā ziņā ir lieliski; vēl daudz vairāk groovy, nekā agrīnie Katatonia nedarbi. Nav saprotams, kā puiši, kas spēlē tādu mūziku, spēja parvērst Katatonia par tādu izsmieklu, kāda tā ir patlaban...

Edenbeast,
Tu paklausies Black Sabbath, un Tev vairs nebūs jāmeklē atbildes uz jautājumiem, kurus Tu man uzdod.
Pietiek ar pirmajām sekundēm viņu pirmajā dziesmā no pirmā albuma. Kāds tur nu vairs death doom var būt prātā pēc tam...

Ir muļķīgi iztirzāt, kādēļ man patīk tieši tardicionālais, nevis death vai kāds tur vēl doom. Tas ir tāpat, kā runāt par to, kādēļ man patīk AC/DC, nevis Stereophonics.
Nezinu; visi tie death doomi itin nemaz nerosina manu iztēli. Mani neinteresē emocijas mūzikā, kas atainotas terminu veidā. Tradicionālā doom grupām tas viss ir cieši savīts ar ikdienas reālijām, es teiktu; death u.c. modernie doom atzarojumi - tā ir tāda filozofēšana par tām skumjām. Kaut gan tas, protams, ir atkarīgs tikai no tevis, kas tevi vairāk interesē - filozofija vai māksla.
Un arī pati attieksme... Īsti vīrieši, ģērbti melnā, spēlē nopietnu mūziku, neuzdrošinoties uz skatuves ne dibenu pakasīt, lai neizjauktu šovu... Nē, tradicionālajā doom viss tomēr ir vienkāršāk. Un reizē sarežģītāk. Neviens te neizliekas par skumstošu pārcilvēku; jo arī doomeri cilvēki vien ir, un arī grib dzīvot un dzert alu. No turienes, laikam, arī tas rokenrola draivs, kas nav iekš death doom - šī tikai tradicionālajam doom raksturīgā dzīvelība, kas savīta ar dziļu apkārt notiekošā izpratni; ironiskā attieksme pret realitātes negatīvajām pusēm, kuras atkal pietrūkst death doom.
Nezinu, Edenbeast; pamēģini moš daiļliteratūru lasīt, tad Tev visas skumjas varbūt negribēsies kapu kopiņu un krustu veidā izteikt. Dažreiz tam var noderēt pat kāda sēne - apgūsti tropus, tā teikt :)
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [0]
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
MEDIEVAL (19 gadi)
Sedmenc (15 gadi)
Racējs (1 gadiņš)
Viskas