Lāčplēsis
0
www.tvnet.lv/news/latvia/index.p...

Nākās vien teikt, ka lasītais mani nebūt neizbrīnīja. Neba jau noslēpums, ka lielākā daļa latviešu ir bez jebkādām zināšanām par Latvijas vēsturi, bet nu šī aptauja man lika atkal par to padomāt.
Piemēram atbilde uz to, kas ir Lāčplēsis:
"Daļa aptaujāto norāda, ka Lāčplēsis ir karotājs, daži uzskata, ka Lāčplēsis ir slavens latviešu rakstnieks. Vairāki aptaujātie ir norādījuši, ka, viņuprāt, 11.novembris ir Lāčplēša dzimšanas diena."
Tas, man liekas, komentārus neprasa.
Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
0
Heh, manīju šo rakstu arī Apollo. Ko tur lai piebilst - nožēlojami.
0
Nevajag aizmirst, ka Latvijā ir daudz nelatviešu, kas droši vien arī sastāda lielāko daļu no glupo atbilžu sniedzējiem; tur ir teikts "Latvijas iedzīvotāji", nevis latvieši.
0
netikai nelatvieši, bet arī krietna čupa latviešu ar "7 klašu izglītību + deju kursi" , kā arī lielākā daļa tīņu.
0
nē, nu es jau saku - lielāko daļu, ne jau visas glupās atbildes. Kaut gan taisnība jau ir, selektīvi izvēloties pataujājamos, var diezgan droši pretendēt uz 99% kretīniskām atbildēm.
0
No raksta: "Lielāka izpratne par Lāčplēša dienu ir latviešiem, cilvēkiem ar augstāko izglītību, kā arī lauku iedzīvotājiem. Savukārt jauniešiem vecumā no 15 līdz 24 gadiem, cittautiešiem, cilvēkiem ar pamatizglītību, kā arī Latvijas nepilsoņiem nav īstas izpratnes par Lāčplēša dienu".
Taisnība jau jums ir, Intar un Bok.

0
mjā... Lāčplēša dzimšanas diena... :)))))
0
bet tagad davai fiksi uzrakstie_ kas notika 11.novembrī un kurā gadā ? )))
0
Tomēr, pat pieņemot, ka rezultāti jāvērtē kritiski, nekā iepriecinoša tur nav. Turklāt Lāčplēša dzimšanas diena vēl nav tas trakākais variants.
0
visi domā )
0
Neesmu nekads viedais, bet man liekas ka shajaa dienaa atzimee Bermonta karaspeka sagraves dienu, kas notika pie Rigas 1917.gadaa. Lidz ar to arii iedibinaja specialu ordeni.
0
bok, kā teiksi:p
1919. gada 8. oktobrī Krievijas armijas virsnieka Bermonta Avalova un vācu ģenerāļa fon der Golca apvienotie spēka uzbruka Rīgai, ieņemot Pārdaugavu. Pēc sīvām cīņām Bermonta-Golca karaspēks sāka atkāpties un 11. novembrī Rīga bija pilnīgi atbrīvota.

Apmierināts? :)
0
1919. gadā 11 . novembrī.

ceru, ka nekļūdos... vo būs kauns!
0
malacis kirke )))
0
bok, nekļūdies gan, gads ir pareizais.

Par uzslavu paldies, izprintošu un piespraudīšu pie sienas, lai ir ar ko acis papriecēt ;)
0
varēsi draudzenēm lielīties :-)
0
Ja jau lielīties, tad lielīties visiem, kas vien gadās tuvumā, pieticība šajā gadījumā nav vajadzīga :)
0
Vēl jāpieskaita mazie jokdari, kas nu nekādi nevar notrāpīt uz pareizās atbildes... nejaušības gadījumi... vecas pusaklas tantes... jaunieši, kas pārradušies tā pa-agrāk mājās klanās pie aparāta utt... esiet taču nedaudz iecietīgāki!
0
A man liekas ka Lāčplēša diena ir slavenās alusdarītavas atvēršanas diena... Vai arī es kļūdos... Nā man liekas ka tā tomēr ir!
0
Jā, alus... Alus kā zināms, ir labāks par sievietēm...
Twe jums būs daži argumenti, kāpēc tas tā:

Alus mēdz tikai viegli reibināt
Alus atvieglo dzīvi.
Alus nemēdz jums lasīt morāli.
Alum nav mātes.
Alus nejūk prātā reizi mēnesī.
Alus allaž klausās, un nekad ar jums nestrīdas.
Alus etiķetes var noņemt bez cīkstēšanās.
Alus etiķetes neiziet no modes ik gadu.
Jūs nez vai atradīsit alus etiķetes izkarinātas pa visu vannas istabu.
Alus tev neuzbrūk un tevi nevaino, kad tam pēkšņi ienāk prātā putoties.
Alum nav aukstu kāju vai roku.
Alus neprasa ievirzīt jūsu attiecības likumīgā gultnē.
Alus nerīko jums skandālus, ja, pārnākot mājās, jūs ožat pēc cita alus.
Alum nevar būt liekais svars.
Ja jūs pārejat uz citu alus šķirni, jums nav jāmaksā alimenti.
Alus nekur neaizbēgs ar jūsu kredītkartēm.
Alu parasti pārdod iepakojumos pa 6 gab.
Pēc tam, kad esat izlietojuši alu, viss, kas jums jāizdara ir – jāizmet pudele.
Ja alus ir beidzies, var atvērt citu.
Alus arī no rīta izskatās tieši tāpat.
Alus negribēs no jums bērnu.
Alu neuztrauc, kad kāds negaidīti ienāk istabā, un alus nebaidās uzmodināt bērnus.
Alu jūs varat dalīt ar draugiem.
Jūs allaž noteikti zināt, ka esat pirmais, kurš atver šo alu.
Alus allaž ir mitrs.
Jūs varat lietot alu sabiedriskās vietās.
Jūs varat baudīt alu visu vakaru, visu dienu, visu nedēļu, un tam nevajadzēs doties uz darbu.
Alu jums nav jābaro vai jādzirda.
Jūsu alus mierīgi gaidīs jūs mašīnā, kamēr ar jums ir cits alus.
Ja alus ir izvadējies, jūs mierīgi varat no tā atvadīties.
Alus nekļūst greizsirdīgs, kad jūs ņemat vēl vienu alu.
Jūs varat vakara gaitā izlietot vairāk nekā vienu alu, un nejusties vainīgs.
Pēc tam kad esi izdzēris alu, pudele joprojām maksā 10 centus.

Autors - Gerre, TANKARD.
0
hehe, kings of beer-thrash
0
Novembrī Latvijā tiek atzīmēta Lāčplēša diena par godu neatkarīgās Latvijas valsts karaspēka uzvarai 1919.gada 11.novembrī, atbrīvojot Rīgu no fon der Golca un Bermonta-Avalova vadītajām armijām.
Ar to arii Apsveicu!
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [0]
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
MEDIEVAL (19 gadi)
Sedmenc (15 gadi)
Racējs (1 gadiņš)
Viskas