Chthonic Riigaa
0
Re ko shie raksta:

15 Nov 2007

Hand-in-hand in front of the Freedom Steele in Latvia

by Freddy @Riga, Latvia 2007/11/15

Have you ever noticed the Baltic Sea in Europe? There are 3 countries around the sea: Latvia, Lithuania and Estonia. In high school I learned the geography and history of this area but to me it's still a big mystery today.

But you know what, this mysterious place once inspired Taiwanese people to start the "Hand-in-hand rally" in 2004, which eventually gathered over 1 million people all over Taiwan.

In August 23rd 1989, around 2 million Baltic people formed a 600 km long human from Tallinn, Estonia through Riga, Latvia to Vilnius, Lithuania. They demonstrated their will for independence. Then they formally declared regained independence and the Soviet couldn't do anything about it and the US also went from unsupportive to supportive.

Taiwan has already been an independent nation, unlike the Baltic countries that were still part of the USSR then. But China still carries a lot of missiles targeted at Taiwan and still ridiculously declares Taiwan as part of China. Taiwanese learn from them and gathered 1 million people on Feb.28, 2004 to form a hand-in-hand rally to express our will to protect Taiwan from China's threat.

That was a touching moment. Even though we can't change China by this one rally but I felt that every Taiwanese' hearts are connected together. We used a peaceful way to show our determination to China and the whole world. I am really proud of that.

Today, stood in front of the Freedom Steele, which was the central point of the great human chain 18 years ago, we felt the same passion again.

It's really lucky for us to have fans in this "mysterious place".

Ref: blog.myspace.com/index.cfm?fuseactio...

Sorry par spamu!


Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
0
Nu re, aotuveni tas, ko es izteicos jau par viņu teikto koncerta laikā :)
0
ā nu tad skaidrs

baigi žēl ka es toreiz biju par sīku lai kaut ko visp apjēgtu. diezgan moments palaists garām
0
In August 23rd 1989, around 2 million Baltic people formed a 600 km long human from Tallinn

omgh es ari tur biju
un fak nebija tā ķēde jau tik monolīta
tur, kur es biju (30 km virs Rīgas maybe?) neviens roku rokā nestāvēja (man pašam par lielu izbrīnu), tusēja latvieši ceļmalā pie savām mašīnām ar visām no tā izrietošajām sekām,
nē, nu es jau saprotu, ka tā ķēde simboliski, bet tad man tas likās baigi aizdomīgi
jo bija baigie trūkstošie posmi ķēdē
es to nespēju izprast
to, ko pēc tam rādīja filmās, TV...
nereāli, human matriks
neticami
man liekas, tas viss pasākums bija videomontāža
generation p stilā
čau, Runci!
0
Ja nemaldos, ķēdi jau noteiktā laikā savienoja uz pāris minūtēm. Pirms un pēc loģiski ka tika rīkots before- un afterparty :)
0
Es pie Kalnciema stāvēju. Bija ķēde kā jau ķēde. Helīts kaut kāds zuzēja gaisā. Forši vispār.
0
Par to Taivānas lietu, pirms pāris nedēļām uzdevu jautājumu bijušajam ārlietu ministram A. Pabrikam, kādas ir mūsu ĀM lielākās pieļautās kļūdas, un viņš nevilcinoties atbildēja, ka vislielākā viennozīmīgi esot Taivānas atzīšana. Uzreiz esot sačakarējušās mūsu attiecības ar Ķīnu, kas esot baigi nozīmīgais stratēģiskais partneris. Tagad nožēlojot, kas esam atzinuši.
0
lolinieks
latviešu drosme un patētisms ^^
(nu bet comon- ja tu redzi ka atbrauc ponorāma ar kamerām ta dabiski ka visi nostāsies, sadosies un sajutīsies)
0
Būtu pie reizes arī Tibetu atzinuši. A to vāvuļoja, ka Rietumi mūs nodeva utt. utjp., bet kad pašiem jāizvēlas - sačakarēt attiecības ar Ķīnu, vai iestāties par taisnu lietu, tad bikses pilnas ...
0
kā jau latvieši...:(..nezin tie taivaniesi bija ok cilveki,pie kājas to ķīnu,johaidī ķīna jau sen nekontrolē ko un kam ražo un uz kurieni sūta,puse kīnas jau praktiski pieder ASV uznjemumiem var teikt,jo ražotnes tur vinjiem ir...
0
jā nu: drosmīgie latvieši un līdēji latvieši :D
(visp tas koments bij ar smaidu domāts bet būtībā BoD taisnība)
jā ko tad konkrēti mēs esam stratēģiski zaudējuši?
0
ne sūda!pabriks bija sameties:D
neko gudrāku uzMusuNodokljuMaksatajuKak... sedetajs
nevareja izpirzst:P
0
khe!
bet patiesība ir tur ārā
0
skaistums no iekšām nāk
tā teica savulaik grindcorists slakters:D
0
Šlesers vai ta tas nebij?
0
ups!!atvainojos per dezinformaaciju:D
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [0]
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
Liega (20 gadi)
MEDIEVAL (19 gadi)
Sedmenc (15 gadi)
Racējs (1 gadiņš)
Viskas