Dzeršanas rezultātu skala
+10
gribēju atrast jauno kalendāriņu, bet sanāca kā parasti.

Diskonta dzeršanas rezultātu skala - SfinXters, Broņislavs Eudriņš (07.08.2005) ( www.diskonts.eu/txt/k/index.html... )

Sfinxters

Dzeršanas rezultātu skala (uzmetums):

5) Pilnīga dirsa - šādas kategorijas dzeršanas nav iespējams aprakstīt, jo neko neatceras
4) Smags alkoholisms - pamošanās dubļu peļķē, trūkst pēdējās pāris stundas.
3) Alkoholisms - visu var atcerēties, bet izdarītais var tikt nožēlots
2) Minimāls alkoholisms - [parastajiem mirstīgajiem 5. kategorijas dzeršana],tiek kārtīgi iedzerts un aiziets gulēt.
1) Iedzeršana - tiek iedzerts un aiziets mājās
0) Ikdiena - 1 līdz 4 ali. Vakarā. Kvantums variē pēc indivīda pieredzes un izturības.

Broņislavs Eudriņš

Sadalījums:
Ir daudz un dažādas skalas ar ko mēra Dzeršanas rezultātus un efektus, kā arī defektus, kas pareizas šo skalu pielietošanas gadījumā netiek novēroti. Šoreiz apskatīsim piecas tautā labi sastopamas mērvienību skalas: Urlaino, Kosmonautu, Metrisko, Bebru, Alkoholiķu.

Urlainā saukta arī par Haļavčiku jeb "Na haļavu uksus sladkij"

1) "Draugi nāk" - šas druzja pridut, nado vipiķj štobi oņi, suki, ne vipiļi moj somogon. Parasti izdzer pusi no iepirktā alkohola, bet tēlo skaidru ...
2) "Cieņa" saukta arī par "Cīņu" (gan atkarīgo, gan neatkarīgo): ti meņa ņeuvažaješ? Parasti piedzirda draugu līdz tādam lopam, ka pats aiziet biški atvemt... paliek jau labāk.
3) "Respect": ja zģes samij krutoj! Dzer no kakliņa cik vien var ... draugi stiepj uz rokām.

Kosmonautu

1) "Iesildīšanās" - stingras treniņu programmas pa 50g 40% dzēriena 2-3 piegājieni ar gaisa izpūšanu piedurknē un gudru vāvuļošanu par Mendeļējeva ķīmijas sasniegumiem, kā arī spirta formulas buldurēšana.
2) "Iesēšanās" - notiek sēdus ar kvadrātsaknes vilkšanu no gurķīšiem un gudru buldurēšanu par sieviešu krūšu aizdedzes metrisko sistēmu.
3) "Atskaite" - tiek noslēgtas derības uz kvantumu ko var izdzert bez apstāšanās - 3(ieliešana), 2(piedurknes ostīšana), 1(zapusk!) parasti tiek pieliets līdz optimālam pālim... gadās arī kāzusi un ātrās palīdzības saukšana ... kosmonautiem tak bīstams darbs....
4) "Kosmoss" 8213*43=21 grupas?
-Jurij nesēdi uz mana saksofona!
-kur ir santehnikas mezgls?
-Uzmanību c sektorā izplūdes gāzes!
5) "Nolaišanās" - Parasti sāpīga

Metriskā

Vienkārši mēra cilvēka leņķus un atrašanos attiecīgā augstumā pret zemi (mm)
1) attiecīgā cilvēka garums, piem., 1.72m = skaidrs
2) 1.40m, leņķi nešūpojas = noguris, bet skaidrs
3) 1.00m, leņķi šūpojas = ir labi
4) 0.70m taisni leņķi, rāpošana = atgriežamies pie dabas
5) attiecīgā cilvēka resnums = pietiek laikam jau čuč

Bebru

1) sākam - skaidrs
2) vajag vēl - skaidrs
3) čota pa īsu - skaidrs
4) nu vēl pa vienam - kautkas i?
5) bļā nu ņefigā nedod galvā - skaidrs, bet nu jau gudrs un pievilcīgs
6) nemodināt!

Alkoholiķu

1) nezinu kad sākām, bet jāturpina
2) turpinām
3) atgriežamies pie 1)
Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
+4
"...gudru buldurēšanu par sieviešu krūšu aizdedzes metrisko sistēmu."

Šitais man atgādināja atgadījumu, ko vakar kaut kur lasīju: Austrālijā (Adelaidā laikam) vecene bij savam vecim miegā krānu ar metilspirtu aplējusi un - švirkt! - uguni klāt. Rezultātā vecais nosvilis kopā ar visu māju.
0
Ir dzirdēts, ka Krievijā vecene vecim ar šķērēm krānu nošņāpusi un izmetusi pa logu ārā. Dakteri piešuvuši atpakaļ ... Tādu unikālu operāciju laikam tikai Krievijā var veikt (kaut vai tāpēc, ka citur tāds sviests nenotiek ;)

P.S. Bļa, itkā vēl jāstrādā, bet jau blakustaustiņi spiežas ..
0
Nū, es domāju, ka nav tik traki, mikroķirurģija jau principā visās daudzmaz attīstītās valstīs ir normālā līmenī.
+3
Bet ne visās daudzmaz attīstītās valstīs sievas krānus ar šķērēm griež nost :D
+1
nu taa basna no krievijas droshi ka aizguuta no shii atgadiijuma iz real life!
www.youtube.com/watch?v=TH7hMf2Nrxo...
0
Atgriežoties pie tēmas, urlainā a.k.a. haļavščiku skala ir pazīstama un savulaik +/- lietota; bebru arī visai zināma.
0
Man kautkāda mūžigā Bebru skala - arī tagad sēžu pilnīgā skaidrā ...
0
Intar, ceru ka lietoji tikai Haļavščiku skalas 2) un 3) punktu ...
0
Pirmo tad, ja draugi nāk jau iesiluši :D
+1
Bet mēs jau vienmēr iesiluši, žīds tu tāds :D Gavrilova skola, ibiomaķ :D
+2
dzimis ar promili asiniis
+1
''Born to kill'' - emo sauklis.

''Born to drink'' - reālo paCanu sauklis m/
+1
-2
Tad sanak ja es ikdiennu izdzeru kokteiliti geimojot vai filmu skatoties tad neesmu alkoholikis ? :D
+3
Vanaga īpaši stiprais - Homo Pilnpiens (11.05.2007)

Litru augstvērtīgu 43 grādīga brendija (XO) var iegūt, sajaucot puslitru "Vanaga īpaši stiprā" alus ar 400 gramiem spirta.
Ja ir vēlēšanās pēc īpaši stipra brendija, var sajaukt kopā puslitru spirta ar puslitru "Vanaga īpaši stiprā alus".
Šādā gadījumā dzērienā alkohola saturs sastādīs 52,5 procentus.

Īpaši augstvērtīgu konjaku (VSOP) var iegūt, iepriekš minēto brendiju nostā'dinot ozolkoka mucās.
Īpaši augstu konjaka spirtu var iegūt "Vanaga alus" destilācijas procesā.
Šādā gadījumā no aptuveni piecām divlitrīgajā plastmasas pudelēm izdosies iegūt litru augstvērtīga konjaka spirtu.

Šādu spirtu, attiecīgā daudzumā sajaucot ar ūdeni var iegūt attiecīgi augstvērtīgu stipro konjaku, parasto konjaku vai alu "Vanags" jebkurā vēlamajā stiprumā.

Lai dzīvo alus "Vanags"!
0
Šī teksta sastādītājs konjakos diez kā neorientējas, tādēļ nez vai viņa receptes ir pa pilnu ņemamas. Proti, XO (extra old) skaitās augstvērtīgāks konjaks par VSOP (very special old pale), kurš savukārt ir vērtīgāks par VS (very special).
+2
Toties viņš orientējas Vanagos :D
0
Rezultāta kritērijs - pārmērīgi iereibuša indivīda cīņa ar gravitāciju.
Ja pieveic gravitācija - mēģinājumi uzslieties uz kājām rada padziļinātu izpratni par to, ka "Zeme tomēr ir apaļa nevis plakana kā pankūka..." :))

P.S. Iekams gravitācija neņem virsroku, nereti dominē tendence uzskatīt, ka "vēl ir par īsu"...

0
Plus vēl tas, ka dzērumā, atkarībā no kondīcijas, var manīt faktu, ka Zemes pievilkšanas spēks NAV vērsts uz Zemes centru, kā bieži tiek uzskatīts. (tā tiešām ir)
0
Nedaudz leņķī pret Zemes griešanās virzienu ? Laba tēma, ko dzērumā apspriest. Vēl var paspriest par to, ka kompass nemaz nerāda uz Ziemeļiem (un šoreiz nav runa, ka īstenībā uz Dienvidiem rāda) :D
-1
es neskiroju alkoholu.. .vai tas ir brendijs xo, kaa BoD teica, vai arii vanags. Es to daru pa savam... vnk pagriezu pudeli vertikaali un truli leju riiklee... tas ir tikai alkohols galu galaa :D
0
Nu - es gan esmu par kulturālu alkohola patēriņu. Nav gadījies neko diži stulbu dzērumā sastrādāt un nezinu arī, kas ir paģiras, bezfilma un vemšana. Galu galā katrs alkohols vēsta par kādas tautas vai sabiedrības grupas vērtībām un paradumiem un saprātīga alkohola lietošanu var būt ļoti labs veids kā satuvināties ar cilvēkiem.

0
fui, vairs ilgi nedzersu sudigo alinu, pedeja reizie bija nepatikama..
0
Vai tad "Vanaga īpaši stiprais" alus vēl ir nopērkams?
Savulaik pirku "Hard Rock" alu 2litrīgajās plastmasas pudelēs. Tas arī bija labs...
+2
HVZ. 7% un laikam arī kautkādi 8% (Bear Bear vai) sūdi ir, bet vai vēl ir 9% turbodīzelis, nezinu. Nekad viņiem neesmu pievērsis uzmanību. Vienīgo reizi kad nopirku uz atlaidi to monstru, pusi izlēju podā un vēl daļu uz puķēm :)
0
un ko puķes?
0
2008. gada nogalē Igaunijā nopirku "Bear Beer" 10% stikla pudelē, garšoja labi.

Baismīgs padzēriens savulaik bija "Euro extra strong" plastmasas pudelē. Toties labs bija "Mārtiņa gaišais" 7% - diemžēl, veikalos to vairs neatrodu...
+4
Kaburs (6.5%) ar bija neslikts plastmasnieks. Kādreiz uz WOA tika prezentēt vests... :) Nu gan sen nav pievērsta uzmanība visiem tiem plastmasas brīnumiem.

Kojās reiz sarīkojām zvērudārza vakaru - tuvējā veicī paņēmām pa traukam no katra plastmasnieka, kam kāds dzīvnieks (putnus ieskaitot) nosaukumā. Sūra baterija sanāca - padsmit dažādi bij. Brūnais Lācis gan bija saskābis, to, pārlējuši vīna pudelē, veiksmīgi izcienājām dāmām kā sarkanvīnu :D
0
Tml. "tematiskie vakari" studiju gados bija labi pavadīts laiks :))

Savulaik man dzimenē uzdāvināja igauņu miestiņu "Presidendi" 10% 2litrīgā plastmasas pudelē. Arī par to varu teikt tikai labu.

XX gs. 90to gadu vidū plastmasas "Monarch" arī bija interesants padzēriens...
0
Kaburs bija baigi labs. Gandrīz kā Sātans.

šancē kolēģe ar Beļģu alu uzcienāja - 10 vai 11% tam bija, bet pēc garšas nemaz nepateiksi. Mums Daudziem 7% jau spirtu sit rauri. Mārtiņa tumšais un Gaišas tīri normāli, arī Rubeņa.

Hm, cik tad to dzīvnieku īsti sanāk?

Putni - Vanags (5%, 7% un 9%), Rubenis (7% gaišais un tumšais). Hm, laikam viss ?

Zvēri - Buku (5%), Lāču (laikam 2 veidu), Vilku (laikam bij tāds). Vēl var to Dāņu / Igauņu / Latviešu - Bear Beer.

P.S. Igauņiem bija Saaremaa 10%, pats negaršoju, bet Intars teica ka dzerams. Tā vietā 8% Poooooooootsmaaaaaaaaaan paņēām un kā kārtīgi igauņi, 2h trijatā to bomzi mocījām ;)
0
Bļa, tas Monarch bija pilnīgs pizģec. Kautkādi 11 vai 12 % ? Vienu izrauj un pekas gaisā.

Nesen akcijas laikā pa 2 lati nopirku pāris Paulaner ar 1l kausu un 1l 6% aliņa. Divus vakars kā nobeiguma dzērienu izvēlējos kādos 22 pie teļļuka ko iemalkot - vienreiz tiekot nedaudz pāri pusei līdz 3:00 atrubījos, otreiz līdz 5:00 :D
0
Nu, stiprinātos alus bieži vien vieglāk dabūt iekšā, iemalkojot...
0
Neiesaku Livu 7% baiga vella dzira, pec tam tads susnaks.
Agrak tempu katrudienu 7% apiniisjus, bet kad izdzeru 4l, vairs nesmu pircis kops ta laika.
Vispar no tiem 2litriniekiem pec tam mute ka ateja, labak dzert normalu alinu no stikliniecem un jau ne ari kuru katru, tikai pats nereti nozidojos un noperku plastmasnieci :D
0
"Apinītis" 7% tiešām licis vilties, bet "Līvu" 7% no stikla pudelēm bieži tiku dzēris pirms gadiem 3-4 un neesmu sūdzējies par tā kvalitāti...

Vispār jau biežāk pērku "Lāčplēša dzintara" (bundžās). Stikla pudeles viegli saplēst, ja paslīd kāja, tās nesot.
0
Gravitaacija,gravitaacija....
Dullaakais laikam bij Hightimes festaa pie ugunskura 8os no riita pamosties lietusgaazee.. :)

Un legjendaarais gadiijums Jaanjos kad Hellhammers mani modinaaja un luudza kaajas no ugunskura iznjemt... ehhhh....
0
Pēdējā gadā gan Lāčplēsis, gan Līvu aizgājuši pa skuju taku ... Royal Unibrew, ibiomaķ :(

Tagad tik Tērvetes, Piebalgas, Bauskas un Brālis ar Brūveri. Drīz bez lata vairs aliņu nevarēšu nopirkt. No 2l tik Buku, Mednieku un Ozola paņemu. Līvu Senču ar bij OK, tik jāuzmanās - 1.5l ir kautkādā ES taisīti ... (lasi Igaunijā vai Lietuvā). Tas pats ar Lāčplēša 1.5l.
+2
-Твой - много пьёт?
-До зелёных чертей!
-А мой ещё и с ними...
0
vēl no dzīvnieku alus- Trakais Āzis!
Bija vēl kaut kāds Inčukalna 2l ražojums, kam uz etiķetes bija kaķis un kas ne vella neputoja- pat gāžot kausā no vertikāli esošas pudeles putu nebija :)
Tad vēl Bocmanis, Kaburs, Sātans, Velns, Ūpis, Bitīt Matos u.c.
0
Vot jā, Trakais Āzis toč bij. Ūpis arī. Sokols tak vēl bij dažādos variantos. Vārnukrogs.
0
Kādreiz tika lietos Euro 11% alus. Tad likās diezgan sakarīgs alus :D Pēc vienas glāzes jau normāli deva pa galvu.
0
Tas "Euro extra strong" bija pilnīgs ārprāts. Es būdams galīgā autā vienreiz to nopirku, tjipa, lai no rīta būtu ko palāpīties. Pamodies un konstatējis, ka pie gultas ir alus, es biju ļoti priecīgs, slavēju sevi par tālredzību un, neskatoties, kas tas par alu, ņēmu tik iekšā. Tik pretīgi es nebiju juties pat tad, kad reiz ķīmiķu fuksenē kļūdas pēc tīro spirtu ietriepu. Finālā nācās vien kāpt uz velosipēda un braukt uz veikalu pēc kaut kā normāla.
0
Es esmu ar visām četrām par stiprot Valteru. Vēl Užavnieks, ko nesen atklāju arī stikleņu versijā. Aldara Ziemassvētku bija tīri smeķīgs. No 2litrenēm gan tikai bitīt matos..
0
stipro, tb.
0
Tas Ziemasvētku ir huiņa baigā. Ražo ar HVZ kur. Igaunijā laika. Par Āzi un Ūpi biju jau piemirsis. Bitīt Matos itkā nav dzīvnieks :) bet OK, zvērudāzam pieskaitāms. Savlaik dzēru, bet tā garša pārāk sintētiska ... 4% Valters ir tīri labs, laikam Cēsis to ražo, bet moš Inčukalns ... Grādīgo monstru gan neesmu riskējis ņemt.

Pie zvēriem, ja skaita arī ārzemju, arī Kozļikus visus trīs var pieskaitīt ...

Tīrs spirts (90%) ir dzerts. Skarba manta ar specifisku ''aromātu'' - reizēm neslikti, ja māte mediķe ;) Pēdējos gados gan 70% pasākuši šiem dot, bet ar OK, principā bez zapivona var iemaukt';)
0
Savulaik divlitrenēs bija tumšais, nefiltrētais alus ar skanīgu nosaukumu "Trieciens" .
0
Atceros tādu, bija jau ar trieciens nevājš.

Ja jau skaitam arī ārzemju zvērus, tad daudz ko var saskaitīt. Leišiem ar tur bija Kobra, Tauras un kas tur vēl. Vilku laikam bija tas pats, kas mums.

Tīram spirtam jau vispār ir 96%, ne 90. Laikam gan nav nācies tīru dzert. Stroh 80, igauņu 80% šnapsts un dažādi 70+% dzērieni (kandža, rums, absints) gan ir lietāti tīrā veidā.
0
Jā, tas igauņu 80% šnabsis ir arī dzerts pirms pāris gadiem...
0
Tam ko dzēru laikam bij 90%. Stoh dzerot gan var labi izjust kā līdz kuņģim aizplūst ;)
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [1]
krabathor
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
MEDIEVAL (19 gadi)
Sedmenc (15 gadi)
Racējs (1 gadiņš)
Viskas