TOPS: Grupas un albumī, kuri visvairāk ir ietekmējuši
+1
Sēžot te ar pohu galvu un klausoties Sepultura-Arise uzmācās man doma par kārtējo topu. Respektīvi: TOP N grupu un albumu, kuri Jūs savā laikā ir kaut kā ietekmējuši.

1. Metallica - Metallica (sāku klausīties metālu)
2. Sepultura - Arise (vienkārši norāva manu pusaudža nenobriedušo jumtu)
3. Beyond Belief - Towards the Diabolical Experiment (pievērsos Doom Metālam)
4. Biohazard - State Of The World Address (hardcore metal not for pussies - pašlaik gan HC esmu izslimojis, bet kas zin :p

Lai gan par Metalliku es šaubos, ka viņi ir tie vianīgie. Man nezkāpēc liekas, ka vainīgie ir Zoržs Siksnas ar genovevu, ansamblis "Zvaigznīte" un Ornaments ar "seši mazi bundzinieki". Protams, īpašu paldies es gribētu pateikt ezītim miglā.
Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
+5
0
tops tas nav... vnk bandas ar kurām reiz pirms padsmit gadiem (90to pats vidus) pievērsos rock`n`roll
*Napalm Death
*Sepultura
*Fudge Tunnel
*Hypocrisy
*Nailbomb
*Beyond Belief
*Novembers Doom, My Dying Bride
nu un,protams, kā lielākā daļa 90to vidus padsmitnieku paaudzes arī es biju iesēdies grunge vilnī (Soundgarden, Nirvana, Pearl Jam)
0
1. Cannibal Corpse - Vile (pirmais metāla albums)
2. Skyforger - Semigalls' Warchant (šitais vispār mums sīkajiem 1990-to beigās bija kulta statusā)
3. Death - Symbolic (bija kasete mājās, baigi drillēju, laikam pirmais albums, kam ar vārdnīcu mēģināju tekstus latviski tulkot)
4. Burzum - Filosofem (viens no pirmajiem black albumiem, kas man iepatikās, gan tolaik vairāk dēļ savām ambient fiškām)
5. Rammstein - Live aus Berlin (laikam bija solis pretī tam, lai vēlāk arī tīru elektroniku atzītu par mūziku labu esam)
0
Un es gan nekādos grunge viļņos nesēdēju, riebās toreiz viss tas šits ar Nirvanu priekšgalā.
0
Ā, aizmirsu:

6. Manowar - Warriors of the World (šķiet šitais mani tā nopietnāk uz hevīti pavilka)
0
Albumi, kas mani ietekmējuši:
W.A.S.P.-The Last Command-
Metallica-Master Of Puppets-
Megadeth-Peace Sells-
Sepultura-Arise-
Pantera-Vulgar Display Of Power-
Obituray-Cause Of Death-
Anathema-Crestfallen Ep-
Paradise Lost-Gothic-
Type O Negative-Bloody Kissess-
Amorphis-Tales From Thousand Lakes-
Sentenced-Amok-
Fear Factory-Demanufacture-
Carcass-Heartwok-
Satyricon-Dark Medieval Times-
Cradle Of Filth-The Principles Of Evil Made Flesh-
Entombed-Clandestine-
Cannibal Corpse-Tomb Of The Mutilated-
Edge Of Sanity-Purgatory Afterglow-
Machine Head-Burn My Eyes-
Hypocrisy-The Fourth Dimension-
Sanctimony-When the sun was God- un Neglected Fields-Sansara- YEAH, Latvijā arī māk spēlēt death metal!
0
Anathema - The Silent Enigma, Serenades
MDB - The Dreadful Hours, Light at the End of the World
Paradise Lost - Gothic, Paradsie Lost, Icon
Skyforger - Kauja pie Saules
Katatonia - Viva Emptiness
Evoken - Quetus, Antithesis of Light
Morgion - Solinari; Cloaked by Ages, Crowned in Earth
Bal-Sagoth - Power Cosmic
Nick Cave & the Bad Seeds - Murder Ballads
Celtic Frost - Monotheist
Rotting Christ - Genesis, Sanctus Diavolus, Theogonia
Nile - In Their Darkened Shrines, Ithyphallic, Annihilaton of the Wicked
Dark Tranquillity - Damage Done, Fiction
Cannibal Corpse - Gallery of Suicide
Funeral - From These Wounds
Anal Cunt
Napalm Death - Harmony Corruption
Obituary - Back from the Dead
Crematroy - Believe
Enslaved - Eld, Below the Lights
Amorphis - Tuonela, Am Universum
Raison D'etre - Empty Hollow Unfolds
Alice in Chains - Dirt

+1
Ezītis arī man ir baigā influence, btw, tāds Doom/Ambients... m/
+1
1. metalu saku klausities lidz ko dzirdeju grupu decapitated, tas bija tads ka luzuma punkts, kad pargaju no "nu metal" crapa uz metalu.
2. Ar Morbid angel un nile atklasanu saku masveida klausities Death metal, atceros kadas sajuta bija kad atklaju ko jaunu nedzirdetu, visulaiku tipras skreja pari, tagad jau viss daudz maz ir dzirdets, bet vienalga patikas, tadel vel joprojam sezu death metal laucinjaa parsvaraa.
3. Kad metalu jau klausijos kadu gadu atklaju Dying fetus, kas man norava jumtu. gribas atzimet so grupu ar to, ka taas diskografiju katru dienu malu uz rinkji 1 gadu, tad man apnikas. Tagad sad tad var uz neilgu laiku atkal paklausities :D
0
Mani paši pirmie albumi, alfabētiskā secībā:
Anthrax - "Persistence Of Time"
Cannibal Corpse - "The Bleeding"
Metallica - "And Justice For All"
Motorhad - "Sacrifice"
Napalm Death - "Inside The Torn Apart"
Paradise Lost - "Shades Of God"
Sepultura - "Arise"
Slayer - "Undisputed Attitude"
Pirms tam - tas pats kas Bokam ar to grandžu.
0
Children of Bodom - Hatebreeder (ieveda metālā)
Hypocrisy - Virus (uzreiz pēc iznākšanas safanojos par deathmetal, jaajaa nēsmu nekāds oldskūlais)
Dark funeral - Diabolis Interium (saku klausīties blackmetal)
0
Darkthrone - Transilvanian Hunger
Isis - Oceanic
Ulver - Nattens Madrigal
Agalloch - Ashes Against The Grain
Ensiferum - Iron
Opeth - Blackwater Park
Windir - 1184
My Dying Bride - Like Gods of the Sun
The Gathering - Mandylion

tā uz ātru roku.
+1
MOTLEY CRUE - Girls, girls, girls (sāku klausīties metālu)
ANTHRAX - State of euphoria (no heavy metala sāku pievērsties speed & thrash)
KREATOR - Extreme aggression (norāva jumtu)
OVERKILL - Taking over (iepatikās kā paliekoša vērtība)
MEGADETH - Rust in peace (šito ievērtēju kā žanra klasiku)
MORBID ANGEL - Altars of madness (death metal šedevrs)
IMPALED NAZARENE - Tol cormpt norz norz norz (radīja interesi par black metal)
P.S. Secība hronoloģiska, nevis topiska...
-2
System Of A Down - Toxicity [2001]
System Of A Down - Steal This Album [2002]
Bes S.O.A.D. būtu traki, vēljoprojām uzskatu, ka šie divi albūmi ir neatkārtojams meisterdarbs.

Tad nāca In Flames un Cradle Of Filth, bet konkrētu albūmu gan nevarēšu nosaukt. Tālāk jau pašplūsma, k-ko tādu konkrētu grūti nosaukt.
+3
Pirmās ar metālu saistītās grupas no seņča krājumiem, kuras neatgriezeniski samaitāja nenobriedušo prātu:

Def Leppard - Hysteria
Motley Crue - Girls, Girls, Girls
Whitesnake - 1987
Helloween - Keepers of the Seven Keys Part.1
Judas Priest - Ram It Down
Accept - Metal Heart

Savlaik bija Krievijas radioprogramma, kuru vadīja Vsevolods Boroņins. To tad klausījos un izglītojos Metālā. Džeks pārsvarā Thrash lika, patika tīri labi un ta nu nospriedu, ka tas nu ir mans pareizais stils (čaļi no klases bija devuši visādas desas klausīties, bet nekas tā īsti neiespārdīja). -> Par pirmo nopelnīto piķi nopirku kasešnieku un pirmā kasete bija stacijas tunelī pirktais triecienpāris, kas joprojā ir miļākie šo grupu albumi:

Sodom - Taping the Vain
Kreator - Renewal

Anthrax - Sount of White Noise - nākamais pirkums, kurš vēlarvien konkrēti ieliek citiem viņu ripuļiem. Pēc tam sekoja pamatu stiprinātāji:

Metallica - Master of Puppets
Slayer - Reign in Blood
Megadeth - Rust in Peace
Slayer - Seasons in the Abyss

Sepultura - Beneath the Remains - no smagāka muzoni pirmais albums, kas reāli iegrieza:

Pirmie Death Metal albumi, kas reāli patika (Benediction un Death 1993 ar likās OK, bet ne vairāk):

Edge of Sanity - Spectral Sorrows
Hypocrisy - The Fourh Dimension
Nocturnus - Thresholds
Carcass - Heartwork

Pamazām sāku arī par Poverīti interesēties, paveicās, ka sanāca ievērtēt tieši labākos žanra paraugus:

Iced Earth - Iced Earth
Blind Guardian - Follow the Blind
Rage - The Missing Link
Running Wild - Black Hand Inn
Greave Digger - The Reaper

Pēc tam panesās Doom’s, kurš sākumā nebija paticis (sāku ar MCD iečekošanu, kurus pierakstīja aiz pilnajiem albumiem), bet pēc šiem ierakstiem jumts konkrēti aizbrauca, tā ka vēl arvien Thrash un Doom uzskatu par saviem galvenajiem stiliem;

Cathedral - Soul Sacrifice
Anathema - Cresfallen
Pyogenesis - Pyogenesis
Paradise Lost - Seals the Sense / As I Die

Pirmie, kas no Progressive iegrieza.

Dream Theater - Images & Worlds
Conception - Paralell Minds

Pateicoties šiem ripuļiem, reiz pa reizei ievērtēju arī ko sviestaināku:

Pan.Thy.Monium
Pungent Stench - Been Cought Buttering
Visceral Evisceration
Oxiplegatz - Worlds and Worlds
Waltari - Yeah! Yeah! Die! Die! - Death Metal Symphony In Deep C

Deep Puple - Perfect Strangers - kautkad izraku šito uz lentas, noklausījos un ahujel. Pēc tam ievērtēju visu DP, Uriah Heep, Led Zeppelin un vēl dažu citu oldskūlnieku daiļradi

In Flames - The Jester Race
Dark Tranquillity - Of Chaos and Eternal Night - lai gan Death klausījos maz, šitos sanāca ievērtēt un uz kādiem gadiem 5-7 konkrēti uz Melodic Death uzsēdos. No parastās Desas maz ko klausījos. Bet tomēr pamazām novirziens sevi izsmēla un tā kā pie rūkļiem un citiem Death atribūtiem biju jau adaptējies, sāku čekot klasiskā Death blices, daudz kas iepatikās, sevišķi no tehniskā gala. Vēlāk (pēdējos 3-4 gados) arī nolēmu bērnībā klausītās (bet nepatikušās) bandas ievērtēt, un otreiz atklāju tādas pērles, kā: Mordicus, Seance, Resurrection, Desultory u.c.

The 3rd and the Mortal - Sorrow
Theatre of Tragedy - Theatre of Tragedy
The Gathering - Mandylion - pateicoties šitiem, konstatēju ka vecenes metālā nav tikai, lai vāciņus dekorētu Poverīša bandām. Ieviesās visai izteikta vājība uz bābiešu vokāliem. Dikti smuki tak, it sevišķi pēc visiem tiem rūcējiem, gārdzējiem, sēcējiem, bļāvējiem, spiedzējiem ....

Avalanch - La Llama Eterna - pirmā neangliskā grupa, ko ar baigām aizdomām pasūtīju kasetē. Kautkāda Spāņu valodu, šie tak vispār neko no Metāla nejēdz. Izrādījās ka jēdz baigi labi un neangliskie teksti spārda dirsu. Arī tāda patīkama atslodze / pārmaiņa pēc entajiem anglicismiem. Kopš šī albuma ir otra izteikta vājība - uz Spāniski dziedošām un neangliskām grupām vispār. Somi vēl baigi ieper.

Ayreon - The Final Experiment - pirmais ‘’mīkstais’’ albums ko noklausījos. Bija nu briesmīgi viegls, bet muzons vienkārši super, pamazām to vieglumu tik uzkrītoši nejutu un apopsel - sāku arī visādas popsas klausīties - Axel Rudi Pel, Ten ... Tagad nekādu īpašu smaguma starpību starp grupām nesaklausu.

Darkthrone - Under a Funeral Moon - pirmais Black Metal albums ko dzirdēju (laikam 1995) un vēlme klausīties Bleku kā tādu vairs nav parādījusies.

Children of Boddom - Follow the Ripper - palīdzēja daudzmaz adaptēties pie ‘’Bleka’’ vokāla ;)

In the Woods .. - HEart of the Ages
Akhenaton - Divine Symphonies
Arcturus - Aspera hiems synfonia
Cradle of Filth - V Empire (or dark faerytales in Phallustein) - pateicoties šitiem, šo to reizēm ievērtēju no netrū Bleka.

Skyforger - Latviešu Strēlnieki - ilgu laiku uzskatīju, ka Skaji mauc kautkādu kakainu bleku, bet tad noklausījos šo ripuli un biju uz dirsas.

Einherjer - Norwegian Native Art
Thyrfing - Urkraft
Moonsorrow - Voimasta ja Kunniasta - pateicoties šiem albumiem (un Skyforger), radās interese par visiem Pagan/Viking Metāliem, kas pārtapa arī interesē par Folk Metal, Folk-Rock, Folk. Visvairāk tieši Skandināvijas Folks iespārda.

XII.stoleti - Karnaval - baigi patika šī izlase, kopš tiem laikiem šo to no Gothic Rock un līdzīgiem ievērtēju. ...
0
In the Woods .. - HEart of the Ages
Akhenaton - Divine Symphonies
Arcturus - Aspera hiems synfonia
Cradle of Filth - V Empire (or dark faerytales in Phallustein) - pateicoties šitiem, šo to reizēm ievērtēju no netrū Bleka.

Skyforger - Latviešu Strēlnieki - ilgu laiku uzskatīju, ka Skaji mauc kautkādu kakainu bleku, bet tad noklausījos šo ripuli un biju uz dirsas.

Einherjer - Norwedian Native Art
Thyrfing - Urkraft
Moonsorrow - Voimasta ja Kunniasta - pateicoties šiem albumiem (un Skyforger), radās interese par visiem Pagan/Viking Metāliem, kas pārtapa arī interesē par Folk Metal, Folk-Rock, Folk. Visvairāk tieši Skandināvijas Folks iespārda.

XII.stoleti - Karnaval - baigi patika šī izlase, kopš tiem laikiem šo to no Gothic Rock un līdzīgiem ievērtēju.
+1
Pirmie kreisie CD ko nopirki:

Theatre of Tragedy - Aode
Manowar - Fighting the World

Pirmie oriģinālie CD, ko nopirku (CD pleijera man nemaz vēl nebija):

Apocalyptica - Plays METALLICA By Four Cellos
Lake of Tears - Headstones
Godgory - Sea of Dreams
Godgory - Shadow's Dance
Yearning - With Tragedy's Adorned
Empyrium - Songs of Moors & Misty Fields
Empyrium - A Wintersunset…

un dārgākais pirktais CD ever (Ls7 (1999.gadā) - ahujeķ, cik tagadējā piķī tas būtu m/):

Abstract Algebra - Abstract Algebra
+1
Ja gremdēties nostaļģijā, tad vēl gribētos pieminēt:
W.A.S.P. (pirmais iegādātais T-krekls, 100% krutka-samopals, kuru bail bija mazgāt);
DEATH - Scream bloody gore (pirmais nopirktais T-krekls, kuru jau varēju mazgāt bez raizēm)...
+1
Par pirmajiem krekliem (krutkām/nekrutkām) īsti neatceros. ''Kauja pie Saules'' varētu būt pirmais ... No krutkām Metallica - Justice Four All Tour

Vēl jāpiemin Rammstein - Mutter - biju domājies ka baigā popsa, turklāt vāciski, bet redzēju laikam ''Sonne'' klipu pa TV un konkrēti iespārdīja. Kopš tiem laikiem arī ķip Industrial mēdzu ievērtēt un dažu labu popmetāla bandu.
+1
RAMMSTEIN atklāju samērā vēlu, ap 2004. gadu tikai. Pirms tam domāju, ka šamie spēlē popmūziku...
0
Staind-Break the cycle
Paradise Lost-Lost paradise
Six Feet Under-True carnage
Visādi vikingi
Vintersorg-Till Fjalls
Saturnus-Paradise belongs to you
Bethlehem-Dictius te necare
Silencer-Death-pierce me
+2
Ā, un kas attiecas uz Bibo pieminēto Biozarazu - "State Of The World Address" bija pirmais oriģinālais krekliņš, kaut kur tā ap '97. Jopcik, 8 Ls maksāja - istabu tais laikos īrēju par 5 Ls mēnesī :) Tagadīt gan tā aizraušanās ar core ieguvusi maķenīt citas aprises - Angelic Upstarts, Anti-Heros, Cockney Rejects; jā, ko tur grēku slēpt - arī Skrewdriver, Landser, u. tml...
Bet pirmais cd - "So Far, So Good", Megadeth; pirmie oriģinālie - Overkill "Horrorscope" un Sex Pistols "Never Mind The Bollocks"; toreiz vēl bij tāda makten laba bode musicshop.lv... Tas Overkirils laikam ir albums ar vislabāko un apjomīgāko ģitāru skaņu, ko līdz šim zinu, bet Pistoles gan lika tā kā drusku atsalt pret šo mūziku, lai gan pēc "Undisputed Attitude" biju sadomājies sevi par baigo panku esam :) Tādi nu bij laiki, galīgi pusanalfabētiski - interneta ta' nebij, un provinces puišelis varēja tikai klausīties visu, kas bij pa tvērienam. Tas laikam arī pataisīja par muzikālu "visēdāju", kam mēdz patikt arī tādi rokmūzikas paveidi (Beastie Boys vai Oasis), kam normāls metālists pat nospļauties virsū uzskata par apvainojumu.
Nē, es nedomāju, ka kādam tas viss varētu interesēt, bet nu sentimentāla pašam-ar-sevi pļūtīšana taču ir tas, kam šī tēma īsti domāta, vai ne?
+1
No Overkirila visvairāk ''The Years of Decay'' spārda, bet vistreknākā skaņa ir W.F.O. - basene vienkārši nogalina m/
+2
Pirmais krekls bija Pantera, kuru par bargu naudu no Polijas atveda 1993./1994. gadā. Pēc tam no tā krekla praktiski ārā nelīdu :)
+2
man pirmais krekls bija Megadeth-Symphony Of Destruction-, šausmīgi smuks un uzkrītošs :D Vells, bet tagad gan man vairs neviens krekls nav saglabājies. Vismīļākais man bij džemperītis Amorphis Tales From Thousand Lakes, Moonspell-Wolfheart- un Deicide- parasts Deicide logo. Vēl atceros man bija t-krekli Morbid Abgel-Altars Of Madness-, Gorefest-Erase-, Carcass-Symphonies Of Sickness- un Heartwork, kā arī viens Cypress Hill kapučnieks :)
+3
Bija... man laikam vienīgais T-krekls, kuru novalkāju līdz galīgām skrandām, bija PESTILENCE-Testimony of the ancients (bet lielā mērā tāpēc, ka tas arī slikti panesa mazgāšanu).

Bet... skapī vēl aizvien glabājas valkāšanai derīgi AMORPHIS, DEICIDE, EXIT-13, KRABATHOR, VADER krekli (gluži vai ņem un iztirgo tiem, kam nav vairs, ko vilkt mugurā).
-1
nahui šitos topus, tāpat pie dirsas visiem, kas kuram patīk.
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [0]
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
MEDIEVAL (19 gadi)
Sedmenc (15 gadi)
Racējs (1 gadiņš)
Viskas