Mana pēdējā šī gada politiskā analīze....
0
Tātad, politiskie jociņi ir arī aktuāla tēma šajā forumā, cik zinu. Ir pienākuši tādi laiki, ka ieslēdzot televizoru, lasot avīzi un 'sērfojot' internetā lai uzrakņātu jaunākās ziņas, nepaiet pat piecminūte, ka garastāvoklis jau ir sabojāts uz visu atlikušo dienu. Paceļ, nogriež, uzliek, apliek un šur un tur pa vidum sola, strīdas, aizver muti un Personīgi, skatoties ziņas un izdzirdot kad kāds Saeimas vai pašvaldības deputāts, vai arī kāds ministrs, principā jebkurš no tā dēvētajiem 'politiķiem', sāk savu sakāmo ar "Es domāju...", es izslēdzu televizoru, jo sen zināms jau, ka nekas īpašs, jeb nothing special tur nav gaidāms. Ar vājām oratora spējām apveltīti uzņēmēji, žurnālisti un juristi, kas ieperinājušies valdošās elites mīkstajos krēslos, ir izpelnījušies kritiku ne tikai pieaugušo, bet arī skolnieku un studentu vidū. Jā, jā gan, tā nu tas diemžēl ir. Nesen ieliku video, kur Šlesers ar savu politisko sievu izmanto krievu mutvārdes daiļradi lai Rīgas Domē apspriestu dažus politiskos jautājumus, kā piemēram "Eiropas pilsētu mēru pakts". Kas tas ir? Ai, h*j viņu zina! Nu ja, politiķi nezin pat tādas elementāras lietas par kurām māca politoloģijas pirmajā kursā. Tas jau liecina par līmeni. Zem video komentāros bija tādas frāzes kā "stulbie deputāti" un "stulbā Saeima". Nu tas jau liecina par politisko kompetenci Latvijas pilsoņu vidū. Nē, nē nē! Tas jau ir labi, ka vecāki un dzeltenā prese māca jauno paaudzi zākāt politiķus, tā tāda tradīcija kopš pašiem pirms sākumiem, bet dārgie un cienītie - tā ir Dome un tie bija mērs un vicemērs. Bet nekas, arī Saeimā sēž kretīni, kurus politiskie līdzdalībnieki ir ievēlējuši. Kāda tauta, tāda valdošā elite? Atļaušos mazlietiņ oponēt - kāda vēlēšanu sistēma, tādi politiķi, proti, viltīga un neefektīva. Proporcionālā sistēma ievēl partijas, nevis atsevišķus kandidātus un šāda sistēma droši ļauj parlamentā sēdēt visādiem ķīmiķiem, fiziķiem, lauksaimniekiem un pat svarcēlājiem, kuri tajā ēkā ir gaidīti tik pat ļoti kā mušas virtuvē, un kalpo arī ar tādiem pašiem nolūkiem - parazitē.

Esmu apsvēris domu pārtraukt savu politisko līdzdalību. "Nē, nē, Rūdolf! Katra balss ir svarīga! Nebalsojot, tu automātiski nobalso par pretiniekiem!" Bet dārgie un cienītie - es ticu visām partijām! Principā tiem, kas balsoja un iebalsoja, nav nekādas tiesības sūdzēties, bet viņi to dara intensīvi un ļoti agresīvi parādot savu zemo kultūras līmeni. Palasiet komentārus interneta portālos par kādu politisko jaunumu. Tādi teksti, kādus pat mans tēvs pēc pāris mēriņiem nekad nav lietojis. Bet jā, es nebalsošu! Es par politiķiem nesūdzos. Visi pārējie gan, viņi saka, ka viņi ir draņķīgi. Bet no kurienes tad tie politiķi nāk? Nav jau no debesīm nokrituši! Viņi nāk no tādām pašām ģimenēm, skolām utt. no kurām nākam mēs un viņus ievēl tādi paši cilvēki kā viņi, bet caur sūdīgu vēlēšanu sistēmu. Tas ir labākais uz ko mēs esam spējīgi. Tas ir labākais, ko mēs sev varam sniegt. Tas ir tas, ko mūsu sistēma dara - vieni salašņas iekšā, vieni ārā. Ja ir egoistiski un nekompetenti pilsoņi, tad būs arī egoistiski un nekompetenti politiskie līderi. Un tā uz riņķi. Tad varbūt tie nav politiķi, kas ir sūdīgi? Varbūt tā ir tauta? Bet varbūt tomēr fakts, ka nav mažoritārās vēlēšanu sistēmas, kā citās valstīs, kuras funkcionē labi salīdzinoši ar... nu jā, praktiski visas Eiropas valstis funkcionē labi salīdzinoši ar Latviju. Dažreiz šķiet, ka ja nebūtu ES Rumānijas un Bulgārijas, mums nebūtu ar ko sacensties par draņķīgākās ES valsts statusu. Lai būtu kā būdams, ja kādreiz kandidēšu uz kādu no politiskajiem amatiem, uz reklāmu plakātiem būs mana bilde ar atvērto Holivudas smaidu, plati atvērtām acīm un paceltiem īkšķiem un mans moto būs: "Sabiedrība ir sūdīga! Piedrāzt man jūs visus!". Vai arī vienkārši varat aiziet uz nākamajām Saeimas vēlēšanām rudenī un uz katra saraksta lapiņas uzrakstīt manu vārdu, uzvārdu, atzīmēt ar ķeksīti un iemest urnā! Bet ja godīgi, tad, ja jau deputāti un ministri ir tik draņķīgi, kur tad ir tie apņēmīgie un kompetentie ļaudis ar gaišo prātu, kas varētu izvilkt tautu no bedres? Kur viņi ir? Nav mums tādu! Visi staigā pa lielveikaliem, kasa savas pakaļas, stāv rindās, urbina degunus čamda savas kredītkartes, kuras apaugušas ar banku mīnusiem un pērk botas, kurās ir deglampiņas! Vai arī iet uz klubiem, spēlē World Of Warcraft vai arī pirž savā dīvānā un pārslēdz kanālus. Tāpēc šo savu politisko dilemmu esmu atrisinājis diezgan efektīvi, vismaz man tā šķiet. Vēlēšanu dienā es uzsitīšu kāsi un pāršķirstīšu Kisindžera "Diplomātiju". Jo balsošana ir zaudējusi savu būtību un šo valsti ir pārdevuši un nopirkuši un par to ir samaksāts jau tajā brīdī, kad SVF pateica "JĀ" vārdu un veica pirmo iemaksu. Tāpēc es ne balsošu, ne arī sūdzēšos! Es ierēkšu! Jā, tas ir tas ko dara politologi - ierēc, asi, kodolīgi un dzēlīgi norādot uz mīnusiem!

Ja man būtu jātaisa saraksts ar mongoloidiem par kuriem man būtu jāierēc, pirmais būtu cilvēks, kuram pāris gadus atpakaļ ir bijusi problēma ar rakstīšanu latviešu valodā, bet par spīti tam ir paspējis papurkšķināt satiksmes ministra krēslā - Ainārs Šlesers, kurš, starp citu, arī savu sievu ir iesēdinājis Saeimā pie pārējiem plēsējiem un griezējiem. Nu tā lai smukāk, lai ir tāda politiska ģimenīte. Oligarhs? It kā uzņēmējs, bet nav reģistrēta neviena uzņēmuma uz viņa vārda. Tātad, veikalu žurka un kuce Norvēģiem? Nu ja. Man ir ļoti smagas aizdomas, ka Šlesers bērnībā un jaunībā ir salasījies komiksus un saskatījies filmas par supervaroņiem, jo viņš, redziet, uzskata, ka tādam ir jābūt politiķim. Tādam, kas parādās bēdu brīdī un atrisina visas problēmas un izglābj dienu! Tādam, kas māk špagatu un savu laiku bijusi tāda prese, uz kuras riekstus skaldīt. Jā, es biju uz "Šlesers Rīgai" un tur uz projektora ekrāna ne tādas vien bildes bija redzamas. Diemžēl tajā galvā nav nekas vairāk kā vien saskaldīts rieksts, jo viņš kā bērns visu laiku dīc un īd par to, ka: "Šī ir slikta valdība! Es māku labāk! Palaidiet mani,es izdarīšu labāk, jūs redzēsiet!" Redziet, atšķirībā no Šlesera, supervaroņiem ir taktika, kā izglābt, bet kad žurnālisti uzdod jautājumu: "Kā rīkosies? Kādi plāni?", atbildes skaņas ir līdzīgas bēbīša centieniem izrunāt savu pirmo vārdu, vai arī panesās tāda beztēma, ka liekās, ka šis ir sapīpējies zālīti. Otrajā un trešajā vietā ierindojās Šķēle un Lembergs. Arī Oligarhi? Nesen Šķēles kungs pēc ilgas un intensīvas deguna urbināšanas un Lapsas kunga nogalināšanas savās domās par grāmatu "Kampējs", tomēr atgriežas politikā! Divkārtējais premjers! Politiskais smagsvars, tik ar ļenganu vēderu! Mesija, kurš 1999. gada krīzē tautu glāba! Zēns, kurš no puķu tirgotāja kļuva par politiķi un lieluzņēmēju. He's back ladies and gentlemen! He's back un viņš jau ir kļuvis par partijas priekšsēdētāju, ak vai kāds pārsteigums! Arī apnēmies tādu atbildību kā vēlreiz sēdēt premjera krēslā. Nu nē, paldies, ar VVF izvirzīto TP Kalvīti pietika. Kvī! Par Lembergu nezinu vai ir jēga runāt, jo šķiet, ka viņam ir tikai divas smadzeņu rievas un viena no tām tāpat no viņa hūtes iespiesta. Visi trīs šie skaistuļi sāks intensīvu cīņu par premjera krēslu! Visi viņi bakstīs Valdi un čukstēs: "Nu mani, mani! Davai mani! Saki cenu!"Uzdodot jautājumu: "Kurš oligarhs lai sēžās premjera krēslā?" seko līdzīgs jautājums: "Kurš psihopāts lai vada trako namu?" Ceturtais tirliņš būtu čalis, kurš ar savu zebras ādas uzvalku, nu tādu, kādu nēsā suteneri, ir izpelnījies arī etiķetes speciālistu kritiku. Repšes kungs. Cilvēks, kurš aizbrauca tālēs zilajās ar vagoniem naudas deviņdesmitajos. Kura uzvedība pielīdzinās pusaudžu autsaiderim un kurš ir slavens ar saviem izgājieniem Somijā. Premjera laikā uzkāpa uz vēstniecības jumta lai pārbaudītu vai labi dakstiņi. Nu tā normāli nošokēja savus miesassargus. Tas, kurš nogrieza budžetu. Nevis samazināja, bet nogrieza! Pirmām kārtām, vārds 'griezt' psiholoģiski ļoti skarbi ietekmē cilvēku. GRIEZT! Nevis samazināt. Tas ir salīdzināms ar pacientu, kuram saka: "Nu, nogriezīsim tev to un šito,bet pēc tam tev būs jāstaigā." Nu nē, par visgraujošākā budžeta pieņemšanu visā valsts vēsturē, būs brīnums, ja viņa reitings nenokritīsies. Samierinās tauta, latviets' sāpi nevar saprast kas vēl būs un kas vairs nē. Jaunā paaudze jau puse ir Īrijā un šī himna vairs nav nekam derīga. Goda vārds, nekam! Paldies Baumaņu Kārli, mums vajag jaunu. Mūsu himnu vajadzētu saukt nevis "Dievs, svētī Latviju!", bet "Dievs lai nogrābstās!" Ja tu nenodarbosies ar politiku, tad politika nodarbosies ar tevi!

ĀMEN! UN LAI MIERS AR JUMS!

Corruptissima res publica plurimae leges......
Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
+6
Ja tu pats nejūti, ka viss šis palags nav vairāk vērts kā paša noniecivāto parasto dirsēju viedoklis viena vienkārša teikuma ietvaros...

Jā, es tiešām izlasīju to visu.

P.S. Kāpēc tad Lembergam neveltīji tikpat sirdsšķīstas, no paša dvēsles pašām dzīlēm plūstošas dusmas, kā citiem tamlīdzīgiem? Dīvaini sanāk.
0
noniecināto
0
Ja mēs pieņemam, ka visi politiķi ir nelieši (visi vienādi) un visi ierēdņi zagļi, tad mums nav variantu. Labā ziņa ir, ka tas tā tomēr nav. Sliktā ziņa ir, ka nākamajā gadā, vai nu gada sākumā, vai tūlīt pēc vēlēšanām gandrīz neizbēgami izveidosies krievu - oligarhu valdība ar skatu uz Maskavu. Tad arī redzēsim, kas ir kas un kurš ir gatavs ne tikai muldēt, bet kaut ko arī darīt. Starp citu - vai šī negācijas kampaņa plašsaziņas līdzekļos un komentāros nav apzināts psiholoģisks uzbrukums, lai iznīcinātu tautas rīcības spēju? Labi, varbūt pārspīlēju, bet vismaz es esmu stipri samazinājis TV ziņu skatīšananos šogad un avīzes vairs nepērku. Paliek laiks vairāk muziku paklausīties, ja kas.

Laimīgu visiem Jauno gadu!
+3
Šlesakovs :D
miljons.com/lv/8216/
0
Runājot par Lembi, bez "Kampēja" palasi arī tā paša L. Lapsas un K. Jančevskas "Kas ir Lembergs". Ja kaut puse no tur sarakstītā ir taisnība, tad sāk likties, ka tieši Lembim to smadzeņu rievu ir krietni vairāk, nekā abiem iepriekšminētajiem kungiem :)
+1
nah to politiku! šovakar ! sākam svinēt pohu iestāšanos pēc šīs nakts 2010 yee - hail Satan! :D
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [1]
vainamoinen
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
MEDIEVAL (19 gadi)
Sedmenc (15 gadi)
Racējs (1 gadiņš)
Viskas