Sovvaļnīks: Vairs nav, kur tālāk iet
-5
Melanholisks un reizē enerģisks skaņdarbs no Sovvaļnīka, tapis divās studijās. Vairāk var izlasīt un dziesmu mp3 noklausīties šeit www.draugiem.lv/music/artist/news/?...

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="www.youtube.com/v/jgBj1mO-x1E?fs=1&...></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><para... name="allowscriptaccess" value="always"></param><em... src="www.youtube.com/v/jgBj1mO-x1E?fs=1&... type="application/x-shockw... allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></obj...
Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
0
+1
Dauns.
-2
WTF? >:@
-6
Спасибо! блеванул.
0
Toč veselās divās studijās ? Bez dakšām ?

Bet gabals patika labāk par vairumu iepriekšo, jo elektroniku praktiski nedzird. Bet jau 3 tēmas šajā sakarā ir, jēga katrai dziesmai savu taisīt ?
+6
+1
Nu šis jau bija salīdzinoši klausāms.
+1
Nu nav slikts klipiņš, šim jau tāpat kā dimmu Borgir, vairāk un ātrāk klipus, kā dziesmas taisīt :D
-6
sviests kāds
+5
Latgales melodiskais dūms. :)
-6
nekādu dūmu nesaklausiju
+1
bļaģ, cik šito hujņu var te bīdīt?! :@
+3
sorry par rupjībām, bet tiešām ļoti nepatīk tas muzons, kuru mēģina padarīt par to, kas tas nav, proti par metālu.
-4
šeit bez iekšām var palikt:D
+1
^ es ne konkrēti par šo gabalu. :) Un kas tas par blondu tranīti klipā? :)
-3
E., šodien, plkst. 20:31[Link] [Profils] [–] [+] 0

sorry par rupjībām, bet tiešām ļoti nepatīk tas muzons, kuru mēģina padarīt par to, kas tas nav, proti par metālu.

piekrītu;)
+2
Dziesmā tur ir trīs vai četri vārdi?
-2
:D wtf
0
izskaiti....
+2
Šitas bija reāli bezjēdzīgs un stulbs klips. Būtu labāk tās džuses paņēmušu un ko šādā garā uzmaukuši:

www.youtube.com/watch?v=GnsdXwyoNDw...
+1
A džuses tā neko...
-4
ja runa ir par klipiem man vislabāk patīk behemoth klipi
+4
A Sovvaļnīka klips izskatās, kā treileris kādam krievu bandītseriālam/filmai - džips, šaušana, maukas, "bratoki" un citāda draza.
+3
:D tak ģerevņa
+1
Man šitas patīk - īstens metālists - bruņukreklā, kaklā Tora cirvis, zobens, Vakenas logucis, ka tik vēl ne kāds krusts ar vingrotāju, un papildus tam vēl ausīs un pirkstos kilograms dzelžu. :D:D:D

www.youtube.com/watch?v=E-m3kjhQdDw...
-3
:D var redzēt ka tev patīk
+2
Nujā, klasiskā bojeviku stilā. Kad jātrāpa Sovvaļnīkam, visi pagrīdes ieroču speci pēkšņi afigenna sūdīgi šauj ar kādu 5 metru izkliedi :)
0
:D
0
nu man tas jaunais klips par garu izstiepts likās. lielo mesidžu neuztvēru, drīzāk ar ironiju par to, ka platajā galā kopš jēkabpils apšaudes tāds čikāgas stils ir ieviesies. dziesma ar dalītām jūtām. principā man jau tas alumīnijs tīri labi iet pie sirds, un daudzas dziesmas ir klausāmas, bet mēģinājums rūkt latgaliski man tomēr izsauc aizspriedumainu smaidiņu. es viņa mūziku uztveru kā melodisku pasmagu roku ar latgaliešu dzejnieku tekstiem. varbūt pie tā arī jāpaliek, nav ko līst lauciņā, kas tomēr gluži nav tavējais.
+1
Man, savukārt, šķiet, ka latgaliešu dialekts ir vienīgais pozitīvais moments visā tajā pasākumā. :)
-3
:D vismaz tas ir pozitīvi\

man alus beidzās - tas ir negatīvi:(
+2
"es viņa mūziku uztveru kā melodisku pasmagu roku ar latgaliešu dzejnieku tekstiem."

Tieši tāds tas arī ir. Nezinu, cik viņš apzināti cenšas līst metāla lauciņā - iespējams, vienkārši cenšas popularizēt, kur vien var.
0
Latgaliešu rokmūziķis Sovvaļnīks piedāvā cīņu par savu identitāti trillera stila īsfilmā - mūzikas video dziesmai NIKAS NAV NAJAUŠS.

Ikdienā ar cīņu saskaras gandrīz visi, kas saglabājuši savā identitātē ne tikai latvisko, bet paturējuši arī latgalisko. Ir jautājums - noliegt to sevī vai arī saglabāt un ik pa brīdim būt pakļautam varbūtējiem ievainojumiem. „Uzbrukumi” nāk no tās sabiedrības daļas, kas vai nu nicina latgalisko, vai vismaz uzskata to par kaut ko savādu un mazāk vērtīgu.
Man šad tad pārmet – kāpēc tu nevari nofilmēt vienkārši foršu ballīti kādai foršai dziesmai... Kāpēc izvēle tieši tāda?! Ļoti svarīgi – Ingars (Ingars Gusāns – solists) ir pilnīgi pārliecināts par to, ko viņš dara, viņam ir sava stingra vīzija. Ingars ir pārņemts ar latgaliešu valodu, viņš ir pārņemts ar Latgali, ar ideju. Citi savukārt noliedz savu latgalisko izcelšanos. Radās doma, kā varētu vizuāli uz ekrāna pārnest mūsu sabiedrības attieksmi pret latgalisko, pret Latgali, tās kultūru, valodu un latgaliešiem - ievainot, aizskart vai arī noliegt, ka pats esi ar dzimtas saknēm piesaistīts Latgalei. Esmu diskutējis ar tiem, kas slēpj savu izcelšanos. Atceros epizodi ar kādu no maniem kolēģiem Rīgā. Tas notika brīvdienā, kad viņš darba vietā atradās viens kopā ar kādu sev labi pazīstamu cilvēku, abi sarunājās latgaliski. Telpā ienācu es, un runātāji samulsa... Kolēģis ne tikai slēpa, no kuras puses nāk, bet pat sabijās un samulsa par to, ka runājis latgaliski. Kāpēc tā?! Kā tu vari savu dzimteni noliegt?! Kā var atraut daļu mūsu valsts?!
Ar paņēmieniem, kādiem ierasts attēlot notikumus trillerī, rādīts sabiedrības separātisms,„tīri” latviskās daļas attieksme pret latgalisko. „Nikas nav najaušs” centrālais tēls – „latgalietis” (Sovvaļnīks) sastopas ar dažādu sabiedrības slāņu pārstāvjiem, kuri grib iznīcināt stāsta galveno varoni. Sovvaļnīks saņem šāvienus visnegaidītākajās situācijās. Pārnestā nozīmē - tā tiek ievainoti cilvēki, kas neslēpj savu latgalisko identitāti, un visi, kas mēģina pierādīt, ka latvietim var būt divas identitātes – latviskā un latgaliskā vienlaikus. Mums līdzās dzīvo arī tie, kas noliedz sevī šo otru identitāti un mēģina afišēt tikai latvisko. Tā ir kā fiziska cīņa, ar ieročiem un apšaudēm. Ja ir šāvieni, var sekot arī nāvīgi ievainojumi un... Nāve. Šajā īsfilmā to attēlo skaista sieviete - Nāves Eņģelis. Viņa uzstāda savus noteikumus. Kādā epizodē pie Sovvaļnīka deniņiem tiek pielikts pistoles stobrs...

arghhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
+1
Esi domājis par ko smagāku, atrādīt krietni ņiprākus gabalus, noteikti, tev tādi ir?

Es noteikti gribētu vismaz brīžiem kaut ko smagāku, bet dvēsele un iedvesma vienmēr kaut kā apstājas pie tā vieglākā. Dažas idejas ir, tiešām ceru, ka kādreiz realizēšu. Jo principā metālisti jau ir interesanta publika un vērtētāji, ko es ar prieku izbaudu www.truemetal.lv forumā.
(www.hc.lv/muzika/intervijas/s...)
+4
Nuko, lai ir kur smelties iedvesmu nākamajam klipam (visi plusi iet Intaram):

Анж - Горбачов

www.youtube.com/watch?v=3mOFWV0x6ek...
0
Galvenais, lai nesasmeļas muzikālo iedvesmu no Anža...
+2
Man tiešām prieks, ka puisis no manas dzimtās puses kaut ko rada un ir ar savu pārliecību.

The point is:

Kā pats raksturo to, ko spēlē?

Realitātē sanāk, ka spēlēju pop – roku, tomēr noskaņa vedina domāt, ka tas ir melanholiskais roks. Tāpēc domāju, ka labākais apzīmējums varētu būt – melanholiskais roks, kas atklāj ezeru zemes melanholiju.
0
nē, anj lauciņu Latvijā jau aizņem whore glamorama
0
^ kā atceros, tā rēka nāk :D
-7
ooo jaa zilais :D viņi bij smieklīgi
+8
Ko visi tā iespringst? Ja nepatīk - nu tak neklausās. Lai klausās tie, kam patīk.
Dīvaina daždien tā attieksme - visi tik zin čīkstēt, ka leišiem viss notiek, igauņi arī aktīvi spēlē, bet pie mums panīkums. Tiklīdz kāds sāk ko darīt, tā uzreiz - nu nafig tādu figņu, tas ir draņķis un pilnīgs sūds.
-10
jā mūsējie ari uz mīnusiem naski:D
+1
Redz, cienītā, tie mīnusi tev tamdēl, ka esi sasniegusi vārdā nesaucamā līmeni. Sākumā visi lika mīnusus, tikai tad lasīja rakstīto.
0
Oi, es tik tagad pamanīju to klipu. Nu LOL pilnīgs :D Ja vēl pārlasa to apstāstu....
0
Ko visi tā iespringst? Ja nepatīk - nu tak neklausās. Lai klausās tie, kam patīk.
Dīvaina daždien tā attieksme - visi tik zin čīkstēt, ka leišiem viss notiek, igauņi arī aktīvi spēlē, bet pie mums panīkums. Tiklīdz kāds sāk ko darīt, tā uzreiz - nu nafig tādu figņu, tas ir draņķis un pilnīgs sūds.

^katrs sūds nav jāpieņem kā kaut kas izcils un ievērības vērts, tikai tāpēc, ka kāds kaut kur "ķipa" kaut ko dara.
+3
Uz poda tak ar lielas lietas dara
+3
"Sākumā visi lika mīnusus, tikai tad lasīja rakstīto. "

Kas, protams, ir vairāk kā apsveicami.
+4
"Radās doma, kā varētu vizuāli uz ekrāna pārnest mūsu sabiedrības attieksmi pret latgalisko, pret Latgali, tās kultūru, valodu un latgaliešiem."

^ Vot šitas mani nežēlīgi tracina - nav tādas latgaļu tautas un latgaliešu valodas - latgaļi ir tādi paši latvieši, kā visi citi latvieši un runā latviešu valodas latgaļu dialektā. Šito latgaļu valodas un tautas padarīšanu aktīvi kultivē mūsu draugi aiz Zilupes un viņu vietējie atbalstītāji, lai veicinātu separātismu. Tad jau cilvēks no Ventspils ir kurzemnieks pēc tautības un runā ventiņu valodā.
+1
Esot piedalījies mazākumtautību dziesmu konkursā. Tad jau tādi īstenie latvieši dzīvo tikai lielākajās pilsētās, jo tak katrā novadā tak ir sava tauta un valoda?

A par pašu klipu teikšu kā ir - man riktīgi miedziņu uzmāc. Un tas, kas traucē jebkādas atzinības gūšanai, ir tā "nabaga latgaļu metāla bruņinieka" tēls, ja realitātē ir vienkārši popsa+čalis no laukiem.
0
Vienvakar Latvijas radio 1 bija intervija ar Savvaļnīku sakarā ar šo jauno albumu..tanī ziņā izklausījās diezgan jautri, ka visas šīs dziesmas varēja dzirdēt LR1, kuru noteikti pārsvarā klausas vecāka gada gājuma ciļveiki...
+2
par kurzemi, brīnums kā vēl Lembijs nav iedomājies. sava tauta, sava valoda, sava maza valstiņa un nav pašvaldību izlīdzināšanas fondā jāmaksā turīgajām pilsētām līdzekļi, lai pabarotu tos, kuri bērnus nevar vairs skolā palaist, kad siseņi vienīgo govi nokož:) ventiņus par galvaspilsētu un vispār pats sevi par ķēniņu varētu iecelt :D
+5
Aivars Pirmais. :)
+2
Ein Volk, ein Reich, ein Aivars! :D
0
Vecīt, kad tai kurzemnieku tautiņai būs sava valoda, gramatika, literatūra un cilvēki, kas runā savā valodā iekdienā, tad arī varēs žvankstēt! Nekļūstiet smieklīgi ar savām replikām, nepārzinot situāciju, un tikai kultivējot separātismu ar saviem izteikumiem. Jo nedaudz velk pēc true aprobežotības. Lai mīrs ar jiusim, bruoli metalisti!
+1
kāmōn!!!! atšķirībā no latgaliešiem, par kurzemnieku valsti ar ķēniņu lembiju priekšgalā ir joks. tad vēlreiz, kuram velk uz separātismu?
+2
Runājot par latgaliešu valodu vai dialektu, tur izrādās, ka nemaz tik vienkārši nosaukt par dialektu te nevar. Man jau ar kā nevaldoniekam vislaik licies, ka tāds dialekts vien ir, bet tā gluži neesot. Es jau vairs neatceros visus tos argumentus, bet viens, manā skatījumā visai spēcīgs un kas palika prātā, bi, ka latgaļiem esot lielāks vārdu krājums, kā arī dafiga vairāk sinonīmu - vienai lietai no septiņiem+ vārdiem var piemeklēt labāko variantu pēc vajadzības. Ja nemaldos, pa LR1 viens šo te klārēja nesen.
+1
Nu vispār jau Kuršu valoda bija un diemžēl ir aizgājusi nebūtībā, varbūt vēl kādas pārdesmit tantiņas ir palikušas Rucavā/Nidā, kas vēl atceras un ikdienā lieto kaut ko attāli līdzīgu kuršu valodai. Zinu, ka LPA kādus gadus atpakaļ veica pētījumu, par kuršu valodu, žēl, bet pētījuma rezultātus neesmu redzējis...

un Kuršū ķoniņu pēcnācēji, gan jau ka vēl ir starp mums un ne mazums :)
+2
Ak dies, kādas kaislības!
Werwolf'am un citiem faniem par prieku varu pavēstīt, ka Sovvaļnīks ar īsu programmu uzstāsies 18.martā MP. Būs iespēja ievērtēt dzīvajā :)

Kam interesē, par Latgaļu valodu (vai dialektu) var palasīt šeit:
www.latgale.lv/lg/news/article?id=...
0
Par šo tēmu jau diezgan daudz šķēpu lauzts, bet pie vienota viedokļa nonākts nav - katra puse iecirtīgi pastāv pie sava :)
Bet lai nu vai kā, par latgaliešiem nevar pateikt - nu viņi runā bišķiņ savādāk un dialekts vien ir. Ir valodai sava gramatika, ir izdoti literāri darbi, kur viss aprakstīts un formulēts. Faktiski gribēju teikt to pašu ko BigUgga.

Bet viens tiešām ir skaidrs - atšķirībā no ventiņiem, Latgalē latgaliski runā nesalīdzināmi vairāk. Nebūtu tik lielas slāviskās ietekmes, runātu vēl vairāk.
+2
^ Tu acīmredzot neesi bijis Ziemeļkurzemes laukos. T.s. lībiskajā dialektā tur runā 99%. Tiesa gan, tur šaubas nerodas par to, ka tas ir dialekts.
0
^^ vatta jau nebi tikuši skaidrībā? T.i. piešķīra valodas statusu nesen?
0
Kam piešķīra valodas statusu? Latgaliešu valodai? Diez kā neesmu dzirdējis...

"Tu acīmredzot neesi bijis Ziemeļkurzemes laukos. T.s. lībiskajā dialektā tur runā 99%" - pa Kurzemi gan stipri bieži neapgrozos, lai gan šur tur bijis esmu :). Jā, ļauži runā savādāk, taču ne reizi nav gadījies dzirdēt ko īpašu, lai būtu jāpiedomā - ew, kad tā persona runā?
+1
Vēl nepiešķīra, grib apzināt ar tautas skaitīšanu reālos ciparus, tad arī notiks tālākas sarunas, kāds statuss utt.
Mans jau mērķis ir vienkārši parādīt, ka mēs esam tādi paši latvieši kā visi, tikai dziedam arī savā valodā (ne jau tāpēc , lai to padarītu par modes kliedzienu, jo ar latviešu valodu popularitāti būtu vieglāk iegūt, bet tāpēc, kas es tā jūtos labāk un patiesāk, truemetālistiem tas būtu jāsaprot - PATIESĀK ), pie tam tas skan ļoti labi, to nevajadzētu (principa dēļ vien) noliegt, jo latgaliski pops un jo sevišķi roks skan ļoti labi. Es vienkārši parādu, ka arī pie cilvēki joprojām dzīvo, dzied un kaut ko dara. Taidas tuos lītas, bruoli metalisti!
+1
Nu bračiņ, es tak saku, ka ir labi un apsveicami, ka Tu dziedi latgaliski, taču es nekad nepiekritīšu tam, ka Latgale ir kāds īpašs autonoms apgabals un latgaļi - tauta. Mēs visi esam latvieši un dzīvojam Latvijā.
+1
Viena apstākļa dēļ latgaliešu valodas apstiprināšana par oficiālu valodu (vai kāda sevišķa statusa piešķiršana) man šķiet nevēlama - ja tā notiks, tad 100%, ka moskaļi uzreiz paģērēs arī savu valodu pasludināt par vēl vienu no valsts valodām. Viņu, redz, tak ir vairāk un vārīgu prātiņu - nespējīgi mācīties.

+3
Doh, nav jau runa par VALSTS valodu, bet valodu kā tādu.
+2
Es pie (tad vēl) lektora Gusāna pirms ~ desmit gadiem LU studēju sengrieķu valodu un Odiseju tulkojām.. Un patika ļoti, paldies jums liels, Ingar!! Dažreiz nenormāli varēja pārsmieties, vizualizējot tos Homēra tekstus. Bet gribējās pateikt to, ka ir vērts apbrīnot Ingaru kā ļoti gudru, asprātīgu, uzņēmīgu, pozitīvu un neiedomīgu cilvēku! Katrā ziņā vēlu jums daudz iedvesmas un izdošanos!!
+4
@ lash - es jau arī saku, ka Z-kurzemē runātais ir tikai dialekts, un nebūt neapgalvoju, ka tas radikāli atšķirtos no standarta latviešu valodas, es tik norādu uz to, ka pupu mizas ir tas, ka Latgalē latgaliski runā vairāk nekā ventiņos venteniski. Pilsētās, protams, tas īpatsvars nav tik liels, bet tas jau attiecas uz abiem minētajiem variantiem.

Kaut gan, nu jau droši vien tas ir gājis mazumā, bet senākos laikos vietējo izlokšņu un apvidvārdu lietojums esot krietni apgrūtinājis saprašanos. Kā vecāmāte stāstīja, viņas bērnības laikā, kad laukstrādniekiem/-cēm no Zemgales un Vidzemes pateikuši: "Pajem krieč un elas mazrūš", tad esot vien acis bolījuši :D
+1
BigUgga - jā viens nozīmīgs solis jau ir panākts, latgaliešu valoda ir piešķirts starptautiskais ISO kods (ltg).
+5
Kā puslatgalietis varu pateikt - tie, kas te pļūtī par kautkādu Latgales autonomiju smagi spēlējas ar uguni. Krieviem to vien vajadzētu - šie jau piešāvuši roku dienvidosetijā, piedņestrā utt. Valodas atzīšanai - jā - lai drukā grāmatas, izdod avīzes utt. Bet jebkādām seperātiskajām idejām - pojebaluna!

Daugav' abas malas - mūžam nesadalās!
0
Jā, mēs jau neprasām daudz, vienkārši (bez nicināšanas) dzīvot Latvijā, jo esam Latvijas latgalieši un viss. Mīrs viers zemis!
0
^ A kas ta nicina latviešus, kas nāk no Latgales?
+2
Džeki un maukas tajā video :)
+1
:D
+1
Man šķiet, ka šajā diskusijā vēl trūkst lībiešu jeb līvu seperātistu, tie ar putām uz lūpām plēšas par atzīšanu, jo valoda ir, cilvēki vēl to mācās un runā. :D
+3
Es acīmredzot nezinu situāciju, bet kādā veidā tad izpaužas latgaliešu nicināšana?
+2
Pirmkārt, radiostacijas praktiski neņem gabalus (izņēmums vēl šad tad ir BOROWA MC), otrkārt, cilvēki, kuru komenti ir tikai par to, ka nahren vajag dziedāt valodā, kuru nesaprot, un ka tajā valodā ir daudz krieviskas cilmes vārdu utt. UN treškārt, viss būs redzams 18.03 MP, kur es arī manīšu attieksmi pret savu melanholisko roku, jo visi mēs gribam, lai mums būtu pasaules līmeņa grupas, bet visi nevar būt tik talantīgi kā Skyforger vai Heaven Grey, tāpēc daudzi citi vienkārši mēģina darīt kā uzskata par pareizu vai labāku, vai arī kā sanāk, jo skaidrs, ka man labāk sanāk auditorijā mācīt sengrieķu un latīņu valodas pamatus, nevis spēlēt roku, bet ja es gribu spēlēt, tas taču arī nav aizliegts. Taču tajā pat brīdī es nevaru arī nekādā veidā Jums aizliegt paust savu viedokli, it sevišķi, ja tas ir pamatots. Lai metals ruļavoj!
+2
paga, ir latvieši, kas saka, ka latgaliski nesaprot? kā gan tas ir iespējams??? tā ir tā pati latviešu valoda, tikai pamainīti patskaņi, 'jā' aivietots ar 'da' un kartupeļi ar 'buļbiņas'.
0
neķer kreņķi, 18.03. viss būs labi. tas, ka man ventiš tuvāk sirdij, nenozīmē, ka man reizēm mašīnā neskan arī sovvaļnīks. lai tās Latvijas radiostacijas iet pa skuju taku. tur jau jebkurā gadījumā atskaņo tikai pilnīgu popsu un tādu mūziku, kas gadu desmitos ir iekarojusi vietu zem saules.
+2
Nu re - radiostacijas Borowu MC ņem, bet Tevi ne. Varbūt vaina ir drīzāk žanrā, nekā valodā? Tas par dziedāšanu valodā, kuru nesaprot, arī ir pupu mizas, diez cik daudzi no tiem teicējiem kārtīgi saprot visās malās drillēto popsu angliski.
0
^ + 666
+5
Flaying a nav pa LR1 dzirdēts.
0
:D :D Bigij 10 acis
0
^^ LR2 Frailty arīdzen nav. :)
0
:D smieklīgi
+1
Zato Frailty - Silent Wintā i gājis pa LR1 :)
-1
tas tak ir labi:)
+3
Hz vai labi, bet prikolīgi gan. Visu gabalu jau gan nelaida - tikai pirmo pantu - sabijās :D
0
nu pa SWH rock varēja palaists:)

0
SWHRock tālāk par 1995.gadu nespēj aizrāpot ....

-Suplouk- ir labs albums (pirms pāris nedēļām novilku), pāris gabali ļoti labi - bet tas ir Roks - tāpēc arī rodas jautājums, ko tas dara šeit un Metāla Balvā.

P.S. Man jau arī ColdFlame patīk, pat CD ir ;)
0
^ To BigUgga
žēl, jo Flaying iekš LR1 būtu ļoti nepieciešams... :)
bet... teiksim tā. grupa par to īpaši nepādzīvo...

^ To Sedmenc
Varbūt vajadzēja prasīt Aivaru likt visu savu enerģīju labāk tam, lai nākošgad startēt ROCK nominācijā Latvijas mūzikas gada balvā?...
0
Jā, albumu noteikti iesniegšu, tāpēc jo vairāk kāds atbalstīs manu roku visa gada garumā, jo lielākas cerības, ka kāds no žūrijas kaut kur būs sadzirdējis kaut ko latgaliski roķīgu. Lai gan šaubos, arī tur balso par pazīstamiem vārdiem.:)
+8
"Vecīt, kad tai kurzemnieku tautiņai būs sava valoda, gramatika, literatūra un cilvēki, kas runā savā valodā iekdienā, tad arī varēs žvankstēt! Nekļūstiet smieklīgi ar savām replikām, nepārzinot situāciju, un tikai kultivējot separātismu ar saviem izteikumiem. Jo nedaudz velk pēc true aprobežotības. Lai mīrs ar jiusim, bruoli metalisti!"

Oi, oi, cik patosa...
Kā tīrs latgalietis no Rēzeknes, kurš augšzemnieku dialektu (atļaušos palikt pie šī apzīmējuma, nelietojot jēdzienu "latgaliešu VALODA") lieto ik dienas, un tādēļ situāciju, domājams, pārzin, lai arī varbūt ne no tik labi, kā jūs tur no saviem filologu teorētiķu augstumiem... Vārdsakot, atļaušos kļūt smieklīgs ar savām replikām un pajautāt: kur tad tas viss ir dzīvē atrodams, izņemot filologu kaismīgās vīzijas un liesmaino retoriku?

ISO kods - tas, protams, ir varen aizraujoši, taču ko tas dod man, prastam plebejam? Ja reāli situācija ir tāda, ka par mīļoto metālu ar citiem latgaļu melomāniem latgaliski diskutēt ir visai pagrūti, jo vienkārši pietrūkst līdzekļu vārdu krājumā, un neglābjami jāaizņemas vārdi no latviešu valodas vidusdialekta?
Var jau, protams, rakt augšā visādus arhaismus, kā "susātivs" u.c., un mēģināt to visu iedzīvināt ikdienas valodā - taču ko tas dos, ja maz ticams, ka mans sarunbiedrs tad mani sapratīs?

Un kur ir tā izslavētā latgaliešu gramatika? Vai nav tā, ka dzīvē nekas tāds joprojām nepastāvētu, ja bariņš to pašu filologu nebūtu saņēmušies un itin nesen to izstrādājuši?
Jo problēma šeit vēl tāda, ka reālajā dzīvē bieži vien Tekla no Mazpisāniem, kura runā latgaliski, dzirdot, kā viņai atbid Borbola no Pocelujevkas, pēcāk var pasmieties, ka šai gan jocīga tā valoda bijuse.
Kurai no viņām tad pieder tā vienīgā pareizā latgaliskā gramatika, ja no 500 latviešu valodā sastopamajām izloksnēm lielākā puse, domājams, pieder latgaliešu dialekta runātājiem?

Un, visbeidzot - kur ir tā izslavētā latgaliešu literatūra?
Labi, esmu pārliecināts, ka Jums mājās plauktā ir visi pēc neatkarības atjaunošanas izdotie latgaliešu dzejas krājumi (jo nemaz tika daudz jau to kopskaitā nav). Man, intereses un saceltā haja pēc, ir pa krājumiņam no Alberta Spōģa, Madsolas Jōņa, Viļa Dzērvinīka, Marijas Andžānes u.c.
Bet cik no tā visa ir Teklas vai Borbolas mājas bibliotēkā?
Nevajag teikt, ka cilvēki tās cītīgi izdotās, par mazu naudu tirgotās un visādi citādi slavējami atbalstītās grāmatas nelasa tieši latgaliešu valodas dēļ. Vai arī tādēl, ka vidusmēra latgaļu sieviņas būtu analfabētes vai viņu mazbērni - alkāni. Vai nav tā, ka latgaliešu valoda ir tikai pievienotā vērtība, un par Raini vai Regīnu Ezeru, kuru sējumi ir visu vecās paaudzes lasošo latgaliešu plauktos, vai par Ingu Ābeli, Paulu Bankovski, kuru grāmatas pērk latgales jaunieši, - par tiem līdzīgiem latgaļu dialekts pats par sevi rakstītāju nepadara? Lai arī vidējais šo rakstītāju līmenis varbīt ir visai labs.

Pilnīgi piekrītu Intaram - ne jau valodā ir vaina. Bet gan tajā, ka, kā reiz izteicās cienījamā valodniece Kristovska sakarā ar kādu kaismīgu referātu par nepieciešamību atdzīvināt latīņu valodu kā starptautiski lietojamu mūsdienās internacionālai saziņai - "nevajag modināt miroņus".
Latīņu valodai joprojām ir sava vieta zinātnes praksē un, līdz ar to, mūsu ikdienā. Tāpat augšzemnieku dialektam ir liela loma mūsu sadzīvē un, līdz ar to, pietiekoša vieta visu latviešu ikdienā. Taču laiks prasa savu. Vecajiem jādomā par izdzīvošanu, nevis dialekta izkopšanu. Jaunajiem jāmeklē sava vieta pasaulē, papildinoties svešās valodās, jo augšzemnieku dialekts plašākas biznesa iespējas nepavērs. Tāpat, kā nepalīdzētu mākslīgas augšanas hormona injekscijas tāmnieku dialekta ķermenī.
Jūs esat latīņu valodas pasniedzējs, Jums vajadzētu izprast situāciju.

Neviens latvietis dialekta vai teritoriālās piederības dēļ mani nekad nav nicinājis. Ja nu vienīgi tāds, kas arī bez dialekta atradīs, par ko otram uzdirst.
Bet siekalu šķaidīšana sektantu- filologu vārdā par latgaļu bārenīšu grūšo likteni visu latviešu starpā gan allaž izskatās kaut kā smieklīgi un pazemojoši :( Vismaz šai forumā, kur vairums tomēr ir pieauguši un adekvāti ļaudis.
0
Es nesaprotu, kur uzradies vārds "injekscijas" u.c. drukas kļūdas, bet latgaliešu valodas ietekme tā nav, ja kas :) Atvainojos, ja tas manu vēmekli padara vēl grūtāk uztveramu :)
+1
Preiļi svin pilsētas 666. dzimšanas dienu!

travelnews.lv/index.php?m_id=1850...

Uzvedinošs citāts: « Kā ierasts, svētku programmas noslēgumā līdz rīta gaismai dejosim zaļumballē kopā ar Andri Ērgli.»
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [1]
WrongTale
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
MEDIEVAL (19 gadi)
Sedmenc (15 gadi)
Racējs (1 gadiņš)
Viskas