11.04 MP 6 gadu jubileja
+7
11.04.12
kluba "Melnā Piektdiena" 6 gadu jubilejas koncertkodiens
spēlēs: Sacramental, Frailty, un citi

vairāk info sekos:
melnapiektdiena.lv

Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
+3
11.05.12 būtu pareizāks datums.
-2
būs vien jāiet:)
+3
Piektdien, 11. maijā kluba "Melnā piektdiena" 6 gadu jubilejas koncerts!

Uzstāsies:

FRAILTY,
www.myspace.com/frailtymetal...

RŪSA,
www.draugiem.lv/rusa/

PAEAN (dark/death metal, ee),
www.myspace.com/paeanestonia...

THOU SHELL OF DEATH (black metal, ee),
tsod.mortestudio.eu/

SACRAMENTAL,
www.myspace.com/sacramentalband...

KISS OF THE DOLLS
www.draugiem.lv/kissofthedolls/...

un citi (informācija sekos).

Koncerta sākums pl. 19.30, klubs būs atvērts no pl. 19.00.

Ieeja Ls 2
0
Vot, Paean vēl nav gadījies dzirdēt līdz šim. Bet Kiss of the Balls šajā kompānijā būs īstie hedlaineri, hehe…
+2
atsakos iet uz pasākumiem, kur uzstājas kiss of the dolls
-1
vai arī pirms viņiem daudz bezmaksas alkohola, vēlams hennessy
+5
drīzāk jau kiss ON the balls. :D
+1
Tā kā jamie spēlēs pēdējie, varu iedomāties, cik daudz publikas būs atlicis.
0
Gribēju teikt - ja, nevis kad. :) Uzstāšanos secību nezinu.
0
tobiš jan ecis tā kā :D Bļe, sapisos galīgi. Tā iet, kad vienlaicīgi atbild uz kaudzi ar meiliem, raksta trūmetālā, lūr purna grāmatā un vēl runā pa tālruni.
+4
Sveiki, Veči ! :D
No kurienes Jūsos tik daudz negācijas ? Paliek tāda pēcgarša, itkā KotD Jums būtu kko noņēmuši ..)
Sergejs un Valdis ir mums ļoti labi paziņas no pirmās "grupiņas" pastāvēšanas dienas (arī 1.koncis pirms 3 gadiem bija tieši MP kā reizi 16.maijā) = kāpēc nedrīkstam sveikt Jūs Lielajā Jubilejā ?
Toč varētu padomāt, ka es no steidža aicinu tautu kļut pa gaiļiem vai komunistiem ... ;P

Kapēc Jūs neko tādu nesakāt acīs, kad tiekamies ? Es atbildu pa vārdiem = uzklausīšu.
Tikai man jāredz to, kas kritizē - lielāks spēks acīs ne vārdos ...)

P.S. Starp citu - Priecīgus Mūsu Visu Kopējos Svētkus ! (hug)
+2
Acīmredzot Jūsu piedāvātais muzīks šejienes publikai tā īsti pie dūšas neiet. Domāju, ka nekā personīga. ;)
+6
Šekspīr, te visi ņem priekšā visus. Tā te pieņemts! :D

Atslābsti un dirs līdzi citiem!
+4
Ja kādam no Jums kādureiz būs kaut mazākā vēlēšanās ietusēt manos "rok-krogos" = durvis vienmēr būs līdz galam atvērtas (komplektā ar sirdi) - arī uz skatuvi = pie tam to zin vairāk vai mazāk visi mūziķi - arī tie, kas MP publikai iet pie sirds .)

Žēl protams, ka šī attieksme nav abpusēja, Brāļi ! :)
+1
:D
Es jau diršu..
Tikai ka beigās nesanāk uz nākamo pasācienu iet ar kasti šņabja = es labāk pagaudoju, jo pie riešanas man pašam sava mēle ne īpaši patīk..)
Pie tam nedrīkst aizmirst : man Jūsu viedoklis nav pilnīgi vienaldzīgs, tākā nedomāju pamest roķi un ziepēties pie Reinika pa taustiņnieku ....
0
Un Dethecrator, kad būsi te, lūdzu padod zīmi = man Tev kā metālmūziku pārzinošam cilvēkam 1 jautājums pa lietu .)
0
BA-BAHHH!

(Šitā zīme der?)

Kaut gan te jau visi daiļdirsēji zina daudz. Piem, Bleidam var prasīt par powerīti utt.
0
Ok - bet jautājums diezgan vispārīgs = par ne konkrēti stilu bet smago mūzikas galu kā tādu :
Vienā vārdā : vai vispār ir bijis precedents tīri instrumentālajā roka sadaļā (kas noteikti pastāv ne galīgi mazsvarīga, jo kādreiz var arī "nedziedāt") , kad būtu izmantota forma kā konkrēti kādam instrumentam ar orķestri = tikai simf.orķestra vietā metālmūziķu grupējums.. ?

Ohūni sarežģīti izteicos, bet vienkāršāk= vēl sarežģītāk ...)
-2
ei nu pasaki Valdim acīs, ka šis Sergejam bumbas laiza ....
0
Domā — simfometāls, tikai bez vokāla? Jāpadomā… Kaut kur Terjem Ripdālam bija viena plate ar «Rīgas Kamermūziķiem» vai «Sinfonietta Rīga», bet to tikai vienreiz dzirdēju, un (ja atceros) tas bija kaut kas džeza veidīgs, ne metāls…
-1
Ja Tev kas paraugam līdzīgs ienāk prātā, būšu gandarīts ar jebkādu info = doma ir ar laiku (tas prasīs noteikti daudz laika) uzražot tādu kā "klavierkoncertu ar metāla orķestri" - protams vēl labāk būtu, ja tas sanāktu kā pirmais vispār žanrā (tikai ne gadījumā, kā kkas "fekālij-ģenitālij'veid...
Kāpēc tāda ideja : es kādreiz Padomijā biju Filenes solists pa klavieru štelli - ar dažādiem orķestriem spēlēju piem. Geršvina Rapsodija blūza stilā.. Tad kapēc teorētiski nevar būt analogs ar metāla krāsu ?
Pie tam - tāda gabala aptuveno formu varu atsaukt atmiņā = kā nekā LMA pazubrīju arī kompozīciju un simf.diriģēšanu.
Iekš KotD jūtos kā elementārs panks, jo mani jau agrā jaunībā zaebala būt pa sausiņu, ko tolaik prasīja fucking "padomju skola" = taču neesmu pret nopietnību. Un tāds augstākminēts garadarbs būtu uz to pusi.)
0
es nesaprotu, kāpēc te sāka ņemties kaut kāds, cik noprotu, leļļu skūpsta pārstāvis. no manas puses vienkārši bija plašāk neizteikta teorētiska vīzija par to, ka vienā koncī, protams, var būt dažāda stila mūzika, dooms noteikti var būt vienā koncī ar blacku, kaut vai kaut kādu darkpopu, bet varbūt vajag piedomāt, lai grupas būtu kaut nedaudz estētiski vienotākas. pa lielam jau, protams, ja nespēlē pa vidu divām grupām, kuras abas, piem., es gribētu redzēt, tad pofig. bet vispār tās lielās pauzes, it sevišķi, ja nekā daudz cita ko darīt nav, mēdz būt garlaicīgas, kamēr gaidi kad kaut kas beigs vienreiz spēlēt. man jau pilnīgi pofig, ka kāda grupa uzstājas, viņiem ir savi fani, kas arī iet viņus klausīties, bet dažkārt liekas jocīgs grupu mikslis, tas arī viss.
+3
kaut gan es patiesībā to teicu, jo par kotd iedomājos no citas nesenas diskusijas. enivei, apsveicu viņus ar to, ka links vismaz ir uz draugiem.lv, kur ir vismaz normāls pleijeris, atšķirībā no tā jobanā maispeisa.

nē tiešām, kāpēc maispeisu vēl joprojām kāds lieto? tas taču ir ārprāts!
0
ā un, protams, es arī nezinu - varbūt likt ļoti dažādas grupas ir piesaistīšanas taktika, tipa, piesaistīt dažādu gaumju cilvēkus... nu gan jau ka uz daudziem tas strādā, es jau laikam neesmu baigi tipiskais. protams, ja tā ir dzimpene, kurā katrs atved savu pārsteigumu, tad arī doma ir skaidra un ir ok. patiesībā man vienkārši gribējās parakstīt.
+1
Šekspīr, es padomāšu, varbūt kaut ko atcerēšos — lai būtu simfometāls, bet bez vokāla…

Bet apsveicu, ka tev kā meistaram klavierošanā nav vēlme spēlēt Eltona Džona repertuāru labos bāros, kur piektdienās pulcējas padzīvojušu uzņēmēju un viņu laulāto ienaidnieču publika.
0
Mincīt, es Tev pilnīgi piekrītu = ir bieži putra baigā - un es ar to saskaros katras brīvdienas = līdz lūpai (jo tas vismaz pagaidām nelaimīgais ZIGGY jāvelk kā tāda "roka ūdensgalva" - cerībā, ka elpos. ;P
Bet ir vēl cita bēda : aizvien mazāk paliek grupu, kuras vispār grib uzstāties.... Arī to redzam ikdienā. Es nesaku, ka mans KISS-KISS pagaidām ir kas ūbervērtīgs, bet es vismaz neprasu 300 Ls par pusstundas herņu - taisni otrādi = uz MP vienmēr ejam dot ne ņemt .)

Arī par Myspaci piekrītu = arī nesaprotu, kāpēc daudzkur ārzemēs to pieprasa kā atskaites punktu.....
+1
Dethecrator , nekad mūžā !!! :D
Es ne pilnībā piekrītu vienam "nāvītes izpildītājmāksliniekam"... kas man savulaik mēģināja atklāt, ka visi taustiņnieki ir pidarasi, bet otrā grāvī ar nekad neesmu braucis. Ar muzikālo sūkāšanu lai nodarbojas tie, kuriem nauda svarīgāka par pārliecību, vai arī pārliecība ir pietiekami "rozā"..)
KISSiņi ir protams savā saknē šova projekts, kas arī vietā pieminēts Tavā recenzijā, bet mēs to provējam darīt ar smeķi, ko krogā piaņuga izjūt tikai labākajā gadījumā pēc puslitra- un arī ne "Eltona laikā" ... ;D
+1
P.S. Laulātā ienaidniece = īpaši labs termins .)) (nebiju dzirdējis)
+1
Shakespeare, šodien, plkst.

Ok - bet jautājums diezgan vispārīgs = par ne konkrēti stilu bet smago mūzikas galu kā tādu :
Vienā vārdā : vai vispār ir bijis precedents tīri instrumentālajā roka sadaļā (kas noteikti pastāv ne galīgi mazsvarīga, jo kādreiz var arī "nedziedāt") , kad būtu izmantota forma kā konkrēti kādam instrumentam ar orķestri = tikai simf.orķestra vietā metālmūziķu grupējums.. ?

Arī īsti nesapratu, bet domāts kautkas tamlīdzīgs ? :

Yngwie Malmsteen - Concerto Suite for Electric Guitar and Orchestra in E flat minor Opus1
www.youtube.com/watch?v=8LetYyVvFqo...

Mekong Delta - Gnomus (Pictures at an Exhibition @ 1996)
www.youtube.com/watch?v=r4TMGJ0Xbtc...

Mastermind - When the Walls Fell (Excelsior @ 1998)
www.youtube.com/watch?v=QkW5Wt_SfP0...

Ulytau - Two Warriors
www.youtube.com/watch?v=ebUKYQKL9bA...

P.S. tas "nāvītes izpildītājmākslinieks" pats laikam olas bučo
0
O, Paldies BladeOfDarkness !
Tagad nav laika, bet vakarā iečekošu = noteikti noderēs. (rock)

P.S. Tas "māxliniex" bija tādā dārzenī, ka bučotu visu, ko dotu .. ;D Bet es viņu pažēloju, jo man 100% labāk patīk, kad izpildās daiļais dzimums....)
+2
Malmstīna opuss bij kruts, vienīgi tur tā specifika, ka viņš sastāv no klasisko melodiju apdarēm pārsvarā. Tas Mastermind gan ir labais — tādu nebiju dzirdējis.

Paprasīju savam sencim, kurš izpilda klasisko mūziku — viņš minēja pāris gadījumus, kad ir spēlējis šāda tipa mūziku: Ādolfa Skultes, šķiet, Sestā simfonija un kaut kādi Imanta Kalniņa gabals «Ei, jūs tur!» septiņdesmitajos gados (pēdējā dažās vietās arī gājis orķestris un ģitāra bez vokāla). Tolaik LNO orķestris gan šķībi glūnējis, kad sencis iekrāvies oķestra bedrē ar visiem saviem pedāļiem, vadiem un monitoriem. Pēc kāda laika pieraduši, ir sevišķi pēc tam, kad kaimiņš, tolaik kontrabasists Pēteris Vasks stāstījis pārējiem, ka ģitāra orķestrī — tas jau nemaz neesot tik pretīgs avangards.

Vairāki akadēmiskie komponisti arī mīlējuši rakstīt tādu ģitārisku kamermūziku ar šādiem tādiem klasiskajiem instrumentiem klāt. Reku, piemēram, Rhys Chatham gabals — un nē, tas nav Mona de Bo :)

www.youtube.com/watch?v=pC2TCWcKVfo...
0
Labs vakars, Kungi ! (hug)
Vot tur tā lieta, ka tam Mastermind un virs tā (zem Malmstina) raksturīgā piegājiena nopietnība mani piesaista visvairāk. Lai gan manis pārstēvētais Glam vistiešākajā veidā saistās ar pozēšanu, pats klausīties tādus humorus ilgi nevaru = tāpēc piem. uz Malmstīnu nevaru skatīties ;D = klausoties protams ok..)
Bet bļins - laikam patiesi nav tāda neviena pilnas formas darba kādam klasiskajam iznstrumentam ar metāla grupu pavadījumā (ir pamatā otrādi - roka veči solo ar klasisko orķestri)..
Tātad = mani tā doma vēl vairāk vilina - pie tam ir ļoti plašs virzienu sortiments : piem. galvenā partija "nāvītē", blakus partija melodiskajā roķī, starpspēles trašā, vnk smagusī vai pat pa melno = tas viss teorētiski iespējams = un pa virsu soļņikā īstā klaviere, ar lielo melno "spārnu" .. (rock)
0
^ Izklausās pēc sākotnējās idejas, kam ir daudz jāmainās, lai kaut kam derētu. Bet klasiskais orķestris ir reāli nodrāzts un apnicis formāts, tā kā jāmeklē jaunas formas ir!
0
Jā - un galvenais = nebijušas formas = katrs mūsu solis tālāk par "firmu" var vnk pastumt lieku reizi uz augšu LV vārdu mūzikā ..)
0
Ziemā bija sanācis pabūt Kazanovas orķestra koncertā Mazajā Ģildē. Tad šie arī spēlēja visādus kaveru ( tādu true metālu gan nē, bet SOAD, Guns n Roses, Scorpions un tādā garā), no kuriem daži bija tīri baudāmi.
+1
1) Paskatīju BoD piemērus un galvā sāka skanēt šis:
www.youtube.com/watch?v=cqTASEWuVIg...
Paldies Faunam, kas man šos pirms gadiem ieteica :)

2) Sveicieni MP

3) Tik un tā pietrūkst "Salamandra" ... ehh
+1
Pēdējos 2 gabšus neesmu noklausījis = izrādījās, ka pašam Zigītī rokotēku jāspēlē + 3 alternatīvroka tīņu-unisexu grupiņas "pozē" uz skatuves = pilnīga muzikālā mannāputriņa - būs viņiem jāuzliek ACCEPT Staļingradu un pēc tam AC/DC "Elles zvanus" ..))
0
Pag, ja es pareizi saprotu, tad minētie piemēri nav gluži tas, kas Šekspīru interesē - cik sapratu, runa ir par "koncerts si bemol mažorā klavierēm ar metāla orķestri", nevis simfo metāls vai uz ģitāras spēlēta akadēmiskā mūzika. Jāteic, ka tādi paraugi prātā īsti nenāk vis, tā ka niša varētu būt pietiekami brīva.
0
Jā - man arī rādās, ka niša patiesi ir praktiski neskarta = bet jebkurš piemērs no tīri instrumentālā metāla noteikti noder, tuvojoties "patiesībai", - vnk man vairāk ir vecās skolas bāze, taču tādam koncertžanram, kur jāzamuķī visu metālvirzienu sintēze, jābūt bāzētam uz plašām zināšanām.
Katrā ziņā atkārtošos- tāds darbs manuprāt var paprasīt kādus pāris gadus, jo herņa tā būt nu galīgi nedrīkst....)
+1
man reti kas patīk no tīri instrumentāla Metāl un tīri taisīšanas pēc uzbliezt akordeona soliņus + giča, bass, bungas - nu nez.

Kautkas idejiski līdzīgs ir VAN CANTO (a capella dziedāšana Metāla aranžējumos + bungas)

un IN LEGEND (tāds smagāks ELP variants: klasiskās klaviers/flīģelis + ritmsekcija)

www.youtube.com/watch?v=aLesGMA0-rM...
0
Nav jau tā instrumentālā metāla nemaz tik daudz, lai būtu daudz kam patikt. Neredzu iecerētajai idejai nekādas vainas, bet viss jau atkarīgs no realizācijas spējām. Ja izdodas sarakstīt un noaranžēt konkrētam instrumentu salikumam labi skanošu mūziku, viss būtu štokos.

In Legend savukārt sanāk vienkārši roks, kur ģitāra aizstāta ar klavierēm.
+1
Vistuvākais manam priekštatam par prasīto, ko varēju atrast, ir NACHTREICH: klavieres + čīgājamie (pamatā laikam alts) kopā ar tradicionāli metālā lietotiem štrumiem.

www.metal-archives.com/bands/Nachtreich/90...

youtu.be/WvUva4cbhRY...
+1
«Vienkārši roks, kur ģitāra aizstāta ar klavierēm» — šis raksturojums atsauca atmiņā vienu no Nefolka propagandētajiem weapons of choice. Ne tikai ģitāra, bet arī visi pārējie instrumenti aizstāti ar klavierēm: /forum/123139-plant-metal?hl=Botanist
0
Dethecrator , ir tā, ka, ja uz elektroniskajiem taustiem bieži nevar nospēlēt jēdzīgi praktiski neko (atskaitot ērģelīti vai "stringus" - tātad rupji runājot "prokladkas" kādā mūzikas izpildījumā), tad "īstās" stīgotās Klavieres var atsevišķās situācijās aizstāt dajebkuru štrumu = tikai protams jāmāk..
Es jau skolas laikā biju zajadlijs metālists un panks -karoju ar depešistiem utt. :D = un tad pa vidu učeņu sadotajam mājasdarbam varēju stundām kapāt pa klavierēm kvintas, kvartas utt....))

Intar , šie ir ļoti kolorīti piemēri, jo Nachreich ir tuvu augstāk'manisdomātajam instrumentu salikumam - vienīgi pati mūzikas noskaņa man krietni atsit minimālismu modernajā klasikā (stipri viss griežās uz riņķi). Savukārt IN LEGEND ir vnk exelents - pie tam sajūta, ka beidzot ierakstā izmantota "īstā" klaviere (ne tikai video ;)) = attiecīgi ir baigais dzīvums pašā skaņā, vai ne..

Katrā ziņā aizskārām prīmā tēmu = un patīkami, Kungi, komunicēt ar Jums, kas patiesi daudz zin metālmūzika un "vispār'mūzikas" laukā !
0
Pats skanējums varētu būt uz šo pusi = tikai krietni smagāks protams :

www.youtube.com/watch?v=oqeoKrKDffc...

Savukārt "nopietnības pakāpe" un pati forma-struktūra kā šim Rahmaņinova piemēram (esmu pats to 2.konci ar orķestri spēlējis /gan tikai 1.daļu- tolaik vēl biju pa sīku visam/)) :

www.youtube.com/watch?v=uJRHht55E1M...
0
In Legend, pa lielam, tas ir šo labākais gabals, diemžēl. The Piano Guys labi.

FLAMETAL pirmais albums ''The Elder'' visai atbilst uzstādījumam - flamenco ģitāra ar smaguci. Pa pusei instrumentāls.

www.youtube.com/watch?v=ZxRStUV4wWE...

BERND STEIDL (vislabākais man šķiet "Psycho Acoustic Overure") ir savā ziņā līdzīgs - mauc uz akustenes ~ roķīgā pavadījumā

www.youtube.com/watch?v=g8M5TbTB-rY...

Nedaudz no citas operas, bet ja nav dzirdēts, tad jau labu laiciņu pirms Metallica un Scorpions, citi daudz nopietnāk un labāk smaguci ar Simfonisko mūziku apvienoja:

HAGGARD - ir arī Rahmaņinova gabali. Meksikas koncim skaņa daudz labāka, bet tur šie bija praktiski studijas ierakstu iebliezuši. Wakenā pa dzīvo mauca un klātienē skatīju - bija vieni no labākajiem 2007.gadā.

www.youtube.com/watch?v=7NbN_UKf6gA...

RAGE - izdeva vairākus simfoniskus un akustiskus albumus, sākot ar ''Lingua Mortis''

www.youtube.com/watch?v=ULGDvCp_46g...

WALTARI - 1996.gadā uzblieza vienu no labākajiem Simfoniski Ōperiskajiem Metālalbumiem (par pamatu ņemot Death Metal ar Tomi Koivusaari kā viesvokālistu). Praktiski, viena 60min dziesma:

www.youtube.com/watch?v=ICZ9kbwE9mA...

un 1999.gadā kopā ar Tarja Turunen samurgoja (Death) Metāl Operu ''Evankeliumi''

www.youtube.com/watch?v=Ny-JZFAoIUU...
0
O - vakarā būs ko paklausīties .)
0
Nez, man tas Waltari "Yeah! Yeah! Die! Die!" diez ko nepatīk. Akurāt tik stulbs kā tas nosaukums nav, bet līdz vienam no labākajiem simfoniskajiem metālalbumiem tur ir patālu, kaut vai jebkurš Hollenthon gabals ir labāks.

Tas Šekspīra minētais Rock meets Rachmaninoff varētu būt labs, ja būtu normāli samiksēts, bet tā to pārējo grupu zem klavierēm praktiski nedzird.
0
Jā nu - mikss tur ir tāds pa manam kā kkādā džezrokā - kartānu rāda, bet bočka neskan (gandrīz).. :D
Protams- tas fakts.
+1
Ja jau te panesās visādas variācijas par tēmu, tad jāpiemin arī Metsatoll un Igaunajis Valsts vīru kora kopdarbs - Veljo Tormis gabals "Raua Needmine" ("Curse Upon Iron" jeb "Dzelzs apvārdošana"). Ierakstīts uz DVD Piritas klostera drupās 2006. gadā.

(tas večuks ar jūrnieka bārdu un keponu publikā ir pats autors)

www.youtube.com/watch?v=yiEIpGmYYZU...
-1
Hollenthon jau no citas operas - tas Sympho elements šiem tīri uz sierainu taustiņu rēķina + koris. Tikpat labi tad var Estatic Fear minēt, nemaz nerunājot par Therion.
-1
Īstenībā Metsatoll un igauņu vīru kora priekšnesums tāds vispilnasinīgākais no šiem te! Bet par Rage concerto grosso fanoju vēl vidusskolas laikā — un arī šodien jāsecina, ka pareizi vien darīju! :D

No kategorijas «prātu izkūkojis avangards»:

Sunn O))) ar Attilas Csihara tekstu platē «Agharti (live 09—10)». Tīri vai akadēmiskā mūzika, žēl vienīgi, ka teksts ungāriski, nevar saprast.

www.youtube.com/watch?v=NsCjDeOLeVQ...

Arīdzan Rollšteina ironiskais murgojums uz drone bāzes — «Stokholmas Sindroms» pagājušā gada nogalē Andrejsalā, kur gan bija šādas tādas idejas spertas no augšminētajiem Andersona un O)))Malleja kungiem:

www.youtube.com/watch?v=2AfFravyh00...

Šī ir viena no iestudējuma 15 daļām, nupat kāds beidzot sapostējis jūtūbē pa gabaliem. A9/V7. Par visu iestudējumu vairāk bij šeitan: karametals.lv/zinas/no-limes-osti...
-1
^^ Man liekas, ka Hollenthon galvenokārt izmanto samplus, nevis taustiņus, bet varbūt, ka kļūdos. Therion - kā kurā albumā. Vovin, Secret of the Runes, Lemuria/SiriusB ierakstos ir dzīvie štrumi (pēdējā no minētiem Prāgas filharmoniskais orķestris); The Miskolc Experience arī ir viss pa īstam. Ja atmiņa neviļ, tad arī Septicflesh pēdējā albumā Prāgas filharmoniķi piedalījās.
-1
Kandavā (tas ir Kurzemē) draugam, kurš ir vietējā muzeja vēsturnieks, pēc Watain pārklausīšanās radās ģeniāla doma — taisīt vasarā pilsētas svētkos muzikāli vēsturisku iestudējumu ar nosaukumu «Velna Pulveris».

Lieta tāda, ka tur no ordeņa pils ir saglabājies Pulvera tornis — apmēram tāds pats kā Rīgā, tikai kantains. (Braucot caur Kandavu uz Sabili — Kuldīgu, ceļa malā var redzēt netālu no Vienīgā Kandavas Luksofora.) Tur savulaik Hercogs Jēkabs bija licis ierīkot šaujampulvera ražotni, ne tikai glabātuvi.

Tad nu par godu rūpniecības vēsturiskajam aizsākumam Kandavā tika virpināts symphoblack metal iestudējuma sižets, kur būtu tādi tēli kā Hercogs Jēkabs, Kandavas mērs, pulvera tehnologs un Lucītis — citu starpā. Mūsu apsvēršanu par tēmu «kuras no jau esošajām dziesmām mēs varētu iekombinēt iekšā «Velna Pulverī»?» pagalam izjauca vietējo uzņēmēju kluba pārstāvji, personīgā sarunā vēsturniekam paziņojot, ka kaut kādu bungu dauzīšanu kora pavadībā līdz ar pagānu aurošanu par Luciferu viņi NEFINANSĒŠOT.
-1
Jā - baigi nopietno maisu mēs te parāvām vaļā = patiešām nedzirdētas un labas lietas uzpeld (dažas no tām protams klausīties uz pohām es vismaz noraustītos ;D)
Bet viens gan ir skaidrs = tie, kas nesajēdz, ka metālmūzika ir akadēmiskās mūzikas tuvākā māsa, var turpināt "uzņēmīgi vadīt" savas Kandavas firmeles, tā arī nesaprotot vairāk par šļāgeraptaujas vērtīgumu Mūsuzemes muzikālās kultūras attīstībā......... :@
Bet nu -jo stulbāks ir viens, jo lielāka motivācija otram palikt vēl gudrākam.. ;)
-1
P.S. 1 sīks novērojums (varbūt gļuks dēļ klubu decibelos sapistās dzirdes ..))) :
Man rādās, ka nezkāpēc tad, kad metālgrupa pavada kādu klasisko instrumentu vai vokālu, miksā solistu izceļ krietni vairāk ārā nekā standartā ar stilam radniecīgo vokālu.. Un būtībā tas krietni samazina kopējās skaņas spēku, kas tieši balstās uz metāla instrumentiem.
Ja kārtīgā metālā balss ir būtībā viens no instrumentiem, tad arī sološtrumim nestandartā nevajadzētu izcelties vairāk.
-1
^ Šitā iemesla dēļ es nespēju paklausīties astoņdesmito gadu latviešu roka ierakstus. Pat jēdzīgos — Līvus, Remix, Pērkonu. Tur vokāls paņem apmēram 60% kopējā skanējuma «biezuma», un visi instrumenti kopā dod palikušos 40% skņas blīvuma. Tikai no kāda 1988. gada ierakstiem kaut kas sāka uzlaboties. Kas attiecas uz metāla apskaņošanu: protams, ir vietas, kur autori varbūt tā ir gribējuši — lai viens instruments ņem virsroku pār pārējiem, bet nu jā… ja tas notiek visa koncerta garumā, tad ir tā kā ir…
0
:D jā nu - var būt protams vnk mūzika ar metāla elementiem, bet tas nekad nebūs metāls = tur jau tā šķirba aprakta.
0
Piektdien, 11. maijā, klubs „Melnā Piektdiena” (Brīvības gatve 193c)
ar vērienīgu koncertu svinēs sešu gadu jubileju.

Klubs „Melnā Piektdiena” apmeklētājiem savas durvis vēra 2006. gada 13. maijā, kļūstot par iecienītu koncertu norises un pulcēšanās vietu dažādu mūzikas stilu un piederību alternatīvās mūzikas piekritējiem. Sešu gadu laikā, klubā spēlējušas daudzas, daudzas pašmāju alternatīvās un dažādus metālmūzikas žanrus pārstāvošas grupas, kā arī lērums ārzemju mūziķu.

Pirmie ārzemnieki, kas jaunatvērto klubu piedārdināja bija – „Napalm Death”, „Cannibal Corpse”, „Carpathian Forest”, kuriem sekoja daudzi citi, par ko liecina arī viena no kluba sienām – tur mājvietu radusi gādīgu roku veidota foto kolekcija ar mūziķu autogrāfiem.

Laika gaitā, par labu tradīciju jau pārvērtušies kluba rīkotie pasākumi – „Melnā Piektdiena, 13” , „Rock un Metal Karaoke” , jaunākā tradīcija ir katru gadu apkopot pašmāju smagās mūzikas nopelnus - „Latvijas Metal Gada Balva” .

Piektdien, 11. maijā, klubs sešu gadu jubileju svinēs ar vērienīgu koncertu, kurā uzstāsies:

„Rūsa” - leģendām apvīts, smagnējs ballīšu rokenrols ar romantiski sociāliem tekstiem. Grupas albums „Uz Pērkoņkrēsliem” jau kļuvis par iecienītu latviešu roka klasiku klausītāju lokā.
www.draugiem.lv/rusa/

„Frailty” – pašmāju tumšā pērle jeb doom/death metal maniere spēlējošā grupa, kuras otrais albums „Melpomene” iznācis šī gada februārī, radis dzirdīgas ausis gan pašu mājās, gan ārzemēs.
www.myspace.com/frailtymetal...

”Sacramental” – trio no Rēzeknes, kas spēlē enerģisku thrash/speed metal. Lieki bilst, ka grupas spožākā virsotne šobrīd ir - 3 vieta „Wacken Metal Battle” konkursā Vācijā, pagājušajā gadā, grupai top debijas albums!
www.myspace.com/sacramentalband...

Kiss Of The Dolls” – pirātu glem roka, metāla, 80-to gadu hārdroka tradīciju sajaukums, šobrīd, vienīgie savā stilā pašu mājās.
www.draugiem.lv/kissofthedolls/...

„Paean” – Igaunijas jauniešu grupa, kas spēlē raupjāku death metal paveidu, ar brangu piedevu tehniskās spēlētprasmes un melodiskām pasāžām, gada sākumā izdevuši četru dziesmu Ep „Livium”. Rīgā pirmo reizi!
www.myspace.com/paeanestonia...

„Thou Shell Of Death” – Igaunijas ambient / black metal projekts, labākajās žanra tradīcijās, gan muzikālā, gan skatuves ietērpu, noformējuma ziņā. tsod.mortestudio.eu/

Klubs durvis vērs: 19:00
Koncerta sākums: 19:30
Ieeja: 2 Ls

Vēlams līdzi paķert labu garastāvokli (0.7), labu kompāniju (velospipēdu), kādu ziedu (tulpes no viena pieminekļa vai tuvākajiem kapiem) pie viena vai mazu torti kluba darbiniekiem. (Bārmeņi būs īpaši priecīgi par ziediem vai ko garšīgu)

Saites:
melnapiektdiena.lv

draugiem:
www.draugiem.lv/klubsMP/

pasākuma afiša:
melnapiektdiena.lv/uploads/posters/220_MP6ma...
0
0
Apskatiņš? man likās, ka pasākums vēl tikai būs :(
-1
a tu jau zini: apskatniekam viedoklis vienmēr ir gatavs :D

apskatiņš ir par Paean debijas EP. Gribēju rakstīt — recenzija, bet nemācēju izlocīt deminutīvā.
+1
Ispektors Cālis teiktu: "Sodiņš būs par recenzijiņas neizlocīšaniņu deminutīviņā."
0
kura grupa pirma uz skatuves?
0
Jādodas uz kaujas posteni :)
+6
THOU SHELL OF DEATH bij super labprāt paklausītos vēl.

Un kā vnm paldies Frailty par lielisko sniegumu :)

kā arī daudz laimes un ilgu mūžu Melnajai piektdienai:)
0
kurš pimpis visiem mīnusiņus sapirdis ?
+3
Tā noteikti ir pimpene :)
Aiz ko tāds naids, heresy?
0
Hā hā! Šoreiz, Bigij, nav īstā persona, kuru vainot pie mīnusiem :)
0
gāzēto šņabi testēji ? :D
0
^^ kur es kādu vainoju? :D
+1
Ā, značit Dethecrātōrs no Heresy IP?
+2
-1
Ak jel, šitāds offtopiks un ne viena vārda par pupiem un tik daži par dzeršanu.
+1
Ābļa, aizmirsu iepostēt linku uz apskatiņu. karametals.lv/zinas/sesi-melni-za...
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [0]
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
MEDIEVAL (19 gadi)
Sedmenc (15 gadi)
Racējs (1 gadiņš)
Viskas