"Darzamat" vārda izcelsme
+1
Jūs gan jau to zinājāt,bet man gan tas bija jaunums. Darzamat is a Polish symphonic
black metal band formed in 1995.
Although there is a
claim about
Darzamat being a
name of a Slavonic forest god, it comes from Latvian
mythology denoting garden goddess (Lat. dārzs - garden, māte -
mother).
Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
0
Mēs par to kādreiz ņirgājāmies, un pieļauju, ka šis vikipēdijas teksts arī ir trollēšana. Kaut gan arī grupas mājas lapā stāv rakstīts, ka Darzamat esot slāvu mitoloģijā dārzu un mežu aizgādnis/e. Ņemot vērā ģeogrāfisku tuvumu, ej nu sazini.
+5
Pirmā dzirdēšana par "Dārza māti". Meža māte ir pati par sevi, Jumis atbild par lauka auglību, bet par meitas rožu, kaņepju, pupu (ierosme divdomībām) dārzu atbild meita pati, jo novākums no tā nebija tik ļoti vitāli svarīgs kā no lauka. Protams, bija augi (tā pati mēlene), ko savvaļā bija grūtāk atrast, to audzēja speciāli izvēlētā platībā, bet vai to var saukt par dārzu tā kā mēs to saprotam?
Mitoloģijā vēl ir tāds apzīmējums kā "Mēness dārzs" vai "Saules dārzs" , kas raksturo gaišo loku ap debess ķermeņiem, bet ne to, ka viņi audzē burkānus :D

+2
Dārza māti savos darbos piemin kāds Zemgales luterāņu melnsvārcis, vārdā Pauls Einhorns (lv.wikipedia.org/wiki/Pauls_Einhorns...).

Taču arī man šāda latviešu dievība diez ko dzirdēta nav...
0
Tā dārza māte Vikipēdijā stāv jau no 2008. gada 30. maija, tā kā varbūt arī nav trollēšāna.
+2
Jā, Einhorna darbelis ir lasīts, bet fragmentāri. Viņam ir pilnīgākais apraksts par mājas gariem un to mielošanu, protams, arī tas, kā pesteļi ārda laukā šīs vietas. Ņemim vērā, ka viņš ir vācietis un bija lietas, ko viņš līdz galam nesaprata un, iespējams, ka tulkojot šis tas arī zūdis. Bet nu labi, jāpriecājas, ka šādi pieraksti vispār ir veikti.
+1
Liegai noteikti taisnība — tāda «dārza māte» ir kaut kāds, visticamāk, pusneprašu saklausīts pakaļdarinājums. Zemes māte, Vēja māte, Veļu māte — tā ir bijusi plaši izmantota simbolika, kamēr vārdi «Dārza» un «māte» kopā atrodami tikai 11 tautasdziesmu tekstos, un arī tajos pašos tie vienkārši sagadījušies esam blakus rindiņās (neveido vienotu «Dārza mātes» jēdzienu).

www.dainuskapis.lv/meklet/dārza-māte...

+10
Es lieku priekšā savu variantu, ka "Darzamat" ir balva par uzvaru lamāšanās konkursā: dar za mat!
+3
Par Dārza Māti pirms gadiem 15 jau dzirdēju. Ja vēl muzons būtu kas īpašs tad varbūt varētu iespringt šajā sakarā. Labāk par Pimpis būtu saukušies - latviešu auglības dievs, ibio ...
+1
Esmu jau to teicis, gadus 15 atpakalj, ta nav trolleshana, es pats vinjus savulaik interveju un tads ari bija pashu grupas skaidrojums par "darza mati".
Ja kas, tad pasha sakuma bija vinjiem producents - Rietas Kurland ;-) Ceru ka vardu parezi vel atceros ..
0
nuja, tu jau laikam to arī pastāstīji ;)
0
Šitais man patīk: «Esmu jau to teicis gadus 15 atpakaļ…» ;))))
+1
vispār jābūt apbrīnojamai atmiņai, lai atcerētos, kas teikts tieši pirms 15 gadiem. Tas sanāk bija 1998.g.
Acīmredzot šis fakts likās tik ievērības cienīgs, ka gruntīgi iesēdies atmiņā un būs līdz mūža galam :))
0
vienkārši, vēlāk to pateikt man Sonne nevarēja, jo pēc 98-tā Birža pačibēja, bet pirmo ripuli poļi izdeva 96-jā gadā ...
0
vai ta Birža vēl 2000 gadā vairs nepastāvēja?
-1
-3
Ka tur ir, ja auto griezas pa labi, kurs no riteniem negriezas?
+4
Panorāmas ritenis negriežas.
+6
Pēc litra griežas pati panorāma! \m/
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [3]
Liega
Intars
BigUgga
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
MEDIEVAL (19 gadi)
Sedmenc (15 gadi)
Racējs (1 gadiņš)
Viskas