BANDAVA 19.-20.08.2022
+11
Bandava – senvēstures un mūzikas festivāls

2022. gada 19. un 20. augustā aicinām uz pirmo mūsdienu etniskās mūzikas un tradicionālās kultūras festivālu “Bandava”, kas tematiski veltīts kuršiem un to dzīvei vēlajā dzelzs laikmetā. Festivāls ilgs divas dienas, un tā apmeklētāji varēs nakšņot telšu pilsētiņā. Interesentiem būs pieejama arī vienas dienas biļete uz sestdienas “seno” programmu.

Festivālu “Bandava” iecerēts izveidot un iedzīvināt par tematisku ikgadēju "viduslaiku festivālu" mūzikas cienītājiem, kas kļūtu par īpašu domubiedru tikšanās vietu. Prioritātes – Latvijas kultūras mantojums un arī tā izpausmes noteiktos mūsdienu mūzikas žanros, piemēram, folkmūzikā, etnorokā un smagā metāla žanros.
Šogad pasākums notiks divas dienas. Piektdienas vakarā paredzēts metālmūzikas grupu koncerts, savukārt sestdien – programma visas dienas garumā.
Lai jūs zinātu, ar ko rēķināties, atklāsim, ka pasākumu rīko festivāla “Zobens un Lemess” komanda kopā ar vēstures rekonstrukcijas klubu Exercitus Rigensis un starpnozaru mākslas grupu Serde, taču “Bandavā” īpašu uzmanību veltīsim viduslaiku tēmai un tradicionālajai kultūrai.

Piektdien, 19. augustā pasākuma vārti apmeklētājiem tiks atvērti pl. 16.00, koncerta sākums paredzēts pl. 19.00.

Dalību pasākumā jau apstiprinājušas grupas:
FRAILTY,
PRETERNATURAL,
DRUUN,
INOKENTIJS MĀRPLS,
RYVENDIR,
DEODIUM,
SYMBOLIC,
DARRVA.
Turpinājums sekos.

Sestdien jau no pl. 11.00 programmā paredzētas tematiskas lekcijas, darbosies eksperimentālās arheoloģijas un amatnieku darbnīcas, kā arī izzinošas meistarklases. Visas dienas garumā būs atvērts senais ciems, kurā rosīsies dzīvās vēstures rekonstrukcijas klubi no Latvijas un Lietuvas. Pievakarē programmā paredzēts koncerts, kurā uzstāsies folkloras, etnoroka, un kā jau ierasts, arī metālmūzikas grupas.

Pasākums notiks Dienvidkurzemes novada Kazdangas pagasta “Upīšos”, kuršu sētā "Bandava", aptuveni 7 km. no Aizputes.
Kuršu sēta "Bandava" ir trīs sabiedrisko organizāciju kopdarba rezultātā pērn tapt sākusi jauna kultūrvieta, par ko vairāk varat uzzināt mājaslapā bandava.lv (Precīza atrašanās vietas un piebraukšanas shēma tiks publicēta vēlāk).
Kontekstam minams fakts, ka šis lauku apvidus ir piederīgs kādreizējai Bandavas teritorijai, kas ir viena no vēlā dzelzs laikmeta kuršu zemēm. Proti, 13. gadsimtā kuršu teritorijas administratīvo vienību skaits bija pieaudzis līdz deviņām. Lielākā no kuršu zemēm tolaik bija Bandava Ventas vidustecē, kas robežojās, ar Ventavas, Piemares, Duvzares un Cekļa zemēm.
Festivāla apmeklētājiem tā būs tikšanās ar Latvijas laukiem mūsdienās – grantēts ceļš, autostāvvieta pļavā, Kurzemes debesis un augusta noskaņa. Savukārt pašā notikuma vietā – tikšanās iespēja ar nelielu versiju par seno Kursu, kā arī iespēja līdzdarboties un iegūt kādas jaunas iemaņas un zināšanas.

Pasākuma teritorijā darbosies bārs un tiks nodrošināta kvalitatīva ēdināšana, telšu pilsētiņa atradīsies pasākuma teritorijā.
Bezmaksas auto novietošana paredzēta pļavā ārpus festivāla teritorijas.

Šobrīd varat iegādāties festivāla divu dienu biļeti, kuras sākotnējā cena ir 20 eiro. Ņemot vērā festivāla programmu, vēlāk pārdošanā būs pieejamas arī vienas dienas biļetes tikai sestdienai – “viduslaiku” pasākumam. (sekojiet informācijai).
Biļetes: ticketshop.lv/lv/events/4304...
Bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot) ieeja festivālā vecāku pavadībā būs bez maksas.
Uzmanību: pasākuma norises vietas ierobežotās ietilpības dēļ pārdošanā tiek laistas vien 350 biļetes!
Pirmo 50 biļešu cena ir 20 eur, pēc tam biļešu cena pieaugs.
Projektu atbalsta VKKF un "Latvijas Valsts meži" Kurzemes kultūras programma 2022

www.bandava.lv/
www.facebook.com/events/513059577199...
Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
0
"Sestdien jau no pl. 11.00 programmā paredzētas tematiskas lekcijas, darbosies eksperimentālās arheoloģijas darbnīca un izzinošas meistarklases." — tas ir, iedos lāpstu un liks rakt tranšejas caur ugunskapiem?
0
btw, kāds no bandavas nebrauc sestdienas naktī uz Rīgu ar opciju paķert līdzbraucēju?
+1
Kā bij', kādas atsauksmes?
0
laikam hujovijs pasākums, vai knapi apmeklēts, ka klusums D
+7
Sajūtu ziņā atgādināja pirmos trīs ZL, šo sajūtu pastiprināja arī fakts, ka ieejas kontrolei tika izmantotas ZL 2016 aproces.

Neliels, draudzīgs pasākums, viss bija labi noorganizēts. No mūzikas varētu izcelt Frailty, spēlēja drūmi un ilgi.
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [0]
Pieslēgties
Meklētājs
Viskas