ZOBENS UN LEMESS OPEN AIR @ Bauska 07-09.06.2024
+7
Mūzikas un seno amatu festivāls “Zobens un Lemess” notiks 7.- 9. jūnijā Zemgalē, Bauskas pilskalna parkā. Šogad simboliski piesātināts gads — festivāls notiks devīto reizi!
Festivāla grupas tiks izziņotas pakāpeniski. Kā jau ierasts, programmu bagātinās Senā ciema aktivitātes, lekciju telts, ugunsskulptūras utt.

Apstuprinātās grupas:
Samael (Passage full album set)
Thyrfing
Ūkanose
Catalepsia

BIĻETES: ticketshop.lv/lv/events/5800...
Pirmo 50 biļešu cena abām festivāla dienām — 40 €, nākamais solis — 45 €. Cena, tuvojoties pasākumam, pakāpeniski pieaugs līdz ar programmas un grupu izziņošanu.
• Bērniem līdz (!) 13 gadu vecumam ieeja festivālā būs bez maksas.
• Pusaudžiem no 13 līdz 16 g. v. biļetes festivāla kasē varēs nopirkt ar 50% atlaidi.
• Pusaudžiem, kas nav sasnieguši 16 gadu vecumu, ieeja festivāla atļauta tikai vecāku vai pieaugušo pavadībā.
Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
+2
Hmmm... Samael ieintriģēja.
+1
+Asagraum

0
Bauskas tuvākajam vēlēšanu iecirknim gan būs jautrība, kad pilsētā saradīsies papilnam un sāks nākt uz iecirkni balsot matainie lopi ;)
0
^
Tas ka saradīsies, nenozīmē, ka tā uzreiz dosies turp balsot. Uz tml. vēlēšanām parasti vēlētāju aktivitāte un ieinteresētība vāja.
+6
Es balsoju par Tērvetes/Piebalgas Senču @ 1.15 €
+1
^
Es par Brāli.
+2
Ieinteresētība vāja, vot arī visādas ždanokas sabalso iekšā.
Tā ka nāksies vien slāt, ar visu piebalgu uz iecirkni.
+3
Kas tur notiks tajā iecirknī? Varēs izvēlēties, kuram par slaistīšanos visai laba alga, mūža pensija un iespēja algot "savējos" ne par savu naudu?
0
^nu ja! Ždanokai un Rubikam jau visu nodrošinājām. Tagad iespēja nodrošināt arī Vjačeslavam un Ņikitam, vai vēl kādam no Stabilitātes😀
0
^ Apmēram tā arī ir: ja latvieši neiet vēlēt, tad visādi vatainie un šleseri tiek pie Eiropas Parlamenta vietām. Iepriekšējās vēlēšanās aktivitāte bija tāda, ka pietika ar nieka 30'000 balsīm, lai tiktu pie viena mandāta!
+2
+ Skálmöld
+6
+ Moribund Obilivion (Turcija)
+ Procession (Latvija)
+ Zintnieks (Latvija)
+ Trencheard (Latvija)
+3
+ Trejasmens (Latvija)
+ Romowe Rikoito (Lietuva)
+ Anapilin (Lietuva)
+2
+Metsatöll
+2
Pēc mēneša jau!
0
oh, Metsiks kādu laiku nav redzēts. Nesen albumus pārklausīju - nu tak baigais labinieks!
0
Pa lielam Metsikiem jau nav sūdīgu albumu.
0
Nu šogad lainaps izveidojies ļoti pieklājīgs!
+6
Festivāls “Zobens un Lemess” izziņo programmu. Spilgtākie vārdi — “Samael”, “Skálmöld”, “Asagraum”, “Thyrfing”, “Metsatöll”

No 7. līdz 9. jūnijam Bauskā norisināsies Latvijā vadošais smagās mūzikas festivāls “Zobens un Lemess”, kura fokusā ir arī baltu kultūra un mūsdienu etniskā mūzika. Šoreiz pasākums būs simboliski piesātināts — festivāls notiks 9. reizi. Tādēļ piektdienas vakarā Senais ciems aicinās uz uguns rituālu. Šogad piedalīsies grupas no Šveices, Islandes, Nīderlandes, Zviedrijas, Turcijas, Lietuvas, Latvijas un Igaunijas, kuru pārstāvēs arī pagānmetāla lielmeistari “Metsatöll”, kas šogad svin 25 gadu jubileju.
Par senatnes gaisotni rūpēsies vēstures rekonstruktoru klubi no Baltijas valstīm. Apmeklētāji — lieli un mazi — ir aicināti aktīvi līdzdarboties Senajā ciemā. Zināšanas par Zemgales vēsturi un zemgaļiem varēs gūt stāstījumu teltī, kopumā būs četras tematiskās lekcijas, tajā skaitā Dr. hist. Guntis Zemītis par zemgaļu pretestību 13. gs. Priekšlasījumā varēs izsekot zemgaļu cīņām ar krustnešiem, sākot ar pirmajām sadursmēm pie Ikšķiles 1185. gadā līdz zemgaļu pēdējo piļu nodedzināšanai 13. gs. beigās.

Ieeja festivāla teritorijā un telšu pilsētiņā no piektdienas, 7. jūnija, pl. 15; koncerti sāksies piektdienas pievakarē. Šogad piektdien Senajā ciemā uguns rituāls — simboliska devītā festivāla atklāšana.
Par muzikālo skatuvi. Festivālā uzstāsies plaši pazīstami mūziķi un arī jaunākas grupas, kurām ir potenciāls kļūt par interesantu jaunatklājumu. Koncertprogramma aptvers dažādus žanrus, sākot no folkmūzikas un postfolka līdz folkmetālam un citu metāla žanru jaudīgākajām izpausmēm. Dažādībā ir arī vienojošais elements — daļai mūziķu daiļradē raksturīgi saskares punkti ar etnisko mūziku, folkloru, mitoloģiju, pagānismu, vēsturi un/vai dabas izjūtu un tās izpausmēm šodienas interpretācijās.

“Īpašs muzikāls piedzīvojums var kļūt Šveices smagās mūzikas grandi “Samael” ar leģendārā albuma “Passage” koncertprogrammu. Uz Zemgali atvedīsim arī “Skálmöld”, kas Islandē ir viena no vadošajām metālmūzikas grupām un kas savu muzikālo virzienu raksturo kā "battle metal" – episkā vikingmetāla un citu žanru sajaukumu, ko papildina islandiešu kultūrvēsturiskā mantojuma ietekme. Pagānmetāla cienītāji novērtēs tikšanos ar žanra celmlaužiem no Zviedrijas — grupu “Thyrfing” — kā arī ar Latvijā jau iecienītajiem igauņu folkmetālistiem “Metsatöll”. Pirmo reizi Latvijā uzstāsies sieviešu blekmetāla grupa “Asagraum”, kas ir Nīderlandes un Norvēģijas mūziķu kopprojekts,” programmas spilgtākos vārdus ieskicē festivāla rīkotājs Valdis Bērzvads.

Piektdien uz festivāla skatuves redzēsiet enerģiskos kurzemniekus “Trencheard”, Cēsu metālmūzikas fenomenu “Procession” — drūmmetāla / nāvesmetāla grupa, kas pēc 25 gadu pauzes atgriezusies koncertdzīvē un sniedz aizraujošus koncertus, blekmetāla grupu “Asagraum” (Nīderlande), “Skálmöld” (Islande), “Metsatöll” (Igaunija) un drūmmetāla klasiķus “Catalepsia” (Latvija).

Par “Skálmöld” ir vērts pieminēt, ka grupas daiļradi ietekmējušas un caurstrāvo ziemeļvalstu tautas pagāniskās saknes. Dziesmu teksti ir rakstīti saskaņā ar stingriem senās islandiešu valodas dzejas noteikumiem. Savukārt “Metsatöll” ir viena no pieprasītākajām Igaunijas “eksportprecēm” — grupa sniegusi vairāk nekā 700 koncertus 24 valstīs. Folkmetāls ir kā līdzeklis kultūras mantojuma saglabāšanai un cildināšanai, piepilda tradicionālās folkmūzikas garu ar metāla spēku un intensitāti, turklāt savieno mūsdienu auditoriju ar pagātnes paaudžu stāstiem, mītiem un tradīcijām, tā kādā maija intervijā minējis grupas dalībnieks Lauri Õunapuu, starp citu, pašmāju bungu un dūdu grupas “Auļi” dalībnieces Leannes brālis. Nosaukums "Metsatöll" ir senigauņu eifēmisms vārdam "vilks". Šī ir grupas atgriešanās festivālā “Zobens un Lemess”, jo iepriekš igauņi pie mums uzstājušies tālajā 2018. gadā.

Sestdien uzstāsies tautas mūzikas kopa “Trejasmens” (Latvija), prūšu kultūras atskaņu mūsdienās sargātāji "Romowe Rikoito" (Lietuva), kas spēlē Baltijas pagānu rituālu, simbolisma un maģijas piesātinātu akustiskā mūzika, blekmetāla grupa ar pagānisku motīvu un nepieradinātu skanējumu “Hasswald” (Igaunija), atmosfēriskie metālisti “Zintnieks” (Latvija), kas lūko radīt noskaņu kā aicinājumu iegrimt nezināmajā, izsoļot cauri aizkurienei un mūžīgajai cīņai starp cerību un nolemtību, folkmetāla grupa "Ūkanose" (Lietuva), kuras dalībniekiem ir padziļināta interese par Lietuvas kultūras saknēm un folkloru un kas sniedz enerģiskus koncertus, prezentējot arī senākās lietuviešu dziesmas un piedāvājot tās savā — smagajā — aranžējumā.

Vēl viena grupa no Lietuvas — ”Anapilin” ar hipnotisku blekmetālu un nihilistiski melodisku skanējumu, aplūkojot skarbu tēmu loks un ielūkojoties dzīves tumšajos nostūros. Grupa “Moribund Oblivion” ir Turcijas vecākā ārzemēs pazīstamā blekmetāla grupa, kas ir uzstājusies kopā ar daudzām plaši pazīstamām grupām nozīmīgos festivālos Eiropā un dzied turku valodā.

Vakara izskaņā uzstāsies zviedru “Thyrfing”, kura nosaukums sakņojas skandināvu mitoloģijā. Vikingmetāla grupa (1995) ir labi zināma skandināvu metālskatuves klausītājiem.

Šveiciešu “Samael” fenomens aizsācies 1988. gadā, kad divi brāļi radīja tā sauktās vecās skolas blekmetāla grupu, kas pakāpeniski atrada jaunu muzikālo ceļu. Metāla, industriālās mūzikas un elektronikas sinerģija — “Samael” zīmolskanējums teju 30 gadu garumā — aizsākās ar “Pasāžu”. Proti, 1996. gada albumu pieņemts uzskatīt par robežšķirtni, kas iedibināja neatkārtojamo rokrakstu. “Pasāžu” dzīvajā, enerģētiski pielādētajā izpildījumā klausītāji varēs dzirdēt Bauskā. Grupa ir gandarīta piedāvāt šīm dziesmām svaigu pieeju un “atdzīvināt” oriģinālo albumu, lai iepriecinātu ilggadējo publiku, kā arī iepazīstinātu ar to klausītājus, kas “Samael” sev atklājuši nesen. Skanēšot arī hīti no citiem albumiem.

Par Seno ciemu. Vēstures rekonstruktoru un amatnieku nometne interesentus gaidīs sestdien, 8. jūnijā, no pulksten 10. Liels un mazs varēs līdzdarboties — viss ir apskatāms, aptaustāms, iztaujājams un piemērāms. Būs iespēja vērot zobencīņu paraugdemonstrējumus un piedalīties darbnīcās, piemēram, dzintara apstrāde 5.-15.gs., izgatavot seno rotu repliku, izmēģināt dūdu spēli vai vērot bronzas liešanas demonstrējumu, kur par paraugu būs izmantoti bronzas laikmeta priekšmetu atradumi no Bauskas apkārtnes. Iecienītā aktivitāte ir Spēka spēles — apmeklētāji ir aicināti pieteikties un pēcpusdienā sacensties savā starpā vairākos posmos. “Spēļu dalībnieki šaus ar loku, metīs šķēpu un baļķi, kā arī sacentīsies vairākās citās disciplīnās,” apmeklētājus aicina piedalīties vēstures rekonstrukcijas kluba “Exercitus Rigensis” vadītājs Juris Ņečajevs. Tā kā daudzi vecāki uz pasākumu ņem līdzi bērnus (ieeja brīva līdz 12 gadiem ieskaitot), šogad īpaši būs piedomāts par jaunās paaudzes iesaisti.
Par stāstījumu telti. Sestdien pa dienu notiks četri tematiskie stāstījumi (sākums pl. 10.30). Kā pirmā ciklu atklās Gunta Deģe (“Senzeme”), kura pastāstīs par zemgaļu rotām 5.—15. gadsimtā un arī tās demonstrēs, Elīna Kūla-Braže (“Upmale”) stāstīs par amatniecību Upmales zemgaļu zemē 5.—12. gadsimtā, arheologs Dr.hist. Artūrs Tomsons ("Latvijas Arheoklubs") iepazīstinās ar senākām apdzīvotības liecībām Zemgalē eksperimentālās arheoloģijas gaismā. Vēsturnieka, arheologa Dr. hist. Gunta Zemīša priekšlasījumā “Zemgaļi Livonijas krusta karos 13. gs” klausītāji varēs izsekot zemgaļu cīņām ar krustnešiem, sākot ar pirmajām sadursmēm pie Ikšķiles 1185. gadā līdz zemgaļu pēdējo piļu nodedzināšanai 13. gadsimta beigās.
Šogad būs pārstāvēti vēstures rekonstruktoru klubi no visām trim Baltijas valstīm, piemēram, “Exercitus Rigensis”, “Bandava”, “Senzeme”, “Upmale” (specializācija – zemgaļi), “Latvijas Arheoklubs”, “Leitgiris” (Lietuva), “Mõõgavõitlusselts” (Igaunija).
Uz mazās Senā ciema skatuves uzstāsies Kārlis Rudra, kas ar etniskiem instrumentiem (kokle, vargans u.c.) aizvedīs atmosfrēriskā muzikālā ceļojumā. Ap pl. 21 gaidāma arī “ugunscīņa”. Festivāla izskaņā naktī tiks aizdegta ugunsskulptūra, kuru veido mākslinieks Andris Džiguns.
Plašāk par dalībniekiem: www.zobensunlemess.lv/jaunumi/dalibnieki/...


Turpinot līdzšinējo praksi un cenšoties pasākumu veidot iespējami videi draudzīgākā formātā, arī šogad festivāls apmeklētājiem nodrošinās daudzkārtlietojamās glāzes un mobilos pelnutraukus. Tāpat arī rīkotāji aicina ierasti lielisko publiku rūpēties par vidi un izdarīt gan atbildīgas izvēles, gan cieņpilni rīkoties.
Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Ticketshop.lv, festivāla dienā biļetes būs dārgākas. Bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot) ieeja festivālā ir bez maksas, pusaudžiem 13 – 16 gadu vecumā (ieskaitot) biļetes ar 50% atlaidi.
Festivāls “Zobens un Lemess” notiek kopš 2015. gada. Pirmie trīs pasākumi notika Sēlijā Lonē, bet kopš 2018. gada par festivāla mājvietu kļuvusi Bauska.
Festivālu atbalsta Bauskas novada dome; Seno ciemu — VKKF "Zemgales vēsturiskās zemes kultūras programma 2024": #latviešuvēsturiskāszemes

VIDEO

Samael - Rain
www.youtube.com/watch?v=0ZlJnGGPA3Y...

Skálmöld - Kvaðning
www.youtube.com/watch?v=DpQ5xTZqfVY...

Thyrfing - Döp dem i eld
www.youtube.com/watch?v=P7_VKdXPeUM...

Asagraum - They Crawl From The Broken Circle
www.youtube.com/watch?v=GrSqBShVToU...

Metsatöll - Vaid Vaprust
www.youtube.com/watch?v=X9_jnROMqEM...
0
Labas ziņas visiem festeļotājiem vēlēšanu sakarā: pirmkārt, šajās vēlēšanās var balsot jebkurā iecirknī, un iepriekšējās balsošanas dienas ir pirmdiena (3.VI), ceturtdiena (6.VI) un piektdiena (7.VI).

Tuvākais vēlēšanu iecirknis Bauskas pilij ir tieši uz tās Uzvaras ielas, kas ved no pilsētas centrālā rotācijas apļa (kur Rimi un Maximas stāvlaukums) uz pili. Apmēram pa vidu ir Bauskas Valsts ģimnāzija, kurā izvietots iecirknis — ēka tieši pretī Bauskas slavenākajiem veikaliem ASTOŅKĀJIS/IEROČI. Minūšu desmit gājiens no festa.

Otrkārt, pats labākais ir likumā noteiktais, ka iepriekšējā balsošanā piektdienā iecirkņi strādās no pulksten 13.00 līdz 18.00. Tātad pa ceļam uz festu var piestāt ģimnāzijā, nobalsot un doties tālāk uz festu. Savukārt sestdienā, protams, visi iecirkņi strādās kā parasti — no astoņiem rītā līdz astoņiem vakarā, tā kā sestdien festivālētāji arī varēs balsot.

Droši vien sagatavosim info, kad nāks tuvāk attiecīgās dienas. Festā būs info arī merča teltī pieejama.

Papildinātais likums: likumi.lv/ta/id/84185-eiropas...
0
^ Iesim balsot lai kāds atkal turpinātu dzīvot kā niere taukos.
+3
^ Tu jau vari neiet, lai jau ievēl kādu Ždanokas čomaku, tas tik būs vareni!
0
^ Bet tas pats par sevi nav pareizi ka jāiet tikai tāpēc lai ždanokas čomaku neievēlē. Jēga tāpat nekāda.
+2
Kādu jau ievēlēs un tas varēs "dzīvot kā niere taukos" neatkarīgi no tā, vai aiziesi vēlēt, vai nē. Labāk jau tomēr, ka ievēl kādu puslīdz sakarīgāku, nekā tādu, kurš ne tikai Latvijas intereses neaizstāv (nu cik spēj), bet pat tām kaitē.
+3
^^ tie, kuri neaziet nobalsot un saglabā Latvijas vēlētāju aktivitāti 30% līdz 33% apmērā EP vēlēšanās, arī ir tie paši, kas ļauj Ždanokai un Ņilam iekļūt EP, savācot sūda 30 tūkstošus balsu. Ja piedalītos 50 līdz 60% (kā pašvaldību un Saeimas vēlēšanās), tad cerības uz EP mandātiem nebūtu ne Ušakovam, ne citiem vataiņiem. Latvijas vēlētājus tad pārstāvētu Roberts Zīle un profesors Ījabs, bet no pakaļgala atbirtu tie, kas 5% barjerai tiek pāri vienīgi uz latviskā vēlētāja vispārējās mazaktivitātes rēķina — tā kā visādi Mamikini un Grigules iepriekšējos sasaukumos.
+1
^^^Es gan uzskatu, ka Ivars Ijabs lieliski spēj pārstāvēt Latvijas intereses gan kā inteliģents cilvēks, kas saprot politiskos procesus, gan arī kā lielisks orators un, ja vajag, arī šovmens. Tāpēc manā gadījumā es balsoju par cilvēku, kas Eiroparlamentā var pārstāvēt Latviju, un man nav žēl par to, ka šim cilvēkam pēc ilga darba Latvijas Universitātē un citās institūcijās, kurās maksā grašus, beidzot ir Eiropas līmeņa intelektuālim (kas viņš arī ir) atbilstoša alga. Tev liekas, ka viņam būtu tajā jādalās ar tevi, lai tu par viņu balsotu? Nu sorry! Jebkurā gadījumā, pat ja tevi nesaista neviens no kandidātiem, ir diezgan liela jēga no tā, ka Eiropā Latviju nepārstāv kremļa aģente Ždanoka, kas naudu tērē, lai izplatītu krievijas propogandu un taisītu filmu vakarus par latviešu kara noziegumiem.
+2
Kāds ir, piemēram, Roberts Zīle tiešais pienesums/sasniegums no savas darbošanās EP? Nu par ko piešķirtu kaut vai vimpeli? Jautāju, jo nezinu.
0
Par Zīli tiešām labs jautājums — bez meklēšanas neatceros, ko viņš konkrēti izdarījis, ja neskaita maksimālās pensijas nopelnīšanu 20 gadu laikā. Ījabs gan 5 gadus, kopš tika ievēlēts, sistemātiski šancējis ne tikai uz Latviju, bet arī uz Ukrainu.

Te par vēlēšanu norisi: pietiek.com/raksti/eiropas_parl...
0
Sistemātiski šancējis? Ir kāds rezultāts arī?
-1
Visi tā rāvušies ka maz neliekās :D
+1
^^ ES sankcijas Krievijai, ukraiņu armijas algu finansēšana no ES aizdevumiem 1,5 miljardu eiro apmērā mēnesī (kārtība ir tāda, ka NATO valstis dod bruņojumu, ES aizdod naudu armijas algu izmaksai), miljardi eiro Latvijas novadu attīstībai, prioritāti dodot mazāk attīstītiem apvidiem. Kā saka Ludzas mērs — uz katru eiro, ko mēs paši varam atļauties, mēs dabūjam un investējam vēl sešus eiro no ES fondiem. Ja tas mums nebūtu, tad pie mums būtu Moldova. Tā kā vajag savēlēt pārstāvjus, kas to visu veicinās, nevis Alfrēdu Rubiku, kurš — jājā! — pamanījās vienu termiņu pārstāvēt Latviju, kad bija atsēdējis savus 8 gadus kā tautas nodevējs…
+2
Starp citu - Alfrēda Rubika dēls Artūrs (kurš agrāk bija kaut kādas tur partijas deputāts) pašreiz manam kolēģim vasarnīcu taisa. Šamais izrādās arī esot neslikts celtnieks.
0
^^ tobiš bez Ījāba nebūtu nekā tā no uzskaitītā?
0
^ Kamēr Latviju EP pārstāvēja Grigules, Mamikini, Ždanokas un Rubiki, vai arī par savu vietu pamatā domājošie Dombrovsk-veidīgie biroja planktoni, tikmēr lielākā daļa no tā visa nenotika gan. Starp citu, vēlētāji to jūt visā Eiropā — 2019. gada vēlēšanās vēlētāji nomainīja 2/3 no tiem deputātiem, kuru lielākais sasniegums attiecīgā sasaukuma laikā bija telefona viesabonēšanas tarifu vienādošana dalībvalstīs. Latvijai nekaitētu, ka mūs pārstāvētu vairāk Zīles, Ījabi un Pozņaki.

Vēlētāju iesaistes reklāma pirms 10 gadiem — tagad tādu vairs nevarētu palaist:
www.youtube.com/watch?v=TVyBOXc8AQI...
0
Ugga eiroskeptiķis, pa hodu :D
+2
Es vairāktākā parazītskeptiķis. Vai pareizāk teikt - antiseptiķis!
0
Labi, ka ne septiķis :D
0
Ja nu vienīgi Septic Fļešiķis
+1
Aizpildīju EU kandidātu šķirotavu: www.lsm.lv/eiroparlamenta-vele...

Sanāca, ka visvairāk kopīga ar:
Nacionālā Apvienība
Apvienotais Saraksts (oh, tur vairs Zaļo Zemnieku nav!)
Jaunā Vienotība
Latvijas Attīstība

no pārējiem pirmajā 30-niekā tik daži iemaldījās.

Programmas jau jēdzīgas izklausās (cik nu tās var ņemt vērā), tik Apvienotajiem nedaudz pašķidra.
0
Kā tur īsti sanāk - vai iemest vnk tukšu aploksni ir labāk, nekā neiet nemaz?
0
nederīga balss, sanāk. Tam būtu nozīme, ja vajadzētu sasniegt min balsotāju skait, kas tik referendumos aktuāli, ja pareizi atceros.
0
^ Saeimas vēlēšanās arī, lai paceltu 5% slieksni
0
Ja būsim precīzi, tad tukšās aploksnes skaitās pie nederīgajām un netiek skaitītas nekur un nemaz:

"Deputātu vietu sadalē nepiedalās tie kandidātu saraksti, kuri saņēmuši mazāk par pieciem procentiem no nodoto balsu kopskaita. Par nodoto balsu kopskaitu (vēlēšanās piedalījušos vēlētāju kopskaitu) uzskatāms derīgo vēlēšanu aplokšņu kopskaits."

un pirms tam: "Par vēlēšanu aploksnēm bez derīgām vēlēšanu zīmēm uzskatāmas aploksnes, kurās ir saplēstas vēlēšanu zīmes, kā arī tukšās vēlēšanu aploksnes."

Tātad tukšās aploksnes netiek pieskaitītas nekur un rezultātu aprēķinos netiek ņemtas vērā.
+5
Piektdiena, 07.06.2024
18:20 - Procession
19:40 - Asagraum
21:40 - Skálmöld
23:30 - Metsatöll
01:15 - Catalepsia

Sestdiena, 08.06.2024
13:00 - Trencheard
14:10 - Hasswald
15:20 - Trejasmens
16:35 - Romowe Rikoito
17:50 - Anapilin
19:00 - Moribund Oblivion
20:20 - Thyrfing
22:00 - Samael
23:45 - Ūkanose
01:10 - Zintnieks

-5
Un tātad: visas šīs ņemtnes rezultātā mana dzīvesbiedre aizsūtīja ziņu profesoram Ījabam, ka arī viņš tiek laipni gaidīts festivālā >:)

P.S. Kreklu skaits, kā vienmēr, nebūs bezgalīgs, bet kapučjakas ņemiet līdzi savas jau esošās. Merča teltī būs pieejama arī informācija par tuvāko vēlēšanu iecirkni.
0
Nē nu nevar rimties ar to savu aģitāciju. Jā, mēs zinām, ka tava dzīvesbiedre kandidē, un no kura saraksta.
+2
Es, piemēram, nezinu. No kura saraksta, LPV ?
0
🤣
+1
Galvenais nočeko, lai Asagraum nenobalso par Saskaņu
+5
Tikko no Valmieras atbraucu, kur bija Skyforer un viņu bundzinieka no Valmieras grupas Nuvo koncerts. Pasākums kopumā ok, bet ne par to stāsts. Visai daudz tautas bija (varbūt pat tuvu tūkstotim ar visiem bērniem, apsardzi utt), kas gan ir relatīvi, ņemot vērā, ka paralēli Lemeša fests notiek. Kurš, savukārt, teikts, ka ne visai kupli apmeklēts. Tā ka abi eventi, organizējot vienā laikā, apzaguši viens otru. Tāda lūk matemātika:DD
+4
^nav iespējas apmeklēt nevienu no pasākumiem, sēžu Rīgā pie kompja, bet tad nu gan matemātiķiem / loģistiķiem nebūs sanākuši tie veiksmīgāki aprēķini - Latvijas lielākās metālmūzikas grupas koncerta organizēšana vienā dienā ar Latvijas lielāko metālmūzikas festivālu (kurā šī grupa tātad nespēlē), ņemot vērā Latvijas ne pārāk kuplo iedzīvotāju / metālmūzikas piekritēju skaitu, diezgan uzskatāmi nav tas veiksmīgākais biznesa gājiens, bet nu labi, var jau būt, ka svarīgākais ir MĀKSLA :))))
+1
Pēc gada Skyforger uzstājas ZuL ar īpaši sagatavotu koncertprogrammu un visi laimīgi.
-1
bļa, un atkal paika esot bijusi dārga. Čoms teica, šašliks 14 eur maksājis. Tātad nekas nav mainījies kopš pagājušā gada :D
-1
Man ar čoms teica ka apmeklējums vispār pizģec-varbūt kādi 130 cilvēki, knapi. Skaņa arī pilnīgā dirsā, pie tam visām grupām. senajā ciemā vispār neviena grupa neskanēja labi. un jā-paika vispār pizģec. Čoms samaksāja 60eur par picu pirmajā dienā, 30cm un otrajā kkas ap 40 par makaroniem ar divām kotletēm, ok, bišķi salāti bija klāt. Tas ir kaut kāds vāks. Aizgāja pie Viktora ēst. Nu tur netālu.

Un vispār nekāda alus izvēle. Tikai viena Aldara telts un baisās rindas uz to. Un točas arī tikai divas, protams, piedirstas jau kopš pagājušās nedēļas pasākuma. Nu tās koka. Vienā kāds bija mēģinājis aizdedzināt sēdekli. Nu pretīgi. Bet uz sienām bija sarakstīti daži populāri latviešu metālistu grupu nosaukumi. Dažiem arī gandrīz precīzi logo. Arī Līviem.
Nebija gaismas tur, nevarēja čoms pateikt vai ar marķieri vai sūdiem.

Pats trakākais-esot manīti krūmos praida aktīvisti. Diezgan padaudz. Un esot arī piekopuši savas aktivitātes, neslēpjoties. Arī ārzemnieki.

Vispār nekas nav mainijies. Čoms sadusmojās un aizlaida uz Dobeles pilsētas svētkiem, teica ka tur viss zajebiss. Paika-pa 4eur var pieēsties, aliņš 2.50, skaņa super un 4as dienas fests notiek.

+2
Par šašliku-uzzvanīju čomam pārjautāt.
Šašliku festos un vispār jebkur citur neēdot, baisā pļutka esot bijusi pēc Šašļika Siguldā.
To tikai 24.6 pats cep un ēd. Nu tur marinē ar savu recepti un ierok zemē uz divām dienām, pēc fen šuj.

+2
nu tu rakstnieks no Dieva :D
+10
Māxlīgais intelekts. Modīga lieta mūsdienās.

Ja trijos vārtos-
ZnL visas piecas swastikas no piecām. Pierkonkrusti, latviskojot.
Jā, lietus, bet kur tad tas nebija un labāk lietus, nevis +30. Lai gan arī pajāt, kārtīgs perdelis čīkstēs gan par ņau, gan par vau.
Daudz bērnu un gados jaunāku pilsoņu, patīkami. Laba tradīcija.
Apmeklējums-tikpat cik Valmierā, pat drusku vairāk. Jā, piektdien kā Valmierā, sestdien krietni vairāk.
Ēst, dzert-mēreni un sabalansēti. Šokolādes desa ātri beidzās, tas gan. Neorientējos dzirās un dievs neļauj cūku kaut un ēst, zinošākie gan jau iekomentēs par cenām. Bet nebija arī ta, ka masveids piepildīja Bauskas ēdnīcas, balsot gan patīkami daudzi devās.
Rindu nemanīju, policiju vai kkādus baisos ekscesus arī.

Mierīgs, rāms un vispārēji skaists notikums.
Patīkamai statistikai-ārzemnieki arī ir. Kas labi. Dažreiz tieši viņu īpatsvars sāk balansèt ar lokālajiem. Neatkarīgi vai Liepājā, Kuldīgā vai Mazpisānos ir zaļumballe vai cits saviesīgs notikums, latviešu paliek mazāk, jo viens otru pa kluso apēd, priecīgi smaidot.
Īstermiņa domāšana arī ir domāšana. Fakts.

Baigi neizcelšu kādu vienu, divas grupas, dzīvais ar to arī atšķiras no tv un telefona, ka esi un baudi uz vietas, satiec kādu un tā tas vakars paiet. Pie galda, aizgaldā vai zemgaldā.
Un izņemot baznīcas ērgeļu mūziku, nez vai kas mani personīgi vēl spēs aizķert, uzrunāt vai apdirsties priekā pie skatuves. Bet tas tā. My problem. Khe khe. Festivāls ir tāpat kā vēlēšanas-jāathalsta savējie, neviens cits jau to arī nedarīs.

Tikai papriecāšos, ka tāds bija un baigi ceru, ka nr 10 arī sekos, jo ja tā piedomā-uzrīkot mūsdienās šito ir tāds normāls nenormālums un katra beigās ļoti negribas nākamo nemaz.

Desperam paldies par Death playlisti, šķiet pirmais gads kad izpalika Tiamat. Varb vienk nedzirdēju.

+6
Pāris vārdus varu ied!@#$ arī es.

Respekts Valdim un komandai, kas šo visu organizē. Gadu no gada, nepelnot baigo piķi, varbūt pat no savējā šķiroties, pārtiekot no tīra entuziasma, un gan jau arī no krietnas devas heita pēc festa. Ceru, ka fests nākošgad būs atkal!

Kaut ko uzlabojamu jau vienmēr var atrast, bet tas nenozīmē, ka fests ir sūds. Šis ir vienīgais tāda mēroga pasāciens matainajiem un ne tik matainajiem mūspusē. Ja vietējie to neapmeklēs, tad drīz nebūs arī šī. Jā, šogad iezagās tāda doma, ka fests stipri stagnē, it īpaši salīdzinot ar Žaibu šī gada piedāvājumu, bet ir jau arī objektīvi iemesli šai stagnācijai. Kaut vai apmeklētāju skaits, kas, šķiet, neaug ģeometriskā progresijā... Covid, karš Ukrainā arī nav nekādi pasākuma izaugsmi sekmējoši faktori. Atliek cerēt, ka būs vēlme organizēt šo pasākumu arī turpmāk, un būs iespējas augt.

Par pašu festu, lietus, protams, mazliet pačakarēja, bet lija samērā īsu brīdi, līdz ar to var teikt, ka laika apstākļiem nebija ne vainas. Grupas nospēlēja norm, Samael ar Passage vispār necerēju kādreiz dzīvajā redzēt.

Ar rijamo cenu ziņā bija labāk nekā pagājušajā gadā. Jāņem vērā, ka inflācija arī tagad ir milzīga. Ja Lidiņā paņemsi šašliku ar ceptiem kartupelīšiem, mērcīti un pāris salātiņiem, tāpat vairāk kā desmitnieku atdosi. A šeit vēl izbraukuma uzcenojums un izmaksas... Katrā ziņā fests notiek Bauskā un ir opcijas kaut ko paēst pilsētā, ja negribās tērēties. Vai arī ņem līdzi svietmaizes vai roltonu un grauz tos...

Nu tad turās un uz tikšanos pēc gada!

+7
Kopējas tendenču maiņas gan ir jūtamas - agrāk festivālu un pasākumu recenzijās tomēr dominēja atsauksmes par muzonu - kādus hitus spēlēja vai nespēlēja, kādas sastāva izmaiņas, kāda skaņa, kuram gičistam kāds pedālis, kādi autifiti vai performances elementi. Tagad vairāk dominē atsauksmes par organizāciju, alus un šašliku cenām, laikapstākļiem, utt.

www.youtube.com/watch?v=kln_bIndDJg...
+7
^ Festā dzeramais, rijamais, točas, laika apstākļi tomēr būtiskas lietas :) Bet, ja par mūziku, mani interesēja divas grupas: Procession un Samael.

PROCESSION ar kārtīgu devu nostaļģijas spēcīgi atklāja festu. Sajūta kā deviņdesmitajos. Bija super, CD arī iegādāts kolekcijai.
ASAGRAUM - kad pirmo reizi klausījos ierakstu, likās, ir super, bet jo vairāk klausījos, jo neinteresantāks kļuva. Dzīvā uzstāšanās arī nepārliecināja. Vismaz basistei bija boobs...
SKALMOLD jau bija redzēts un ir ok. Publiku labi izkustināja, neraugoties uz lietu.
METSATOLL jau n-tās reizes redzēts. Priekš folka festa ir ok, bet man viņi pārāk neiet pie dūšas.
CATALEPSIA kā parasti līmenī. Varbūt mazliet pagarlaicīgas tās garās dziesmas no otrā albuma, bet ja mēķis bija sagatavot tautu nakts miedziņam, tad tieši laikā.

HASSWALD tikai pāris gabalus paklausījamies, jo aizgājām uz lekciju.
ANAPILIN ierakstā izklausās interesantāk nekā skan dzīvajā.
MORIBUND OBLIVION tik daudz, ka eksotika - turku bleķis. Tādu ne katru dienu dzirdēsi. Bet muzikāli nebija nekas interesants.
THYRFING profiņi savā jomā, bet man viņu mūzika nekad nav īpaši interesējusi.
SAMAEL - ar šo arī piebeidzām festa apmeklējumu. Man jau nu ļoti patikās paklausīties Passage dzīvajā. "Es ģībstu." Otrajā daļā vēl dažas dziesmas nospēlēja gan no vecākiem, gan svaigākiem albumiem. Vienkārši super!

Apmēram tā.

+3
^Nu forši, ka uzrakstīji arī par muzonu. Jā, Samael būtu gribējies redzēt dzīvajā. Es jau nesaku, ka dzeramais, rijamais, točas un laikapstākļi ir nebūtiskas lietas. Es vienkārši saku to, ka recenzijās šo lietu apskats dominē arvien vairāk. Iespējams, ka dziļākā jaunībā par šīm lietām vienkārši tik daudz nedomā - uzaugot kaut minimālā komfortā neāfrikas valstī, tās vienkārši pieņem par pašsaprotamām - galvenais pie biļetes tikt, tad jau festā badā un bez alko nepaliks, laikapstākļi ir kādi ir, kaut kādi krūmi gan jau arī būs, utt. Tas mainās tad, kad par materiālo nodrošinājumu pilnā mērā kļūsti atbildīgs pats, kā arī tad, kad inflācijas un algu nesamērības dēļ jāsāk domāt, vai ēdīsi šašliku festā, vai tomēr rāposi uz kādu vietējo bodi pēc maizītēm. Vienkārši šie apraksti ir aizgājuši no music-oriented uz, kā saka, production oriented :))))
+1
^ tā jau arī ir, ka paliekam veci īgni veči :D
+6
Es gan teiktu, ka ar ēšanu bija labāk, nekā pērn. Šašliks ar piedevām 14, un garšīgs. Pērn pa 13.50 bija sardele ar piedevām... Svētdienas rītā pārpalikumu soļanka vispār bija ideāla, solīda izmēra porcija par 4.00, iekšā veseli šašlika gabali un prāvos gabalos sagrieztas ceptas desas.

Kopumā jau viss bija prīmā noorganizēts. Šoreiz vismaz arī svētdienas rītā atejas neaizvāca jau deviņos :D

Par muzonu neko īpaši nekomentēšu, jo vairumu grupu vēroju garāmejot / pa gabalu / nepilnu setu. Kā aplam sūdīga neviena ausī negrieza.
+8
Piektdiena, 07.06.2024
18:20 - Procession - šoreiz pēc 15.00 startējām un pirmo grupu fonā ar sanāca paklausīties. Nav ne vainas.
19:40 - Asagraum - garlaicīgs agrīnais Immortal ar Inquisition u.c. piešprici. Skaņa nedaudz peldēja.
21:40 - Skálmöld - paveicās laicīgi ielīst nojumē un drīz jau sāka gāzt, tā ka Skalmold sākumu klausīju .attālināti, bet drīz sāka rimt un pie skatuves jau jautrāk aizgāja. Spēlēja labi, tautu kustināja. Skaņa ar nedaudz peldēja.
23:30 - Metsatöll - man pirmās dienas galvenā banda, kuru kādu laiku nebiju redzējis. Labi nogrieza, pārsitot Skalmold.
01:15 - Catalepsia - bija OK. Jaunie gabali ir pagari un visu albumu no vietas klausīties nav vēlme, bet kā iestarpinājumi bija OK. Bija iemesls pakavēties gandrīz līdz 3.00 un aliņu pacilāt.

Sestdiena, 08.06.2024
13:00 - Trencheard - ejot balsot un Tavernu apmeklēt pirmos gabalus dzirdējām - neslikts Thrash, ar Crossover piesitienu (nu uz Nuclear Assault pusi). Kādreiz vajag pilnā apmērā ievērtēt.
14:10 - Hasswald ---
15:20 - Trejasmens - pēc ēšanas pasākuma pēdējos gabalus dzirdējām - normāls folks.
16:35 - Romowe Rikoito - nav slikts atmosfēriskais muzons, bet tik dziļi fonā, jo pagarlaicīgs.
17:50 - Anapilin - garlaicīgs Bleķis - alu dzerot un pļāpājot fonā dzirdēju.
19:00 - Moribund Oblivion - dzīvajā bija inčīgāks, nekā pāris klausītie Bandcamp gabali - tādi dūmīgi momenti. Varbūt būs vēl jāpaklausās. Varbūt.
20:20 - Thyrfing - šī bija festa gaidītākā banda un blieza labi, arī laba dziesmu izvēle, bet vokālistu knapi varēja dzirdēt. Tad bija gan pašā priekš, gan sānos un aizmugurē. Sapists prieks.
22:00 - Samael - spēlēja labi, bet nedaudz garlaikoti. Passage bija OK, bet pusi albuma varētu izmest. Uz noslēdzošo daļu, kur bija kādas 5 "Best Off" iespārdīja daudz labāk, bet tāpat mazuma sajūt. Šim ar nebija ideāla skaņa, jo pa vidu priekšpusē diezgan švaki skanēja. Kopum';a, WOA dzirdētais līdzīgais koncis, kas bija veltīts "Ceremonies of Opposites" patika labāk, tik tur bija aplauziens, ka pēc albuma nospēlēšanas best off nesekoja.
23:45 - Ūkanose - festa labākā banda - skaņa ideāla visās vietās, blieza ar prieku un tauta normāli atlaida! Nebija vērts Valdim trešdaļu festa budžeta uz Samael nolikt.
01:10 - Zintnieks - ierasti feins miegmūziks, laikam līdz pašām beigām nepaliku, bet ar ap 3.00 devos pie miera (kādas 30min jau bija kavējums)
+3
Ēšana - pagājšgad laikam tikai frī paņēmu - šogad frī pagaršoju un burgerīti (€8). Burgerīti gan defaltā pusjēlu deva, tāpēc palūdzu izcept. Frī (€4) bija paštaisītie (nevis standarta apkaltušiem Aviko) ar savu mērci - mērce pat pāri palika... Nu jā, šašliks €14, bet Taverna ar jaunu menu uzdrukājuši un standarta otrais €15. Zupa - €7. Atpakaļceļā jau ierasti Sombrero piestājām un tur cenas draudzīgākas - otrais pie €10.

Alus uz vietas:
Tērvetes - 3.50 Sencis, 4.00 - parastais un tumšais;
Mūrbūdu sidrs - 5.50 (7-8 veidi);
Viedi - 5 (kādi 5 veidi), Aizsegā 6, Melnais Krauklis 7;
Dundulis - ar laikam 5, bija arī pudeļotie. Prombraucot biedrs sarunāja 10 pudeļu izlasi par draudzīgāku Dunduļa veikala cenu - €3

Depozītglāze - €2 (varēja arī pie Bandavas un KŽ glāzēm tikt).

Festa krekls - €20. Tā vairums T-kreklu arī maksāja.

Pie Mēmeles daudz tālāk šoreiz bija izpļauts un varēja jau aiz beksteidža tikt krastā. Točas tikai ap 11-12 sāka novākt. Pietrūka kāda roku mazgājamā līdzekļa pie ūdens mucas.
0
Indie Jānis nebija ar savu alus točku ?
0
Nebija, toties "mūsu" vēlēšanu rezultāti tādi, ka NA tikai par trim balsīm atpalikusi no jenotiem, bet Pozņakam balsis stipri virs vidējā rādītāja citur: epv2024.cvk.lv/velesanu-rezultati/...
+3
^ bet to, ka arī progresīvajiem te ir stipri labāk veicies, nekā citur, gan izlikies nemanām.
+1
Hm, varētu padomāt, ka viss fests gājis balsot:

2024.gads
Nobalsojušie: 1 473
Derīgās aploksnes: 1 473
Derīgās zīmes: 1 444 (98,03%)

2019.gads
Balsstiesīgie: 1722
Nobalsojušie: 641 (37,20%)
Derīgās aploksnes: 641 (37,20%)
Derīgās zīmes: 638 (99,50%)

epv2019.cvk.lv/pub/velesanu-rezult...
0
^ toties gandrīz par pusotru procentu pieaudzis nederīgo zīmju skaits. Laikam jau Tērvetniekam bijis labs apgrozījums.
+1
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [0]
Pieslēgties
Meklētājs
Viskas