tautas, nācijas, rasu naids..
+1
Nezinu (slinkums bij meklēt) vai šāda tematika ir figurējusi še..., bet varētu šķist itin aktuāla.
Ar ko var skaidrot nepatiku pret citu ādas krāsu, tautību... biežāk piesmietie visādi ebreji, krievi, nēģeri, aziāti, arābi... Kāda, piem., jūsu attieksme pret laulību- Latvju daiļava + Marokas nēģeris.... darbaspēks no Baltkrievijas, Ukrainas... studenti no Šrilankas, Pakistānas..
Radikālie musulmaņu psihopāti... Ziemeļkoreja... u.t.t.... u.c. Stigmatizācija sabiedrībā - novēršanās no citādākiem, kā piem. AIDS slimniekiem, invalīdiem, garīgi slimiem... un arī citām tautībām, rasēm... tipiski pret ebrejiem, nēģeriem.
Nu kādi varētu būt Jūsu, cienījamie šī saita apmeklētāji, komentāri par šiem jautājumiem.

p.s. Stigmatizācija- šajā gadījumā nejaukt ar Jēzus stigmām :)
Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
0
Visam pamataa jau ir nevis piederiiba pie kaadas rases, tautiibas u.t.t., bet gan tas kaads ir cilveeks. par ebrejiem nesmejos, par krieviem - uzskatu ka normaali krievi (cik ir naacies sastapt te Latvijaa) ir lljoti maz, par aiziaatiem nedomaaju, araabus pavelku uz zoba ljoti reti. Attieksme pret "kraasainaam lauliibaam" - paziistu neegjeri, kursh Latvijaa dziivo jau 10 (laikam) gadus un ir nopreceejis latvju zelteni.. pretenziju nekaadu nav, jo ja jau vinjai patiik ta lai precas, jo iisteniibaa tas vinsh ir ljoti labs cilveeks (bet te laikam amerikaanju labaa sirds).. Ar psihopaatiskiem, slimiem, invaliidiem man saskaree nav taapeec es neavru spriest par to kaapeec cilveeki noveershas no vinjiem... varbuut gruuti sadziivot..?
+2
Patiesībā naids ja rodas, tad ne jau pret ādas krāsu vai deguna izmēru. Naids rodas pret iebraucējiem(okupantiem), kas atbrauc uz tavu zemi un netaisās pielāgoties vietējām kultūras un uzvedības normām, dzīves veidam utt. Cik ir redzēts, kā dzīvo turki vācijā, zviedrijā - geto ar visām no tā izrietošajām sekām. Pie mums kā dzīvo maskačkas rajonā... nu kā tu viņus par nigeriem nesauksi, a? Un ja krievu armija, kas palika šeit pēc 45. gada nebūtu bijusi utainu, netīru dzērāju bars kas izvaroja katru sievieti, kurai tika klāt, tad varbūt arī tāds naids šeit nebūtu. Vācieši nepatika ļoti, bet krievus vienkārši neieredzēja.
Mans čoms dzīvo un mācās Vācijā. Un tur arī arābi studē. Nu tie tur nevienam nepatīk - noslēgušies sevī, viņiem visam uzdirst, ne ar vienu nekontaktējas un ja kontaktējas, tad atstājot nepatīkamu iespaidu... (atgādina mūs čigānus)... Tāka, ja kaut kas, tad pirmajiem ķeras klāt tādiem, kā šie arābi, čigāni un vēl vesels bars zināmas tautas pārstāvju....
0
es nezinu vai to var uzskatiit par "novershanos" no citam rasem, jo es viniem kaut ka nekad neesmu sekojis lai butu no ka noversties. kA atiecas uz nepatiku, tad tadai ir jabūt, lai mes visi neizbraukatu pa pasauli, un svas vietas neactātu kaut kadus bannanu edajus. Vienkarshi ir cilveki kas atrodoties sheit diez vai gribes uzvesties ka lidzvertigi, bet teiksim krasi izrādis savu religiju vai kadu citu debilu piederibu, lai atskirtos, un ja visu sabiedribu veido tadi izleceji, tad kas te paleik par sabiedribu, parāk daudz garšas veido putru, nu kas tevispār ko prasīt, tas pats variants ar pedarastiem, es uzksatu ka valsti ar tik mazu etniski piederiigo iedzivotaju skaitu vienkarshi nevar atlauties vsiadus debilus izgajienus, tad lai bruac kur viedoklis brivaaks, bet nu tas jau atkaraajas cik katrs sevi ciena. par leto darbaspeku neesmu neko dzirdejis
+3
Naids mūsos ir baigi ieaudzināts no tām paaudzēm, kas ir piedzīvojušas visas tās represijas, savas identitātes noliegšanu, izsūtīšanu.... bet tas ir ļoti "polistiskā" līmenī... Bet šis ir baļķis ar diviem galiem. No vienas puses ir skaidra šī vēršanās pret citu rasi, krieviem, homoseksuāļiem... nebūtu mums bijis TO laiku, iespējams uz šīm lietām skatītos savādāk... Bet... ir ļoti liela latviešiem tendence nepārtraukti skatīties atpakaļ uz to, ko kāds kādreiz nodarīja valstij, cilvēkiem... Un politikā uz šo tendenci ļoti spēlē, vēršanās pret krievvalodīgajiem, protams, šī bumba momentā tiek mesta arī atpakaļ, pretošanās valodas likumam u.t.t.. Bet vidusmēra cilvēku savstarpējo attiecību līmenī šis naids, pretošanās, rasisms u.c. nav tik ļoti novērojams, tā visa ir liela politiska spēle, kurā, ja Tev trūkst pašam savas domāsanas un principu noturīguma, tiec ierauts kā bezjēdzīgā virpulī...
+1
nez es naidu izjuutu tikai pret urlaam un tiem paareejiem lohiem kas te spraigaa un dirss virsuu Latviessiem. Nu a pret paareejiem naidu neizjuutu, ja nu tikai pret dazziem noteiktiem indiviidiem.
-1
Nezinu, nav naida pret nevienu rasi, vai nacionalitaati. Varbuut vieniigi nepatiik afroamerikaanji ar savu gipgopu un rnb, visiem blingbling un hejaa how utt. Bluuzs gan man patiik. Un krievi tak arii meedz buut normaali, paziistu taadus dazhus un vinji ir ljoti draudziigi un jautri cilveeki, bet nu liels vairaakums Latvijas krievu (saakot ar gopnjikiem un beidzot ar vecajiem krabjiem, kas pulceejas pie uzvaras piemineklja) ir pilniigi debiilji un vieta vinjiem ir pazemee, kaukur kanalizaacijaa... nu kaukaa taa.
Protams, ir jautri izsmieties par muusu leenajiem braaljiem Igaunjiem :D Piemeeram piektdien braucaam ar draugiem "atpuusties" pie dabas, "atpuusties" saakaam jau mashiinaa. Saakaam mociit radio un uzkjeeraam igaunju radiostaciju, nu kas taa bija par smieshanos 20 minuushu garumaa :D Vinju valoda ir kaukas fenomenaals...
Veel es nesaprotu kapee Vaacieshi tik ljoti njem pie sirds "Nazi" jokus :/ "Vir bin njiht naci!!!" :DD lolol
Tas ka zhiidi kontrolee pasauli, tas jau sen ir skaidrs... un tur neko nevar mainiit, jo vinji pat tresho reihu paardziivoja...
AAAA, vo, neieredzu Itaalju tuuristus, derdzaas vinji man!!! bija jau gadiijums, kad es "kunga praataa" lamaaju dazhus vecriigaa :D
0
for self-preservation we all need someone..someone to hate..
0
laikam katra tema parvershas kaut kada bezjedziga sprediķošana un demagoģija. Kads te sakars ar pagatni, kads te sakars ar krieviem, pats to iepini, pats ataisnoji, pietieka jau ka te divam tautam jasadzivo, kur nu vel, punkts, viss, nevajag te nekadus kinieshu kvartalus un turku pirtis uz katra stura. Doma ja nebutu karsh tad butu nebutu shada situacija, nu bet bija, un ka tu doma ja pirms tevis tava gimene butu bijushi slepkavas un izvarotaji, un velak par to jokotu kaut ari tev ar to nebija nekada sakara, tev patiktu, un cik man ir zinams vins no latvijas novadu dialektiem bija ja ne tur senakais vispariba vai kas tads ( nu precizak nepateikshu ), tapec es domaju ka musu pashu valoda ir ka tu saki" kaukas fenomenaals... ", nu un zini nav jau tikai pa vecriigu jadziivo, es tur neizturos un mani tas netrauce, labak ka turisti neka te dzivo
0
vel varetu piebilst, dorshi vien visem ir uz tu dzili po.uj bet viena raidijum akura stastija tieshi par turistu jautajumu riga un lv, begas raidijumam bija teksts "you know whay you come back " vai kas tads, un vis raidijumu stastija par maukam, zini to visu pagrieza ta, itka katra meitene kas nav ipashi slinka momentali kritiis turistu apskavienos un par paris chirikiem ies micities, vienkarshi pretigi, ka shitadu reklamu taisa, bet tas ta , sakrajie bij' , atliek tikai apdomat un meginat pret apkartejiem ( damam ) iztureties labak, nezinu, ta bija mana iniga doma, jo citu kodolu shai muzhigajai rasu temai es nespeju izvilkt, bet tas ka katrs priekhs sevis, es tikai skali domaju
+1
"atliek tikai apdomat un meginat pret apkartejiem ( damam ) iztureties labak"

Šitais riktīgi labs...
0
Hm... uzskatu sevi par balto nacionālistu.
Man nepatīk, ka mana kultūra tiek piesārņota ar citu kultūru elementiem. Man nepatīk, ka Eiropā iebrauc cilvēki no austrumiem, jo tā rezultātā pazeminās drošība (Madride, Londona...). Uzkatu, ka katram ir jāsēž tur, kur ir piederīgs. Eiropā nēģeriem un arābiem vietas nav! Notikumi Ņūorleānā tikai pastiprināja manu pārliecību par dažu labu kultūru.
Resursu karšs, protams, ir cita lieta...
+2
Nešķiroju krāsas, tautas un vēl sazin ko, ja normāls cilvēks tad viss ir oki!!!
0
augury, cik gan kompleksainam jaabuut cilveekam, lai tik agresiivi bruktu man virsuu?
0
ta jau i ka ja sabraauc visadi araabi-teroristi ta nesi nemaz drish vai ir droshi atrasties pied atora asvas majaas
0
nop, nebraucu nevineam virsu, es vienkarshi esmu kretiins, nu tur jau ir starpiiba ( + es varetu izmest kadu aspratiibu par daudzstavu maju kopmleksiem, pag kas cits vai )
+1
Faun tu tak esi "baigais", nu bet ko tad tu saki, atdosim mates, draudzenes (nu kam sievas ) metias prostituas un pashi iesim bannanus est vai ( pieķeri mani ar biskem leja, nu ko tu vecam kangaram padariisi )
0
primitīvi varbūt skan, bet es, piemēram, negribētu lai mana, nu teiksim meita vai māsa... vienalga, aprecētos ar nēģeri... un pofig, cik viņš jauks cilvēks
0
W.O.T.A.N.
0
nu un ja iztulko ?
+1
es ienīstu divas lietas - rasismu un nēģerus... :D
0
esi svecinaats liekuliigo rasistu klubiņa ( vai varbūt apdomiigo )
0
bet nu es nedomaju ka varetu buut ka "romper stomper'ā" kitajozas bariem brauc stradāt, nu nav te tik daudz ko darīt
+1
ar ķīnīzeriem var sanākt pizģec...
0
To Boks
tiem, kas zin, sapratīs, ko tas nozīmē.
+1
man ir aizdomas, ka nospiedošs vairākums nezin (un es taj skaitā), ko tu ar tiem iniciāļiem domāji...
Nu ja grūti uzrakstīt izvērstā veidā, lai jau paliek..
0
uzrakstīt pilnā versijā... te nevar bērnus un nēģerus baidīt!
0
nu nēģeru te nav... bērnu(?) laikam arī... tāka spļauj tik ārā !
Ko te vēl var briesmīgāku uzrakstīt..?
0
man liekas, ka cilveeks ir tas pats dzivnieks, tikai uz cetraam kaajaam, tapeec ariii izdariibas mums vareetu buut kaa dzivniekiem, baidamies no savaadaa, nelaizam klaat. nu un? tas iisteniibaa ir pilniibaa normaali- diskriminaacijas un rasisms.
0
Par rasismu cilvēks var tikai spriest tad, kad viņš to ir izjutis uz savas ādas...
Tāpat arī par diskrimināciju...
0
Will Of The Aryan Nation. noting special, imo, ņemot vērā, ka tādas nācijas nemaz nav
+1
augury, tu neesi kretiins, tu vnk gribi lai cilveeki tevi par taadu uzskata. Tiinji taa meedz dariit, tas ir normaali.
0
es uzskatu ka par iemeslu shim rasu naidam, kas valda starp latviešiem un krieviem ir vēsturiskaa problemaatika, kaa zinaams no 1945.g. mees atradaamies PSRS, liidz ar to shis naids ir dziļi iesiiksteejis un savaa ziņaa pamatots, jo Krievija nav veikusi iipashi neko labu Latvijai, kaa vien samazinaajusi taas iedziivotaaju skaitu, taa ka mees tagad atrodamies uz izmiršanas sliekšņa, kas tur veel labs vareetu buut, kaut kaa ne kas nenaak praataa......! man personiski pret krieviem nav nekas, liidz briidim, kad tie saak justies paaraak lieli Latvijaa, pieprasa otro valodu Krievu, negrib maaciities atbilstoši izgliitiibas normaam utt. bet liidz tam viss ir normaali, ja runaa latviski vai cenšas to dariit, dziivo mieriigi, tad kur ir probleema........?
0
par citaam raseem nemaaku spriest, nav sanaacis ar taam tuvaak iepaziities, ko tieshaam varu teikt, Latvijaa tieshaam čigaani nav vajadziigi, tie tiešaam visi ir idiotiski maitas, peedeejie kropļi, kas neciena pashi sevi, lai dibina savu valsti un tinaas prom....idioti.......!
0
un kur ta viņiem tiks piešķirts tas zemes pleķītis? bet nav jau nemaz vērts spriest cik gaumīgs pasākums būtu "kūpināto latviešu" emigrēšana
0
Neuzskatu, ka kāda cilvēku grupa, rase, tauta vai nācija ir pārāka pār citām. Turklāt gan normālus cilvēkus, gan pilnīgus idiotus var atrast jebkurā tautā u.tml.

Tāpēc arī man nepatīk, ka kāds tomēr iedomājas, ka ir pārāks un tad jaucas citu lietās, piem., Krievija, ASV, kaut vai tie paši urlas utt.

Domāju, ka metālisti diezgan labi uz savas ādas vart izjust, kā tas ir, kad diskriminē tikai tāpēc, ka tu esi savādāks. Vīrietis ar gariem matiem - ārprāts!

0
Wotan mit uns! :)
0
Čigāni ir Latvijas "tumšie elfi", visādi ir - visādus vajag
0
Savukārt rasisma problēmas sakne laikam būs meklējama ap to laiku, kad krutie eiropieši, īpaši briti, spāņi u.c. sāka braukt uz tālām zemām, paverdzināt to iedzīvotājus un sagraut to kultūru un sistēmu. Tad nu tas tagad arī nāk viss atpakaļ - skaidrs, ka indietim vai kādam afrikānim daudz labāka dzīvošana ir kaut vai pusbomža statusā Lielbritānijā nekā savā sačakarētajā dzimtenē.
0
Intaram laba doma, tikai nezinu vai tas ir uz rasismu attiecināms, vienkārši the dark empire strikes back
0
zini lodzinjsh, vairak vardu mazak domas. Apmeram tu juties apvainots ( redz es ari lasu tavas domas ), tu megini mani paradīt ka glupu tini ( tatad tu droshi vien esi pie 20 jo citadi jau lepni neteiktu ko tadu ;), tas ir tikai normali, vienkarshi atslabsti, tu tads stresains
0
tad jau zinak ka mums nevajadzetu par to uztraukties jo itka neko neesam paverdzinajushi vai iekarosjushi, ta sanak pec tavas teoremas, man gan liekas braukt tur kur vares dabut darbu un normali apstakli butu, domaju ka shiet jau pashiem gruti, diez vai te kads te baigi brauks :)
0
nu 20 gan nav vēl nekāds rādītājs.... dunduks cilv;eks var būt kā 16...., tā 30 gados :)) Tā ka vecums, protams, ir rādītājs, bet ne tuvu noteicošais.
0
:D nee, augury, tu mani neaizvainoji un kontaktu dibinaashanaa ar citu domaam Tev veel jaapatrenereejas ;)
vnk meeginu probleemu beernam pateikt, ka vienmeer pastaavees sveshinieku nemiileeshana ;) Piem Bauskaa iebrauceeji no citaam pilseetaam tiek regulaari piekauti :) Paldies Dievam, ka nav naacies tur ekskursijaa pavazaaties :D
btw, par vecumu arii nepareizi paregjoji ;)
0
Sonnenmensch,
esmu izurbies cauri lielākajai daļai Brangolf bibliotēkas... Varēsi ieteikt, kur vēl derētu ko par Tevis minēto tēmu pameklēt?...
+1
Manupraat, butu labaak ja visi rasi dziivotu tur kur dzimushi.
Kas attiecas uz noveershaanas pret AIDS slimniekiem, invaliidiem u.t.t., man ir tikai viens vaards: ignorance.
-5
rase un nacija aktuala vienmer
0
+2
papagailis var iemacities vairak par vinu
+2
Tur nu tev taisnība. Bet papagaiļi takš nedzer?
+1
ka ta ne, nesi redzejis piratu filmas? piratu papagailis krekera vieta tev paprasis rumu ar saujampulveri :D
+1
cik stulbam jābūt, lai 21.gs. papagailim dotu dzert rumu krīzes apstākļos? :D
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [1]
Dethecrator
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
daemon_dawn (16 gadi)
Skuja (11 gadi)
Viskas