Par minoritashu tiesibam
0
iropas Padomes cilvēktiesību komisārs Tomass Hammarbergs mudina Latvijas amatpersonas uzlabot nacionālo minoritāšu situāciju valstī, liecina komisāra ziņojums. 20 lapaspušu garais ziņojums īpaši detalizēti pievēršas minoritāšu situācijai valstī un naturalizācijas procesam.

Ziņojumā teikts, ka, neskatoties uz progresu, Latvijā turpina pastāvēt nepilsoņa statuss, kas neveicina sabiedrības saliedētību un vienlīdzību.

Ziņojumā uzsvērts, ka vairāk nekā 13 000 bērnu vēl aizvien ir nepilsoņi, un rekomendēts ar likumdošanas maiņas palīdzību dot tiesības vecākiem izvēlēties sava bērna statusu, reģistrējot dzimšanu.

"Valdībai ir ļoti nozīmīgi veikt intensīvas informācijas kampaņas, īpaši virzītas uz jaunajiem vecākiem, un attīstīt patiesu dialogu par šo jūtīgo jautājumu," saka komisārs, piebilstot, ka naturalizācijas process ir jāvienkāršo arī vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Hammarbergs arī rosina atvieglot minoritāšu valodu lietojumu skolās, kā arī atvieglot valodas lietojumu sarakstē starp minoritātēm un publisko administrāciju.

Komisārs aicina padarīt efektīvāku tiesu sistēmu valstī, samazināt policistu vardarbības gadījumus un uzlabot situāciju cietumos. Hammarbergs brīdina arī par pieaugošo diskrimināciju pret seksuālajām minoritātēm un aicina garantēt šīm grupām drošību, kā arī atvieglot grupas pārstāvjiem savu reprezentāciju. Ziņojumā skarti arī tādi jautājumi kā dažāda veida rasisms un ksenofobija.

Memorands tika sagatavots pēc Eiropas Padomes cilvēktiesību komisāra institūcijas pārstāvju vizītes Latvijā. Vizītes laikā notika diskusijas gan ar pārstāvjiem no valsts puses, gan ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem.

Latvijas valdība ir kritizējusi vairākas ziņojumā paustās lietas un pievienojusi arī memorandam savu notu. Komisārs augstu novērtē valdības vēlmi diskutēt par jūtīgajiem jautājumiem.

Eiropas Padomes cilvēktiesību komisāra institūcija tika izveidota 1999.gadā. Komisārs strādā neatkarīgi un dod valstu valdībām padomus, kā uzlabot cilvēktiesību situāciju valstīs. Institūcija novērtējumu sniegusi jau par 47 valstīm.

izlasot so rakstu tvneta man nudien radas jautajums vai tik sis komisars nenak no komunistiskas partijas.

bet nu labi gan jau vinjam ir labaka izpratne par mums pashiem kas notiek valsti un mes jau laikam neko nejedzam :evil:
Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
0
Vinu nevaretu kads nobanot? :D
0
kāds var, bet tas "kāds" ir samērā slinks tips...
0
pozitīvi, ka kāds interesējas par politiku
0
pozitiivi ka kaads prot no aviizeem kaut ko norakstiit vai delfos paskatiities un paarkopeet. :D
0
jē bobij,ieskenē vēl kadu avīzi:)
0
Es labak kersos pie gramatam :P
0
Vo davaj:)Varētu ikrīta lasījumu trūmetālā no kādas grāmatas:)
0
No Jautrās bībeles vai Jautrā evanģēlija lūdzu!
0
Oh, tad bobijsxxx tomēr zina mītiskās taustiņkombinācijas ctrl+c un ctrl+v !!!
0
OK, ja jau Deathperado vēlas, var arī jautro Evanģēliju: "Евангелие от Митьков" (sk. nākamo postu)
0
Nē, Leo Taksila variants man labāk patīk :D
0
Nav lasīts. Kur var nopumpēt ?
0
Kādā 1965 gada bibliotekā
0
pizduu bljeg, bobij, ku tu esi paredzams.

truu metal forums paartop par hz-ko vispār.

banojiet to kropli taču!
0
Ko uzreiz tik agressīvi ? Džeks ir atradis vietu kur sirdi izkratīt, mums ar Deathperado arī jautri ... ;)
0
cerams ka viņš ir emocionāls, savādāk no viņa nebūtu nekāda jēga. :)
0
cmon, šis forums pārdzīvoja Nefolku, gan jau arī Bobiju pārdzīvos...
0
nevajag pārdzīvot. vajag izdzīvot! :)
0
BladeOfDarkness, forums ir laba lieta, bet katram forumam ir savs nosaukums un attiecīgs pielietojums. Zini, man patīk piecelties 1pm, uzvārīt kafiju un ieiet trū metālā un izlasīt pa kādai recenzijai un iečolēt pa kādai jaunai grupelei, jo, kā izrādās, kas neslinko un meklē, nu, - tas ik pa brīdim šo to labu uzdabūn. Man tas līdz šim ir pa lēnām atmaksājies. Bet tev kā g0tam to laikam nesaprast... nu liela muiža.

Un tagad pats interesantākais moments,- kad es šeit ieeju un ieraugu topikus par spridzināšanu, dedzināšanu, seksuālajām minoritātēm un vēl visādām huiņām, sirdī parādās dziļa iekšēja vilšanās, ka kaut kāds lohs te var vienkārši piereģistrēties un postot n-tos topikus, kam nav nekāda sakara ar to, kam šis forums ir domāts. Un kas ir vēl sliktāk,- atrodas arī cilvēki, kas uztur šo beztolku.

Nē, es neesmu sašutis, tikai vīlies.

Droši vien, ja satiktu Bobiju kādā koncī, uzšautu pāris reizes pa muti tikai un vienīgi par necieņu pret šo forumu. Jo kas šodien ir cieņa??! Bobijs pat pats sevi neciena, jo, redz, nosauc viņu par ne pārāk gudru, viņš atraksta, ka viņu tas uzjautrinot. Prieks, ka kādu uzjautrina viņa paša zemais IQ un apzināšanās, ka cilvēki apkārt to pamana. To es saucu par zemu pašcieņu.

Te nav runa par pārdzīvošanu vai izdzīvošanu, bet par to, kurš te ir 'savās mājās' un kurš ir ciemiņš. Kad ciemiņi sāk kļūt bezkaunīgi, viņus parasti izmet, bet tur man, protams, nav teikšanas.

Klusībā turēšu īkšķus, lai pēc kāda laika te neparādās urlas un bobijs uztaisīs topiku ar nosaukumu "kur var nopirkt lētākās kedas un semečkas?" :)

Ar cieņu,

X

0
ideāli... :)
0
re kaa mazais sajutaas! :)

tik pat emocionals kaa bobijs....bet lielakaa vai mazaakaa meraa.. tikai bobijs ir viens sasodiiti liels emo ... iespejams lielakais latvijaa... un pirmais bus tokio hotel rindaas septembrii kaa arii ... melnajaa 5dienaa vins staigaaas ar celtnieku ruleti un meris katru kvadratmetru klubaa... lai saskaitiitu solus lidz izejai ugunsgreeka gadijumaa! :)
un ne tikai Dieva deell... bet visa visuma vaardaa... nebanojiet bobiju araa... vins ir savaa vietaa laikaa un telpaa...! :):):):) kad satikstim vinu koncii visi draudziigi vinu samilosim! ....
un kad pietesiisimies tad saksim gaaniities! :)
0
Ninja par to satiksanu un milosanu ok varetu :D
par teeshanu. teesishu pretii :)

Vispar ja godigi ir doma nopirkt paris TH biletes bet citi iemesli..
0
Vispār jau bobijsxxx pārsvarā uzdarbojas sadaļā Viskas, kuras apraksts ir "Pārējām sadaļām neatbilstošas pļāpas", recenzijām u.c. ir domāta "Mūzika".

Un mani, bļin, vēl par g0tu nolamāja ...
0
blade tev pilniga taisniba. censos raktit atbilstoshi sadalai :)
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [1]
Lācis
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
Liega (20 gadi)
MEDIEVAL (19 gadi)
Sedmenc (15 gadi)
Racējs (1 gadiņš)
Viskas