Hard Rock Laager 2009
0
Nu re, igauņi jau kaut ko izziņojuši:

POISONBLACK (Fin)
SEPTIC FLESH (Gre)
ROTTEN SOUND (Fin)

laager.hardrockclub.ee/
Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
0
eh, ik pa laikam, čekoju šamo lapu, vai nebūs kas vairāk par datumiem, a pirmos stārus nokavēju :)

Nu zaibis, SF vairo optimismu, Rotten Sound ar neskādēs. :)
0
nesen noskatijos Rotten Sound DVD, gribas redzet tos dzerajus.
0
Poisonblack ir spēks ;)
0
Gan jau tāpat spēlēs piektdien piecos...
0
Un atkal autobuss neatnāks ...
0
Šodien kā reiz atsvaidzināju Septic Flesh, kaut tagad jau pareizi ir koprakstībā kā Septicflesh, kas noteikti būtu redzēt vēlamo skaitā. Poisonblack ar neatteiktos skatīt dzīvajā.
Jau pagājušogad šis festivāls iekrita acīs ar labo sastāvu, toreiz gan kaut kā nesanāca pēcpusi pie kaimiņiem aizvilkt, bet ja turpinājumā tiks piegādātas tikpat labas kvalitātes bandas, tad variantu nebūs, būs jāapmeklē.
0
/forum/81995/#comment85232

Mja, ja ne Blomē, tad vismaz Hard Rock Laagerrii, šķiet ir zināms, kur vasarā braukt >:)
+1
Nujā, turklāt pārlasot atskaites par '08-tā gada laidienu /forum/87536/#comment94420 liek secināt, ka laba vieta, kur bišk muzīku paklausīties, tā pavairāk alu iedzert un maksimāli atpūsties.
0
Fests tiešām ir labākais no atvērtā gaisa metālfestiem Baltijā. Var pat aizpiļīt nezinot, kas tur pa stāriem, bet arī ar stāriem šie pārāk vilties neliek.

Bet par to alus lietošanu... igauņiem veikalā nopērkams principā ir tikai divu lielo širpotreba "alus" ražotāju produkts; viens no tiem ražotājiem pie mums pazīstams kā Aldaris (Saku), otrs - kā Cēsu (A le Coq)... Atsevišķi varianti no tiem gan ir samērā lietojami, ja nekā jēdzīgāka pa ķērienam nav.
0
Noteikti jābrauc, Septicflesh un Poisonblack nevar laist garām.
+1
Hmmm... man vajag beidzot tikt līz šim festam, kauns un nogods pār manu galvu, ka neesmu vēl iekš to HRL bijis...
+1
Starp citu, ja kautko nejaucu, festa teritorijā nemaz alu nepārdeva. Kautkādus kokčikus laikam. katrā ziņā, ne reizi iekšā nepaņēmu. Katrā ziņā, alus nākamreiz jāņem 2x vairāk, jo pagājšgad līdzpaņemto pirmajā dienā / naktī izlakām. Īsti gan neatceros, cik litru mums bija ;)
0
Zin, ka es ar nemaz neatceros, ka iekšā alus taptu pārdots. Bet kāda gan starpība, sūds jau tāpat.
0
Značit nepardeva. Tur kautkāds Jack Daneils bija sponsors, laikam tikai to tirgoja.

Alu laikam katrs pa 5 ampulām paņēmām ...
+1
Nezinu gan kaa pagaajshgad bija, bet aizpagaajshogad nellaavu camping teritorijaa stiept dzeerienus stikla taraa:(
Leejaam no stikla pudeleem alu 5l dzeramaa uudens plastmasas traukos, bet nu katraa gadiijumaa tur strikti skatiijaas uz stikla traukiem un pa teritoriju staigaaja un chekoja, protams, taapat jau tika stieptas pudeles iekshaa, bet nu atklaati lietots no stikla traukiem netika.
+1
To zinādami laicīgi plastmasniekus sapirkām. Čekoja arī šogad un vēl baidīja ar stāstiņu, ka kāds pakritis ar purnu uz rozītes ;)
+1
Nu jā, atklāti lietot tā ka gluži nē, bet ienest, ja grib, var mierīgi; man tikai paprasīja, vai nav somā stikla tara un ticēja uz vārda. Pārmeklēt viņiem nav tiesību...

Pagājšgad nenormāli vērtīga štelle bija tā afterparty zona vai kas viņa tur skaitījās - tur netālu, caur parciņu paejoties, tipa krogs, kurā vēl par ieeju jāmaksā :D Izskatījās, ka tomēr bija diezgan pilns, bet man jau nu nelikās gudra doma piķot, lai varētu pēc tam dzert par kroga cenām.
0
Turklāl laikam ar vietējiem aburgēniem paplāpājām, kuri tur nesen bija, un varēja saprasts, ka nekā interesanta tur nav, ja ko neputroju. Bija laikam kādi 4:00 vai 5:00 tomēr ...
0
Ja pareizi atceros, tad pagājušo gad festa teritorijā kaut kādu bundžu alu tirgoja.
0
Varētu būt, ka Rock alus bija. Vienalga, tad jau labāk kokčiņu.
0
+ KOSMIKUD (est) (depressiivrokk-kosmopunk)
+ BLOOD RED THRONE (nor)
+ OMNIUM GATHERUM (fin)
+ HEAVEN'S BASEMENT (uk) (hard rock)
+2
Kas tie tādi?
0
Blood Red Throne un Omnium Gatherum jau tā kā tīri pazīstamas grupas.

www.metal-archives.com/band.php?id=808...
www.metal-archives.com/band.php?id=3306...
0
Itkā OK tas BRT, bet neviens albums nelikās interesants.
+3
Vismaz Estiņiem nospļauties par krīzi.
0
Offtopiks, bet tikko baigo pārsteigumu izgrābu: ieeju metālarhīvos, pa paradumam uzmetu skatu jaunāko recenziju sarakstam - un kas tad tas? Skatu piesaistīja links uz recenziju franču grupas Bloody Sign albumam "Vana Vigala Loïts"... WTF? Skatos, pirms tā viņiem bijis arī demo "Estonian Sessions". Apskatos grupas sastāvu, un bilde top skaidrāka:
Hagend - vocals, bass
Kalevi - guitar
Ilmar Marti Uibo - drums

Grupa man bija plus mīnus zināma, drusku arī dzīvajā redzēta, bet man nekad prātā nebija ienācis, ka šie ir ikauņi pēc izcelsmes. Bundzists arī iekš Incantation, izrādās, ir kapājis vienā tūrē.
+1
Hard Cock Lager...
0
ur so funnay n originel
0
Goda vārds, nupatās tikai prātā ienāca :D

Bet ienāca arī prātā, ka es noteikti neesmu pirmais. Bet tas nekas, varbūt tomēr kāds bija uzjautrināts.

Tulkojums varētu būt Smagais pimpja alus...
+2
grūtā gaiļa gaišais :D
0
Oriģinālais ~ tulkojums jau ar spārda - Grūtais Klints Aliņš ;)

Būtībā Lager ir tas alus, kas nav Eils. Arī Aldara Porteris ir Lager Beer ...
0
Letiņiem ir alus, alus, alus un senāk bija arī vēl porteris.
0
Ir neliela šķirba starp "lager" un "laager". Igauniski "laager" ir tjipa nometne, kaut saskaņā ar letonikas vārdnīcu "laager" nozīmē arī "gultnis".
0
Vispār jau ''lager'' vāciski nozīmē nometni / glabāšanu, jo šī tipa alu glabāja /nogatavināja vairākas nedēļas vai mēnešus. Gan jau Estipois tāpat kā Krievi vārdu pārņēmuši.
0
Deathperado pēdējās dienās sprēgāt sprēgā ar jauniem jokiem :D
0
Man gan likās, ka es pēdējās dienās samērā klusi pa forumu dzīvojos...
0
Manuprāt, labākais open air Baltijā šogad. Kāds brauc?
0
Labākais open air Baltijā jau viņš ir bijsi vairākus iepriekšējos gadus ;) Ja nekas neparedzēts negadīsies, braukšu kā likts. Šogad gan ir arī spēcīga konkurence no leišu puses.
0
0
OOOO!!! Pavisam jauki!
0
Ai, manuprāt, kopš 2007.gada sastāva ziņā tur tomēr vērojama lejupslīde.
0
kāreiz šodiem šamajiem albis iznāk
0
Paskatoties maispeisos laikus un datumus, var secināt, ka šitie spēlēs sekojošos laikos: pirmajā dienā Trail of Tears (20:00), Poisonblack, Blood Red Throne (22.00); par Septicflesh nav zināms, bet visdrīzāk otrās dienas hedlaineri varētu būt; Omnium Gatherum otrajā dienā 20:00.
0
Mājaslapā gan estiņiem tās pašas badas stāv - fiksie estipois, kā nekā. Bet prieks par Trail of Tears - šiem man visi albumi patīk.
0
Jāvadās laikam pēc forumieraksta: www.hardrockclub.ee/et/main.php?aken=FO...
Plusā ir:
+LOITS
+THARAPHITA
0
Šaubu nav - pasākums būs uz goda.
0
Hā, galīgi aizmirsu, ka šitas arī notiek tajā pašā laikā kā Rūsa :D

Btw, cik ieeja uz šito maksā?
0
piletilevi.ee saka, ka 595 EEK. Cik atceros, uz vietas latviešiem ar pārdeva lētāk, nezin, kā šogad būs.

Mājas lapu nav apdeitojuši pāris mēnešus.... te varētu būt puslīdz normālais saraksts: www.last.fm/event/924981...
0
Šobrīd sanāk šitās bandas:

SEPTICFLESH (GRE)
BLOOD RED THRONE (NOR)
TRAIL OF TEARS (NOR)
NO-BIG-SILENCE
KOSMIKUD
METSATÖLL
LOITS
THARAPHITA
HERALD
ROTTEN SOUND (FIN)
OMNIUM GATHERUM (FIN)
POISONBLACK (FIN)
GORESOERD
MORIGAN
URT
ROCKCRIME
BURN STILL
NEVESIS
REVOLVER
STEEL SCREAM
THESE BROKEN REMAINS

Par uzstāšanās kārtību nekādas infas pagaidām nav. No mājaslapām sanāk, ka Trail of Tears un Poisonblack spēlēs 3.jūlijā, BRT arī 3.jūlijā, 22:00. Omnium Gatherum lapā konkrēts datums nav, bet nezkāpēc minēts, ka būs arī Amorphis (moš pahgājšgada infu piepinuši). Arī Septic Flesh nam minējuši konkrētu datumu. (pēc loģikas abiem jābūt 4.jūlijā).
0
Tiek organizēts autobuss uz festivālu un atpakaļ. Papildus informācija rakstot uz e-mail adresi profilā.
+2
Karstie eesti pois beidzot sasparojušies uzbliezt skriešanas kārtību:

REEDE, 3. juuli

16:00 Noor bänd
17:00 These Broken Remains
18:00 Goresoerd
19:00 Blood Red Throne (nor)
20:00 Kosmikud
21:00 Rotten Sound (fin)
22:00 Poisonblack (fin)
23:00 Loits
00:00 Septicflesh (gre)

LAUPÄEV, 4. juuli

12:00 Steel Scream
13:00 Morigan
14:00 Burn Still
15:00 Nevesis
16:00 Rockcrime
17:00 Urt
18:00 Herald
19:00 Revolver
20:00 Tharaphita
21:00 Omnium Gatherum (fin)
22:00 METSATÖLL
23:00 Trail of Tears (nor)
00:00 No-Big-Silence

Estrik, kā tad ir ar busu, sanāks ? Cikos izbraukšna plānota ?
0
Trail of Tears un Omnium Gathrum spēlēs uz mazās skatuves .. hm ... vismaz nebūs tālu līdz teltīm jākūņo ....

laager.hardrockclub.ee/et/index.htm...
0
+3
Tā, nu esmu daudz maz izgulējies pēc pasāciena, varu arī šo to apstāstīt, kā gāja. Ieradāmies piektdien nedaudz pēc septiņiem vakarā, kad uz mazās skatuves jau spēlēja Blood Red Throne. Neslikts iesākums festivālam, solīdi izpildīta un labi skanoša detuha, lai arī ne gluži kas īpaši oriģināls un izcils. Tchort arī bija sastāvā, bet lielāku ievērību izpelnījās otrs gičists, kas visai intensīvi purināja savu gandrīz pliko pauri.

Pēc tam tika uzslietas teltis, kamēr uz lielā steidža spēlēja Kosmikud. Bla, nu tas gan bija baigais draņķis. Kaut kāda šlāgerkapella.

Kamēr Rotten Sound sariktējās un sāka bliezt, drusku tapa uzēsts, un pēc tam devos arī uzmest aci šiem vecskolas grindekļiem. Nu kā jau Rotten Sound - trū panciskais graindkōrs, jo ātrāk un haotiskāk, jo labāk. Uz bundzinieku, kā vienmēr, bij prieks skatīties.

Pēc tam apskatījos arī, kāds tad īsti ir tas Poisonblack. Bija ok, pāris gabali, kuros šie aizmirsa par obligātajām sirdssāpēm, skanēja pēc itin smagnēja hevīša. Ville Laihala, vairāk pazīstams kā bijušais Sentenced vokāls, šeit pildīja ģitārista un vokāla lomu, uz beigām gan jau visai aizsmacis bij. Uzēdies arī diezgan pamatīgi, pēc diezgan konkrēta kuiļa tagad izskatās. Nu kopumā bija tīri normāli, katrā ziņā stipri labāk kā Sentenced 03 gada Wackenā - muzons jau stipri līdzīgs.

Loits, kurus uzstājamies redzēt sanāk pietiekami bieži, tik tā garāmejot drusku palūtrēju, bija ok, kā parast. Igauņiem jau gāja pie dūšas.

Tad nu bija pienācis laiks uzstāties arī pasākuma hedlaineriem - grieķu Septic Flesh (kuru vokāls/basģitārists un runas vīrs Spiros, kā jau gaidīju, grupas nosaukumu nemaz neprot izrunāt, jo grieķu valodā nav šņāceņu, tādēļ arī šim tik "septik fless" sanāca :D). Spēlēja dziesmas galvenokārt no pēdējiem 2 albumiem - Sumerian Demons un Communion, viena bija no Revolution DNA, un laikam vēl kāda vecāka ar. Turklāt spēlēja tikai niknos gabalus, pretēji cerētajam, kādu rāmāku gabalu tā arī neizdevās sagaidīt, Anubis no pēdējā albuma varēja būt bezmaz vai lēnākais. Pārāk labu iespaidu neradīja arī Spiros, kurš acīmredzami to basu vispār spēlēt neprot un tikai plātās ar viņu pa skatuvi, un uzskata, ka vazāties tupus rāpus, pēc Rob Trujillo parauga, ir aplam stilīgi. Growlošana, mīmika un žestiklulācija gan bija līmenī. Nu tā, kopumā bija tīri labi, bet gaidīju ko labāku.

Tad, kā jau parasti, tapa kvasītsa līdz nākamajam rītam.

Nākamā dienā dažas pirmās bandas, loģiski, nogulēju. Pirmie, ko ievērtēju, bija Nevesis. Ļoti pat jēdzīgs stoners ar krietnu psihodēlijas piesitienu, skanot tā, it kā tikko no septiņdesmitajiem būtu izkāpuši.

Tālāk pēc "brokastīm" domāju uzmest aci Herald; pirms gadiem 5 šo tā laika vokālists (tagad iekš Taak) man iedeva šamējo promo ar 3 dziesmām, kas diemžēl izklausījās pēc samērā garlaicīga Judas Priest wannabe; tomēr tā kā hevisti Baltijā nav pārāk izplatīti, domāju, ka jāapskata arī šie. Izrādījās, ka tas totāli bija tā vērts, jo grupa ir stipri progresējusi, vokāls tagad bija cits, kas uzvedās un izskatījās apmēram kā Dikinsons, un arī muzons vairāk uz kaut ko tādu, kā minētā kunga solo darbi skanēja. Varen patīkami nogasīja.

Nākamos skatījos Tharaphita, un ko cerēju sagaidīt, to arī dabūju, labs heavy/pagan/black, pat problēmas ar vinu no ģitārām īpaši netraucēja, galu galā man nesaprotamu iemeslu dēļ viņiem ir 3 ģitāristi. Tik tālu viena no labākajām bandām festā priekš manis.

Omnium Gatherum skatīties negāju, bet tīri labi pie teltīm varēja dzirdēt šo uzstāšanos uz mazās skatuves - nu tāds normāls diezgan standarta skandināvu melodeath. Kad šie beidza, gāju skatīties Metsatoll, kuri, kā izrādījās, ne velti bija vienīgie lieliem burtiem programmā rakstīti un spēlēja otrās dienas labākajā laikā, jo sanāca diezgan stabili labākā grupa visā festā. Kaut arī ierakstā man viņi sevišķi necepī, dzīvajā jumtu cilāja krietni.

Trail of Tears paskatījos garāmejot uz pāris dziesmām - vecene stāvokklī, dzied labi, pārējais samērā tipsiks beauty & beast variants. Diez ko ilgi manu interei nenoturēja.

Muzikālajā daļā tas tad arī viss, jo No Big Silenece lūrēt negāju, jo jau pērn viņi ar turpat spēlēja un nepatika.

Vispār festā ļaužu, šķiet, bija mazāk nekā citus gadus, tā vismaz likās. Biļešu cenas arī laikam drusku bija augušas, kaut gan, ņemot vērā, ka šogad man igauņu bandas patika vislabāk, varēja nemaz ārzemju stārus neaicināt un biļeti uz pusi vai trīzreiz lētāku taisīt. Noorganizēts gan bija ļoti labi, kā parasti.

Tops:

Metsatoll
Tharaphita
Herald
un tad pārējie.
+1
BRT - viss kā pie cilvēkiem, bet nekas īpašs. S pivkom potjaņet.

RS - priekš cūciņmūzikas OK, bet man par garlaicīgu

Poisonblack - labs trū gotik mjotal. To ka tieši Laihila dzied nepiefiksēju, kautgan Charonista iztrūkumu pamanīju. Ar šo patiktu labāk, bet tāpat bija ļoti labi. Skaņa gan pie lielās skatus nebija diži laba (vismaz sākumā). Ja tā opadomā, tad mazā steidž grupām tā bija labāka, kā nekā lauku estrādītē tas notika, nevis pie pļavmalā uzslietas nojumes.

Loits kā parasti neizraisīja nekādas emocijas. Agrāk gan bleķis šiem vairāk bija manāms.

Septic Flesh smugums ar nedaudz pārsteidza - mauca ''Esoptron'' stilā kautgan neviena dziesma no šī (un nākamā, lieliskā ''Ophidian Wheel'') netika spēlēta. Man patika labāk nekā brutall Assault'a pagājšgad, kautkā enerģiskāk likās, arī faņeras labāk skanēja.

Dzērām līdz rītam, kā parasti.

Žēl ka Morigan nogulēja. "edot brokasti ar vienu ausi paklausījos laikam Burn Still - viduvēja desa ar koriem.

Nevisis no teltīm izklausījās tīri lādzīgs, būs jānovelk.

Heraldiņs labi iespārdīja. Labs bodrjačoks.

Aizvilkāmies uz veici, kur izdarīju liktenīgu kļūdu - nolēmu ietestēt Saaremā turbodīzeli (10%) garšoja pabriesmīgi, bet varonīgi nomocīju.

Pamodos (pamodināja?) pirms Trail of Tears. Tā kā viņu dailrade ļoti patīk un šī gada albums ir iekš gada TOP10, tad aizgāja uz urrā - tantuks dzied lieliski, pārējie ar mauc godā. Kārtīgs nikns Gothic Metal ar Sympho un Black piešprici.

Tālāk jau atkal kā parasti ...

TOP:

Trail of Tears
Septic Flesh
Poisonblack
Herald
0
Es otro dienu ārstējos ar "Septic Flesh" ierakstiem. Jaunieši acīmredzot baisā starā par saviem pēdējiem diviem albomiem, pavisam aizmirsuši ar ko kļuva slaveni... >:(

Lai nu kā, bet nu fests ir reti labi izdevies, es jau bi piemirsis, ka var būt arī labi tusiņi :P
0
Vispār to iepriekšējo nemaz neesmu dzirdējis, tāpat kā pirmo. Arī otrais un nākamie pēc Ophidian Wheele sen nav klausīti. Būs laikam jāpačeko.
0
Bla, Blade, es te tagad alkohola un neizgulēšanās aptumsuma iespaidā paklausījos, kā skanēja Poisonblack ar to Charon vokālu....
Tu taču nerunāji nopietni? Šitādam pop hārdrokam Laihala's vokāls iet tik daudz labāk klāt, ka i smiekli nenāk.
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [2]
atmoda
vainamoinen
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
MEDIEVAL (19 gadi)
Sedmenc (15 gadi)
Racējs (1 gadiņš)
Viskas