Novembra Liktenis 2010
+1
Baltu un indoeiropiešu tradīcijā oktobris un novembris ir veļu laiks, proti, periods, kad atceras mirušos. Citiem vārdiem, rudenīgajas noskaņās, kuras veido dabas iemigšana, miglainie rīti un novakares, kad tā vien liekas, mežu ielokos miglas palagos tinas senču gari un ēnas, iestājas iekšējais sevis vērošanas laiks. Tad vieta ir tai mākslai, kas mēģina ielūoties sevī, vai citā – metafiziskā pasaulē; tai mākslai, kas lūko ar otas radīto tēlu palīdzību uzburt vizuālu filozofijas pasauli.

Galerija slazds šajā rudenīgajā noskaņā rīko gadskārtējo tumšās mākslas izstādi “Novembra Liktenis“, kurā piedalīsies virkne jaunu talantīgo mākslinieku. Ikgadējais pasākums parasti pulcina lielu interesentu loku. Šogad izstādes atklāšanas pasākumā 13. novembrī plkst. 20.00 spēles meditative post rock / psychedelic soloprojekts Cat from Japan.

Šīs mūzikas radītā noskaņa lieliski savīsies ar kopējo izstādes ekspozīciju atainojot tās sajūtas, kuras šajā laikā valda ne tikai dabā, bet arī cilvēkos, tādā veidā radot krāšņu un daudzpusīgu priekšnesumu.

Cat from Japan ir mūzika, kura veidojas ik pa laikam ierakstot dziesmām apakšā vienojošas tēmas: ritmu, pavadījumu, bassa noti, bet pēc tam virsū piespēlējot solo tēmas. Lielākoties viss, kas tiek radīts, ir bijis spontāni prātā iešāvušos ideju improvizējums dzīvā ģitāras muzicējumā. Mūzikā tiek meklētas dziļas pārdomu un atmiņu veicinošas sajūtas.

Dziesmas veidojot izmantotas tikai balss un elektriskās ģitāras skaņas, uzaudzējot daudzveidīgu skaņdarbu visdažādākajās garastāvokļa krāsās. Rezultāts izklausās dīvains, neparasts, postrokāls, psihodēlisks un aizrauj klausītāju dziļi dziļi pārdomu labirintos.

Šī būs jau otrā tumšās mākslas izstāde ar nosaukumu - „Novembra Liktenis”, pirmā notika pagājušā gada novembrī, kā sava veida tumšas mākslas pionieri – pirmoreiz šajā žanrā Latvijā, galerijā „Slazds” vienkopus tika izstādīti dažādu vietējo autoru tumšās mākslas darbi, izstādes atklāšanā muzicēja doom metal grupa Frailty, majīgā un tumšā atmosfērā savās domās dalijās dažādi mākslas pazinēji un kritiķi.

Šogad, tradīcija nemainās – tumšā māksla, klātienē sastopamie autori, īpašais dzēriens!!!!!!!!! un izstādes atklāšanas mūzikālā daļa – šim vakaram - psihodēliskais ģitārburvis – Cat From Japan. www.draugiem.lv/draugiemlvmusicmusi...
ieeja bezmaxas / www.makslasgalerija.lv/novembra-liktenis-2...
Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
+1
Jāatzīst pagājušogad Frailty brīnumskaisti spēlēja šajā pasākumā. Tā kā telpa maza, tad arī ideālu skaņu nebija grūti saregulēt :) Labprāt vēlreiz paviesotos šāda mēroga pasākumos ar Frailty muzicēšanu.
0
uwaga!
Slazds tagad ir Vecrīgā, pie Zviedru Vārtiem.
pagājušā gada free pašbrūvētais drinks šogad būs atkal!

uwagaII: vietas pamaz!
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [0]
Pieslēgties
Meklētājs
Viskas