Tēma:
Intars
, 5. jūnijā, plkst. 12:44
+7
 
Izgājšsestdien norisinājās WOA 2019 Metal Battle Latvijas konkurss, kurā piedalījās (uzstāšanās secībā) Lust'n'Dust, Hypervert, Mindesign, Māra, Varang Nord, Terror Activator un Stagnant Project.

LUST'N'DUST bija visai primitīvs un garlaikots numetal/metalcore. Vokālist treniņbiksēs un sievsitējmaikā, brīžiem repo, brīžiem kaut ko brēc. Izskatījās, ka arī pašiem ir garlaicīgi.

HYPERVERT bija līdz šim nedzirdēts power/hevītis ar hārdroka piešprici. Atzīstams tīrais vokāls, bet dziesmas nebija sevišķi aizķerošas un prātā paliekošas. Iespējams, te patraucēja arī ne sevišķi labā skaņa pie šiem. Principā nākotnes potenciāls varētu būt labs, un būtu tikai prieks, ja kāds šo pagaidām tukšo nišu mūsu scēnā godam aizpildītu.

MINDESIGN - desukōrs vulgaris. Atmiņā iepriekš bija aizķēries ar savu dziesmu par "vissliktāko aizvaidzi", ne tik daudz ar pašu muzonu. Spēlēja atzīstamā līmenī, skanēja labi, bet kaut kādas odziņas pietrūka lai pārliecinātu.

MĀRA - laikam tas būtu jāsauc par groove metal, ja nu kāds vēl nezina, kā izklausās. Grupa ar ļoti profesionāliem dalībniekiem, kas to kārtējo reizi pierādīja arī uz skatuves. Tracis bija kārtīgs, aģenti publikā nokārtoja arī itin pieklājīgu mošpitu.

VARANG NORD - Daugavpils varjagi pamazām audzē līmeni. Mūzikā nekas sevišķi mainījies nav, bet šoreiz skanēja daudz masīvāk, nekā iepriekšējo reizi, kad sanāca redzēt (neatminu gan vairs, kad). Aktīvi un atraktīvi, publiku paņēma vislabāk no visām vakara grupām.

TERROR ACTIVATOR - vēl aizvien jauna (visās nozīmēs) grupa, lai arī nu jau paspējusi kārtīgi atzīmēties vietējā scēnā. Klasiskais aizokeāna thrash metal, samiksējot kopā abu krastu nometņu ietekmes un izpildīts ar īsti jauneklīgu sparu. Ar publiku necik nerunāja, bet tāpat daudziem gāja pie dūšas, circle pit bija, viss kā pie thrash pieklājas.

STAGNANT PROJECT - vēl viena vietējā scēnā jau pasen zināma banda, kaut kas apmēram kā groove/melodeath ar industriālu piesitienu. Diemžēl publika jau bija pagurusi un sāka izklīst, un arī pati grupa kaut kā ne visai pārliecinoši nospēlēja, lai arī kopumā nebūt nebija slikti.

Publikas balsojumā (ļaužu skaits bija pat diezgan ciešams novācies, kādi 70?) uzvarēja Varang Nord, kam sekoja Terror Activator, Hypervert, Māra un tad pārējie. Kā izrādījās, tas arī izšķira uzvarētāja likteni - pateicoties publikas piešķirtajiem punktiem, VARANG NORD izdevās kopvērtējumā par mata tiesu apsteigt Māru un Terror Activator.
Dethecrator
, 5. jūnijā, plkst. 20:59
+1
 
Intars visu būtisko pieminējis, vēl tika spriests, ka Varangi izskatījās visprofesionālāk tādā ziņā, ka šiem triju veidu krekli, triju veidu CD un plakāts bija, arī atsevišķs atbildīgais par merču līdzi: acīmredzot braukāšana pa Rašku un pieredzes ņemšana no Sound Age Prod., turklāt nepozicionējas kā "krievu grupa": ir dziesmas tagad arī angliski un "Ziemeļvīri" latviski. Pie otrās vai trešās dziesmas šie nojāja vienu no miķiem, tālāk akordeonistei un basistam nācās iztikt uz abiem ar vienu, bet nebija ne vaina.

Hypervert basistu ieraugot, man radās jautājums: "Nezināju, ka Polikarpa dēls arī spēlē!"

Stagnanti diemžēl nevar paspēt publiku uzkačāt šādā 25 minūšu formātā, turklāt viņiem albumā un klipos labāk nolasās humors nekā šāda stila pasākumā.

Balsu žūksnīši trim līderiem beigās jau tiešām izskatījās zolīdi.
Neonz
, 6. jūnijā, plkst. 00:51
+2
 
Pielikšu savu subjektīvo viedokli - Varang Nord un Terror Activator uzstāšanās patika vislabāk.
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji, tapēc ielogojies vai reģistrējies!