Cilvēks...
0
Nu gan, es nezinu vai tas bij therteve, vai Big Ugga, bet laikam, nesaprataat, ko ar to biju gribeejis, teikti, foruma teemu - krievs un neegeris, kura sheit vairs nav!
Gribu teikt, ka ar sekojoshiem vaardien, nekaadaa gadiijumaa netaisos atbalstiit naacismu vai rasismu, vai to noliegt, bet gribu tikt skaidriibaa, vai arii citiem apgaismot praatus, kas iisti par lietu, un taa atkaartoshos...
Distant light sadallaa tiku mineejis fraazi - "...man vinsh izskataas peec krieva", nu kas irzraisiija gaudoshan un dirshanos, ka muuzika netiek apcereeta, bet gan nacionalitaate, kaut kas liidziigs noteikti sekotu, ja mineetu - "...man visnh izskataas peec neegera", noteikti sekotu gaudas un vaimanas un dirsieni par to, ka te atvilcies viens rasists un tad nu liek savu dusmu uz aaru, bet kur ir dusma, kur ir apvainojumi, un vai tas ir aizvainojoshi, ja saka, krievs vai neegeris, tad shos vaardus es nedriikstu mineet, jo tas ir apvainojums? Stulbums, tas ir stulbums. Un vai kas liidziigs tiktu mineets, ja es teiktu - "...man vinsh izskataas peec zviedra, peec norveega, peec latviesha, peec aziaata?" vai buutu taas gaudas un vaimanas par nacionalitaati? Man liekas, ka nee! Nu tad probleema ir nevis manii, bet juusu uztveree!

(Redzeeju, ka esi, nezinu vai therterve vai BigUgg, cik man zinaams tad juus esat vieniigie, kas sheit ir pie grozziem, nu tad turpinu esat redigeejushi un nnemushi aaraa, piemeeram, sadallaa Vader teicienus... Bet neesmu ne naacists, ne rasists, esmu varbuut nacionaalists, bet tas nav naacists! Bet nu luudzu pazinnot, ja metat aaraa sho sadallu, ko esmu sheit aizkaaris? Ieprieskheejaa, komentaa, kuru juus veiksmiigi likvideejaat, iesepeejams, ka aivainojoshi nedaudz izteicos, nedaudz nonicienot shos vaardus, bet sheit centos to nedariit! Bet nu arii nennemt llaunaa to, ka atkal uzjumdiju jums sho teemu.)
Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
0
domaaju, ka varbuut te nav pie "vainas" naacija vai rase, driizaak tas, ar ko mums asocieejaas shie vaardi. mjaa, vispaar kaapeec taa ir??
0
fraaze "...man vinsh izskataas peec krieva" ir absoluuti viennoziimiiga un pilniigi nebriinos, ka tas izsauc fleimu. nu un ko tu ar to gribeeji/vareeji pateikt, ka vinjsh izskataas peec krieva? da neko sapraatiigu tak, nu katraa zinjaa neko taadu, kas paliidzeetu raksturot grupas Distant Light speeleeto muuziku. to tavu teemu es arii izdzeesu, jo 100%, ka tur izveerstos tamliidziigs sviests. buutu pateiciigs, ja tu izvairiitos no taada tipa komentaariem, jo jaareekjinaas tomeer, ka mums ir probleemas ar uztveri....;)
0
Ir jau taa, ka pateikt, ka kaads izskataas peec krieva (albaanja, kareelja, francuuzha utt.) principaa nav nekas aizvainojoshs. Un droshi vien arii daudziem latvieshiem taads teksts neliekas aizskaroshs, bet noteikti ir arii ne mazums taadu, kas ir sashutumaa, ja piemin kaadu vinju liidziibu ar krievu (iespeejams, ka kljuudos, bet peec visa spriezhot arii Pagaans vareetu buut starp tiem).
Par sho teemu veel varu piemineet kaadu atgadiijumu. Seedeejaam ieksh bijushaa M6 (R.I.P.), un pie muusu galda, atljauju paprasiijushi, pieseedaas divi keeksi virs 30 g.v. Viens latvietis, otrs taads dienvidnieka tips, un cita starpaa lika uzmineet vinja tautiibu. Kad peec paaris neveiksmiigiem meegjinaajumiem izteicu versiju par azerbaidzhaani, dzheks jau kljuva makten dusmiigs, un tad es teicu, ka vairs nemineeshu, citaadi veel izcelsies konflikts. Uz to gan vinjsh, gan shaa draugs atbildeeeja, ka vissliktaako jau es esot tikko kaa pateicis, no kaa attieciigi vareeju izsecinaat, ka vinjsh ir armeenis. (zinot, ka armeenji un azerbaidzhaanji izsenis ir uz nazhiem) Bet staasts par to, ja cilveekam piedeevee tautiibu, kuru vinjs nicina/neciesh, tas var vinju aizskart.
0
Tomz:

To jau arii gribeeju es panaakti, ka vaina ir tas ka shie vaardi mums asocieejaas ar rasismu un nacismu, kas ir pagalam nepareizi.

thertrve:

es sho fraazi mineeju kaa piemeeru un neko vairaak, un kaapeec sapraatigi tas nav? Es vismaz uzzinaaju, kaa vinnu sauc un kas vinsh i, un starp citu es raksturoju DL radiito daillraidi. Nu centiishos izvariities, es jau ar saakumaa veel domaaju, vai likti, jo zinu, ka daudzi neciesh un paarprot, ja ko taadu raksta... Bet nu paldies, ka nenospiedi delete taustinnu uz shii foruma teemas he he. Gan jau ar laiku taa pat naaksies vien vinnu likvideet, sho foruma teemu...
0
Ar tiem krieviem ir taa, ka muusu forshie urljiki ir pilniigi un galiigi sagandeejushi visu iespaidu par krievu tautiibas cilveekiem. Un lai arii paziistu superiigus "krievvalodiigos", sirsniigus un patiikamus ljautinjus, tad kopeejais iespaids ir visai netiikams par sheit miitoshajiem slaaviem. Taa nu tas ir. Tikko kaa pasaka krievs, man izteelee jau aust vinja negliitais, izhshkjobiitais gjiimis, netiiras treninjbikses, netiiras rokas un lisene, neskatoties uz to, vai piestaav vai nee. Taapeec kad minu paziistamus krievus, parasti saku - "Nu tas krievinjsh", taa neizklausaas tik truli. Un starp citu A. Chaka "Peleekais Jaatnieks" satur smiekliigu fraazi, kad bada laikaa kungi zemniekiem atnjem peedeejo, kas palicis, vecteevs skrien aaraa kungus par velniem un krieviem saukaadams. Un tas miiliishi ir kautkaads aptuveni 1600. gada atspoguljojums, ja nemaldos. Taa kaa tas jau ieseedies diezgan dzilji saknees. Un droshi vien ne bez iemesla. Arii mentalitaate mums ir ljoti atshkjiriiga. Kopaa diezgan gruuti sadziivot, bet nekas cits neatliek.
0
man vienalga cilveex var buut sazin kas tikai lai netraucee man dziivot.
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [0]
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
daemon_dawn (16 gadi)
Skuja (11 gadi)
skru (9 gadi)
Viskas