Gribu iemācīties FLASH
0
Vai kāds te orientējas flašā?

Esmu uztaisijusi dizainu, un tagad man to gribētos arī salipināt kopā.. bet es īsti nejēdzu uztaisīt kaut linku no pirmās lapas pogas, lai tas aizvestu uz citu lapu (tās pašas web lapas) (html protams protu, bet flashā ne - vai tas ir kāds elemtārs action scripts?)!

Googles tutoriāļi man šobrīd īsti nepalīdz, un templeiti maksā :/
Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
0
(jā, zinu, vieta šī galīgi nav tādām tēmām :D bet.. iekš CGI lv nekas nenotiek!!! arī draugiem.lv domubiedru grupu neatradu utt.. Varbūt tad varētu kādu vietu ietekt, kur tauta ar tamlīdzīgām lietām AKTĪVI nodarbojas)
0
0
jā - tieši šito arī skatijos.. bet atbildi uz manu jautājumu tā arī neatradu.. (to button 1 pildiju.. bet ēēēm.. nesanāk tā kā vajaga)
0
0
Man šķiet, tur vajadzēja izmantot gluži vienkāršu ACTION.
Paskaties Flash helpā, man vairāki pazīstami flashu labā līmenī iemācījās izmantojot gandrīz vai tikai helpu.
0
paldies! paskatīšu
0
Galvenais jautājums-
vai visu to projektu - mājas lapu - taisīt vienā failā (dalot freimos un layeros), vai arī vairākos (kautkā linkojot.. galerija piemēram atsevišķi, kuru pievieno index lapai kkā)?

Jo ja es vismaz to saprastu, tad varētu ko loģiski izdomāt.

Šobrīd pētot tutoriāļus ir kautkādi fragmenti, pa daļām utt..
Kopuma nav, attiecīgi arī neko nesaprotu.
0
varu ieskapeet kaadu no n-tajaam templaateem, mosh paurbinaasies un sapratiisi kas un kaa
0
Par gūgles neizpalīdzību gan nevaru piekrist...

Lai nu kā:

Noformē pogas "bildi" nevis kā button, bet movie clip, un ieraksti instance name kāds vien patīkās. Piem., "kroplis", bez pēdiņām, protams.

Mūvīklipā vari taisīt visādus feidus hujeidus utt... un pēc tam atsevišķu layeri velti tikai actionscriptam. (nevis iekš mūvīklipa, bet ārpusē, kur MC atrodās)

Tur attiecīgi močī:

stop();

// vecā labā stopīte, kas liek apstāties satura spēlēšanai, ja ir vajadzība (Esc+s+t)

this.kroplis.onRollOver = function() {
kroplis.gotoAndPlay(5);
}

// Tas ir, ja sagribās animēt.. Šajā gadījumā mūviklipam tiek padota komanda spēlēt sevi no sava 5 freima, kad uzbraucam ar peli uz šamā. ("this." nozīmē to, ka "goto" attieksies uz mūviklipa iekšām, nevis uz globālo laukumu)

this.kroplis.onRollOut = function() {
kroplis.gotoAndPlay(11);
}

// tas pats, kad peli nobraucam

this.kroplis.onRelease = function() {
kroplis.gotoAndPlay(20);
}

// mhm, pele ir nospiesta

kroplis.onRelease = function() {
gotoAndPlay("Scene 18",1);
}

// un šeit ir tas, kas notiek, kad pele ir nospiesta. "this." vairs nav, un, tātad, tas attiecās uz kopējo mūvi.

..un reku links zemāk uz load/unload movies, kur iegūto informāciju var starpināt ar augstāk redzamo.

www.webwasp.co.uk/tutorials/kw01-load...

Bet, kad sākās savietošana ar visādiem iksemelliem, un ko nu tur vēl, kā arī dinamiskie laukumi, es neko nezinu. Gūgl, gūgl un vēlreiz gūgl!!! Visu var atrast!
0
Starp citu:

www.actionscript.org/

+forums
0
es saprotu, ka gūgl gūgl gūgl

bet man vispirms vajag saprast kopējo ainu
kā darbojas scēnas, freimi un .fla faili kopumā

tutoriāļos parasti ir skripti, atsevišķi kā taisa to un šito, bet man nav sapratnes kāpēc es to daru! (darīt es varu to vai šito - ielikt tekstu, uztaisiit kautkādu galeriju, kuru pēc tam nesaprotu pievienot kopoējai lapai utt)

(un tas kods ko tu uzrakstiji - es saprotu loģiski ko tas itkā nozīmē, bet kāpēc un kur tieši viņš jābāž - ne)
0
Tontoon - lūdzu uz meilu!
0
Elizabete - vispirms lietojot flash nospied F1 pogu vai arī ej manuāli uz help. Pārskati visas nodarbības un Tev uznāks apgaismība.

Es pat neesmu pirmais, kurš iesaka Help'ā palūrēt ... dōh :D
0
Gōglē var visu atrast :) Ja tik tam fukken flešam nebūtu tik tizla programmēšanas vide...
0
ak tur tā lieta... nu tad nevajag ņemt uzreiz skriptošanas tutoriāļus, bet meklēt step by step iesācējiem, kur lēnu garu, un, parasti, tik saprotami, ka pat bērnam kļūst skaidrs, iepazīstina ar "darba galdu".
0
nav nekā labāka par iekš Help atrodamajiem tutorial lessons. Vismaz savulaik, kad mācījos šito brīnumu, lietoju help iespējas un diezgan labi sapratu ap ko lietas grozās un kur man sākt lietot AS.
0
1. pavirini meeteliiti
2. ???
3. profit
0
pateicoties vienam izpalīdzīgam cilvēkam, kurš atsūtija templeitu - es sapratu flash pamatprincipus :) paldies viņam!

(ar Google tas būtu daudz ilgstošāk)
0
Tikko pamaniju ka uz e-pastu atnākuši templeiti no Tontoona :)

bet viņi vairs laikam nav strādājoši :(
(to e-pastu nezimantoju.. tamdēļ tik tagad)

(p.s. te maniit e-pastu neriskēju, jo šajā portālā viss notiek nedaudz savādi :D)
0
riit iemetiishu pa jaunu ja veel interesee.
0
būtu interesanti :o
0
ir
0
paņēmu! :) paldies liels!
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [1]
Sonnenmensch
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
M (jauniņais)
Viskas