Folks
0
Vai var uzprasīt kādus riktīgos latviešu folka bliezējus? Nu, domāju par kaut ko līdzīgu Vilkiem.
Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
0
un folk metāls arī ir tīkams, to arīgribētu vairāk iepazīt, blieziet vaļā. :D
0
un folk metāls arī ir tīkams, to arī gribētu vairāk iepazīt, blieziet vaļā. :D
0
Auļi, Iļģi, Grodi, Skandinieki... aizej uz Upi un paluri kas tur ir

Korpiklaani, Lumsk, Trollfest, Cruachan

en.wikipedia.org/wiki/List_of_folk_m...
0
I Labs! Pateicos.
0
a viking metaals tevi arii interesee?
0
Neesmu diezko zinošs attiecīgajā žanrā. :D
0
Respektīvi sanāks pārāk subjektīvi spriest, bet labprāt uzzinātu, kas tur labs.
0
man baigi tīk Isengard-Høstmørke-
un Storm-Nordavind-
0
Vilkači vēl ir ok.
0
bet iļģi ūberalles
visp ir tautas mūz kolekcija, kādi 20 cd moš, visi ļoti klausāmi, tematiski. dažādi artisti.

manovar, turisas, eluveitie, eilera, finntroll, saltatio mortis, ensiferum, in extremo, (haggard??) korpiklaani (Rhapsody?)
tas kas uz sitiena nāk prātā par folkmet. meklē similar artists iekš lastfm

0
Tigulis. četri vēji.
0
:):)
0
Vilkači tomēr mani favorīti, jo lielākoties pārējos prodžektos dāmu vokāls ir tik neciešams (ne smakas no folk, bet velk uz opereti), ka riebjas klausīties...
0
Vilki man liekas ir meistari. No viņiem man tiešām tāds patriotisms, nacionalitāte iet caur kauliem, ka tā vien gribas iet krievus spārdīt.
0
Iļģi nav tādi diez ko latviski.
0
Kapēc? Dzied tautas dziesmas un spēlē Latviešu instrumentus.
0
BLOOD AXIS!
0
SONNE HAGAL :)
0
neo-folks arī der?
ja taa, tad noteikti taadas grupas kaa Moon Far Away, Moon And the nightspirit, The Moon Lay Hidden Beneath A Cloud, Wolfsblood, uc.

nu jā, pasaki, vai tev tas der, es varu turpināt ar vēl diezgan daudz.
0
Korpiklaani nu noteikti nav tas, ko vajadzētu ieteikt.
Mūzika iesūkā (to pašu varu teikt par Fintroll) un kas tas par folku, ja dzied angliski, lai gan paši ir no Somijas(?).

Liega, piekrītu. Šķiet, tie bija Auļi, kuru dziesmu pirms kādiem mēnešiem dzirdēju pa radio. Kā tā operdziedātāja sāka spiegt tā visa kāre pēc viņu mūzikas pārgāja.
0
Tādas grupas kā Vilki, Vilkači, Trejasmens, Skandinieki utt. (parasti sevi dēvē par folkloras kopām) pārsvarā ir tīrā latviešu folkmūzika.
Iļģi, Auļi drīzāk būtu dēvējami par post-folk (bet tas nenozīmē, ka uzreiz slikti :)
Vēl vari pameklēt Valda Muktupāvela daiļradi, un Uģa Prauliņa "Pagānu gadagrāmata" arī visnotaļ tīkama fantāzija par latviešu folk tēmu.

Korpiklaani un Finntroll es gan savukārt iesaku no labākās sirdsapziņas, tā kā nevajag teikt, ka iesūkā, tas ir politnekorekti. :P
0
nu es ja neteicu korpiklānus tapē ka man patiktu bet tapē ka tipa skaitās. diži nezinu. bet fintroll gan patīk.
Renār, paldies
voi norvēģi tak/ esu kritusi uz viņiem/- hedningarna, garmarna, sorten muld, wimme, vaartina. šos zinu bet vēl liela kaudze ko nav izdevies dabūt, jāsameklē tas papīrelis.
jā muktupāvels rullz. pie viņa var iet paklausīties lekcijas filologos par etnisko mūziku
0
nu stulbā- kroda un drudkh tāds folkisks depresīvais metāls, nez kā raksturot. Azuth ar laikam tuvu tam?
tie norvēģi tā kā neo-folk ja?
0
neo-folk... :/ nebūs sirdij tīkamākais žanrs.
pārējiem, pateicos.
0
... a kaa ar piemeeram myrkgrav, tyr, asmegin, thyrfing, folkearth, forefather, einherjer, falls of rauros, falkenbach, nomans land, futhark, waylander vai nebelhorn ?
gribeetos izcelt myrkgrav...
0
Infector no bosnijas.
0
to domāji INTERFECTOR ?
0
Playlistee ir kaa INFECTOR.Bet varu ari kljudities.
0
0
"neskati hipsteri pēc cepures" - džeks pēc izskata megahipsteris, bet nu kapā tik ļoti labu folk/viking metālu - te jau bija pieminēts - Myrkgrav.

www.facebook.com/photo.php?fbid=1015...

www.facebook.com/photo.php?fbid=1015...

www.youtube.com/watch?v=VBt8im6q8xw...
+2
viss jau labi (tik sūdaini ierakstīts), bet kāds tam sakars ar Folku ?!

Folkmetāls ir kas šitāds: www.youtube.com/watch?v=FN1XGXmyT2A...
0
Tas Myrkgrav man izklausās pēc viking/folk metal - lai nebūtu jātaisa atsevišķa viking/folk tēma, tad iebliezu zem folka. Varēja jau arī zem viking.
+1
bet jautājums paliek spēkā - kur tur var Folku saklausīt ?
0
Un kādā valodā viņš dzied?
+3
^^ nav folka štrumentu - nav folkmetāls? :D Vokāla meldijās man tur nav problēmu folku saklausīt.

+1
^^ Ņemot vērā, ka viņš ir norvēģis, tad gan jau, ka tā ir norvēģu valoda.

Jā, melodijā tas tautiskums. Re kur vēl viens gabals, ar tautisko vijoli :))

www.youtube.com/watch?v=1BXAzw-WfQ0...
0
labi, varbūt vajag tad to bāzi labi pārzināt, lai ar pirkstu iebikstītu: "reku norvēģu tautasdziesmas meldiņš" (ir gan klausīts, bet baigais specs neesmu). Vismaz Storm vai Mythotyn gadījumos folka sastāvdaļu var viegli sazīmēt.

^^ Intar, ja growlo, tātad Death Metal spēlē ?!
0
Es taču neteicu, ka "ir folka štrumenti = ir folkmetāls", tieši otrādi.

Un nav jau runa par konkrētu meldiņu, bet stilu kā tādu. Vai tad žanram pieskaitās tikai konkrētas dziesmas?
0
Ja tā dziesma ir konkrētā žanrā, tad viņa ir konkrētā žanrā. Ja tai grupai vairums dziesmu ir citā žanrā, tad grupas žanris ir tāds.

Piem. šeit intro ir Neoclassical žanrā, pati grupa (un albums) gan to nepārstāv, bet tas nemaina faktu, ka tā dziesma nav nekāds Desu Metāls: www.youtube.com/watch?v=5nsisgGVHaU...
0
Un kāds tam sakars ar iepriekš runāto?
0
Tu jautāji, vai žanram pieskaitās konkrētas dziesmas
0
tas bija retorisks jautājums, un domāts citādi. Tu teici, ka nezini norvēģu tautasdziesmas; vai tu folkmūziku neatpazīsti, ja nesadzirdi konkrētus atpazīstamus meldiņus? Tipa, šitas nav ne "Kur tu teci", ne "Aiz kalniņa dūmi kūp", tātad nav nekāds folks :D
0
2econd_Skin
gribi normalu folk (blekk) metalu - paklausies shito:

www.youtube.com/watch?v=rfIMnmEuF7w...

www.youtube.com/watch?v=xq1vLOxBofU...
0
Paklausījos, bet priekš manīm vokāls pa kretīnisku :))
+2
^^^ bet protams - ja es nezinu, kā skan mongoļu folks, tad man Tengger Cavalry neizklausās pēc folkmetāla ... Running Wild, kas Running Wild ;)
0
Tie mongoļi gan normāls širminieks
+1
^^ un tagad tu izliecies, ka zini, kā skan mongoļu folks, bet norvēģu folku saklausīt nespēj? :D
0
... bet par RW trāpīgi.
+1
redz, no kurienes viņiem nāk tās inspirācijas. Ja oriģināls ir tik melodisks, tad ar ģitāru pievienošanu nemaz nekas cits kā powermetāls nevar sanākt :)

www.youtube.com/watch?t=3&v=p_5yt5I...
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [0]
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
Liega (20 gadi)
MEDIEVAL (19 gadi)
Sedmenc (15 gadi)
Racējs (1 gadiņš)
Viskas