Fukušima
-3
Tā nu taisni vai nobrīnījos ierakstot TM meklētāja "Fukušima" un neatrodot neko. Iedomājieties nākotni - Japānas mutanti uzbrūk? ;)
Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
+3
Jā, riktīgs Fuks!
+2
Izfukušimos.
0
nav ne kā smieklīga.... tur gan pagaidam sapīgi izskatas... un mediji mums visu līdz galam
protams kā nesaka...
-2
Smieklīgi nav, bet varam mierināt sevi ar domu, ka mēs no tās radiācijas tāpat neierausimies, attālums tomēr par lielu.
+1
Radioaktīvā joda izotopa pussabrukšanas laiks ir 8as dienas ( en.wikipedia.org/wiki/Iodine-131... ), un tas laiks ir pilnīgi pietiekams, lai sitas sūds pagūtu atlidot arī līdz Eiropai, pie pareizas vēja plūsmas. Par plutonija vai urāna putekļiem vispār nerunāsim, no tiem vispār nevar tikt vaļā.
Man šitas viss neliekas smieklīgi nemaz.
0
nu no ķīnas rīsa laukiem būs produkcija tieši maximās ne jau attīsto valstu veikalos;) labu apetīti.
0
A man paziņa dažās dienas pirms nedēļas zaudēja pārsimts latus uz urāna ieguldījumu cenas kritumu.
+4
Uz veikalu tagad būs jāiet ar geigera skaitītāju.
+2
ун нэцаурлайжама... комбинизонаа ар газмаску... сприежот пэц вакардиенас, изслаапушас каазас паарставис издзивос...
+1
Njā, nav brīnums, ka man šodien uznāca kāre paklausīties Kraftwerk - Radioaktivität.
+1
Nu pizdec, ne nu kas atlidos, ne kā. Nav pat paši reaktori pat tur sprāguši. Tajā reģionā, protams, sūdi var sanākt diezgan lieli.

ru.fishki.net/picsw/032011/17/pos...

ru.fishki.net/picsw/032011/17/pos...
0
Un nepiemirstiet, ka lai mazinātu radiācijas ietekmi uz organismu vajag dzert šņabi. To es tagad arī daru. :))
0
Tad tikai jāatrod līdzeklis, kas mazina šņabja ietekmi uz cilveku :D
+3
Fofas kādam nav aizķērušās? :D
0
^ tad jau nāksies to šņabi vairāk dzert :D
0
U plusiņš. :D
0
Un šovakar visiem ir iespēja dezaktivizēties Sievenē. :)
+2
Man vēl organismā ir aizsardzība pret radiāciju no vakardienas...
+1
baigā jēga diskutēt par lietām, kuras nekādā veidā šeit nevienam nav iespējams mainīt. tad jau labāk ar vakariņu receptēm dalīties.
0
Ja ir nedaudz paaugstināts radiācijas fons, tad joda deva un daži citi aizsargpaņēmieni var samērā labi aizsargāt. Protams, ja radiācija ir spēcīga, tad nekas neglābs.
0
Tikai nesaki, Desper, ka Tu arī šovakar neieradīsies.
0
Es būšu, nomierinies :D Šoreiz gan nedauzīšos līdz 4iem rītā, kā pagāšreiz.
0
Ņemot vērā to, ka Japānas teritorija jau tā ir samērā maza, tad piesārņojuma rezultātā tur patiešām var rasties Černobiļai līdzīga "mirusī zona". Diez, kur tie miljoni iedzīvotāji tagad liksies, kuri apdzīvo doto teritoriju....
+1
Brauks uz Latviju, pēc pāris gadiem būsim tehnoloģiju lielvalsts. :D
+8
haha, tiešām, urlas varētu nomainīt ar japāņiem, tas būtu lieliski!
+8
Tad zoļiks būtu jakudzas rajons...
0
^^^
Šķiet, Žiriks par to jau bija pirmais iedomājies:D
www.diena.lv/lat/politics/arzeme...
0
Jakudzas rajons būs Pļavnieki, tāpēc jau Estrigs satraucās. :D
-2
un urlas pakāpeniski nomainītu kamikadzes:D
+1
purvciems būtu samuraju ciems
+1
Drīz stalkerim varēs uztaisīt arī fukušimas ekspanciju.
+1
O! Jāsūta viņiem šlessers - visu salabos :)
+1
Naš sovetskij, mirnij atom vsja jevropa kļaņit matom.
+2
0
kurrrat, vakar, plkst. 13:07

Ņemot vērā to, ka Japānas teritorija jau tā ir samērā maza, tad piesārņojuma rezultātā tur patiešām var rasties Černobiļai līdzīga "mirusī zona".

khm, khm, Japānā jau pārītis "černobiļu" bija čeēspiektajā... i neko, dzīvo uz urrā.
+5
-2
^^
Neesmu gan dzirdējis, ka Hirosima & Nagasaki pēc 45 gada būtu tāda pat "mirusī zona" kāda tā bija pēc 86 gada Černobiļa un nav arī īsti zināms, kā ar to Fukušimu tālāk būs...
0
Es te viendein mēģināj parēķināt jaudas Hirosimas bumbai vs Fukinšišššisaas, bet saputrojos tur visos džaulos vs wattos. Vienbrīd man sanāca, ka tā Fukinšimas viens reaktors sanāk daudz reižu (~15-20) mazjaudīgāks par to "mazo zēnu". Metu mieru, jo aizdomas, ka pats tolkam nejēdz vairs pārrēķināt tās enerģijas, kā arī, bombas enerģijai jau cits virziens un koncentrāts.
0
kurrrat, nu tām atomicbunmbām jau tā "kodoldegviela" žvikts un vairs nav na, turpretim, Čern(uh)obiļā tur vēl viss notiek. Tur tas nabaga sarkofāgiņš kaut-ko vēl tur, bet cik ilgi?
0
Fukušima jau atšķiras no Černobiļas ar to, ka pedējā sprāga reaktors, japīšiem jau tikai dzesēšanas sistēmas.
0
Nu černobiļa jau ar sākās ar dzesēšanas sistēmu atteikšanos ;)
-1
Černobiļā čaļi daeksperimentējās.
0
Un sākās šaize ar dzesēšanu :)
+1
Nu tur diezgan sarežģīts tas scenārijs bij. Ar dzesēšanas sistēmu sakars bij; eksperimenta būtība bija pārbaudīt, vai strāvas padeves pārrāvuma (t.i. reaktora shutdowna) gadījumā tvaika turbīna, strādājot pēc inerces, spēj saģenerēt pietiekami daudz strāvas, lai darbinātu dzesēšanas sūkņus, kamēr piedarbina dīzeļģeneratorus. Īsi sakot, tas noveda pie nepardzētām izmaiņām reaktora darbībā, kaut arī dzesēšana kā tāda nenoklājās.
+2
Kodolreaktors tāda veida sprādzienu kā atombumbai fiziski nevar sarīkot jo tur urāns bagātināts tikai līdz 4 - 5 %, bet normālai urāna atombumbai vajag bagātināšanas pakāpi virs 80%. Pārkarsis kodolreaktors var izraisīt tikai tvaika vai ūdeņraža sprādzienu, japāņiem laikam bija ūdeņraža sprādzieni kas noārdija reaktoru ēkas. Sliktākajā gadijumā ja tvaika pārspiediena rezultātā eksplodē reaktora tērauda korpuss un tiek sagrauta betona aizsargčaula tad būs liela netīrā bumba izmētājot reaktora serdes atliekas pa visu AES teritoriju kā bija Černobiļā.
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [1]
atmoda
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
daemon_dawn (16 gadi)
Skuja (11 gadi)
skru (9 gadi)
Viskas