meklētājs neuzoda tēmu par progressive , tad nu jācep augšā jauna tēma.
Īsumā - sagribējās paklausīties garšīgu progu. Neierobežojoties tikai progressive rāmjos , der arī kokteiļi ar citiem žanriem , bet grūti izskaidrot, ko tieši ausis vēlās dzirdēt. Cik nav testēti vienkārši progressive metal , tad instrumentāli viss ir prīma , bet gejiskie vokāli vienkārši nosit visu vēlmi klausīties , bet kolīdz pieķeros pie Progressive death , kur savukārt vokāls tieši tas, ko vajag , tad atkal tā instrumentālā daļa ir kaut kāda pārāk šizīga,smaga utml. . Līdz ar to arī neizdodas atrast to vidējo aritmētisko , lai būtu instrumentāli kā progressive metal + - , bet vokālajā ziņā prasītos kaut ko smagāku. Nesaku, ka visos prog.metal blicēs ir tie gejiskie vokāli , daudzos ir normāli , ciešami , bet pārāk mierīgi , prasās smagāku. Nevar taču klausīties tikai trīs Death albjus, prasās jaunas asinis.
Mastodon zināms , crack the skye ļoti patika , ko nevarētu teikt pa vecajiem veikumiem un jauno. Taču Mastodon vokāls arī ir pietiekoši rāms. Šaizīgi , ka nevaru dot piemēru, ko es te vēlos vispār. Laikam naivi cerēt , ka izdosies atrast kaut ko uz Death - Zero tolerance tipa.
Par Mastodon jauno albumu taisnība. Principā no latviešiem var klausīties Holy Lamb šad un tad. Bet, ja neizdodas atrast grupu, kas atbilstu tavām vēlmēm, tad ir divi risinājumi: (1) sist dirsu gar zemi; (2) uztaisīt pašam grupu, kas spēlē tieši to, ko gribas panākt!
No parastā Proga man topā ir Dream Theater, Threshold, Ayreon, Vanden Plas, Pagan's Mind, Symphony X, Dan Swano, Hexenhaus (šie uz Thrash uzspiež, sevišķi sākumā)
Normālā, tīrā balsī dziedāt nav gejiski , bet gejiski liekas, ka progā vokāls riktīgi bliež pa augšām ar visām tām izstieptajām galotnēm. Evergrey vecākos albjos jau arī tīrais vokāls , bet nu tur nav tā pārspīlētā spēlēšana uz augšām. Dream Theatre tika mēģināts un tieši vokāls nepatika. Into Eternity laikam vēlreiz būs jānoklausās.
Nu pag , Tu Čaka dziedāšanu uzskati par groulošanu ?!
"tad tas būtu progs ar grovlu ..." - Nu tieši tā , progs ar smagāku vokālu , tas ir tas, ko man neizdodas atrast pēc taga: progressive metal.
Čaks jau vispār dziedāt nemāk R.I.P. Tāpat kā Quarthon R.I.P. Un Dreath tom'[er Progressive Death sāka spēlēt, nevis tīru progu. Ja grib Death ar labu vokālu, tad Control Denied jāklausās:
Nu tad acīmredzot viņa nemākulīgā dziedāšana tieši iet pie sirds , bez visādām liekām galotņu vilkšanām , spalgumiem utml. . Tas Into Eternity likās baisi labs gabals līdz ap 1:00 nesākās kaut kāds wtf.
Ha, šī vispār ir pazīstama problēma, jo mani ar kaut kā bieži vien īsti neuzrunā tā onkuļu dziedāšana falsetā - tas vienkārši šķiet kaut kā pretdabiski un nevajadzīgi.
Tad nu viena no izejām noteikti ir klausīties instrumentālu mūziku - šajā žanrā ir ļoti daudz kvalitatīvu ansambļu.
Viss jau atkarīgs no tā cik tālu tad no tā metāla esi gatavs atkāpties, stilu redzesloka palašināšanas nolūkos? Man jau šķiet, ka dikti dikti daudz ir sastrādāts progresīvā roka lauciņā, turklāt ar ļoti labiem vokāliem, bet tas mūzons jau noteikti būs par vieglu.
Ja nē, tad mani absolūtie favorīti ir King Crimson un Univers Zero - otrie gan ir instrumentāli.
Ja runa vairāk par metālu, tad nekas daudz prātā nenāk - Sadist, Wayd, Serdce, pēdējie gan laikam varētu būt jau par smagu.
Ja jau LaBrie nepatīk, tad pat nezinu, ko ieteikt. No instrumentālajiem pašam tīk DT projekts Liquid Tension Experiment un When Day Descends. Spastic Inc. ar OK.
Tāks, jāpalūr, kas man mētājās ... no progainajiem tikai Arena patīk. Queensryche, Fates Warning, Veni Domine, Eternity X, Psychotic Waltz / DeadSoul Tribe, Tragedy Divine un Jacobs Dream būs par falcetainu. Shadow Gallery, Beyond Twilight, Balance of Power, Sieges Even un Saviour Machine, par mīkstu. Poverty's No Crime, Valley's Eve, Ivory Tower un Conception gan jau ar (pēdējos Kamelot tagadējais vokālists dziedāja), bet ja nu:
Interesanta Beļģu banda Renaissance - tikai viens albums uz 70min - pirmais 40min gabals ir progresīvais roks / metāls, otrais 30min (1992.gada demo materiāls) velk uz Phlebotomized / Nocturnus:
Green Carnation sāka kā psihedēliskais Dūms (būtībā, In The Woods ... turpinājums), tad albums a la EoS ''Crimson'' garā uz 60min. Labu laiku laiž ļoti labu Progmetālu.
James Murphy soliņi ir pārsvarā instrumentāli. Vairākās dziesmās piedzid mazzināmi keksi no katu bandām, kā piem. šis:
P.S. Pēdējie Vintersorg albumi ar Avangardiski Progresīvi. Ja tie patīk un arī pret pēdējiem Arcturus nav pretenziju, tad jau var arī Solefald klausīt vai tradicionālākos Winds (viena no veiksmīgajām supergrupām - www.metal-archives.com/bands/Winds/1248... )
Ai, tāpat par Pan.Thy.Monium nekā krutāka nav un nebūs.
Disillusion pirmo albumu "Back to the Times of Splendor" var nočekot. Pagrūti kategorizējams žanru kokteilis, bet visai labs. Vokāli gan netīrie, gan tīrie, bet bez spiegšanas. Pret otro albumu "Gloria" gan vajadzētu atteikties ar lielu piesardzību, tā smalki izsakoties. www.youtube.com/watch?v=v0NDqd0Li5Y...
Biomechanical var ievērtēt, kaut gan tas diezgan bieži iebrauc falsetā. Ļauži nereti salīdzina ar Watchtower, varbūt, ka tur kāda daļa taisnības ir. www.youtube.com/watch?v=olFbOEFOHyc...
Renaissance - The Death of Art man bija uz kasetes, domāju beidzot sagrābt un paklausīties pa ilgiem gadiem.
Jēzus Marija, šitāds mēsls.... ar konservkārbu bundžām, sūdīgu vaokālu un pilnīgi bezjēdzīgu muzonu.
Man vēl arvien ļoti patīk Theory In Practice. Īpaši "The Armageddon theories", bet ļoti labs ir arī "Colonizing the Sun".
Dali's Dilemma "Manifesto for futurism" - šis ir ar tīro balsi, DT stilā, un nekā "gejiska" tur, protams, nav.
Alarum "Eventuality"
Martyr "Feeding the abscess"
T.O.O.H. "Order and punishment"
Hieronymus Bosch "Artificial Emotions"
o,izskatās ka būs ko vilkt un klausīties,šitāda stila mūzika man ar iet pie sirds.
pašam tīri labi pie sirds iet morgana lefay,tas gan tā ļoti uz robežas starp thrash un prog.
Ja par Progresīvo Thrash runā, tad man bez minētā Hexenhaus vēl VoiVod ''The Outer Limits'', Anacrusis ''Screams and Wispers'' un Depressive Age ir topā.
"Jar of Kingdom" is, succinctly described, rather like what a death metal album by Pink Floyd would sound like if Frank Zappa was their musical director.
Es teiktu, ka visai kārtīgs sviests. Var ar Austriešu sviestainajiem kolektīviem Disharmonic Orchestra un Disastrous Murmur salīdzināt:
bieži jau nevar noteikt robežu starp Progressive un Technical. Parasti jau Progresīvajiem tā tehnika ir visaugstākajā līmenī.
Progresīvais daudzmaz kādos konkrētos rāmjos turās, var savā nišā iebāzt, bet ar Avantgrdisko tas grūtāk. Brute Chant drīzāk uz avantgardu velk. Uz sitiena no avantgardiskajiem nāk prātā Pan.Thy.Monium, Atrox, The 3rd and The Mortal, Phlebotomized, Oxiplegatz, tas pats Alchemist
Heh , šodien plejerī galīgi nebija lustes klausīties bleķi vai detuhu , izodmāju, ka vajadzētu vēlreiz paklausīties Nevermore. Ka jupis kaut ko rāvis ,tik labs šķita. Iepriekšējo reizi klausoties, kaut nas nereāli izbesīja , laikam tas vokāls , bet šoreiz albis "Dead heart in a dead world" likās super kruts progs. It īpaši paķēra piedziedājuma vieta šitam gabalam:
It kā jau nekas īpašs , bet tieši tas kā viņš nodziedāja to piedziedājumu , tie intervāli vai kā nu tos eksperti sauc , baigi paķēra kaut kā ar visiem tiem prog. vijeboniem gan šajā , gan arī citās dziesmās.
Paceļ rokas tie, kas ir dzirdējuši kādu grupu no Pakistānas!
Es te vandoties pa jū tūbi - atradu šos te pakistāniešus un biju patīkami pārsteigts, ka arī šajā pamestajā nostūrī var atrast tīri jaukas brigādes, kā piemēram šos: Odyssey.
Atklāti sakot, nekas vairāk par to, ka čaļi no Pakistānas, šeiten nav. Nu jā, velk uz kaut kādu Evergrey veidīgu, bet nothing special. Patiesībā, izlasot, ka no Pakistānas, biju cerējis dzirdēt kaut ko reāli austrumniecisku, ķipa kā Myrath, a te...
Par to Malēja Dol Ammad - kaut kad pasen bij uzracies netīšām. Sākumā pa pjani likās ok, skaidrā prātā gan uzreiz bija viedoklis cits - "boooooooooring dročka". Šitais kaveris nosit jebkuru vēlmi tālāk iepazīties ar grupas veikumiem - fucking ķecerība :D
Nejauši uztrāpījās tāds prog–jazz–avantgarde darinājums. Saucas Olive Mess, izlaiduši divus CD, sastāvā dažādos laikposmos bez Sjominiem, Arseņeva un Voroņinas arī Ilze Paegle, Māris Jēkabsons, Edgars Kempišs. Vietām modernisma šīza, vietām dūdas un vēl kaut kādas virspusēji viduslaicīgas akordu izspēles…
^Šo ansambli, Latvijas proga racējs Dainis Bušmanis, laikam vērtē visaugstāk no vietējām brigādēm. Ir sanācis paklausities, bet līdz galam kaut kā nepavelk.
Tīrais progmetāls pavisam šķidrs palicies - Dream Theater, Vanden Plas bija pērn, šogad bija Myrath, nu drīz būs Fates Warning albums. Maz. Ne tik labi bija Mercury Falling un Universal Mind Project, kā arī Redemption, Cloudscape un Circus Maximus.
Emphasis nav slikts (pēc uzvārdiem spriežot, EST krievu grupa). Jāpaklausās albums.
Circus Maximus ir citādāki, ne savādāki. Man vēl arvien vislabāk patīk viņu debijnieks.
Paskatīšos apcirkņos, kas man no proga šogad savācies. Tiesa, laikam nekas super atmiņā paliekošs nav.
Wikipēdā kas šāds minēts: ''"To quickly bring up a couple of bigger names around, the band reminds of Isis and Callisto. During some pieces, we could also mention the resemblance of newer Tool.''
Esmu mazliet pārsteigts, ka te arī Olive Mess tiek pieminēts :) Starp citu, grupas nosaukums ir saīsinājums no komponista Olivier Messiaen vārda. Pie vecākā Sjomina es reizi nedēļā eju klasisko ģitāru dīdīt.
Paldies, Aivar, par ziņām! Žēl, protams, ka tā notiek — atklāt kādu grupu jau pēc tam, kad tā jau izjukusi… :( Tas gan labi, ka šie 2 ieraksti palikuši, kas arī nav maz!
AMG pamanīju ANCIIENTS, kas pie oktobra TOP albumiem bija pielikti - tas man īsti neaizgāja (laikam sūdīga Sladža tur vairāk, vai kas tamlīdzīgs), bet iepriekšejais, 2013.gada ''Heart of Oak'', labi iegriež. Ihsahnu atgādina (MA pie līdzīgām grupām minētas arī Mastodon, Opeth, Baroness, Enslaved)
Es atkal uzdūros Austrāļu projektam/OMB TOEHIDER - čalis dziedājis pāris pēdējos Ayreon albumos, bet mēreni sviestainu muzonu jau gadus 10 taisa (sāka ar 12 EP, kurus izdeva 12 mēnešu laikā). Šis laikam ņiprākais albuma gabals - citi ir starp Synth-Pop un Prog Metal ;)