2017. gada labākie albumi
+6
Pārklausīts šogad ļoti daudz, lielākā daļa gan noklausīta un aizmirsta, ka tāds ieraksts bijis, bet šis tas, protams, ir aizķēries.

No "mainstrīma" albumiem... Novembers Doom, Septicflesh un Samael laikam vislabāk patikās. Cradle of Filth, Paradise Lost, Enslaved - labi albumi, bet uz iepriekšējiem vairāk pavilkos. Moonspell, Satyricon, Cannibal Corpse - bija savi smukie momenti, bet pa lielam, nekas īpašs. Electric Wizard pavisam tādi mīksti un pūkaini palikuši. Par Arch Enemy labāk vispār nerunāt...

Witchery, īpaši True North, tīri labi aizgāja. Wintersun pamazām sāk iepatikties. Blut Aus Nord stagnējošs likās. Vuur bija patīkams pārsteigums no Annekes. Solstafir labs albums izdevies. Hallatar noteikti būtu kaut kur mana topa augšgalā.

Bija arī vismaz pāris jaunatklājumi priekš manis, kas jau pa pāris albumiem bija izlaiduši iepriekš, bet nebija nonākuši manā redzeslokā - Red Moon Architect un Havukruunu.

Nortt pēc desmit gadu klusēšanas sagādāja vilšanos, The Howling Void arī tāds nekāds likās. Bell Witch kaut ko no sava smaguma ir pazaudējuši. Turpretim Loss labs albums izdevies.

No mūsu pašu scēnas noteikti Frailty ir līderos. Saturns Husk arī labi "kačā", tikai nevaru sagaidīt, kad viņi savus albumus ripuļos saspiedīs... Eschatos bija pamatīga vilšanās. Pirmkārt, maz... Otrkārt, tā enerģija, kas bija iepriekš, tas superīgais šizofrēniskais progresīvais bleķis atdevis vietu hipsterīgam postam...

Savelkot kopā, lai gan gads bija ļoti bagāts ar jauniem ierakstiem, tas šķita diezgan pablāvs. Daudzi ieraksti tika ļoti gaidīti, bet cerēto iespaidu neatstāja. Uzreiz pat nenāk prātā neviens, kas liktu acīm mirdzēt, sirdij straujāk pukstēt un asinspiedienam celties... Pat grūti izvēlēties desmit albumus, tāpēc saliku alfabēta secībā:

Cradle of Filth - Cryptoriana - The Seductiveness of Decay
Enslaved - E
Frailty - Ways of the Dead
Hallatar - No Stars Upon The Bridge
Moonspell - 1755
Novembers Doom - Hamartia
Paradise Lost - Medusa
Red Moon Architect - Return of the Black Butterflies
Samael - Hegemony
Septicflesh - Codex Omega

Gan jau kaut kas ir nepelnīti aizmirsts, kaut kas vērtīgs nav dzirdēts vai pārāk pavirši noklausīts, bet kaut kātā man sanāca.
Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
+1
Kaut kā baigi garš tas 2017. gads ir sanācis - es pat paspēju jau aizmirst, ka 2017. gadā bija tādi albumi :(
+1
Man Samael un SepticFlesh ir tikai neliela vilšanās (neko īpašu nemaz negaidīju, bet nedomāju, ka neizteiksmīgi sanāks). Par Moonspell un Hallatar gan ir vilšanās, jo gaidīju ko daudz labāku. Vakarā būs par labajiem albumiem jāieraksta.
+5
Favorīti uz šo brīdi, alfabētiskā secībā.

* Accept "The Rise of Chaos"
* Blaze Bayley "Endure and Survive"
* Cities of Mars "Temporal Rifts"
* RAM "Rod"
* Sarke "Viige Urh"
* Year of the Cobra "Burn Your Dead"
+1
+ bonusā Motörhead "Under Cöver", tur jau nav kam nepatikt, vienīgi tā tomēr izlase, nevis albums.
+4
10. gab. alfabētiskā secībā, kas joprojām ir pleilistē un noteikti ir uzskatāmi par favorītiem.

Anathema - The Optimist, progresīvais atmosfēriskais roks
Dying Fetus - Wrong One To Fuck With, Brutal death metal
Falls of Rauros - Vigilance Perennial, Cascadian post bleks
Frailty - Ways of the Dead, Death doom
Krallice - Go Be Forgotten, Avantgarde black
Pallbearer - Heartless, Doom
Progenie Terrestre Pura - OltreLuna, atmosfēriskais industrial space bleks
Samsara Blues Experiment - One With The Universe, Stoner
Sólstafir - Berdreyminn, Post metāls/roks
Wolves in the Throne Room - Thrice Woven, Cascadian bleks

Ja par pašu pašu labāko, tad šobrīd laikam jau Sólstafir
0
Car Bomb - Meta
+3
Nezinu, kas progresē ātrāk mana skleroze vai slinkums. Bet es vienkārši last.fm atlasīju pēdējā gada laikā visvairāk klausītos 2017. un 2016. gada albumus:

Frailty — The Way of the Dead
Paradise Lost — Medusa
Dark Tranquillity — Atoma
Trees Of Eternity — Hour of the Nightingale
Moonspell - 1755
CrowBar - The Serpent Only Lies
Kreator — Gods Of Violence
Broken Hope — Mutilated and Assimilated
End of Green — Void Estate
Vallenfyre — Fear Those Who Fear Him
Ajattara — Lupaus

Dažu grupu paradīšanās šajā sarakstā viennozīmīgi ietekmēja tas, ka tās koncertēja LV.
0
^ Frailty, vai ne?
0
^ nu ja
+4
Aptuvenais gada TOP20. Pirmajā trijniekā lieliski (bet ne perfekti) albumi un tikai viens ir īsts Metāls.

Ghoultown ir cisku tricinātājs labākajās Rokenrolla tradīcijās (un ar taurīti).

Ja Myrkur debijnieks 2015.gadā bijā vienkārši OK albums Ulver garā, tad šis jau ir galvastiesu augstāks visās jomās. Bleka tur uz kādām 2.5 dziesmām ir palicis. Bonusā vēl gada labākais mūzikas video.

Sorcerer ir sūri veca grupa, no 90-to sākuma, kas toreiz no demo zonas nespēja izrāpties. Bet labs nācis ar gaidīšanu un otrais albums ieturēts labākajās Tony Martin ēras Black Sabbath tradīcijās (jebkurš gabals tikai uzlabotu TYR vai Headless Cross).

Ghoultown - Ghost of the Southern Son - Gothabilly
Myrkur - Mareridt {fem} - Folk-Rock-Atmospheric Metal
Sorcerer - The Crowning of the Fire King - Epic Heavy-Doom Metal

Daži, gandrīz lieliski albumi. Ja no Battle Beast cerēju uz smuku popsīgo spārdekli, tad Iced Earth ir ļoti iepriecinošs pārsteigums ar savu labāko albumu gandrīz 20 gados. Satans Hallow tik pirms kādas nedēļas noklausījos - lielisks debijnieks ar ļoti labu vokālu, lieliskiem soliņiem uz labiem gabaliem. Xandria pēdējos albumos kļuvusi simfoniskāka un vairāk uz Nightwish pusi velk, bet tas tik nācis par labu.

Battle Beast - Bringer of Pain {fem} - Heavy Metal
Iced Earth - Incorruptible - Power Metal
Satan's Hallow - Satan's Hallow {fem} - Heavy Metal
Xandria - Theater of Dimensions {fem} - Symphonic Gothic Metal

Ja no pārējām grupām ko jāizceļ, tad laikam ir jauna tendence - retroroku (klasisko un gotisko) ar Bleķi pašķaidīt. Nez, vai Tribulation piemērs, vai kas cits, bet šogad vairākas šāda tipa grupas palikušas atmiņā - Black Magick SS un Cloak bija OK albumi, bet Cursed Moon un Slaegt jau ļoti labi.

Burning Witches - Burning Witches {fem} - Heavy-Power Metal
Cursed Moon - Rite of Darkness - Deathwave (Blackened Gothic Rock)
Diablo Swing Orchestra - Pacifisticuffs {&fem} - Avantgarde Metal
Ereb Altor - Ulfven - Viking-Pagan Metal
Frailty - Ways of the Dead - Doom-Death Metal
God Dethroned - The World Ablaze - Death Metal
Kreator - Gods of Violence - Thrash Metal
Orden Ogan - Gunmen - Power Metal
Overkill - The Grinding Wheel - Thrash Metal
Power Trip - Nightmare Logic - Thrash Metal
Slaegt - Domus Mysterium - Black-Heavy Metal
The Night Flight Orchestra - Amber Galactic - Hard Rock
Threshold - Legends of the Shires - Progressive Metal
Voyager - Ghost Mile - Progressive Metal

Jau minēju, ka liela vilsānās bija Moospell un Hallatar - mazāka Samael un Septicflesh (jo mazāk uz ko cerēju). Daudz vairāk kā OK albumu biju gaidījis no Desultory, Nocturnal Mortum un Ne Obliviscaris.
+4
Jā, Moonspell vispār nepalika atmiņā ne ar ko. Bet nu varbūt ka vēl kādu reizi jāpaklausās.

Esmu dzirdējis maz 17-tā gada albūmus, bet daži gan bija ļoti labi un daudz griezās uz riņķi elles dejā, pēc sēra smirdēdami :D :D

INFERNO (Čehija) - Gnosis Kardias
LORN - Arrayed Claws
MALOKARPATAN - Nordkarpatenland
SIKTH - The Future In Whose Eyes?
GROG - Ablutionary Rituals

Par gada atklājumu no veciem laikiem varētu nosaukt grupu Cop Shoot Cop. Tas gan nav metāls, bet kaut kāds alternatīvais mistrojums no 90-to pirmās puses. Varētu salīdzināt ar Jesus Lizard vai Nomeansno. Laikam. Nepārzinu to scēnu.
+4
Mja, klausoties mašīnā, savākt statistiku ir pagrūti.
Apmēram piefiksēts, kas ir palicis atmiņā.
Secības nav.
Threshold - Legends of the Shires. Damien Wilson aiziešana bija neliels šoks, bet albūms tāpat sanācis labs.
Crystal Viper - Queen of the Witches. Poļu heavy ar dāmu pie vokāla. Nav izcils albūms, bet pāris gabali gāž no kātiem.
Dragonforce - Reaching into Infinity. Triecienbrigāde kļuvusi nedaudz progresīvāka, bet nezaudē tempu. Dikti gaidu tūres turpinājumu.
Pallbearer - Heartless. Vienkārši patīk un viss.
Mastodon - Emperor of Sand. Pirmais Mastodon albums kas man gāja pie sirds un spēju noklausīties vairākas reizes. Vecums?
Dream Evil - SIX. Bij labāks par iepriekšējiem, bet nedavelk līdz pirmajiem trīs izdotajiem.
Rage - Seasons of the Black. Braucot lika ieklausīties - tas jau ir patīkami.
Paradise Lost - Medusa. Pa skaisto. Arī gribu tūres turpinājumu, vajag dzirdēt dzīvajā.
Ensiferum - Two Paths. It kā atmiņā nav palicis ko pateikt, bet griezies ir vairākas reizes. Tad jau patika.
Gan jau vēl kaut kas ir aizķēries atmiņā, bet nenāk ārā....
Ayreon un Overkill nav aizgājuši, laikam prasa vēl klausīšanos.
+3
Ir neliela čupiņa ar albumiem, kurus pagājušajā gadā daudz klausījos un klausos joprojām.

Īpaši gribas izcelt šos piecus - šie ir vienkārši superīgi:

Myrkur - Mareridt - (pirmo reizi likās, ka liels kaks, bet beigās, redz, viens no gada top albumiem)
Satyricon - Deep Calleth upon Deep -
Ajattara - Lupaus -
Ursinne - Swim with the Leviathan - (paldies tam labajam trūmetāla cilvēkam (ja nemaldos BladeOfDarkness), kas šo brīnumu še iepostoja).
Crystal Viper - Queen of the Witches -

Zemāk uzskaitītie arī ir gana labi:

Enslaved - E -
From North - From North -
Paradise Lost - Medusa -
Six Feet Under - Torment -
Vintersorg - Till fjälls, del II -
Septicflesh - Codex Omega -
Samael - Hegemony -
Unleash the Archers - Apex -

No nemetāla:

The Charm The Fury - The Sick, Dumb & Happy - (agrāk esot spēlējuši metalkōri, tagad vairāk uz groove pusi, ar dāmu pie vokāla)
Crazy Lixx - Ruff Justice - (Zviedru hairmetāls)
0
ble, bet ar Moonspell gan totāls aplauziens.. Pirmais viņu albums, kurš mani galīgi nepavelk.
0
Mja, Moonspils ir kaut kāds galīg ne tāds. Iespējams, ka tur savu lomu spēlē tā tēma, kas ir sāpe portugāļiem,, bet nepiš ne grama mums te mūspusē. Tai pat laikā vai tad nu mazums gabalu, kas mums labi dūšā gājuši, sevišķi par tekstu jēgu neiespringstot. Tomēr tak laikam ar to muzīķi būs kāda liga gadījusies.
0
Paklausījos to Rage. Patīkami - mauc gandrīz tāpat kā 90-to beigās, ar atsevišķiem tizlumiem. Nebiju gadiem sekojis, kas tur viņiem vispār notiek.
0
Rage jau albumus drukā, bet līdz 90-to gadu līmenie neviens nav ticis

Ursinne pats palaidu garām būs jāuzmet auss.

Pie TOP var vēl pielikt šī gada KŽ dalībniekus APOCALYPSE ORCHESTRA - The End Is Nigh, kurus jau KŽ tēmā minēju. ''Medieval folk'' var mierīgi mest laukā no stila apraksta - labs Episkais Dūms - pāris gabalos dūdas, cītara un mandolīna vairāk izpaužas, bet pa lielam tikai tīkamu niansi piedod muzonam.
+6
Kārtējās banalitātes.... Šogad esmu bijis kurwa un rakājies pārsvarā pa 90-to alternatīvo roku.Vēl kādas 20 grupas ierakstījušas noklausīšanās, bet ne pieminēšanas vērtus albumus, topu stiept garumā nav jēgas.

1. Life Of Agony - "A Place Where There's No More Pain" Rets ir tas gads, kad ne mirkli nav jāšaubās, ko likt topa augšgalā. Sajūta kā atgriežoties 90-to ērā, kad oda lieta bij izspļaut oriģinaltātes devu, nevis pacelt tehniskās prasmes līz jaunam līmenim. Ne tikai veiksmīga atgriešanās, arī labākais LOA albums. Kā mediji sludinājušī - varētu būt no nozīmīgākajiem desmitgades albumiem.
2. Forefather - "Tales From a Cloud-Born Land" Grupa ar nemaingāko kvalitāti, no man zināmajām. Ar pagan un viking metal esmu aizrāvies dikti, taču neviens no man zināmajiem žanra pārstāvjiem tīrasiņu britiem nav ne tuvu. Kopš rokenrola dzimšanas, tā dvēsele mitusi Lielbritānijā.
3. Vallenfyre - "Fear Those Who Fear Him" Makintošs, joba. Itkā nekā oriģīnāla, bet elementāri salikts kopā viss, kas jelkad metālā paticis.
4. Six Feet Under - "Torment" Joprojām mana mīļākā grupa overall, esmu mūžīgais tīnis.
5. Cannibal Corpse - "Red Before Black" Pirmais lielais metāla koncerts, pusaudža gadu mīlestība un pašapliecināšanās līdzeklis, joprojām sulīgākā skaņa pasaulē.
6. Satyricon - "Deep Calleth Upon Deep" Šiem piemīt tas, kā daudzu sniegumā pietrūkst - poētika.
7. Myrkur - "Mareridt" Tas pats iemesls, kas Satyricon.
8. Belphegor - "Totenritual" Lutausīša gardumiņš... Šo skanējums allaž izraisījis endorfīnu pieplūdumu, analīze šai gadījumā ir profanācija.
9. Immolation - "Atonement" Nopirku biļeti, bet uz koncertu neaizbraucu, tomēr šis tas āķīgs albumā ir.
10. Frailty - "Ways Of The Dead" Tas neveiklais brīdis, kad doom metal apriebies pirms padsmit gadiem, bet albums tomēr jāiespīlē topā, jo tas ir gada jaukākais pārsteigums.
+1
SENCIS rullē, bet kā atsevišķs albums man topā ir ILDRA vienīgais ripulis ''Eðelland'', kas pat Anglosakšu valodā iemaukts.
+5
Kārtīgi paķēra:

Slaegt - Domus Mysterium (heavy/melodic black)
Urn - The Burning (black/thrash)
Igorrr - Savage Sinusoid (avantgarde/death/breakcore/u.d.c.)

Arīdzan bija labi:

The Chasm - A Conscious Creation from the Isolated Domain (death/thrash, instrumental)
Frailty - Ways of the Dead (death/doom)
God Dethroned - The World Ablaze (melodic death)
Immolation - Atonement (death)
Ne Obliviscaris - Urn (progressive/melodeath)
Nokturnal Mortum - Істина (folk/atmospheric/black)
Paradise Lost - Medusa (doom/death)
Power Trip - Nightmare Logic (thrash)
The Ruins of Beverast - Exuvia (atmospheric black)
Temple of Void - Lords of Death (death/doom)
Wolves in the Throne Room - Thrice Woven (~melodic black/doom)

Vēl bija čupiņa ar tādiem, kas klausīti tika, nebija slikti, bet tā baigi neaizķērās - Overkill, Blaze Bayley, Dying Fetus, Lock Up, Enepsigos, Sinister, Sorcerer, Septicflesh...

Tādu izteiktu vilšanos nebija, laikam vienkārši vairs nekādus brīnumus ne no viena negaidu un nepieprasu - ir ir, nav nav, nu i huisņim.
+2
Vai Morbid Angel 'Kingdoms Disdained' nevienu nepaķēra? :-)
0
Nepaķēra gan. Vienīgais jāatzīst - skaņa ir pati brutālākā kāda vispār dzirdēta. Tik jau nu pārspīlēti muskuļaina un skaļa. Būtu tik tās dziesmas bijušas labākas.
Bet nu... var jau būt ka dažus gadus vēlāk varēšu pēkšņi appimpoties, cik labs albūms. Intriga saglabājas. :)
0
AMG šo ielicis pie gada sūdīgāk skanošajiem albumiem: www.angrymetalguy.com/angry-metal-fi-the-...

Es no MA neko negaidīju, tāpēc bez kāda sarūgtinājuma ielidināju misenē
0
Man nav tik labas audiotehnikas, lai klausītos pēdējo Morbid Angel. Ja skaņa būtu tāda kā, piemēram, Gateways To Annihilation, šis būtu satriecošs albums, bet tagad jāpagaida, kad tikšu pie 300+€ austiņām, lai novērtētu šo "neilona stīgu" skanējuma specifisko romantiku. Apmēram tas pats, kas ar Type O'Negative skaņu, kuru nekad līdz galam neesmu spējis izprast.
0
Pēc kāda laika, ja viss tā turpināsies, parādīsies kaut kādas audio sistēmas, kur vispār nebūs skaņas, bet vadi tiks pa taisno pieslēgti bungādiņām, lai tās vibrē.
Varētu vēl skaņu sašķidrināt un injicēt. :D
0
ko tik pieticīgi - pa taisno pie smadzenēm - nafig starpnieku, kas signālu bojā / interpretē
0
ko tik pieticīgi - pa taisno pie smadzenēm - nafig starpnieku, kas signālu bojā / interpretē
+3
Zajebaļi ingviji malmstīni. Katrs šodien tur par goda lietu piderasīt pa grifu ātrāk nekā visi pārējie, neviens pat nemēģina uzrakstīt ko līdzīgu atmiņā paiekošai dziesmai. Izskatās, ka "South Of Heaven" paveida rifus no gaidīt velti, jo visi aizņemti ar gammu dzenāšanu. Tas nav normāli, ka ik mēnesi iznāk desmitiem albumu, 90% no kuriem rada grūtības noturēt uzmanību pat 1 kompozīcijas garumā.
Tāpēc, lai ikdiena nešķistu pārāk pelēka un depresīva, pēc iespaidiem aizvien biežāk nākas vērsties citu muzikālo plūsmu virzienā.
Pagājušā gada atklājums bij mančesterieši Amplifier ar albumu "Trippin' with Dr Faustus". Grupa izklausās tā, itkā Tool būtu saēdušīes sēnes ar LSD, saklausījušies Corrosion Of Conformity un agrīnos Pink Floyd, tad nolēmuši ar šo elles kokteili sabarot arī klausītājus. Un smeķē aplam labi - tā aizmirstā sajūta, kad dziesmas grūvs liek piesist pēdu pret grīdu, piedziedājums rauj pilnā nebalsī maut līdzi un psihodēliskie teksti patīkami kņudina smadzenes. Sen nav bijis ieraksts, kuram beidzoties, gribas ātrāk to uzlikt no sākuma, nevis aizmirst kā pelēkas rutīnas caursātinātu darbdienu. Sen nav bijis tā, ka visu nakti nevar aiziet gulēt, jo gribas noklausīties visu diskogrāfiju līdz galam.
Izrādās, pirms 3 gadiem šie spēlējuši klubā Cacaofabriek blakus mājām, bet tai laikā droši vien biju aizņemts, čekojot trūmetālā kārtējos klonus.
Ja mana vāvuļošana nav publiku aizbiedējusi, pirmajam iespaidam par grupu labākais laikam būs gabals "The Meaning Of If" no 2014.g. albuma "Mystoria", tālāk tad var doties dažādos virzienos, jo visi albumi ieturēti krietni atšķirīgā stilistikā. Jāklausās skaļi...
youtu.be/YCUhdOZm-r8...
youtu.be/s4PoflfAMEo...
youtu.be/s4PoflfAMEo...
0
Pardon par dubultajiem linkiem un drukas kļūdām. Gulēts nav ne mirkli. Nākamreiz būšu uzmanīgāks.
+1
Piekritu, labs!
Mani pakjera vairak ta psihodeliska (60-70 gadu) puse.
+2
man izklausās pēc nogarlaikota Soundgarden
+2
Ja gribas ko nepārmudrītu un līdzi dziedamu, var ievērtēt arī bijušā Amebix līdera tagadējo bandu TAU CROSS (Voivod buņģieris ar tur ņemas), kam pērn iznāca otrais albums Pillars of Fire.

www.youtube.com/watch?v=dyUZ0rDsgDM...
0
^ Un tu zin, ka šis ir tā labi tagad man iesēdies, un šķiet saucams labāko gada albumu vidū.
0
Es tagad klausos visu diskogrāfiju, reāli pavilka:
www.youtube.com/watch?v=RMR41UmrogI...
0
^ laba oldskūli melodiskā sviedru Desa, bet pēdējais albums ir visai viduvējs
0
Nez, ko te dažs labs pukst par to Samael - Hegemony. Tak spārdīgs pēc vella.
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [2]
Lācis
Midgard
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
MEDIEVAL (19 gadi)
Sedmenc (15 gadi)
Racējs (1 gadiņš)
Viskas