Quo vadis, Latvija?
0
Vēsma Lēvalde
korespondente, vlevalde@gmail.com 17.07.07 14:06
Lasīt komentārus(13)
Pirmie pilsētā sastaptie viesstrādnieki uzjundīja manī veselu emociju gammu, ko nekādi nevar nosaukt par pozitīvu.

Lielveikala pārtikas nodaļā pie kases rindā stāvēja ražena auguma sieviete, viņas sarkani puķainā katūna kleita bija papildināta ar rudzupuķu zilu mežģīņu manto, pavirši balinātie, garie mati uzstutēti tādā kā ērgļa ligzdā. Kājās, kas nekad nebija sastapušās ar jēdzienu depilācija, džinsu auduma iešļūcenes. Pēc brīža viņu pamanīju runājamies ar trim neliela auguma vīreļiem, melnīgsnējiem, ļoti trūcīgi ģērbtiem. Pie mobilo telefonu stenda, kur vīrieši ar patiesu izbrīnu vēroja izliktās preces, cilvēki nevilšus atkāpās, viens otrs ciešāk piespiezdams pie sāniem somu. Mani pārņēma tāds kā kauns, ka esam tik atšķirīgi. Ne tā, kā ārzemēs uz ielas redzot musulmaņus. Jo es mierīgi varu pieņemt atšķirīgi domājošus cilvēkus ar citu pasaules uzskatu.

Mani satrauca kas cits – gribot negribot atcerējos omītes stāstus par pirmajiem padomju gadiem, kad iebraukušās padomju virsnieku kundzes devās uz balli, iegādājušās zīda naktskreklus Latvijas veikalos. Tad – bērnības atmiņas par gucuļiem, ar kuriem diemžēl atnāca arī dzeršanas liga un mammas brīdinājums nestaigāt vakaros pa tumšām vietām. Rūpnīcu būvniecība un tai sekojošie strādnieku bari no draudzīgajām republikām, kas iezīmējās ar blakšu un tarakānu ēru mūsu daudzdzīvokļu namos.

Izklausās rasistiski? Neesmu rasiste. Man patīk ceļot, iepazīt jaunas vietas, tautas un cilvēkus. Katrs savā vidē ir iederīgs un pieņemams.

Bet es domāju par to, kam tad vajadzīgs bizness, kurš neatbalsta savu tautu, savus iedzīvotājus? Viesstrādnieki esot ar mieru strādāt par 250 latiem, apmaksātu dzīvokli un ēdienu darbā. Tikai nodokļus negribot maksāt, jo nekad to nav darījuši. Zinu Latvijas laukos daudzus cilvēkus, kuri arī būtu ar mieru par tiem pašiem 250 latiem strādāt pilsētās, ja vien viņiem nodrošināta dzīvošana un pusdienas darbavietā. Un neiebilstu pret nodokļiem. Bet nez kāpēc vietējiem šādas ekstras netiek piedāvātas. Skolotājiem no tiem pašiem 250 latiem jāmaksā par dzīvokli, jāuztur bērni un savs intelekta līmenis.

TV sižetā par viesstrādniekiem bija redzams, ka tā pati firma, kas cītīgi izved latviešus peļņā uz citām valstīm, ieved moldāvu un ukraiņu viesstrādniekus. Izskatās pēc subsidētas politikas. Jo vairāk te būs NVS valstu cilvēku, jo lielākas tiesības šo valstu vadītājiem būs iejaukties mūsu iekšējās lietās, lai aizstāvētu savus pilsoņus. Bet šie pilsoņi saka, ka gribot te palikt, cer atvest visu dzimtu, jaunie – apprecēties. Kāda bankas darbiniece man neoficiāli pastāstīja, ka ik nedēļu bankas filiālē tiekot atvērti ap 40 nerezidentu algu konti. Oficiālā statistika ir daudz mazāka, tātad, jādomā, ka tie ir nelegāļi.

Domāju, pēc gadiem 20 mēs mierīgi varēsim atteikties no jēdziena latviešu tauta. Jo tā šeit būs maza etnogrāfiska grupiņa, vēl būs kosmopolītiski miljonāri, kuri, lai neredzētu prasto tautu, kas pelna viņiem naudu, dzīvosies par Spāniju, Kipru, vai kur citur. Un būs emigrācijas latviešu pulciņi Īrijā, Lielbritānijā, kas ar laiku tāpat iznīks. Dievs, dodi, lai es kļūdītos!

jusu domas? :(
Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
0
Tu tiešām tici ka kāds to visu izlasīs?
0
phe...
0
es izlasiiju. galiigs populistisks spams. a ko bla nelaist vinjus iekshaa a? un nelaist savukaart lv baalelinjus aaraa no valsts?? visas robezhas sleegt un indiviidus iekonserveet nelielaas grupinjaas naacijas saglabaashanas vaardaa? diezvai..
0
Bobij,nomierinies beidzot.
0
ieraudziju nosaukumu Quo vadis, Latvija?
kurš? , bobijs?
ieeju , nu ja bobijs
neko neizlasīdams ierakstu šo komentu un izeju ārā
0
ei spamo citur akst
0
Es jau domāju, ka tā gaļimā banda "Quo Vadis" Latvijā taisās viesoties. :)
0
Bobs mīl izteikties latīniski.
0
O tempora, o spameri
0
bobijs ir iemiiljojies kombināciju''ctrl c ctrl v'' :)
0
bobiju neviens nesit bobijs sit sevi ar citu kulakiem. :)
0
Šķiet, Bobijs drīz izkonkurēs Čaku Norisu un Kirilu. ;)
0
vareetu uzrakstiit graamatu par bobiju... piemeeram-''Bobija hronikas''. :D
0
Labak vinu butu kaut kur izlikt plasakai apskatei, katrs varetu vinam pajautat Bobijam kadu sev sasapejusu problemu un Bobijs visiem noteikti varetu pazinot isto celu un veidu, ka to atrisinat.
0
vinju vareetu kloneet un tad tirgot teiksim pa 1. 35 kg. :D
0
es jau redzu maximas reklaamu. ''Tikai shodien, Bobijs maksaa 1.20 ls'' :D
0
ko taads nocenojums uzreiz?
0
ejoša prece tak. uzvārīsies uz kvantitāti ;D
0
spriežot pēc balsojuma rezultātiem, Bobijs paguvis uzkāpt uz varžacīm ļoti daudziem cilvēkiem...
0
kapē uzreiz uzkāpis, vienkārši viņš ir matainais
0
Vinjam arii uz smadzeneem aug mati.
0
nu es gribeju nedaudz iglitot te jus.
vienk mans noverojums ka daudziem vel nav videjas izglitibas..
tapec ari so to lai atvertos acis.
vispar personigi raksts patika.
0
nu ja, daziem ir smadzenes daziem nav.... :( :D
0
ū bobij tad ja utev jāiet mācīties par skolotāju, pēcāk tev medusmaize mācīt mazos, jutīsies kā kings un galvenais neviens nevarēs dirst pretī un ja dirsīs varēsi viens ielikt un citādi ieriebt...
0
"vispar personigi raksts patika."

Nu ja, galvenais ka pašam prieks!

A vispār tā grupa moš nav nemaz tik gaļima?
0
par skolotaju vismaz tradicionalaja izpratne negribu.drizak varetu macit kko nestandarta. bet tam vajag finansejumu.
0
vecīt, kur tu pērc zāli?
0
tik daudz?
0
"nu es gribeju nedaudz iglitot te jus.
vienk mans noverojums ka daudziem vel nav videjas izglitibas..
tapec ari so to lai atvertos acis.
vispar personigi raksts patika."

fakts, ka cilveekam nav videejaas izgliitiibas, pats par sevi neko sliktu par cilveeku liecina.

tavaa gadiijumaa manupraat jo augstaaka ir tava izgliitiiba, jo ljaunaak.
0
nu ok Runci tam ari ir sava taisniba. videja ir vienk papirs.
tomer daudzi kas to nav beigushi taa reali parada sava pratina mazspeju.
0
Man gan kaut kā atmiņā aizķēries, ka tev pašam arī nav vidējās izglītības.
0
"tomer daudzi kas to nav beigushi taa reali parada sava pratina mazspeju."

paraada sava praatina mazspeeju ar to, ka tiem nav videejaas izgliitiibas? bobij, vai nu beidz piipeet, vai nu saac maciities logjiku un gramatiku, vai arii beidzot saac lietot alkoholu!
0
:D paradokss bobiju apnjeemis.

tikai man skjiet, ka tas paradokss veel nav nonaacis vinjam liidz peleekajaam shuuninjaam.

sastreegumi ir ne tikai lielpilseetaas!!!:D
0
Intar nu es iestregu. man viens gads vel palicis:D
nu ok ja vis butu labi gajis man septembri butu jamacas 2.kursaa. bet nu ne jau vienmer viss labi iet.
taakaa par idiotu es sevi nesauktu tad man nav si manis piemineta pratina mazspeja.
0
pats dirsi ka tie kuri nav beiguši videni bezmazvai idiņi... aj kā iekriti, aj kā iekriti...
un trakie sevi par trakiem ar neuzskata ;)
0
sanāk, ka esi palicis vismaz 2x uz otru gadu? es pat nevaru iedomāties, kā to lai savādāk nosauc :D
0
noteikti koda divus gadus no vietas...
0
Eh- vēl nepabeidzi videni? Nu vecīt... Kaunies.
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [0]
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
vainamoinen (20 gadi)
Viskas