ZOBENS UN LEMESS 2017
+14
Zobens un Lemess 2017
7 - 9. jūlijs

vieta, grupas, jaunumi:
www.facebook.com/events/174755493550...
Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
+1
Pirmais hedlaineris būs "Informācija sekos"?
+1
Neonz šodien smieklīgajā iekāpis :P
+2
Klaunu brokastīs apēdis
+4
Ja ir Carcass, tad es šodien piletti par 100 eur pērku
0
Ņemot vērā lielo skatītāju atsaucību, arī 2017. gadā hedlaineri būs Rotting Christ.
0
Forši, ka jau TIK laicīgi ir zināms, ka Z&L būs arī nākamgad! <3
+8
Nevarēs atrunāties, ka laiku nevar saplānot!
+2
vai ka biļetes dārgas - laiks 11 mēnešus naudu krāt
0
Nav jau vel rakstīts, cik maksās, nezin, cik jāsakrāj... :)
0
Nu tad var veltīt laiku savas vērtības celšanai un tikt pie lielākiem ienākumiem, lai mazāk stresa par izdevumiem
+1
meh, tas prasa piepūli.
+1
Dzert divarpus dienas nonstopā jau arī prasa zināmu piepūli.
+1
Ienākumus celt ir vērts regulāri tāpat, bez visiem festivāliem.
+2
(naivi) jācer, ka šoreiz tīmeklī nebūs gaudu runas: ''ja nebūs Skyforger, tad biļeti nepirkšu''
+2
Skajus vajag izziņot pēdējā nedēļā, kad biļetēm cena augšā >:)
0
Toties ir 100eur nolikt gribētāji :>
+11
+ Amorphis

0
Super - šogad sanāks jau 7-tā un 8-tā reize, kad šos klausīšu dzīvajā. Šķiet, ka tikai Skyforger un Frailty vairāk skatīti
+2
mutta fukkking fukk! fikken fakken fakk!
+1
^^ nav slikti 7-8 redzēt dzīvajā Amorphis vienā gadā :> Īstens fans.
0
vispār, ''nākamgad'' bija domāts un tak uzrakstīts ''reize'' nevis ''reizes'' :p
0
Kruta, jāsāk audzēt mati, lai ir ko kratīt.
0
Vajag izziņot, ka būs «Skyforger», un maziem burtiņiem apakšā — «Amorphis playing their Skyforger LP in entirety».
0
Nē, nē, Skyforger nevajag spēlēt entirely.
+1
Biļetes jau nopērkamas vietnē www.ticketshop.lv/site/events/view/20...
Pirmo 150 biļešu cena 23 €, pēc tam biļetes kļūs dārgākas.
0
Nu...dārgākas par 50€ diezvai būs.
0
Bet tas būtu megastulbi pirkt pa 50, ja var nopirkt pa 20
+3
Kā nu kuram. Tallinas bleķa pasākumā, kas februārī notiks jau trešo reizi, pirmajā gadā biezākie klausītāji no Somijas ierosināja — ieviesiet divreiz dārgākas sponsorbiļetes, mēs saprotam, ka šis ir totālais andergraunds un gribam atbalstīt! Ingmārs tā arī izdarīja.
0
Varēja jau labāk to naudu aploksnē iedot :)
0
a par to nosaukumu - lemess - vai pareizi nav jābūt lemesis?
0
A tas nerīmējas.

“Es esmu šī ozola gars, nekad šeit nepacel cirvi!
Es mācīšu tev, lai tavs prāts kļūtu tīrs
Ja ziedosi man savu sirdi
No zemes tu cēlies esi, mans dēls, ne no debess
Pie savas mātes tad atgriezies
Lai tava daļa ir zobens un lemess!

skyforger.lv/lv/albumi/teksti/ka...
+3
Amorphis, labs sākums :) Gaidam nākamās grupas! Personīgi esmu gatavs dārgākām biļetēm, ja tas nozīmē populārākas ārzemju blices.
0
^ poperis!
+1
arī mans piedāvājums par 100 eirām nekur nav pazudis, ja vien ir ko skatīt. Esmu tas "izlepušais mudaks", kurš ir gatavs "kārtīgi nopogāt" par pārbaudītu produktu, nevis iet pat bez maksas un tērēt savu laiku ūberkvltīgo, bet nevienam nezināmo 18. ešelona bandu "izzināšanai" un lēta alus konsūmēšanai
-2
Da nu, es 100 eur būtu gatavs maksāt vienīgi, ja nu pēkšņi augšāmceltos Quorthons un Šuldiners un taisītu komebak tūri :D
+1
Jā, par "Back from the Dead" tūri varētu maksāt daudz...
0
^ es biju domājis par atsevišķu grupu koncertiem, nevis festivāliem. Festivālā, kur daudzas labas grupas - tas cits stāsts.
+2
Tie, kas gatavi atpogāt 100 un vairāk ēbrejus, brauc uz BA, W:O:A, Swedish Rock utt.
+2
Muhamediem tīk, ja kalns pie viņiem slīd :D
0
Muhamedam patiktos, ja aita pati pie viņa uz 9 stāvu uzkāptu ;)
-12
Ja būs 3-4 Amorphis mēroga bandas, tad droši var samaksāt vairāk par biļetēm. Ja viņi būs vienīgie, kā RC pagājušgad, tad neredzu jēgu braukt uz 1 grupu.
+4
Lūk šo es līdz galam nesaprotu - vai tad labāk nav viena kruta / kulta grupa, nevis 4 viduvējas? Piem., ja festā ir Iron Maiden, man ar to pietiktu, pārējā laikā var arī vienkārši socializēties un dzert aliņu, ja nu galīgi nekas cits interesants neatrodās.
0
^Izlasi vēlreiz komentāru #42. Kurā vietā es minēju, ka labāk 4 viduvējas, nekā viena kulta grupa?!
+5
manuprāt 23 eināri tikai par Amorphis ir adekvāts ceņņiks.
+2
^^ kurā vietā neonz minēja, ka tu minēji. Tu esi pārāk vērsts uz sevi :> Es es es, man man man!
0
Nerve tak bija no Dpils, ja nemaldos? Tad jau tur pavisam blakus sanāk fests!
-1
^Nerve ir D-pils vatāns un trollis. Ar to viss pateikts. /forum/123935-maksimas-traģēdija#comment243684 Es brīnos, ka viņš Zobenu un Lemesi nav nosaucis par fašistisku festivālu.
+6
+ HEIDEVOLK (pagan / folk metal, Nīderlande)
www.youtube.com/watch?v=KBpDom4QWHE...
0
Tas gan ir zejebistce !

Varbūt arī ALKONOST būs !?
+9
Būs gan alko, gan nost :D
0
Bleid - tas viss atkarigs no ta cik ljoti tu gribi un esi gatavs maksat :)
+1
0
Nu baigie meistari - nofilmē vienu gabalu un piemauc tai dažādus finierus (no CD) - šitā tak veselu DVD var uzbliezt !
+1
a kam viegli musdienas, ne jau visur ir tada aparatura ka Zhaibas vai Lemesi, lai rakstitu dzivo skanju :)
0
pfff, zlobu davaj!
+3
kas tā par eirovīzijas grupu ? piedalīsies šogad ?
+14
+ BATUSHKA (Black/Doom Metal, Poland),
+ GREEN NOVICE (Folk Metal, Latvia),
+ ESCHATOS (Progressive Black Metal, Latvia),
+ SOVVAĻNĪKS (Rock/Metal, Latvia).

www.youtube.com/watch?v=hPO6w5XgLxs...
0
Augstāk izliktie Alkonost pievērsa manu uzmanību vairāk tās glītās slāvu blondīnes dēļ (he, he vecs triks, kā pasaule). Nosaukums, protams, zināms sen, bet šoreiz pačekoju kas tie par putniem. Nu ir jau itkā ok, tāpat, kā Arkona- nekādas vainas. Standart copypastefolkmetals. Par vanabīvikingiem Kalevala jau nu pulka labāki. Jā un Ksenijai labāk dziedāt savā dzimtajā mēlē. Te akustisks gabals Rusalka. www.youtube.com/watch?v=RxR-a1yaVZc...
0
par standarta nesauktu - skanējums visai specifisks, nedaudz Gods Tower atgādina - nav problēma pēc pirmajiem rifiem atpazīt grupu
0
^nestrīdos, ļoti iespējams, ka ir savs specifisks skanējums. Savu vērtējumu devu pēc visai virspusējas iepazīšanās ar bandu.
+1
boks - es Alkonost iepazinu nu jau gandriz 20 gadus atpakalj, ja tagadejais materials ir tads popsigs, paklausies, paskaties kadi vinji kadreiz bija :)

www.youtube.com/watch?v=VtmLTaQ1dSU...

www.youtube.com/watch?v=FAqar1lwlog...

www.youtube.com/watch?v=uP3xsGk6zCI...
+1
nujā- šie VHS formāta undergraunda butlegi mani uzrunā jau vairāk. Rada tādu kā nostaļģisku, nu ķipa trū noskaņu ;)
+1
ja kas Alkonostam tulit bus 20 gadu jubilejas koncis ar visiem vecajiem dalibniekiem, reku te no megja atskaite :D

www.youtube.com/watch?v=Sfl7wHh26Hk...
0
Kad diez būs zināmi grupu uzstāšanās laiki?
+1
festivala laika :D
+1
^ tas ir visnotaļ ticams variants :D
0
Pārdodu biļeti, jo būšu ārzemēs festivāla laikā. Jau 5dien jābrauc prom, tāpēc akcijas cena: 22 EUR. Karstā līnija: 26318295; karstais pasts profilā.
+4
+ Haralds Sīmanis
(teicās black metal setu nespēlēt)
www.youtube.com/watch?v=x3oQFfbMrUQ...
+1
Sīmani varēs 2jā dienā uz pohām klausīties. Būs pašā laikā.
+2
Haraldam jau visnotaļ normāls pauerīša vokāls sanāktu.
+1
Vēl varētu "Bumerangs" ar frontmenu V.A. Crow'kli un blekmetāla setu.
0
0
Piektdiena, 7. jūlijs: apmeklētājiem ieeja festivāla teritorijā no pl. 16.00.

YOMI
VELNEZERS
ESCHATOS
FRAILTY
HEIDEVOLK (nl)
THOU SHELL OF DEATH (ee)

Sestdiena, 8. jūlijs: senais ciems, amatnieku tirdziņš, kalējs, akmens alus brūvēšana, projekta "Uz savas ādas" fināls.

HARALDS SĪMANIS
OBSCURUS ORBIS
SOVVAĻNĪKS
ELEGY OF MADNESS (ita)
GREEN NOVICE
KIMAERA (lib)
BATUSHKA (pl)
AMORPHIS (fin)

Biļetes cena 25 €:
www.ticketshop.lv/site/events/view/20...

www.facebook.com/events/174755493550...

:::::::::
BIĻEŠU INFORMĀCIJA:
Piektdien, 7. jūlijā festivāla kasē būs nopērkamas biļetes abām festivāla dienām, tās maksās 29 eur.
Sestdien, 8. jūlijā vienas dienas biļete maksās 20 eur.

Bērniem līdz 13 gadu vecumam ieeja festivālā bez maksas.
Bērniem, kuri nav sasnieguši 16 gadu vecumu ieeja festivāla atļauta tikai vecāku vai pieaugušo pavadībā.
Pusaudžiem no 16 līdz 18 g.v. ieeja festivāla teritorijā tikai pieaugušo pavadībā.
Invalīdi un pensionāri (uzrādot attiecīgus dokumentus) biļetes festivāla kasē varēs nopirkt ar 50% atlaidi.

Vienas dienas biļetes un biļetes ar atlaidēm būs nopērkamas tikai festivāla kasē.

Iepriekšpārdošanā biļetes vēl ir nopērkamas par 25 eur:
www.ticketshop.lv/site/events/view/20...

:::::::::
NOKĻŪŠANA:
Festivāla GPS koordinātes: 56°16'15.78"N 25°24'56.77"E

Nokļūšanai uz festivālu (un atpakaļ) no Rīgas tiek organizēts speciāls autobuss.
Festivāla autobusa izbraukšana piektdien, 7. jūlijā plkst. 16.00 no DUS SHELL (bij. „Trest”) Rīgā, Satekles ielā 2.
Atpakaļ uz Rīgu autobuss aties svētdien, 9. jūlijā plkst. 10.00 no festivāla autostāvvietas.
Vienas sēdvietas cena 16 €, cenā iekļauts brauciens abos virzienos.
Autobusa biļetes no rītdienas, 28. jūnija varēs iegādāties krogā Krogs / Zobens un Lemess / Tavern​, Rīgā, Aristīda Briāna ielā 10.
Kroga darba laiks darbdienās (izņemot pirmdienu) 17.00 - 24.00. Piektdienās un sestdienās 17.00 - 03.00.
Biļete uz pašu festivālu jāpērk atsevišķi vietnē www.ticketshop.lv/site/events/view/20..., vai pasākuma dienā festivāla kasē.

:::::::::
FESTIVĀLA IEKŠĒJĀS KĀRTĪBAS NOTEIKUMI:
- Festivāla apmeklētājiem ir pienākums ievērot visus festivāla organizatoru un apsardzes darbinieku norādījumus un rīkojumus, kas saistīti ar festivāla norisi un kartības nodrošināšanu, arī tādus, kas nav minēti šajos noteikumus, bet darīti zināmi festivāla norises laikā.
- Festivāla apmeklētāji piekrīt, ka viņi var tikt fotografēti vai filmēti. Šajā gadījumā festivāla apmeklētāja attēls var tikt izmantos reklāmas nolūkos bez atlīdzības un autortiesību piemērošanas.
- Festivāla teritorijā apmeklētāji iespējams var tikt pakļauti personas, personisko mantu un dokumentu pārbaudei.
- Ja festivāla apmeklētājs neievēro festivāla noteikumus vai jebkurus citus festivāla organizatoru vai apsardzes darbinieku norādījumus un rīkojumus, organizatoram vai apsardzes darbiniekam ir tiesības apmeklētāju izraidīt no festivāla teritorijās, konfiscējot festivāla aproci.
Festivāla biļetes
Lai apmeklētu festivālu, personai ir nepieciešama derīga festivāla ieejas biļete.
Katrai iepriekš pārdošanā iegādātai biļetei ir unikāls svītru kods. Tikai pirmais apmeklētājs ar oriģinālo svītru kodu uz biļetes tiks ielaists festivāla teritorijā. Pērkot festivāla biļetes „no rokām” pircējs pats uzņemas visus riskus, kas saistīti ar biļetes oriģināla un tās dublikāta vienlaicīgu izmantošanu. Festivāla organizatori neuzņemas atbildību par biļetes viltojumu vai tās ļaunprātīgu izmantošanu.
Festivāla aproces
Pirms ienākšanas festivāla teritorijā apmeklētājs apmaiņā pret derīgu ieejas biļeti saņems festivāla aproci.
Lai ieietu festivāla teritorijā un uzturētos tajā, ir derīga tikai tāda aproce, kas uzlikta uz rokas un nostiprināta. Festivāla aproci aizliegts noņemt un nodot citām personām.
Bojātas, sagrieztas, sašūtas, salīmētas aproces ir uzskatāmas par nederīgām un tiks konfiscētas. Šādu aproču īpašniekiem ieeja festivāla teritorijā tiks liegta. Festivāla aproces var tikt pārbaudītas, gan festivāla teritorijā, gan pirms atkārtotas ienākšanas teritorijā. Ja aproce tiks atzīta par nederīgu vai sabojātu apmeklētājs tiks nekavējoties izraidīts no festivāla teritorijas.
Apmeklētājiem festivāla teritorijā ir atļauts atrasties tikai tajās zonās, kas ir paredzētas apmeklētājiem (izņemot speciālas zonas, kur atrašanas ir iespējama tikai ar īpašu organizatoru atļauju).
Festivāla apmeklētāji, kas atradīsies slēgtajās festivāla zonās bez speciālas atļaujas var tikt nekavējoties izraidīti no festivāla teritorijas ar festivāla aproces konfiscēšanu.
Festivāla teritorijā aizliegts:
1) lietot atklātu uguni tam speciāli neparedzētas vietās (t.sk. grilus, eļļas lampas, lāpas u.tml.);
2) ienest, lietot, pārdot un uzglabāt narkotiskās un psihotropās vielas;
3) ienest festivāla teritorijā JEBKĀDUS dzērienus (izņemot dzeramo ūdeni), ieročus, sprāgstvielas, nažus, gāzes baloniņus un citus pašaizsardzības līdzekļus, stikla priekšmetus, kā arī citus priekšmetus, kas pēc organizatoru vai apsardzes darbinieku uzskatiem var apdraudēt citu apmeklētāju ērtības, drošību vai veselību.
4) veikt komercdarbību festivāla teritorijā, iepriekš to rakstiski nesaskaņojot ar festivāla organizatoriem;
5) veikt jebkādu preču vai pakalpojumu reklamēšanu, piedāvāšanu vai izplatīšanu, iepriekš to rakstiski nesaskaņojot ar festivāla organizatoriem;
6) kategoriski aizliegts iegādāties alkoholu personām, kas jaunākas par 18 gadiem;
7) kategoriski aizliegts festivāla apmeklētājiem, kas ir jaunāki par 16 gadiem laika posmā no 22:00 līdz 08:00 uzturēties festivāla teritorijā bez vecāku vai pieaugušā uzraudzības;
8) ar savu uzvedību apdraudēt citu apmeklētāju, darbinieku, viesmākslinieku drošību un veselību un labsajūtu;
9) kategoriski aizliegts peldēties ārpus oficiālās peldvietas teritorijas, kā arī peldēties diennakts tumšajā laikā.
10) kategoriski aizliegts bojāt citu apmeklētāju, organizatoru vai festivāla teritorijā esošo īpašumu.
11) kategoriski aizliegts pārvietoties pa festivāla teritoriju braucot uz velosipēdiem, motorolleriem, motocikliem utml. transporta līdzekļiem.
Telšu pilsētiņa
Telšu pilsētiņa atrodas festivāla teritorijā. Lai iekļūtu telšu pilsētiņā, nepieciešama festivāla apmeklētajā aproce. Papildus maksa par telts vietu telšu pilsētiņā netiek iekasēta.
Autostāvvieta
Autostāvvieta ir izveidota pļavā pirms ieejas festivāla teritorijā.
Automašīnu atļauts novietot tikai autostāvvietai paredzētajā speciāli norobežotajā teritorijā.
Autostāvvietas pakalpojuma maksa ir 1 eur.
Maksa par autostāvvietas izmantošanu tiek iekasēta par katru iebraukšanas reizi, neatkarīgi no autostāvvietā pavadīto stundu skaita.
Organizatori neuzņemas atbildību par automašīnām un tajās atstātajām mantām!
Autostāvvietā aizliegts uzsliet teltis, kā arī kurināt uguni.
Festivāla organizatori neuzņemas atbildību par:
1) Traumām, kuras apmeklētāji guvuši festivāla laikā;
2) Personīgo mantu bojājumiem, kā arī pazaudētām vai nozagtām mantām;
3) Festivāla teritorijā tirgoto ēdienu, dzērienu u.c. preču vai sniegto pakalpojumu kvalitāti - par to pilnu atbildību uzņemas pakalpojuma sniedzējs;
4) Valsts iestāžu un institūciju veiktajām darbībām festivāla norises laikā un teritorijā.
Festivāla organizatoriem ir tiesības:
1) Bez iepriekšēja brīdinājuma mainīt festivāla programmu;
2) Neielaist festivāla teritorijā vai izraidīt no tās apmeklētājus, kuru uzvedība vai traucēt festivāla norisei vai apdraudēt citu apmeklētāju, darbinieku, viesmākslinieku drošību;
3) Atteikt pārdot alkoholiskus dzērienus personām, kuras atrodas alkoholisko vielu reibumā un var apdraudēt sevi vai citus apmeklētājus.
Noderīgi padomi
Nodrošinieties ar skaidru naudu un cigaretēm! Cigaretes festivāla teritorijā netiks pārdotas.
Festivāla teritorijā varēs norēķināties tikai skaidrā naudā.
Izvēlieties laika apstākļiem piemērotu apģērbu! Neaizmirstiet paņemt līdzi pretodu līdzekli.
Jautājumu un neskaidrību gadījumā vērsieties pie festivāla darbiniekiem un viņi centīsies Jums palīdzēt!
Neatļauto priekšmetu un produktu uzglabāšana ārpus festivāla teritorijas pie apsardzes vai festivāla organizatoriem nav paredzēta.
Organizatori lūdz izmantot atkritumu tvertnes un nepiesārņot teritoriju! Telšu pilsētiņā izmantojies atkritumu maisus.
Organizatori aicina festivāla apmeklētājus netraucēt apkārtējo māju iedzīvotājus un patvaļīgi nepārvietoties pa kaimiņu privātīpašumiem!
Festivāla organizatori iesaka festivāla teritorijā neienest un telšu pilsētiņā neatstāt dārgas un vērtīgas mantas.
Uz festivālu drīkst ņemt līdzi labi audzinātus un psihiski līdzsvarotus suņus, ja tiem ir siksna un uzpurnis. Suņa saimnieks uzņemas pilnu atbildību par savu dzīvnieku!
Pazaudētas mantas meklējiet un atrastās mantas nesiet uz informācijas centru!
Ja pieaugušais izskatās jaunāks par bērnu vai bērns ieskatās vecāks par pieaugušo, ņemiet līdzi personu apliecinošu dokumentu!
Esiet laipni un iecietīgi pret citiem festivāla apmeklētājiem, ievērojiet arī viņu tiesības baudīt pasākumu!
Tiekamies festivālā! Lai mums viesiem izdodas!
0
Pārlasījos :D

Nokļūšanai uz festivālu (un atpakaļ) no Rīgas tiek organizēts speciāls autobuss.
Festivāla autobusa izbraukšana piektdien, 7. jūlijā plkst. 16.00 no benzīntanka Thou SHELL of Death (bij. „Trest”) Rīgā, Satekles ielā 2.
+1
Ja jau buss no Rīgas izbrauc tikai 16:00, tad Yomi uzstāšanās paredzēta ne ātrāk par 18:00, drīzāk pat 19:00?
+2
Vispār uzstāšanos laiki būtu noderīgs info, jā...
0
"Cigaretes festivāla teritorijā netiks pārdotas." Dzirdējāt, pīpmaņi? Tas nozīmē, ka katram jāņem līdzi vismaz 3 paciņas, lai nebūtu striļīšanas.
0
Cik var saprast, tad fotokameru pie ieejas neviens nekonfiscēs?
0
Nekonfiscēs, tikai uztaisīs selfiju un paskatīs vai neesi ielējis kamerā konjaku.

Cik var saprast, tad fotokameru pie ieejas neviens nekonfiscēs?
+2
Galvenais objektīvus pārbaudīt :D
www.red5.co.uk/camera-lens-mug-wit...
0
Divas biļetes pārdošanā. Trūmetālā abas par 35 eur. 29691736 vai mnemosx@gmail.com. Rīga.
0
Z&L biļete par 23eur meklē jaunu īpašnieku, jautāt Armandam: Armands.Alexejevs@gmail.com
+4

Piektdiena, 7. jūlijs:

19.00 - 19.40 YOMI -
20.00 - 20.40 VELNEZERS
21.00 - 21.50 ESCHATOS
22.10 - 23.00 FRAILTY
23.30 - 01.00 HEIDEVOLK
01.20 - 02.20 THOU SHELL OF DEATH

Sestdiena, 8. jūlijs:

No pl. 11.00: Senais ciems, amatnieki,
Akmens alus gatavošanas darbnīca,
projekta "Uz savas ādas" noslēgums.

15.00 - 15.50 HARALDS SĪMANIS
16.10 - 17.00 OBSCURUS ORBIS
17.20 - 18.10 SOVVAĻNĪKS
18.30 - 19.20 ELEGY OF MADNESS
19.40 - 20.30 GREEN NOVICE
21.00 - 21.50 KIMAERA
22.30 - 23.20 BATUSHKA
00.00 - 01.15 AMORPHIS
+2
Vecās tēmas par Amorphis vilkt ārā negribējās (kuru nemaz tik daudz nav + recenzija 06` Eclipse albumam), tāpēc ZuL sakarā var te bišk iemuldēt.
Nezinu, kāpēc 2011.g., kad šie bija iekš MP neaizgāju, šoreiz pacentīšos garām nelaist. Neteikšu, ka esmu baigais grupas fans un diskogrāfijas pārzinējs, bet divi ripuļi, proti, Tales from the Thousand Lakes (1994), Elegy (1996) (kuri spriežot pēc visa arī tie labākie) ir gan un dikti pie dūšas ejoši. Redzes loka par Amorfajiem paplašināšanas nolūkā nule kā iepirku vēl divus CD- Tuonela (1999), un Am Universum (2001). No pirmajiem iespaidiem Am Universum pārliecinošāks par Tuonela, bet kopsummā, kā jau gaidīju- atpaliek no Elegy. Citādi ļoti labi, klausāmi albumi. Pārējos 7 (ja ar Isthmus, tad 8) kautkad laika gaitā..
Te, ko tur liegties, laikam populārākā Amorphis dziesma Blak Winter Day no 1994.g.albuma, kad vēl rūca miķī grupas ģitārists Tomi Koivusaari, tīro vokālu piedziedājumā gan cits džeks izpilda. www.youtube.com/watch?v=FxG5pjI8wLk...

+2
Amorfim ir tikai viens sūdīgs albums - ''Far From the Sun'', bet ''Day of Your Beliefs'' no tā, atkal ir viens no viņu labākajiem gabaliem:

www.youtube.com/watch?v=2Lz-W-sFS0U...

Nākamie 4 atkal ir lieliski; 2 sekojošie - nedaudz švakāki (t.i. ļoti labi), bet pēdējais (2005) - vienkārši labs ripulis.

0
^dziesma spēcīga. Pēdējais albums, kur dziedāja visu iemīļotais Pasi Koskinen (sākot no Elegy).
+1
Nu tīrais vokāls Joutsenam ir pārliecinošāks nekā Koskinenam.

Ar tiem albumiem ir tā, ka līdz apmēram Am Universum katrs nākamais bija citāds, bet visi bija prīmā. Tad bija neizteiksmīgais FFtS, tad līdz ar vokālista maiņu atkal mazliet pamainījās, tomēr pa lielam Eclipse ir kaut kāds vidējais no Elegy-Am Universum perioda. Nu a pēc tam jau štancē visu laiku +- vienu un to pašu. Labi jau štancē, lielākoties klausīties ir prieks, uz meldiņiem un kompozīciju ķēriens nenoliedzami ir, tomēr sākotnējais hameleonisms nu ir zudis, tā vietā ir turēšanās pie formulas, ko paši uzskata par to pareizo un veiksmīgo.

P.S. pirmais pusotrs - The Karelian Isthmus un Privilege of Evil EP ir pie (somu) detuhas klasikas skaitāmi. Nav gan manīts, ka ko no tiem vairs končos izpildītu, kaut arī Joutsens no bišķi parūkšanas nevairās.

P.P.S. mans šābrīža modinātāja meldiņš - "I of Crimson Blood" no Silent Waters albuma (pirms tam bija "Sky Is Mine" no Skyforger albuma)
0
Tallinā nokapāja Vulgar Necrolatry (kas, ir Tomi Koivusaari pirmās bandas Abhorrence kovers) no ''Karēlijas'''. Tas bija uz to brīdi, kas Joutsens sāka (atsāka) rūkuļot.
0
Vajag nogādāt vienu cilvēku no Rīgas (Teika) uz Loni (Zobens in Lemess festivālu, protams) ar izbraukšanas laiku no Rīgas pēc 16. Rakstīt man vai uz p3licanmosh@gmail.com. Jau iepriekš paldies.
0
^^ Abhorrence arī ir labinieks.
0
A man tā ienāca prātā - nevar būt tā, ka Batushka ir, vismaz daļēji, tā pati Mgla? Nu tipa poļi ir, stilā paralēles var savilkt, ģīmjus slēpj abi (tiesa, miglinieki nav anonīmi). Vasras tūres liste arī īsti nepārklājas (Metal Days ir abi, vēl ir vīkends , kur abi ir Vācijā, vienam minēts konkrēts datums, otram trīsdienu festa datumi no-līdz, tā ka mierīgi var apvienot)
+4

Mācītājs panks ir apaļīgais Witching Hour galva, abi pārējie ir no well unknown for masses poļu grupām.
nav tur neviena no begemota, miglas vai vader vai kā zināmāka. Poļu skatuves die hard fani varbūt zin tās grupas, no kurām nāk drummeris un gičists, bet lielākajai daļai tie nosaukumi neko neizteiks.

par mārketinga triku un ideju grupai protams liels krusts.
Vēl kādu gadu ļaudis prātos, kas ir aiz pandas maskas, vēlreiz minot un velkot paralēles un konspirējot.

No sērijas vai vecais Gorgoroth albums tagad skan savādāk, zinot, ka Kristians izziņoja, ka ir pedālis un viss pārējais no mārketinga sērijas, ka sākumā dievs radīja alu un pēc tam internetu.

Skatīt un klausīt, protams ir interesanti, jāpievērš uzmanība niansēm-Bergenā likās, ka koris uz skatuves iet samplos, Hard Rock Lāgerī likās, ka pops iet samplos, tikai vicina savus atribūtus, kamēr aizmugures vokālists iztukšo savu rīkli sausu.
soundčekos protams, viss raiti un kolorīti, ar izteiktu poļu akcentu raz,razz, razz dvaa visiem miķiem.

Cerams, ka uz šī fona, parādīsies grupa a la Matushka, kas spēlēs oriental muslim black metal, kuru koncertus ai
zliegs un grupa uz šī viļņa spēlēs visos iespējamajos festos.

un pats svarīgākais-vai grupa spēs pārsteigt un piedzīvos otru albumj jeb ieies vēsturē ar vienu labu albumu.

+3
Ā :D daudzi sprieda, ka drši vien memberi ir no citas/citām ar Witching Hour prod. saistītām bandām, bet neizfiškoja, ka pats leiblists uzdarbojas. Viena otra no WH bandām jau nav tā ka nedzirdēta - pats kādas 10 no 27 +- zinu, pārītis arī dzīvajā Metālmānijā redzētas.

Par to pēdējo teikumu - diezgan šaubīgi. Es teiktu, ka bez tā pravoslavu prikola visa nav tas muzons tik saturīgs, lai liecinātu par spējām un iespējām izvērst tēmu. Zināms, nevar jau tā ņemt ķidāt un amputēt kaut ko nost, strādā tur viss kopā, bet tomēr. Iespējams, ka ir vēl varianti, ko apspēlēt arī tai pašā pareizticības kultā, neesmu speciālists - tādā gadījumā varbūt arī sanāk kas.
0
^ P.S. tās grupas minēju no pašreizējām, kas uz leibla; ja skatās visas, kam kāds sakars bijis, tad jau tur puse polijas un ne tikai savācas, Vader ieskaitot.
+1
Tētukam sanāca nesen pāris gabalus dzirdēt un vēlāk video palūrēju - nav ne vainas. Varēs dzīvajā apskatīt.

www.youtube.com/watch?v=tMSTnY_3_qA...
+4
Skaidrs ir viens, ka Batushka ir labi noproducēts un mākslīgi radīts komerciāls (cik nu var runāt par komerciju blekmetālā) produkts, kas šobrīd metāla pasaulē ir labi pieprasīts un kaļ dzelzi, kamēr ir karsta IMHO. Banda, kas uzrodas ne no kurienes, izdod vienu plati un no rīta pamostas slaveni nevar būt no pirksta izzīsti. Savākti pieredzējuši džeki (vēl jo vairāk paši Witching Hour to apgalvo), lai realizētu šo acīmredzami veiksmīgo ideju. Papildus intrigai džeku personības netiek atklātas, lai metāla profesoriem būtu ko galvu lauzīt ;)) Arī, manuprāt, viltīgs gājiens.
Detalizētāk ^ Pelikāns augstāk izteikusies.
+4
Tas ar to personību neatklāšanu no vienas puses piešķir tādu mistikas auru, no otras puses sarežģī dzīvi. Ja kāds seko līdz peripetijām ap GHOST - tur jau izskatās, ka dziesma būs nodziedāta līdz ar to brīdi, kad līdz tam anonīmie bandas dalībnieki (Nameless Ghouls) iesūdzēja tiesā grupas līderi (Papa Emeritus I-III), kurš neoficiāli bija zināms tikai tādēļ, ka bija piereģistrējis autortiesības uz sava vārda (Tobias Forge). Iesūdzēja tiesā, jo šis piesavinoties kopīgi sapelnīto piķi. Skaidrs, ka šis apgalvo, ka nekāda piķa nemaz nav.

P.S. labs joks bija par to, ka tas nejaukais piķa nāsīs šņaucējs būs bijis Papa Emeritus I, bet nākamie divi jau lāga čaļi. Zinātāji sapratīs ;)
+1
Papa Emeritus I sued by some unknown Nameles Ghouls over ghost royalties. Atgādina to video, kur divi konspirāciju teorētiķi lamājās savā starpā par to, ka abi netic vieniem un tiem pašiem Zeta Retikuliešiem un par savu oponentu apgalvoja, ka to otru ir nolīguši neīstie ķirzakcilvēki, lai diskreditētu īstos.
0
Batushka gadījumā domāju, ka vienkārši vienam radās ideja, apspriedās ar pārējiem un aiziet. Nezinu vai to var saukt par mākslīgi radītu.
+3
Batjuška ir polijas katoļu baznīcas projekts, no brīža, kad ērǧelnieka bērni nojokojās, pieslēdzot ērǧeli, mācītāju,pirmo rindu pie elektrības un fūža.

tā viena slavenā poļu grupa, no kuras nāk mūziķis bija uz H burta, ja parreiz atceros, piedzīvoa vienu demo vai albi, kas diez vai ir kādam kolekcijā.

bet dzīvajā redzēt iesaku, kamēr pasvaigi.

ja ir rocība uzlikt jebkuras baznīcas dziedājumu, koru plati, vēlams bulgāru izdevumu, tai fonā palaist kaseti ar čerkstošu bleķi, būs radies jauns žanrelis. Pa virsu protams var uzsamplēt Gorbunova runas vai pirdienus, radot subžanrus-
orthodox grindcore, orthodox death metal un so weiter.

lai gan, letlandiešiem patīk dziedāt-joprojām nav skaidrs, kāpēc kāds koris nav uzbliezis vismaz vienu black metal manieres dziesmu, balsis ir, cilvēki ir, uz brīdi tas būtu līdzvērtīgs exports folkam. Uzsverot, ka lv kormūzika spēj piecelt kājās stadionu.
Sātans, Elle, Daugava vai ganuzēns un velns vai alberts dodas pa Daugavu atpakaļ uz Vāciju.

korītis, kaut vai 30 cilv, visi baltā, ar sodrēju sasmucētām sejām, a capella kapātu garāku gabalu, ar visām kulminācjjām, kāpumiem, tempo maiņām....Lūcijas Garūtas -Dievs, Tava zeme deg- ir labs piemērs, trūkst tikai smagāka zāǧa skaņas.

+1
Noslēpums atklāts-tas ir Haralds Sīmanis ieksh Bathushka.
liekas, nākamgad būs jauns albums, varbūt.
un Bārtam patika ideja par islāma apdziedzaimošanu.

kaut kāds lietua nespēj sabojāt labu ballīti.
+3
Tā kā piektdienas vietējās grupas (Yomi, Velnezers, Frailty) jau nesen redzētas dažādos pasākumos, bet Heidevolk uzrunā pamaz, tad piektdienu šoreiz izlaidu. Kaut gan, no otras puses, abus pirmos gadus gan arī sūdu ko redzēju piektdienā, jo pirtiņā sargāju mantas. (Šogad Valdis jau kopš trešdienas mani biedēja ar vārdiem «atslēga», «pirtiņa» un «čupā» — un, jāatzīst, darīja to tik pārliecinoši, ka es reāli uzķēros!)

Sestdien tiku pa gabalu noklausīties SOVVAĻNĪKA pēdējās pāris kompozīcijas — viss atbilstoši standartam. Domāju, ka pēc Sedmenc nāks libāņi — nekā, itāļu ELEGY OF MADNESS izrādījās ļoti, ļoti baudāms female fronted metal: daiļais dzimums šeit priecēja pat vairāk ausi nekā aci (diezgan netipiski šādām grupām), mūzikas pamatā bija nevis sīrupainas melodijas, bet gan pamatīgi rifi (pat neraugoties uz čellista esamību sastāvā), un ģitarastijas iezīmes izpaudās tikai trešajā dziesmā no beigām. Šitos būs jāievērtē, kā skan albumos.

GREEN NOVICE skanējums kaut kā šoreiz ļoti atgādināja Sovvaļnīku, sitvainost! Toties Libānas KIMAERA grieza dūmdesu ar individualitātes iezīmēm: vietām uz lēnā funeral doom pusi, vietām uz ātrās dūmdesas pusi. Arī būs albumi jāpaklausa.

BATUSHKA atrādīja visas «Yekteņijas» no savas «Liturģijas», tikai citā secībā. Pareizticīgo monotonie dziedājumi + blastbīts izrādījās vēl iedarbīgāka kombinācija dzīvajā nekā ierakstā (ar lielo vairumu no oriģinālām eksperimentālajām idejām, piekritīsiet, iesākumā parasti sanāk otrādi). Lēnās un rituālās «svjaščeņņika» kustības labi saderas ar pārējo mūziķu relatīvo nekustīgumu. Iespaids ir paliekošāks nekā no tipiskas grupas četru tipisku purnu tipiskās lēkāšanas pa skatuvi.

AMORPHIS pa gabalu izklausījās pēc Dark Tranquillity, bet tuvumā — pēc kaut kā švakāka. Daudzie Bezveidoļa fani gan domāja citādi, tas bij labi redzams :D

Pie ugunskuriem, dedzinot salmu āzi, izraisījās debates par Batushkas darbības jēgu. Viena versija — šī grupa esot slēpti ironiska kristietības reklāma, citi teica, ka rūpīgi izplānota ņirgāšanās. Vēl bija viedoklis, ka vienīgais albums «Liturģija» (19 versijas un pārizdevumi 2 gadu laikā) ir iznācis pārāk sekmīgs, lai to varētu tā vienkārši uzskatīt par iepriekš neizfiškotu nejaušību. Man ap kādu trešo Tētiņa «Yekteņiju» radās iespaids, ka Batushkas ideja radusies no tīri muzikālas intereses: pareizticīgo dziedājumi paši par sevi ir pietiekami skaisti (ja ignorē viņu saturu) un vienlaikus parocīgi monotoni, lai viņi kādam agrāk vai vēlāk radītu interesi salaist tos kopā ar metālu. Apmēram tāpat, kā nokturnāļu jaunajā albumā dziesma «Vilkogas» sākas ar Āzijas rīkles virstoņu dziedājumu.

Par festu kopumā biju gandarīts, katrā ziņā vēl vairāk nekā pagājušogad: /forum/124369-zobens-un-lemess-2016#comment268085
+4
Dīvaini, cik nu atceros tevi, Dethecrator, manījis festā, neizskatījies nedz jēgu pārdzēris, nedz saules dūrienu dabūjis, nedz vienkārši prātu izkūkojis. Tomēr laikam paskats būs bijis mānīgs, ja vari ko tādu kā otrajā rindkopā rakstīto nopietni pateikt. Rēcu pie gandrīz katra vārda :D

" itāļu ELEGY OF MADNESS izrādījās ļoti, ļoti baudāms female fronted metal: daiļais dzimums šeit priecēja pat vairāk ausi nekā aci (diezgan netipiski šādām grupām), mūzikas pamatā bija nevis sīrupainas melodijas, bet gan pamatīgi rifi"

:D :D :D :D :D

Mēs savukārt spriedām, ka laikam tak tie itāļi šitādas 6. kategorijas bandas speciāli kultivē, citādi nav saprotams, ka tieši no turienes atrodas visādi brīnumi, kuri braukalē apkārt pa pasauli un cenšas traumēt pēc iespējas vairāku ļaužu dzirdi un saprātu.

Arī Kimaera, lai ar nebija pavisam zemē metams, tomēr nebija arī tas, ko varētu apsaukāt par individualitātes iezīmēm.

Tā vispār viss bija zaibis, šobrīd vēl necentīšos izteikties konkrētāk, jāpagaida, lai pālis iziet - vēl griež diezgan pamatīgi.
+1
Vienā sarunā pirms pāris gadiem tika secināts, ka visādi šitādi itāļu brīnumi paši grūž iekšā naudu, lai būtu tūrēs ar visādām zināmām grupām, kā arī paši braukātu apkārt. Kāpēc tas pārsvarā notiek ar tā reģiona grupām - hā vē zē.
+5
Laikapstākļi lieliski, nekāds sīkais lietutiņš neko lāgā nesabojāja, šīgada latvian summer, jāpriecājas, ka forši, ka neuzsniga sniegs.

Vieta lieliska, ezers silts, šogad vietējais stārķis no rītiem staigāja gar logu, klabināja forši, nebija aizlaidies lapās uz trokšņa dienām.

Viktors - adaptējies, šogad piedāvāja arī gultas, dušas, ja dzertu mazāk, droši vien, nodzīvos ilgāk.

YOMI, VELNEZERS - labi, bet jau piedzīvoti, tāpēc pietrūka novitātes, lai izceltu

ESCHATOS - labi, bet arī jau piedzīvoti, bet tāpat prieks skatīties, klausīties.

FRAILTY - labi, ka vecums nāk ar corpsepaintu, Ugas viscaur melnā seja un spīdošie zobi ierulēja.

(būtu forši, ja vietējās grupas piedomātu par kaut kādu pārsteiguma momentu, kaut ko nebūt savādāku, kā ierasts, jo tiem, kas viņus jau redzējuši, nav nekāda pamatojuma skatīties tos vēlreiz, attiecīgi, prātā paliek, forši, bet jau redzēti, iešu iemaukt alu. Šis pat ne pārmetums kādam konkrēti, bet kopumā uz vietējām grupām attiecināms)

HEIDEVOLK - viss forši, žanra cienītājiem patika, drusku par garu, bet labi.

THOU SHELL OF DEATH - ar degošu sienu un uguni fonā, kā reiz, ideāla nakts grupa āra festivāliem, ar miglas devu uz ezera.

Sestdiena, 8. jūlijs:

Senais ciems, amatnieki, Akmens alus gatavošanas darbnīca, projekta "Uz savas ādas" noslēgums -
viss darbojās un rullēja, bet kājas tajā galā bija tikai svēdien no rīta.

HARALDS SĪMANIS - patīkamā daļa, kas iederējās, gan muzikāli, gan noskaņas ziņā.

OBSCURUS ORBIS - arī labi, bet pietrūka kaut kā jauna, piem, Haralds Sīmanis ar safūzetu giču vai kāds parastais gičists ar zāģi, lai paliktu prātā, ka o, šiem bija tas zāģa gabals ar.

SOVVAĻNĪKS - paliks prātā, ka labi, ka uz skatuves bija arī Sovvaļnīka dēls, arī ar ķēdēm un dziedāšanu.
Un ar Skyforger koveri.

ELEGY OF MADNESS - dzelzs korsete, itāļi, simfo metāls, nemāk angliski, uz kopējā fona iederējās dēļ dažādības, bet 90% teiks, ka šitā grupa bija tāds sūds, kurā riekstu vispār nav. Piekrītu!

GREEN NOVICE - bija arī jauna dziesma, progress ir lēns, bet labi, ka tas ir. Ļoti labs paraugs daudzām grupām, kā čekoties, ko darīt uz skatuves, kas priecē, jo ļoti bieži daudzas vietējās grupas šo izlaiž.
Alvja izgājiens ar visu instrumentu ārpusē pie publikas arī forši. Kādā brīdī likās, ka no skatuves sauks - atdodiet mums atpakaļ Alvi, lai varam turpināt konci. Forši.

KIMAERA - Libānas dūms un desa. Labi, jo eksotika, labi, jo uz itāļu fona patīkams pretstats. Laba grupa, bet neizmanto savu libānismu pilnībā, kas šos izceltu vēl vairāk.

BATUSHKA - kā jau gaidāms, 70 % sajūsmā, 20 % vīlušies, 10 vēl domā. Pirmās divas reizes redzot dzīvajā ir labi, trešā interesanti, ceturtajā jau var palaist arī garām. Par šo mals un mals citi, jau iepriekš izmalts, pie reizes, jāsaglabā ļaudīm iemesls runāt un domāt, tāpēc par šo neko. Virtuve.
Labi, tikai to, ka galvaskausi ir dekors plastmasas, bet sveces, kūpošais čaiņiks gan īsti. Un viss atstrādāts līdz niansei, kas negadās one hit wonder vawe grupām bieži.

AMORPHIS - viss labi, skaisti, līmenis, bet pietrūka skaņas jaudas un sienas, skaņotājs pašiem savs, tāpēc jautājumus par šo var izvērst teorijās, diskusijās, kas te sekos, ka bija labi, par klusu vai super.

Cik daudz tautas bija? Uz festiem brauc baudīt mūziku, atpūsties, dzert un drāzties, vai vismaz labi justies, nevis skaitīt cik galvas bija, kurās točās bija papīrs, vienpusējs vai abpusējs, kurās nebija, cik labi sacepts frī vai cik labi nopļauta zāle.

Skatuvi un kultūru kopumā veido ne tikai orgi, to veido arī apmeklētāji. Ja apmeklētāji ir, fests ir end otrādi. Un nav ko pēc tam čīkstēt, ka bruķikā ir pizģec ku labi.

Latvijas formāts ideālais uz šo brīdi būtu - tikai mazais formāts - piemēram, tikai 500 biļetes, 40e gab un viss. Gan atsijātu, gan disciplinētu, gan sāktu pāraudzināt. Ha Ha.

Teritorija visumā izskatījās tīra, bet ja apmeklētājos iegadās pipele, tad var salikt visur miskastes maisus, tāpat kāds onāns piedirsīs izlietni, pie tam no apakšas. (Tas par kūpošo siena rulli un peksi)
+3
Kāds sūdus sataisīja ? Nekādas huiņas vai mēslus nemanīju (ja nu kāda plastmasas glāze aizpūsta zālē).

Beidzot sanāca YOMI ieklausīt - ir kur augt, bet čaļi zina ko dara un sanāk labi

VELNEZERS - garlaicība.

Eschatos un Frailty tika ziedoti ''dzert alu pie mašīnas'' atrakcijai, kas Žaibās bija netradicionāl izpalikusi.

HEIDEVOLK - pirms 10 gadiem bija skatīti palikušu labā atmiņā. Arī šoreiz viss līmenī - labi un aizrautīgi!

Sestdien veicām kulta gājienu līdz Viktoram - normāli karbonādi pa piečuku iekapāju. Par barošanu uz vietas ar nevarēja sūdzēties. Varbūt kādu alus krānu vēl prasītos, lai pavisam bez rindas sanāk ;)

Par HARALDS SĪMANIS nebija ne jausmas, ko sagaidīt un izrādījās pārsteidzoši labi un pozitīvi - onka strinkšķināja akusteni, balss laba un vēl ar jociņiem izklaidēja. Labs dienas sākumam. Pēc tam devos atlaist uz telti, lai pietiek spēka Amorfi sagaidīt, bet kārtīgi pasust nesanāca jo bija silts un saulains un par karstu palika, tāpēc sanāca arī SOVVAĻNĪKU labu daļu redzēt - viss ir līmenī un no skatuves priekšas mukt prom neprasījās.

Tālie ārzemju viesi neraisīja vēlmi tuvoties skatuvei, bet BATUSHKA dzīvajā bija pat labāki, nekā cerēts - ''priekšnesums'' labi atstrādāts, mūzika ldzīvajā labi iebliež.

Šķiet, ka pirmo reizi saku, ka grupa (AMORPHIS) bija par klusu. Vismaz priekšā pa vidu. Bet sets ļoti labs (pat divi gabali no ''1000 lakes'') un pati uzstāšanās lieliska. No pakas kratīšanas tagad sāns sāp :)
+2
P.S. par glāzēm runājot - mēs normāli izmantojām Žaibas depozītglāžu sistēmu un ne vienu vienreizējo glāzi neizmantoju pa šīm dienām :)
0
viss mierīgi, peksis provacēja savu draudzeni uz faitu, bet kopumā viss labi.
Kāds sūdus sataisīja ? Nekādas huiņas vai mēslus nemanīju

no sāna kratīšanas paka sāp:)
+1
ja ar normālu amplitūdu bliež, tad arī sāns un mugura var atrauties :)
+5
^ un ja vēl ir slīpa zeme, tad nekāds brīnums nav, ka varētu būt stīvs sāns. Pašam arī kaut kāds nesaprotams stīvums kājās šodien.

YOMI bija ok, bet pie kompozīciju kvalitāti uzlabot neskādētu. Strinkšķināmais rīks varēja būt druscīt skaļāks.

VELNEZERS, kā izskatās, ir progresējis un dziesmas "lauž" mazāk, nekā iepriekš manīts. Atraktīvi un izklaidējoši.

HEIDEVOLK redzēju kādas 4 beidzamās dziesmas - bija labi, bet droši vien viss sets būtu nogarlaikojis.

THOU SHELL OF DEATH muzikālā ziņā bija nu tā, drusku pr ambientveidīgu dzīvajam šovam, bet atmosfēra bija laba. Vienubrīd bija novērojams savdabīgi iespaidīgs atmosfēras efekts - no ezera izlīdusī migla salīda ap prožektoriem un sāka veidot virpuļus ap tiem, tā ka bija novērojami vairāki cikloniņi, kas griezās kā ventilatori. Neko tādu iepriekš nebiju redzējis, labs tāds necerētais specefekts.

SOVVAĻNĪKS - varētu pat teikt, ka pozitīvi pārsteidza, tiešām likās baudāms pasākums.

Itāļu spiedzīgo beibi ar pavadošo sastāvu skatīties nebija ne mazākās vēlmes, pietika jau ar ausu spīdzināšanu.

BATUSHKA - tā nekas, šovs bija smuks,bet muzons ierakstā likās labāks. Nekāda vaina kopumā, bet tāda liela sajūsma izpalika.

AMORPHIS - izpildījums lieliskā līmenī, setliste itin patīkama, skaņa gan tiešām nez kāpēc bija pašvaka. Dzirdēt jau varēja, un nav jau it kā ne vainas kādreiz arī klusāku koncertu pabaudīt, bet nu kaut kā ir ierasts, ka vismaz hedlainerus var dzirdēt arī ar iekšām, ne tikai ausīm.

Beigās vēl sekoja visu parasto dzērājdziesmu skandēšana līdz pašam rītam pie ugunskura. Kopumā fests pa pirmo, viss patika.
+2
Tā nu vēl šodien tāds kā pēcfestivāla depresņaks, bet pamazām atkopjos. Karoč bija zjbs. Kā gan citādi. Pirmā dienā redzēju Heidevolk. Nav ne vainas, `s pivkom` tā sacīt. Pārējais laiks tika pavadīts tā labi kožot- degvīns sākumā, tad alus. Sen zināmā nāvīgā kombinācija. Bet mēdzam taču cilvēcīgi regulāri kāpt uz vieniem un tiem pašiem grābekļiem. No rīta bija sūdīgi. Sūdīgumu raiti noņēma pelde aukstajā ezerā un aliņi. Saules eils labs maita. Kā jau paredzēju Sīmanis būs laba atmosfēra pohu mocītam ķermenim, kurš nule sācis atkopties uz alus fona. Nākamos redzēju Batushku. Visnotaļ ineterasnti. Amorphis patika, kaut gaidīju..nu tādu kā jaudīgāku to priekšnesumu, vai ?
p.s. vienu idiotu izzvanīja bietē, ka ātrie aizveda prom.
+4
Tā, vairs nekad festus režīmā "atbraucam sestdienā, noskatāmies visu un naktī gāžam uz Rīgu". Ieradāmies, kad spēlēja Sovvaļnīks - kā jau parasti, interesanta, kvalitatīva mūzika, bet nu kaut kas ar to blējošo vokālu jādara. Ja visas dziesmas vienkārši growlotu, būtu daaaudz labāk.
Tad bija Elegy of Madness - kā sympho/meiteņmetāla fane ļoti gribēju šos dzirdēt un tikpat ļoti vīlos. Vokāls nevilka, backtracki kārās augšā, muzikāli neinteresanti. Te es varu tikai piekrist Intaram - it kā jau Dethcreatros neizskatījās pamatīgā pālī, bet citu pamatojumu šito slavināšanai nevaru atrast.
Kimaeru es vienpersoniski atzinu par festa labāko bandu, perfektas noskaņas, lieliska mūzika, labs vokāls un kapājiens, nu un vēl pluspunktiņš par taustiņnieku ar elles mašīnu Korg Kronos.
Batushka, manuprāt, ir totāli pārvērtēti, un, ja noņemtu kapuces un sveces, diez kas daudz no mūzikas pāri nepaliktu.
Savukārt Amorphis vienkārši nevilka, par ko ļoti žēl.

Kopumā pasākums ļoti labs, liels paldies organizatoriem, ceru, ka nākamvasar tauta saņemsies un ieradīsies kuplākā skaitā. Izskatījās bik sērīgi.
+4
Festivaals lielisks. Daudzas grupas neredzeeju, jo arii nebija interese taas redzeet. Pirmajaa dienaa redzeeju tikai FRAILTY un HEIDEVOLK.
FRAILTY. Paarsteidza vinju skatuviskais teels, kas soreiz tika vairaak izvirziits prieksplaanaa. Malaci!!! HEIDEVOLK - shie holandieshi maaceeja uzrunaat latvieshu publiku un par to vinjiem liels paldies!!! Lai jau nu katra aarzemju grupa buutu tik centiiga, lai ar maates googles starpnieciibu speetu pateikt kaadu uzmundrinoshu fraazi latvieshu publikai!!! Un arii muuzika liimenii - savaa stilaa nospeeleeja ljoti labi.
Otrajaa dienaa redzeeju BATUSHKA un AMORPHIS.
BATUSHKA mani paarsteidza kaa tikko uzlieta auksta uudens shalts. Teaatris, kas noriteeja uz skatuves, bija daudz iespaidiigaaks par muuziku! Labs iestudeejums!!! DZ DZ Dzilindzeram buutu ko pamaaciities!
AMORPHIS - nospeeleeja visu setu uz urrraaa, pat neskatoties uz siikaam kljuumiiteem. Paldies vinjiem par to!!!!
Paldies Viktoram par viesmiiliibu. Par ljoti sakariigu ciparu ( 8 EUR) bija iespeeja paarnaksnjot un izmantot saunu & baseinu.
Visbeidzot paldies arii Valdim, ka shaads festivaals vispaar notiek un daudzaam pasaules liimenja metaala grupaam ir iespeeja sniegt savu koncertu Latvijaa!!!
0
Tur tas ko ar ātrajiem aizveda kas viņam bij par problēmu? Kādu laiciņu atpakaļ manīju viņu vandoties pie steidža un meklējot problēmas.
0
^tas džeks acīmredzot ir no tiem, kas pālī paliek idioti un apzināti vai neapzināti meklēja problēmas, līdz sameklēja. Domājams būs ticis cauri ar max.smadzeņu satricinājumu.
0
Nekas viņam nekaiš, jo (cik redzēju pēc frizūras) tas bij panks.
0
^es teiktu drīzāk vikingveidīgais. Vienīgais panks festā šķiet bija Peksis.
+3
Tam džekam vienreiz uzšāva un aiz tiem trijiem matiem paraustīja, kā rezultātā abi kaušļi novēlās zemē un vikingveidīgajam beidzās baterija... nekādam lielajam traumatismam tur būt nevajadzēja, jo arī sitējs neizskatījās pēc M. Brieža :D
+8
Daudz jau sarakstīts, viedokļi dažādi, manējais gan jau būs līdzīgs kādam citam. Gandrīz nav vērts papīru smērēt... Ak pareizi, papīrs nav jāsmērē, un internets panes visu.

Laiciņš tiešām mūs žēloja. Nebija, protams, ideāls, bet ņemot vērā kāda vispār šogad vasara līdz šim bijusi, tad šī gada vasaru garām nepalaidu - tā bija sestdien.

Mūziku šoreiz sanāca diezgan daudz paklausīt, ko tuvāk skatuvei, ko pļaviņā sēžot. Pilnīgi garām tika palaists tikai VELNEZERS, kura laikā nosēdējām mašīnā, un kas arī bija vienīgais brīdis, kad lietus patraucēja festivāla norisi. Bet nu visu pēc kārtas.

YOMI - nebija sanācis redzēt viņus dzīvajā, tāpēc bija interese paklausīties. Sava fiška ar japošku mūzikas elementiem tur ir, bet pati desa apakšā šķita pavienkārša un neinteresanta. Izvelkot vidējo aritmētisko, ir klausāms pasākums. Tad jau manīs, kā viņi muzikāli attīstīsies tālāk. Dzīvajam ir piedomāts par priekšnesumu, ir sadarbība ar publiku, tautai patika. Šamisens (tā laikam to strinkšķināmo instrumentu sauca?) tiešām varēja būt mazliet skaļāks.

ESCHATOS - man jau patīk viņu progbleķis, sarežģīts, interesants. Tikai kas tas vidū bija par ambienti runājamo gabalu? Tas tā kā jauns materiāls? Nenāk prātā, ka kādā no abiem albumiem būtu to dzirdējis. Var jau būt, ka diskā tas normāli iekļautos, bet koncertā tas bija par garu un garlaicīgu.

FRAILTY - haha, corpsepaint... IMHO labākie pirmajā dienā. Labs setlists, laba uzstāšanās. Bija gan svaigie gabali, gan arī šis tas senāks. Kā reiz bija iespēja salīdzināt ātrumu/lēnumu. Laikam jau vajadzēs beidzot saņemties un uzrakstīt kādu vārdu arī par jauno albi.

HEIDEVOLK - pirmās dienas hedlaineri. Atbilstoši festivāla tematikai, cilvēki pavilkās. Man gan tas stiliņš pie sirds īpaši neiet, bet viena otra dziesma tīri laba bija. Citas savukārt uz tādu lauku zaļumballes dzērājfolciņu mazliet vilka, ne tik polcisku kā Korpiklaani, bet daudz netrūkst. Uzreiz nenāk prātā neviena grupa, kur būtu divi vokālisti, kas tikai savu balsi darbina.

THOU SHELL OF DEATH - pirmās dienas noslēguma Eine kleine Nachtmusik... Tika pa ausu galam paklausīts no migas, tāpēc neko daudz pateikt nevarēšu, bet manuprāt bija atbilstoša noskaņa dienas noslēgumam.

Otrās dienas iesākums tāds rāms un mierīgs bija. Mazliet trūkst informācijas par pasākumiem rīta pusē. Izstaigājām nometni, palūrējām, bet lielākos pasākumus sanāca palaist garām.

HARALDS SĪMANIS - tāds dvēselisks, labsirdīgs, rāms dienas iesākums. Man personīgi Sīmaņa muzicēšana ļoti patīk, bet mazliet dīvaini likās, ka viņš ir aicināts uz šādu pasākumu.

OBSCURUS ORBIS - šie gan pasākumā iederējās lieliski. Man pašam viņu mūzika vienaldzīga, bet fonam bija labi.

SOVVAĻNĪKS - jāiesaka MA ieviest jaunu stilu - latgaļu metāls...

ELEGY OF MADNESS - pilnīgi neinteresants pasākums. Pāris dziesmas noklausījāmies, tad aizdevāmies paklaiņot.

GREEN NOVICE - priekš folkfestivāla ideāla grupa. Enerģiski, aizraujoši. Publiku sapurināja krietni.

KIMAERA - nebija slikti, bet nebija arī nekas dikti labs. Mazliet ieskanējās kāda austrumnieciska nots, bet visumā diezgan garlaicīgi, lai gan pietiekami kvalitatīvi.

BATUSHKA - skatuves tēls rūpīgi izveidots, uzstāšanās ļoti laba. Radās pārdomas, vai viņi tā arī paliks viena albuma projekts, vai arī spēs kaut ko vēl izdomāt, kas iederētos šajā stilā?

AMORPHIS - nu ko šeit daudz var piebilst. Lieliski. Pārsvarā dziesmas no jaunā albuma, kas, manuprāt, ir tīri labs sanācis, bija pāris dziesmas no Tales..., šis tas no pēc-Elegy laika. Noslēdza ar Black Winter Day. Tā kā drīz jau būs trīs gadu desmiti uz skatuves, uz tās jūtas kā zivis ūdenī. Bija vērts to redzēt.

Pēc AMORPHIS devāmies uz māju pusi. Pasākums lielisks, orgi labi pastrādājuši, tauta apmierināta un priecīga. Kopumā pat labāk izdevies kā iepriekšējais. Ar nepacietību gaidīšu ziņu par ZuL 2018!
0
Vai es esmu vienīgais, kam skaļāk ≠ labāk ? Man personīgi ļoti patika Amorphis skaņojums. Varēju klausīties pieteikami tuvu skatuvei kopā ar visiem pačkas kratītājiem pūlī. Piemēram, man nepatika KŽ skaņa, lai arī noskaņots labi, bet likās pārāk skaļi pieejot tuvāk skatuvei, pat neciešams un skaņa pārvēršās par vienkāršu troksni, īsti neko nevar saprast. Zinu, ka var jau spraust ausīs tamponus, bet nu dažreiz gribās parunāties ar kādu. Neesmu bijis nevienā no lielajiem pasaules metāla festivāliem, bet tur lielais skaļums būtu saprotams - lai lielo pūļu aizmugurē arī dzird, bet šeit uz mazajām skatuvītēm, kur visi ir koncentrējušies pie skatuves, kāpēc tik skaļi griezt ?
0
Brīvdabā tas nav tik izteikti, bet slēgtās telpās pārlieks skaļums bieži besī.
+1
Žaibās tikai Manegarmam bija par skaļu.

Amorphis atkal tik klusu, ka pūļa troksnis traucē saklausīt.
+1
Amorphis bij besīgi vatē kluss.
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [1]
atmoda
Pieslēgties
Meklētājs
Viskas