ZOBENS UN LEMESS 2018 @ Bauska
+14
Bauskas pilskalna estrādē

www.facebook.com/zobensunlemess/...

SKYFORGER ar albuma "Kauja pie Saules" 20 gadu jubilejai veltītu īpašu lielkoncertu!
MOONSORROW
CRUACHAN (celtic folk / black metal, Īrija)
GODS TOWER (pagan / doom metal, Baltkrievija)
RĀVA (Dark / Experimental Folk, Latvija)
FOLCORE (folk metal, Baltkrievija)

Pirmās 50 biļetes €23 - www.ticketshop.lv/site/events/view/24...

Starptautiski atzītas metālmūzikas apvienības, labākais no pašmāju smagās mūzikas, tautas tradīcijas, ieskats vēsturē - to un vēl vairāk jau ceturto gadu piedāvās mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāls Zobens un Lemess, kas nākamgad no 15. līdz 17. jūnijam notiks Bauskas pilskalna estrādē. Arī 2018. gadā festivālā uzstāsies gan jau plaši pazīstami un atzīti mūziķi, gan arī jaunākas grupas, kas daudziem var kļūt par atklājumu, būtiski papildinot muzikālos apvāršņus. Tāpat festivālā notiks seno amatnieku meistarklases, apmeklētāji varēs nolūkoties vēstures rekonstrukcijas klubu piedāvātos cīņu paraugdemonstrējumos un vērot krāšņas ugunsskulptūras.

Nakšņošana festivālā paredzēta apsargātā telšu pilsētiņa, kas tiks izvietota norobežotā teritorijā tieši blakus festivāla norises vietai. Uz vietas būs pieejami visi nepieciešamie pakalpojumi, tostarp kvalitatīva ēdināšana, atspirdzinoši dzērieni, medpunkts, kā arī veldzēties gribētājus gaidīs gleznainās Mūsas un Mēmeles pludmales
Komentāri sakārtoti pēc to ievadīšanas datuma
+1
Cruachan- pieredzējuši īru pagāni. Manā īpašumā gan ir tikai viens viņu ripulis `Pagan` 2004`. Neteiktu, ka drausmīgi bija aizrāvis, kas droši vien skaidro to, ka neko vairāk no viņiem gādājis neesmu. Bet patīk tā kā tā, noteikti ievērtēšu klātienē.
+5
ŪZ BAUSKŪ!!!
+6
nebļauj, bet labāk veco baneri nomaini ;)
+4
Nav laika, es jau Mežotnē - mūkus cērtu!!!
+2
Pēc žanriem drīzāk tā: Vecais ar Zirgu izcērt krustnešus, Bigijs un E. rok zemē.
+3
Es kad ieraudzīju to paziņojumu par Skyforger un KPS, kā reiz uzreiz iedomājos, ka beidzot BigUgga varēs pacelt rokas pret sauli!
0
Nez kā citiem, man Lone kā festivāla norises vieta labāk patika.
+9
pag, tu jau ieleci laika mašīnā un izbaudīji festu Bauskā ?!
+3
Man laika mašīna nav nepieciešama, jo Bauskas pilskalna estrādē dažādos pasākumos esmu bijis vairākas reizes. Lone man šķiet kluss un patīkams nostūrītis, kur, ja apstākļi spiež - vari noplīst tuvējos krūmos vai vienkārši tāpat aiziet nokārtot savas vajadzības... Bauska tomēr ir pilsēta.... nu kaut kā tā,,,
+5
Tas jau nu gan - lopiem labāk dzīvojas brīvākā dabā, to jau jebkurš environmentālists apstiprinās.
+1
Var jau būt, ka tajā Bauskā būs baigi forši, bet, cik nu ar kādiem potenciālajiem ZuL apmeklētājiem runāts, visi atzīst Lones krietnumu un izsaka bažas par to Bausku.
+1
www.bauskasdzive.lv/uploads/thumbnails/...
savi plusi noteikti būs- veikalu tuvums, nokļūšana ar transportu u.c. Tā estrāde ir pils pakājē, turpat upe. Gan jau būs OK.
0
un svarīgi pašiem uzvesties kā cilvēkiem, lai Bauskas domnieki arī turpmāk atļauj rīkot tur festus.
+3
Mož uzvalciņos un saliksim krēslus ap skatuvi?
+1
... un vainagus ar lentām, un "štrausus". Funeral doom 4eva!

Ja nopietni, tad Bauskas mērs ir nacionālists. Viņam tur kaut Peste Noire varētu uzstāties.
0
^velc uzvalku, laba doma.
0
a kāda vaina uzvalciņiem?

www.youtube.com/watch?v=5zfM_Cz-9fc...
0
Nu bet protams ka nekāda vaina. Tematiski. Daudzi dūmisti un ne tikai, iecienījuši uzvalkus.
0
Nu man kaut kā likās, ka uz festu brauc dubļos vārtīties - man būtu žēl uzvalka.
+3
Jāatzīst, ka šīgada ZuL bija pirmais metālpasākums manā mūžā, kur man viens pie skatuves piepisās par to, kāpēc man paveca tumšzila žakete mugurā. Paskaidrojumu "es pa taisno no darba" šis nesaprata. Nācās atkārtot.
0
^^^^ nevienu uzvalku neredzēju.
+2
+1
Gan jau, ka viss būs štokos, Bruķiks jau cik gadus dzīvojas blakus čignānpilsētai.
+2
^^^^ otreizējā atkārtošana bij jau ar krēslu? :>
+1
Uzvalciņiem nav ne vainas...
www.youtube.com/watch?v=WfKUWvVCwvE...
+4
+ EREB ALTOR
+ METSATOLL
+4
+ BALTU CILTIS & programma

Piektdien, 15. jūnijā
Festivāla ieeja apmeklētājiem no pl. 16.00.

No pl. 18.30 uz skatuves:

DEODIUM,
DARRVA,
CRUACHAN (Īrija),
GODS TOWER (Baltkrievija),
MOONSORROW (Somija),
RĀVA.

Paralēli aktivitātes Senajā ciemā un pie bufetes.

Sestdien, 16. jūnijā
No pl. 12.00 uz skatuves:

HARALDS SĪMANIS,
FOLCORE (Baltkrievija),
ŽALVARINIS (Lietuva),
AUĻI,
SYMBOLIC,
ASPHODELIA (Itālija),
OCEANPATH ,
ŪKANOSE (Lietuva),
VILKI,
METSATOLL (Igaunija) ,
EREB ALTOR (Zviedrija),
SKYFORGER.

Paralēli koncertiem Senajā ciemā dažādas aktivitātes - projekta "Uz savas ādas" noslēgums, lokšaušana, seno Baltu karavīru turnīrs, amatnieku meistarklases, Akmens alus brūvēšana, eksperimentālā arheoloģija utml. (Bufete)

Svētdien, 17. jūnijā

Festivāla noslēgumā nakts kino seanss, brāļu Ābeļu dokumentālā drāma Baltu ciltis.
Aptuvens sākuma laiks pl. 01.30. Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.

No pl. 10.00 līdz 12.00 brokastis, bufete un aktivitātes Senajā ciemā.
12.00 festivāla slēgšana.

Festivāla biļetes varat iegādāties šeit: www.ticketshop.lv/site/events/view/24...
To cena iepriekšpārdošanā 27 eur.
0
Valdi! Mēs ar Desperu varam droši braukt uz turieni? Tur nav kāda pirtiņa, kuras atslēgu (turpinot iepriekšējo gadu tradīcijas) mēs varētu sapist?
+4
Varat sapapist Bauskas atslēgas :>
0
Šoreiz nebūs aptuvenie katras grupas uzstāšanās laiki?
+4
Domāju, šādam salīdzinoši mazam festam grupu uzstāšanās laiki varbūt nav tik būtiski. Viss notiek turpat. Garām jau nu nepalaidīs. Vnk jābrauc un jāatpūšās.
0
runājot par "Baltu ciltīm": rekur var nobalsot par Kilogramu Kultūras, kur "Baltu ciltis" ir viena no balvas nominācijām kino jomā

www.lsm.lv/raksts/kultura/kult...

Ja nav grūti, uzspiediet literatūras sadaļā savukārt uz Ivetas Ratinīkas grāmatu "tikko & tikai".
+2
SVARĪGA INFORMĀCIJA!

15. jūnijā biļetes cena visām festivāla dienām pieaugs līdz 30 eur.

Biļeti sestdienai / svētdienai varēs iegādāties tikai 16. jūnijā festivāla kasēs un internetā: www.ticketshop.lv/site/events/view/24...
Sestdienas / svētdienas biļete maksās 20 eur.

Bērniem līdz 13 gadu vecumam ieeja festivālā bez maksas.
Bērniem no 13 līdz 16 gadu vecumam biļetes festivāla kasē varēs nopirkt ar 50% atlaidi.
Bērniem, kuri nav sasnieguši 16 gadu vecumu ieeja festivāla atļauta tikai vecāku vai pieaugušo pavadībā.
Pusaudžiem no 16 līdz 18 g.v. ieeja festivāla teritorijā tikai pieaugušo pavadībā.
Invalīdi un pensionāri (uzrādot attiecīgus dokumentus) biļetes festivāla kasē varēs nopirkt ar 50% atlaidi.
Vienas dienas biļetes un biļetes ar atlaidēm būs nopērkamas tikai festivāla kasē.

Telšu pilsētiņa atradīsies festivāla teritorijā un būs bez maksas.

Festivāla teritorijā būs pieejama maksas autostāvvieta. Vienreizēja iebraukšana festivāla teritorijā maksās 10 eur.
Ja nevēlaties maksāt, auto varat novietot Bauskā. Tuvākā autostāvvieta ~ 200 metru attālumā no festivāla ieejas.

Festivāla teritorijā aizliegts ienest jebkādus dzērienus, izņemot ūdeni! Festivāla teritorijā ienestie dzērieni tiks atsavināti.

Festivāla teritorijā kategoriski aizliegts kurināt uguni un grilus!

0
Tā, jautājums- parkojoties festa teritorijā (ok, var pieciest 10 eur), tiks šmonītas mašīnas attiecībā uz šmigu? Kur tad čilot ar savu šmigu, kas tradicionāli notiek parkingā.. Kautkā nevisai tas viss rādās.
0
Tas man arī interesē.
0
DOOH - ''Tuvākā autostāvvieta ~ 200 metru attālumā no festivāla ieejas.''
0
tā vien izskatās, ka ar savu šmigu varēs čilot Bauskā.
0
^^ man šķiet, baisi daudz vietas nav kur parkoties tik tuvu pilij
0
Pēc 0,7 ievietošanas ribās arī 200 metri var kļūt par nepārvaramu atstatumu :D
0
tai stāvlaukumā kādas 50 mašīnas salien un vēl blakus Uzvaras ielā ir stāvvieta, kā arī vienvirzien Pilskalna ielā var atstāt + gan jau vēl kaudze apkārtējo ielu
0
^^ Lonē jau ar bija kādi 200m no ieejas
0
Nu ja es jau par to saku - pie pašas pils jau tur nekādas dižās stāvvietas nav.
0
Janka pārdod divas biļetes pa 45e
26377127
0
Pa vēlu es nāku :-(
0
Nav kāds, kas naktī no sestdienas uz svētdienu pēc konča brauc uz Rīgu? Interesētu vismaz divas brīvas vietas.
0
Ja kādam i liekas 2 pillets, var padot man ziņu. Pa lēto, protams :-)
0
Nav jau tā, ka biļetes vairs nebūtu pieejamas. Ja negribas maksāt komisiju internetiem, ir viens krogs, kur biļetes var dabūt par nominālo 27/gab.
0
Nu mazums kāds grib tikt vaļā no savām. Tad jau labāk tā.
+2
NeonZ, es tā kā braukšu pēc skajiem, ne īsti uz Rīgu, bet Lielvārdi. Nepieciešamības gadījumā varu izbraukt arī caur Rīgu. Vismaz pagaidām mašīna tukša. Ja labāks variants neatrodas, varu paķert.
0
Iepazīstoties ar tekstu SVARĪGA INFORMĀCIJA!, var secināt, ka, samaksājot 10,- EUR vienreizējo iebraukšanas maksu, festivāla teritorijā ar transporta līdzekli varēs ievest iekšā dzērienus jebkādā daudzumā.
Savukārt kājāmgājēji ienest drīkstēs tikai ūdeni.
0
PainZ, kā ar tevi sazināties? Uzraksti moš uz e-pastu man, padarīju publisku profilā.
0
^^ nav tiesa, festa teritorijā iebraucošās mašīnas arī sola šmonīt.
+1
^ Tak lai šmonī, var taču dzesēšanas šķidruma vietā iepildīt spirtu vai vodku un pēc tam pasākuma gaitā veikt šķidrumu pārliešanas operāciju.
0
Ir viena lieka biļete, pirkta pa 25 ē, atdodu par 20 ē.
29148599 vai e-pasts
0
Bļaķ nu neiet. Pirms 30min iepirku pā 27 :E
0
0
krabators gan jau gramar nazi mētā - bija teikts, ka ieejot festā šmonīs - tātad tos, kas iebrauc, ne ;)
+1
18.30 DEODIUM,
19.30 DARRVA,
20.45 CRUACHAN (Īrija),
22.15 GODS TOWER (Baltkrievija),
23.45 MOONSORROW (Somija),
01.30 RĀVA.

12.00 HARALDS SĪMANIS,
13.00 FOLCORE (Baltkrievija),
14.00 ŽALVARINIS (Lietuva),
15.30 AUĻI,
16.50 SYMBOLIC,
17.50 ASPHODELIA (Itālija),
18.50 OCEANPATH ,
19.50 ŪKANOSE (Lietuva),
20.50 VILKI,
21.50 METSATOLL (Igaunija) ,
23.15 EREB ALTOR (Zviedrija),
00.45 SKYFORGER.
+5
Bija tiešām labs pasāciens......!
+3
Bij gan lieliski, jā. Domas dalījās par vidi - vai šitāds parks ir labāk vai sliktāk par pilnīgiem zaļumiem; ir savi plusi, savi mīnusi. bet nu varen prīmā viss bija. Pat itāļi šoreiz bija daudzmaz ciešami. IndieJānis ar laikam nopietnu apgrozījumu uztaisīja.
+3
piektdien vis bija forši, bet Moonsorrow laikam bij needaudz par garu (laicīgi) kautgan man tāpat patikās. GT un Kruasāns spēra. Sestdien pirku CRUACHAN kreklu, prasīju L izmēru un meitene jautāja: - Eu, mums Kruasānam L izmērs ir ? Feini, tā teikt.

Oceanpath bija jauks, bet Ūkanoste bija pārsteidzoši laba un ugārīga. Esot pat Metsatoll skatījioes, bet atceros tikai Skaju pēdējo dziesmu.

Alus joprojām garšo, arlabunakti.
+6
Festivāls izdevies lielisks gan muzikālajā, gan organizatoriskajā līnijā. Šķiet, ka ar festivāla vietas un datuma maiņu ir izdevies piesaistīt vairak apmeklētāju.

Tā kā esmu liels Moonsorrow cienītājs, protams, ļoti patikās. Man atkal bija par īsu (tikai 5 dziesmas), paliku gribot vēl.Cruachan un Ereb Altor bija labiniekā.

Skyforger - kronis visam. Redzēt un dzirdēt "Kauja pie Saules" visā krāšņumā bija fantastiski. Vizuālā performance ar īsiem atskaņu hronikas tekstiem piedeva pamatīgu atmosfēru. Sajutu Zemgaļu nikumu uz visiem 100!
0
Intars gan teica, ka tie atstāstiņi iesūkāja, bet lai jau pats pasaa
+1
Par SF runājot - man šķita, ka tas teicējs čakarēja to būšanu. Nu ja mauc visu albumu no sākuma līdz galam, tad arī mauc. Tur jau nelielai atelpai ir brīdis jau ielikts.
Bet tā jau bija nopietni strādāts, vizualizācijas bija iespaidīgas; nu i muzons jau bedōva, tas jau tāpat skaidrs. Jāteic gan, ka vismaz man radās iespaids, ka tas stils nav vairs pašem tuvs.
0
Tad komuma bij verts? (pats nebiju)

Ir kadas bildes kur redzamas?
+9
Vienkārši nenormāli lielisks festivāls! Ja piektdien vēl bija tāda nedaudz neizpratne par to, kas Bauskas pilskalnā īsti notiek, kaut kādi pilsētsvētki vai kas, tad sestdien viss bija vislabākajā kārtībā.

Hedlaineri - izcili, skaņotāji - ģēniji. laba alus izvēle, atmosfēra lieliska. Iespējams, tīrākais festivāls, ko nācies apmeklēt, ideja par daudzreiz lietojamām glāzēm vienkārši ģeniāla.Svētdien braucām prom ap diviem, vieni no pēdējiem - pilnīgi gribējās filmēt kautkādam Delfu aculieciniekam vai tml, kā jāizskatās pēc festivāla :D Tiešām tīrs.

Piektdienu sanāca piedzīvot tādā nedaudz tūrista režīmā - atbraucu uz Cruachan, uz Moonsorrow beigām jau nācās sēsties pie stūres un braukt uz Rīgu atpakaļ. Smieklīgi, bet lielākais piektdienas pārsteigums bija God's Tower, kam iepriekš nebiju uzmanību pievērsusi - nenormāli iecepīja. Cruachan'iem vajadzēja lielāku skatuvi, arī lielāku skaņu un tumsiņu, tad būtu pavisam episki, bet nu bija forši arī tagad. Moonsorrow - episki.

Sestdien līdz ar otrreizējo ierašanos sanāca īsto festivāla smeķi izbaudīt un noķert.
Te es varētu arī Oceanpath vārdā pateikt paldies visiem klausītājiem un atbalstītājiem, mums pašiem šī uzstāšanās reize ļoti patika.

Mllzīgs paldies visiem, kas pielika savu roku pie tā, lai Z&L notiktu. Nu un Valdim vispār Trīszvaigžņu ordenis pienāktos.
+8
Tā kā kompānija pirms festa nobruka, nolēmu braukt tikai uz tām grupām, kuras daudz maz interesēja, un pa nakti doties mājās.

CRUACHAN - pirmie manā programmā bija īru kruasāni. Svaigais albums tika paklausīts un lielākā daļa pat patikās - tāds diezgan pasmags likās. Koncertā daļa albuma arī tika atspēlēta, bet dzīvajā izklausījās folcīgāks nekā ierakstā, kas manai gaumei neatbilda, bet pasākuma noskaņā gan iekļāvās perfekti. Grupa arī jau ceturtdaļgadsimtu uz skatuves, un ļoti labi zina, kas un kā tur jādara.

GODS TOWER - viena no obligāti skatāmajām grupām festivālā. Lai cik tas jocīgi neizklausītos, nebija sanācis viņus dzīvajā redzēt. Noblieza lieliski. The Turns gandrīz visu nospēlēja, bet tajā albumā vieni hīti vien ir. Arī no The Eerie šo to paspēlēja un, protams, arī svaigāku repertuāru. Jaunā dziesma Liar jūtūbē paklausīta un likās tīri laba, bet līdz vecajām dziesmām nevelk... Skaidrs, ka vecais Gods Tower nekad vairs nebūs...

MOONSORROW - visvairāk gaidītā grupa, tāpēc arī laikam palika vilšanās sajūta. Nevajag tik dikti sacerēties, tad nebūs rūgtumiņš. Laikam biju neveiksmīgi izvēlējies vietu, bet gičas sākumā skanēja kā caur vati. Kora vokāli bija labi, bet ķērcekli gan brīžiem tikai nojaust varēja. Vēlāk, bēgot no mošotājiem, kas šogad īpaši aktīvi bija, pagājos vairāk uz aizmuguri, un gičām skaņa parādījās, bet ķērceklis joprojām nekāds... Un vēl, dziesmu formāts viņiem nepateicīgs koncertiem - garas dziesmas sāk apnikt. Diskā klausīties ir pavisam savādāk.

OCEANPATH - otrajā dienā devos pa taisno uz mūsu pašu folkgotiem, ne tik daudz, ka ļoti interesētu, bet tāpēc, ka jaunais EP izlaists. Neko daudz nekomentēšu. nav īsti mans stils, bet skanēja labi. Lai veicas ar turpmāko radošo darbību.

ŪKANOSE - vienkārši nācās klausīties. Skanēja normāli, pasākumam atbilstoši, bet tas ir folkmetāls, kuram nevar vien beigas sagaidīt...

VILKI - iecienīti šamlīdzīgos pasākumos, arī uz Žaibām šogad dosies. Lai arī neesmu tamlīdzīgas mūzikas cienītājs, bet paklausīties bija tīri patīkami. Vīri jautri, dzied jautras dziesmas, kas tapušas smagos brīžos, nāvei acīs skatoties. Uz skatuves jūtas brīvi, nepiespiesti, prieks klausīties.

METSATOLL - labais piemērs folkmetālam. Eesti pois nopietni bliež. Fani arī bija saradušies, Igaunijas karogs vareni plīvoja.

EREB ALTOR - tā kā grupa radusies kā Bathory koverbanda, gaidīju, ka uzspēlēs kādu skolotāja gabalu. Bet nē, spēlēja savējos. Savējie gan arī tādi... Klausies, klausies - tā kā ir Bathory, tā kā kaut kas īsti nav. Sajūta tāda, ka Kvartons uzmet pa kādam rifiņam, un viņš zina, kādam jābūt vikingmetālam - kā nekā viņš to izdomāja, un tad kaut kā iemanās viņiem atsūtīt no Valhallas, lai realizētu dzīvē.

SKYFORGER - kaut kā ierasts domāt, ka hedlaineriem jābūt svešu ļaužu, bet skaji šoreiz parādīja, ka var būt festa galvenā grupa. Savu lomu nospēlēja vilšanās Moonsorrow, arī tas, ka Kauja pie Saules, manuprāt, joprojām ir labākais viņu albums, iespējams nostalģija par jaunības dienu mūziku, bet bija super! No vienas puses, Atskaņu hronikas lasījumi mazliet traucēja, jo brīžiem šķita par daudz, bet skaidrs, ka albumu vajadzēja kaut kā pavilkt garāku, lai gandrīz pilna koncertprogramma sanāktu. Brīnišķīgs noslēgums festivālam!

Mazliet vēl par organizatorisko pusi, tiešām ļoti tīrs viss bija. Ūdens roku mazgāšanai gan ātri nobeidzās. Vairākkārt lietojamās glāzes laba lieta! Vienīgi mani kā alus mazdzērāju tas atturēja arī no vienīgā aliņa iedzeršanas, bet vienalga atbalstu šādu lietu.

Noslēgumā, Zirga vārdiem runājot, Zelts festa organizatoriem, Zelts grupām, Zelts arī apmeklētājiem!
+5
Par festivālu- acīmredzami pieņemas apjomā vērienīguma ziņā, rekordliels apmeklētāju daudzums. Iespējams- to sekmēja pasākuma lokācija, kad vairs nav kautkur ellē ratā pļavā, bet pilsētā gleznainā vietā, populārā tusiņu parkā, kāda ir Bauskas pils estrāde :)) Hvz... Piedāvātā līmeņa bandu klāsts, reklāma utt neko daudz neatšķīrās no iepriekšējiem gadiem. Bet cilvēku bija acīmredzami vairāk, kā Lones pļavās citu gadu. Konkrētas maksas parkings, nevis simboliskie 1 euro Lonē + auto šmonīšana netraucēja lielajam vairākumam parkoties festa teritoijā. Mašīnas, somas čekoja samērā pavirši, tāka pie rūpīgākas polšu noslēpšanas, ievest varēja. No apsargiem, starpcitu, labi pēc peregara oda :D Vispār vieta OK, man laikam patīk vairāk, kaut Lones pļavās arī savs šarms bija. Fests pilsētā, tajā pašā laikā nošķirts no tās. Asfalts ne zālīte steidža prieksā laikam īpaši neko neietekmēja. Bandas īpaši nečekoju, nav mans mērķis visas festa grupas apzinīgi ievērtēt. Man galvenais process ;))) SF, protams, noskatījos. Nu teikšu tā- itkā pat ļoti OK, bet līdz galam nepārliecināja. Varbūt pats albums Kauja pie Saules, kurš man nekad nav bijis favorītos (izņemot dažas dziesmas), varbūt otrās dienas vēlīnais nogurums, paģiras un besis no apziņas, ka fests ,skait, ir galā un rīt jāatgriežās pie ierastās dzīves rutīnas vai kas cits, bet īsti no SF performances nepavilkos. Siliņa teksts man netraucēja. Tas, iespējams, bija pašnošpikots no Kurbada operas (kura, savukārt, man nenormāli patika). Pēc divi gadi jātaisa Latviešu Strēlnieki 20 g. jubilejs.
Rezumē: ar nepacietību gaidam jau nākamo Z&L.
+1
Starpcitu , ieteikums- izklāt asfaltu steidža priekšā ar mākslīgo zālāju (kā futbolā laukumā), tad vispār zjbs būs :DD
+6
Piektdien darba dēļ netiku :(

HARALDS SĪMANIS spēlēja savus zināmākos gabalus, pa vidu pastāstot kādu smieklīgu gadījumu. Izskatījās, ka vienam cilvēkam uz skatuves ir pagrūti piepildīt visu lielo estrādes telpu, bet Sīmanis jau ir dzīvā leģenda jebkurā gadījumā.

FOLCORE brīžam izklausījās pēc baltkrievu Eluveitie, brīžam pēc slāvu melodiskā smaguča parastā. Pēc absolūti nevajadzīga "Pokerface" kavera ģitārists un basists, aprīkojušies ar bezvadu aparatūru saviem štrumiem, nāca lēkāt starp tautu estrādes priekšā un staigāt pa beņķiem. Beigās šis viss no klausītāju puses tika atzīts par labu esam, jo ekspresīvs sniegums uz skatuves (un šinī gadījumā pat ārpus tās) spēj padarīt labāku arī sacerēšanas ziņā visai parastu mūziku.

ŽALVARINIS ķepēja to, ko parasti: provinciālu pilsētas svētku formātam atbilstošu melodiski pasmagu folkroku.

AUĻI... eh... labāk neizteikšos :(

SYMBOLIC neredzēju, jo biju izgājis ārpus festa teritorijas.

ASPHODELIA atbilst empīriski novērotajam principam: ja kādas grupas nosaukums sākas ar patskani un beidzas uz "-IA", tad tā būs nevis grupa, bet venēriskā slimība ar ģitārām. Rāvās jau grupa godam, bet rifi un lirika... viss jau dzirdēts. Pagājušajā gadā vismaz tie itāļi bija ar čellu, kaut kas vismaz bija oriģināls.

OCEANPATH lika vaļā savu tikko iznākušo CD (laikam dziesmu secība bija mainīta) un vēl pāris gabalus. Vokāls pārspēja iepriekšējās itālietes spiegšanu un Žalvarinis gaudošanu arī. Rifos savilkts kopā melodiskums ar ritmiskumu... bet ko te rakstīt, paši tak dzirdējāt! Vokāliste vienīgā no visas grupas bija biksēs: Mythago un Liega bija zolīdās kleitās, un arī ģitārists bija uzvilcis īsu kiltiņu. (Tā kā īstā Oceanpath bundziniece bija uz īsu laiku izkritusi no koncertgrafika, šoreiz pie katliem izlīdzēja Katalepsijas bunguvīrs, bet to, kas tam bija mugurā, viņš man aizliedza pieminēt, piedraudot ar zemjainu funeral doom lāpstu.)

ŪKANOSE: leiši gaudo leitiski.

VILKI lika atcerēties, ka šinī festā autentiska folklora tikpat svarīga kā matains bleķis!

METSATOLL izklausījās tieši tāpat, kā pirms 5 un 10 gadiem. Pie kam pirmās 4 dziesmas viņi izklausījās tāpat, kā pirms 5 un 10 gadiem, sliktā nozīmē, bet pārējā koncerta gaitā -- labā nozīmē!

EREB ALTOR vikingoja uz visām 11 iedaļām. Liels paldies orgiem, ka atvilka šo grupu!

SKYFORGER: visu jau uzrakstīja iepriekšējie komentētāji. Zelts! Piebildīšu: man arī sākumā likās nevajadzīgi tie Atskaņu hronikas iestarpinājumi, bet tad padomājot atkal jāsecina, ka tas ir pareizi: daudzas grupas uz jubilejas gadu atspēlē kādu klasisko albumu pilnā garumā, tomēr Skaji cenšas pievienot ko jaunu, kas būtu iederīgs tēmā! Kā nekā Atskaņu hronika taču ir albumā minēto faktu izejmateriāls.

Citi novērojumi: paika bija padārga, vienveidīga un negaršīga, to vajadzētu Krustpilī uzlabot. Alus atkal labs (Indie Jānis), to nevajadzētu pazaudēt. No Piebalgas alus var mierīgi tikt vaļā, tas garšo pēc vates. Valdis ierādīja, ka šādā karstumā labi dzert sidru, no kura nereibst un nezaudē saprašaņas spējas, un pārbaudot viņam izrādījās taisnība, par ko #paldiesValdim!

Pirmais Z&L manā pieredzē, kurā mēs ar Desperu nesapisām atslēgu, vai arī nebija jāvadā kkādi ķīniešu mongoļi uz lidostu un jāstrīdas ar poļu knīpstangām par bagāžas maksu, utt.

Vietas maiņa ļauj festam kļūt meinstrīmīgākam, un tam droši vien tā jābūt. Man jau gan jēdziens "fests" primāri saistās ar milzīgu dubļu lāmu skatuves priekšā, kurā uz mutes guļ Peksis, bet tas nu tā.

Vizuālais highlights: melnā kreklā un haki šortos tērpies skinheds, kurš visu sestdienu nostaigāja pa estrādi ar lielu plastmasas dzērvi padusē.
+2
TVneta atzinums arī izsniegts:

www.tvnet.lv/muzika/festivalu_va...
+8
Neliels aprakstiņš no dāņiem, kas bija atbraukuši - metal-to-go-dk.blogspot.com/2018/06/zobens-un-l... .
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [0]
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
MEDIEVAL (19 gadi)
Sedmenc (15 gadi)
Racējs (1 gadiņš)
Viskas