0
[#]

Nav šaubu, ka Vācija uz pārējās pasaules fona izvceļas tieši ar Power/ Speed Metal mūziku un vieni no līderiem ir Metalium.

Albums sākas pat ļoti daudzsološi, pēc ievada uzreiz seko spēka pārpilns gabals “Warrior”, kurā Henning Basse savu balsi brīžiem izkliedz tik augstā tonī, ka liekas, ka kāds viņa iekšās ir iedūris nazi. Nenoliedzami, ka bijušais Brainstorm (Nejaukt ar Latvijas popmūziku) vokāls ir viens no spēcīgākajiem elementiem, jo būdams reizē augsts, tas spēj būt gana spēcīgs un agresīvs.

Līdzīgās, bet nedaudz vājākās nsokaņās varam dzirdēt vēl trīs dziesmas, līdz nonākam pie kā daudz vājāka. Episkā balāde “Illuminated”, kas aizņem deviņas minūtes, un kurai vēl ir atsevišķi nodalīts ievads un beigas jau ir kas absolūti pretējs. Muzikāli šeit neko nevarētu pārmest, arī simfoniskās iespēles ir tieši vietā, bet noskaņa tomēr ir pārāk garlaicīga, lai būtu vērts pievērst īpaši daudz uzmanības.

Būtībā šī samākslotā balāde ir visa albuma lielākais mīnuss. Atlikušie gabali gan ir nedaudz vājāki, nekā sākotnējie, bet spēka arī tajos netrūkst.

Salīdzinot ar iepriekšējām trim Metalium stāstu nodaļām, mūzikā nekas īpaši nav mainījies, izņemot grupas sastāvu. Tas pats vācu power metal vien ir, varbūt šis albums ir nedaudz spēcīgāks, bet līdz Iron Savior un Blind Guardian līmenim vēl ir jāaug. Priecē fakts, ka, atšķirībā no Stratovarius (par kuru tālākajām gaitām šobrīd nav nekādas skaidrības) šeit līdzīgā lomā ar ģitāru nav nostādīts sintezators, līdz ar to mūzika skan daudz patiesāk un dzīvāk.

Ja salīdzina ar mūsdienu metāla aktuālajām skaņām tad šis albums ir aizkavējies pa  divdesmit gadiem. Toreiz kalnus gāza Helloween un šis albums ir ļoti līdzīgs nu jau klasikas godā liekamajiem viņu dzimtenes kolēģiem.

Kā labākos gabalus var izcelt jau pieminēto “Warrior” un “No One Will Save You”, ne tikai dēļ ātruma, bet arī dēļ teksta.

Labs albums, patiešām labs, bet rodas aizdomas, ka tik tas nav Helloween plaģiāts.

Vērtējums 8 no 10

Bleakness.

 

Komentāri
0
nu nez, man shamie nekad nav patikushi. Baigaa garlaiciiba tach! A Helloween deelj nostaljgjijas veel kaadreiz var paklausiities :)
0
Es ssito nespeju vairak par 2 gabaliem noklausities! Sitik saldijeels poweris nav metalistu ausim. Zeel, ka muzons (manaa gadijumaa:) neataisno nosaukumu bandai.
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [0]
Pieslēgties
Meklētājs
Komentāri
Viskas