0
[#]

Kurš ir teicis, ka grupām šodien pārsteigt klausītājus ir principā neiespējami, viss jau dzirdēts, viss izspēlēts, turklāt, ja vēl grupa, kas spelējusi dark/gothic/death metal stilos ir aizgājusi uz vieglāku, roķīgāku mūziku, kurai pievienojusi ļoti daudz sintezatoru, tad jau parasti fanu un kopumā smagās mūzikas klausītāju lokā šī grupa tiek uzskatīta kā «Sell-Out» un bezcerīgs gadījums. Bet tas viss ir smagi maldi un to jau pierādīja leģendārie Paradise Lost ar savu pēdējo veikumu «In Requiem», atgriežoties atpakaļ pie savām metal stila saknēm.

Ko līdzīgu ir izdarījuši zviedru slavenie Gotiķi – Tiamat. Kurš gan pēc pēdējiem studijas albumiem «Judas Christ» (2002) un «Prey» (2003) varēja paredzēt, ka pēc 5 gadu ierakstu pauzes Tiamat izdarīs pārsteigumu saviem faniem – atgriezīsies pie savām metal saknēm un izlaidīs vienu no spēcīgākajiem albumiem grupas vēsturē.

Tik tiešām - «Amanethes» ir pamatīgs gothic metal trieciens, jo vairāk tapēc, ka darbojas kā pārsteigums. Pilnīgi melna noskaņa jau ieslēdzot pirmo dziesmu, ne ar ko nesajaucamā Edlunda balss, klāt ir nākusi pēdējos gados pazudusī nikni pusrūcošā dziedāšana, gluži kā albuma «Wildhoney» laikos. Smagas ģitāras, albums ieturēts vidējā ātrumu, dziesmas veselas 14, bet tas jau gan ir loģiski, pa šiem gadiem noteikti ne mazums Johanam Edlundam sakrājušās emocojas. Pavisam noteikti jābūt katram Tiamat fanam, jo kas šāds var arī neatkārtoties no Tiamat puses.

Kaspars

 

Komentāri
0
Nu, ja būtu noticis kautkāds ''back to roots'' tad mūs sagaidītu Doom Metal treiciens ... Ja neskaita Pinkfloidisko ''A Deeper Kind of Slumber'' kas mani garlaiko, tad visi albumi pēc ''Wildhony'' ir Ok, iepriekšējais Gotiski Rociskais ''Pray'' laikam labākais. ''Amanethes'' varbūt ir drūmāks un smagāks, bet principā tas pats vēzis vien ir. Pēdējie Darkseed un Moonspell veikumi liekas daudz spēcīgāki, šis CD pagaidām nav īpaši palicis atmiņā.
0
nu šis ir meistardarbs, viennozīmīgi
0
jau 2 mēn apakaļ noklausījos un nekas labs nepalika atmiņā
0
Ja neskaita Clouds, tad par Tiamat nekad neesmu bijis sajūsmā, bet nu šis korķus momentā izsita. Tiešām varētu piekrist, ka šis ir labākākais viņu albums, un nez kāpēc ir baisa sajūta, ka arī pēdējais.
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [0]
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
P3LICAN (15 gadi)
Oi (14 gadi)
atmoda (11 gadi)
Allan63 (1 gadiņš)
Komentāri
Viskas