0
[#]

2008. gadā vieni no ietekmīgākajiem Latvijas underground mūzikas pionieriem un celmlaužiem ierakstījuši un izdevuši jaunu albumu „heartbeatsfromthesky”. Tā ir trīs vīru apvienība TESA, kas šo jauno garadarbu pievieno jau diviem pirms tam izdotajiem albumiem „Tesa” un „Nekad”.

Albumā iekļautas sešas kompozīcijas, kaut gan to mirkli, kad viena dziesma nomainītu otru, pamanīt nevar. Un labi vien ir, jo tas albumu padara par vienotu veselumu un atļauj to klausīties nesagraizītu pa dziesmām. Tas ir līdzīgi kā ēst veselu ābolu, kas noplūkts no koka, nevis tādu, kas ir sagriezts šķēlītēs un pasniegts uz šķīvja. Tāpēc arī nevajadzētu apskatīt katru albuma dziesmu atsevišķi, bet gan runāt par visām kopā no sākuma līdz beigām, kur skaņas spiediens sakāpināts tik tālu, ka, klausoties tu vari aizmirst pat pats par sevi.

Muzikāli „heartbeatsfromthesky” īpaši neatšķiras no iepriekšējiem albumiem, ja nu vienīgi mūzika kļuvusi pieaugušāka. TESA ir nospraudusi virzienu, uz kurieni doties un iet pa sev zināmu taku paņemot sev līdzi arvien plašāku un masīvāku skaņas vilni. Kā viens no grupas dalībniekiem teica, tad, spēlējot tevis radītā mūzika ar laiku pieaug un nobriest, tā kļūst pilnīgāka līdz ar tevi pašu. Šos brieduma pakāpienus var redzēt, salīdzinot visus trīs grupas albumus secīgi.

Albumu klausoties, jābrīnās kā trīs cilvēki var uzbūvēt tādu skaņas sienu, kāda ir dzirdama „heartbeatsfromthesky”. Nezinu gan vai tas būtu adekvāti, taču albumu skanējuma ziņā gribas pielīdzināt 1996. gadā izdotajam Burzum albumam „Filosofem”, kurā līdzīgi kā TESAi ir fonā nobīdīts ķērcošs vokāls un ģitāras skaņas siena. Jāsaka gan, ka šeit nevar runāt par skaņas plašumu un kvalitāti. Tas drīzāk ir manas subjektīvās asociācijas un ļoti iespējams, ka, ja Vargs Vikerness šo „Filosofem” būtu veidojis šodien, tad tas skanētu līdzīgi kā „heartbeatsfromthesky”.

Interesanti, ka albumā kā viesvokāliste darbojas Vita Skuja, kas daudziem droši vien ir zināma kā ielu muzikante, sastopama pie „Galerija Centrs” durvīm. Patīkami apzināties, ka TESA šo balsi ir iemūžinājuši ierakstā, jo Vitai Skujai šī ir bijusi pirmā reize, kad viņa dzied mikrofonā. Kas zina, varbūt arī vienīgā.

„Heartbeatsfromthesky” ierakstīts un miksēts Hodila records kopā ar Ģirtu Laumani un masterēts pie Nick Zampiello, kas strādājis kopā ar „Jesu”, „Isis”, „The Red Chord”, „Made out of Babies” un „Converge”.

Marc.

 

Komentāri
+1
Ir viens ripulis (baltā krāsā). Varu pat noklausīties līdz galam. Vienīgi vokāls (ja tos iebļāvienus tā var saukt) besī, labi ka ir rets. Īsti nezinu vai gribās vēl ko tādu. Ar vienu laikam pietiks.
+1
man ir visi trīs ripuļi no viņiem. patīkama, noskaņām bagāta mūzika. thumbs up!
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [0]
Pieslēgties
Meklētājs
Komentāri
Viskas