28. novembrī Rīgā, klubā „Melnā Piektdiena” Antithesis – doom kultūrai veltītais pasākumu sērijas turpinājums, otrā daļa ar visu triju Baltijas valstu grupām un viesiem no Somijas.
Antithesis koncertu sērijas koncepcija balstās uz doom mūzikas un kultūras popularizēšanu un iepazīstināšanu, Antithesis otrā daļa būs pirmais šāda mēroga tikai doom mūzikai veltītais koncerts Latvijā.
DEPRESSED MODE
www.myspace.com/depressedmodedoom
Symphonic doom metal, Somija
Grupa radusies 2005.gadā, laika gaitā, no viena cilvēka projekta izaugusi līdz 7 cilvēku sastāvam, ieskaitot vokālisti Natalie Koskinen (Shape Of Despair), izdevusi debijas albumu „Ghosts of Devotion” (2007) un Rīgā prezentēs arī dziesmas no jaunā albuma, kas gaidāms nākamgad.
Depressed Mode skanējums debijas albumā balansē uz melodic doom un monolīta funeral doom metal robežas, savukārt, jaunais, jau kļuvis dinamiskāks un simfoniskāks. Šaubu nav, tehniski perfekts, noslīpēts un pārdomāts, ar lieliski sabalansētiem vīriešu un sieviešu vokāliem, dinamiskām, melodiskām taustiņu pasāžām un drūmu, aukstu ģitāru vilni, kas vienlaikus gan aicina uzkavēties, gan bēgt no sajūtas, ko varētu dēvēt par.. rudeni.
Symphonic doom metal, kā to dēvē paši grupas dalībnieki.
FRAILTY
www.myspace.com/frailtymetal
Doom / Death metal, Latvija
Pretrunīgi vērtētā eksperimentāla doom metal grupa no Rīgas, kas šogad izdevusi debijas albumu „Lost Lifeless Lights”, daudz koncertējusi un pārcietusi izmaiņas sastāvā. Nupat pabeigti studijas darbi EP ierakstam. Ja agrāk grupas skanējums bija pietuvināts klasiskajam doom / death metal žanram ar eksperimentālām nobīdēm, tad ar jauno materiālu grupa ir progresējusi soli tālāk – ārpus žanra robežām, apvienojot doom metal un dažādu citu stilu mūziku vienotā, pagaidām no lietuviešiem aizgūtā apzīmējumā – skull crushing doom.
DEGRADATONIA
www.myspace.com/degradatonia
Gothic / Doom metal, Lietuva
Dažādu Lietuvas metal grupu dalībnieku kopīgais projekts. 2008. gada vasarā ierakstīts demo ieraksts, kas klausāms grupas myspace lapā. Grupa nevēlas ierobežot sevi stila rāmjos, bet tas noteikti būs doom / gothic metal, ar dažādu citu stilu piejaukumu, kur bez ierastajām ģitārām, skanēs arī čells, kuram ir gana dominējoša loma grupas mūzikā.
WRATH IS EVERGREEN
www.myspace.com/wrathisevergreen
Experimental doom / black metal, Igaunija
2006. gads, viena cilvēka – IngWar projekts, kuru radīt mūziku iespaidoja slimība un tā brīža pasaules redzējums. 2008. gadā jau pilnvērtīga grupa, kas sola debijas albumu drīzumā. Wrath Is Evergreen izpaužas, kā eksperimentāls doom metal ar black metal elementiem. Monotona, depresīva, drūma mūzika.
+ Gotiskās Nakts dejas kopā ar Black Masquarade dīdžejiem
Dj Sinister un Dj Soljarka
Antithesis III skarbākā daļa sekos nākamā gada pirmajā pusē ar folk / funeral doom grupas Во Ско́рбях (Vo Skorbjah) no Krievijas piedalīšanos, kura sastāva problēmu dēļ nespēlēs šajā pasākumā, kā arī citām ārzemju grupām.
Sākums: 20:00
tikai cenu nevar matīt
+
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="www.youtube.com/v/3u2zNiv0g2I&hl=en...></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><para... name="allowscriptaccess" value="always"></param><em... src="www.youtube.com/v/3u2zNiv0g2I&hl=en... type="application/x-shockw... allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></obj...
www.youtube.com/watch?v=3u2zNiv0g2I...
Igauņi bija OK, nekā baigi oriģināla vai eksperimentāla (varbūt vienīgi skatuviskais tēls un meitene rūcēja pie mikrofona). Ļoti jocīgi izklausījās basa / sintiņa fonogramma - neviens neko nespēlē, bet skan :D
Leiši jau jautrā uzmauca - pirmā dziesma tīrs Tiamat ''Clouds'', pēc tam Charon / Sentenced stila gabali panesās un pie beigām loģisks ''Sleaping Beaty'' kovers. Vienīgajiem bija lažas ar skaņu - čellu sākumā nedzirdēja, arī vokālista dziedāšanas stils / maniere traucēja vienmēr labi dzirdēt vokālu.
Somi sāka visai labi - standarta doom-death, bet nākamais gabals pēc Six Feet under izklausījās. kopumā garlaicīgākā grupa, kuras mūzikā starp dūma rifiem sprauc ārā džumpzefakapciski rifi. Klausījos pie galdiņa sēdot.
Frailty jaunās vecās dziesmas (laikam 3-4 nospēlēja) bija pa pirmo, tā ka jāgaida MCD. jaunie taustiņniece un basists rāva godam.
labs pasākums, varēja gan sākties ātrāk un beigties ātrāk. Zibspuldzes kan konkrēti kretinēja. Reizēm bija grūti uz skatuvi skatīties. Epileptiķus varētu grēdās kraut.
Runājot par tiem fotogrāfiem. Matainie laikam bagāti palikuši visi spogulenes sapirkuši un baigās zibspūldzes. Tos zibeņotājus vajazētu aiz pautiem no kluba izmest. Tak neviens normāls cilvēks ar zibeni muzikantus nefotogrāfē.
Gadījās dzirdēt, ja nemaldos, Degradatonia. Atceros vienīgi smieklīgus bezgaumīgus tērpus, garlaicīgu sievietes growl un vienmuļu mūziku kā tādu. Vienīgi pēdējā dziesma bija klausāma.
Ļoti patīkams pārsteigums - Solaris. Tik dziļi un izjusti... pat nespēju izlemt, kura ir labāka - Solaris vai Frailty. Fantastika! Efektīvi kāpinājumi, ļoti skaisti! Atsit Agalloch un Mar de Grises :)
Mistiskā kārtā no manas somas izzuda fotoaparāts - Samsung ziepītis melnā atbilstošā somā. Pat, ja tas izkrita, domājams, ka atdots atpakaļ tas netiks.
Zibspuldzes bija domātas tās, kas no griestiem zibināja. Es jau pats arī ar zibspuldzi mēdzu fočēt koncertos, bet neesmu jau nemaz normāls ...
Un otra lieta - tas, ka Depressed Mode bija vienkārši garlaicīgākā banda ko pēdējos pāris gados sanācis redzēt. Nu fui, nu. Pēc pirmajām pāris dziesmām, varēja jau no pirmajām taktīm izdarīt secinājumus par pēdējām, un vēl pēc kāda laika jau bezmaz vai aš pašus gabalus kā no galvas varēja prognozēt.
Mūžzaļās dusmas bija arī diezgan pabriesmīgs, tomēr atsevišķi momenti bija interesanti.
Solaris - dzirdēju tikai pēsdīgo gabsi, bet tas izklausījās lielisks.
Frailty - nu cepur nost, kāj virsū. Tie jaunie vecie gabali izklausījās pat labāki par dažu labu ne-veco.
A par viesiem nav vispār ko komentēt no dūma ne sūda, un tas kas vietām tur varbūt ar bij dūms bij visai pabriesmīgs. Un nez, kā taj Depresētai Modej bij padevies izdot visai veiksmīgu albumu, jo dzīvajā šie zāģēja pilnīgi nebaudāmi. Un Depressed Mode nebij taustiņniece, bet gan vokāliste Natalie Koskinen'a turklāt tā pati tante, kas iekš Shape Of Despair.
Un jāpiekrīt par tām gaismām, kas no griestiem zibsnīja, visai drausmīgi traucēja.