0
[#]

Varbūt ar nelielu nokavēšanos, šī recenzija, bet tomēr ir mūzika, par kuru ir vērts dzirdēt. Līdzīgi, kā Finntroll savu stilu uzskata par Trollish Black Metal, Ensiferum pieder pie Viking Metal kategorijas un trīs gadu pārtraukums īpaši daudz nav traumējis viņu muzikālo kvalitāti, katrā gadījumā komercijas ļaunums vēl nav piemeklējis šos somus.

Šie folkmetāla meistari pastāv jau no 1995. gada, bet līdz pirmā Demo ierakstam tika 1997. Pavisam nācās izdot 3 demo, līdz savā paspārnē viņus paņem Spinefarm records, kas agrāk rūpējās arī par Nightwish un daudziem citiem ``metāla zāģētājiem``.

Šis ir tikai otrais Ensiferum pilnais albums, bet pa trīs gadiem nedaudz ir pamainījies sastāvs, atstājot ietekmi uz viņu mūziku. Vienkāršiem vārdiem izsakoties pirmais albums, kas arī saucās Ensiferum, bija ar niknāku skaņu un tajā varēja sadzirdēt daudz vairāk power/speed metal iezīmes, nekā šeit. Pamatā jau tas ir un paliek Folk-metal, bet vokāls atsevišķās vietās ir death metal. Mūzika, ja izņemtu ārā folk instrumentu iespēles – Black Metal.

Klausoties šo viņu gara darbu nedaudz vīlos, jo kaut kur bija pazudis tas ātrums un niknums, kas iepriekšējā albumā, bet ja godīgi tas arī vienīgais faktors, kas atstāj negatīvu ietekmi. Atšķirībā no Finntroll, folk šeit ir parādās fragmentāri, dziesmām sākoties, beidzoties un pa vidu. Cauri visam gabalam neiet folk melodija, līdz ar to radot ne tik ļoti folk noskaņu, kā tam vajadzētu būt, nu, bet tā jau Ensiferum darīšana.

Teksti, kā jau vecajā albumā par zobeniem, par kaujām galvenokārt Viduslaiku aspektā, neaizmirstot iepīt iekšā arī kādu mitoloģisku leģendu par gaismas slepkavu, dziesmā Slayer of light.

Kā īpaši izdevušos gabalu gribētu ieteikt Lai Lai Hei, lai arī nosaukums liecināja par ko inteliģentu, septiņu minūšu garumā Ensiferum parāda visu ko māk. Iesākot ar mierīgu folk melodiju, un vēlāk to padarot nedaudz niknāku ar ģitāru palīdzību, bet uz beigām jau aiziet atkal kārtīgs ātrums.

Kopumā vērtējot, albums labs, bet nekas tāds ar ko varētu ļoti izcelties uz citu folk metal grupu fona, Skandināvijā šādu stilu piekopj ļoti daudzi. Vienīgi Ensiferum atšķirība ir Vikingu filozofija un vēl jāatgādina tas, ka pietrūkst ātruma.

Vērtējums 8 no 10

Bleakness.

Komentāri
0
Pirmā kritika... šinī albūmā i nesmird pēc black. Runājot par folk, tad nav diez ko skandināviski tie meldiņi (ar atsevišķiem izņēmumiem), es drīzāk teiktu ķeltiski. Sevišķi, ja ir tāda dziesma ar nosaukumu "Sword CHANT". Par pārējo runājot, nu spikefarm paliek spikefarm. Visvairāk IMHO tur ir līdzība ar Children of Bodom, neiztrūkts tur arī daži Finntroll elementi, kā arī nesen dzirdētās Turisas, gan arī pa kādai manovāriskai skaņai. Caurmērā melodic death un heavy (cik nu es varu spriest), daudz ir akustikas un sintezatora.
Visvairāk patika "Tale of Revenge", kas liekas bija vienīgā dziesma, kas tā īsti varēja pretendēt uz vikin metal statusu.
0
Labojums... "Lost in Despair" ir tā dziesma, lai gan augstāk minētā arī lielā mērā atbilst tam, kas ir viking metal. Bet tomēr man labāk patīk "Lost in Despair", kas lai gan ir lēnāka, tomēr spēcīgāka.
0
gadiijumaa nedomaaji spinefarm???
0
Spinefarm un spikefarm ir viens un tas pats, ja vien man nav robu smadzeņu atmiņas daļā.
0
Spinefarm un spikefarm ir viens un tas pats, ja vien man nav robu smadzeņu atmiņas daļā.
0
Šiem vīriem par šo albūmu es liktu treknu devītnieku. Tas nebūt nav pirmā iespaida novērtējums, bet gan vairāku mēnešu garumā izveidojies un nostabilizējies. Albums mirdz no spēcīgiem gabaliem, neizcelšu nevienu gan konkrēti. Neesmu vēl izlēmis, vai man patīk labāk šis vai s/t albūms, bet skaidrs ir viens, - šie veči spārda un griež ar zobeniem ne pa jokam!
Tiesa gan, vairāk Ensiferum nebūs tāds kā agrāk, jo pēc tieši šī albūma, no grupas aizgāja lieliskais vokāla vīriņš, ja nemaldos, Jaari vārdā. Žēl, bet laiks rādīs, kas būs viņa vietā, un kā izklausīsies Ensiferum turpmāk! Lai veicas gan grupai, gan Jaari jaunajās gaitās!
0
Jaa, Black DATA, piekriitu, arii man klausoties radaas visai speeciigas asociaacijas ar Children Of Bodom. Un tas par to black - eh, nu ir cilveeki, kas stilu nosaka peec vokaala, vai veelkautkaadiem briinumiem. Muzons te vairaak ir melodiskaa desinja. Kopumaa vareetu ievietot lielajaa metal dzimtkokaa kaa Children Of Bodom, Thyrfing un Finntroll krustojumu. Ja atminja nevilj. Un tas par to folk--- nezinu cik tur skandinaaviski vai kjeltiski, bet radaas iespaids, ka taa vairaak ir seno laiku kaa taadu atmosfeeras radiishana.
0
/offtopic/ Nu CoB, ja nenjem veeraa vokaalu, manaam ausiim izklausaas vairaak peec power metal. Un dazha laba Geeteborgas melodic death banda vispaar arii peec death metal neizklausaas, In Flames kaa spilgtaakais piemeers.
0
secinam, ka vienkaarshaak buutu teikt melodiskais metaals un miers. Kas nav nemaz no sliktaakajiem variantiem.
0
nju, man patika vinju 1.albuums.gribētu dzirdeet arii otro.bet jaushu, ka muusu muuzikas veikalos, tas nav atrodams.vai tieshaam, lai ieguutu savaa iipashumaa dazhu grupu veikumu ir jaabrauc uz somiju vai citu valsti.ensiferum 1.albuumu pirku tieshi helsinkos.skumji.
0
neftiida, tu vari provēt pasūtīt "gailītis gā" lavkā u/v centrs.
0
ir jau arii cits variants kaa piem esu visu ko man vajag dabuunu bet tas taa :)))
0
neftiida: bet vai tas tieshi necelj diska veertiibu? :)
0
tas gan. Un vai nav patiikama sajuuta, kad beidzot turi rokaas ekskluziivu mantu peec tik ilgiem mekleejumiem?
0
vo vo te tev nav popmuuzika kads baaztin baazas virsuu no visiem kaktiem
0
Patiesiibaa, tomeer ir zudis tas moments, kas agraak, kad nebija pieeja internetam ar visiem dc++. Kad dziivodams Jelgavaa, braucu uz Riigu, sakraajis naudinju, iepirkt kaadu albumu. Tureet peec tam rokaas, shkjirstiit, baudiit pirkumu. No otras puses nets tomeer sniedz neskaitaamas reizes vairaak informaaciju, daudz lieelaaku klaastu un izveeli. Daudz lielaakas iespeejas tiek sniegtas izkopt savu iecieniito stilu kaa arii daudzveidiibu. Bet nu ar visu netu, ir lietas, kuras, kad nauda, ir nopeerku, jo pilniigi iekshaa ir taada kaa pienaakuma apzinja, ka shitais ir jaapanjem un jaanoliek savaa iipashajaa, origjinaalajaa necilajaa kolekcijaa. Un zuud arii rugtuma moments, kad iemiiljotais disks tiek pazaudeets, lai cik pedantiski to vakteetu, vai arii saskraapeets, lai cik maigi ar to apietos. Taa kaa katram savi plusi, vieni materiaalaaki, otri romantiskaaki.
0
Šis man ir vienīgais albums, kas kaut cik līdzinās Children Of Bodom labumam (kas ir visai nosacīta "vērtība" pati par sevi, īpaši tagad, kad šiem iznākuši jau četri teju identiski CD). Es pat nezinu, nu, aizrauj šis muzons. Sakarīgs tīrais vokāls, enerģisks, aizrautīgs draivs, smuki vikingu meldiņi, ij pat balādīte ļoti glīta iesprausta pa vidu. Into The Battle un Lost In Despair, kā arī Lai Lai Hei ir ļoti OK, un sākuma gabali arī ir jauki.

A viņu vociņš tagad pārgājis uz Wintersun, kuriem tikko iznāca tāda paša nos. disks - un nav tik labs, drīzāk tīrs Children of Bodom, tikai 1,5x ātrāks.

Fauns -->
Brīnos, ka tāds mūzdienās vēl atļaujas izdot naudu par diskiem. Ar ko parunā, visi atklāti ņirdz pat par domu, ka varētu kaut latu izdot par šādu mantu.
0
Ak jā, btw - viņu disks ir nopērkams pašu lapā (pagūglē pats). Bet tur bija TĀDA naudele uzlikta, ka es biju spiests uzlikt mīksto un meklēt sakarīgāku izdevību...
0
Viking metal-tas vien jau grauj formu par tās noteikto stilu, tā patās kā pagan metal. Atvainojiet- tie kas klausās šos sū us. Tas viss ir izsmelts jau ļoti sen. Morgans no Marduk vienā intervijā piebilda:'Cik var dziedāt par vikingiem zobeniem un vēsturē aizgājušam kaujām, vairākreizes pārdziedātām! Lūk jauns piedāvājums pēc man pazīstama cilvēka ieteikuma izveidot Medniek metālu, jaunu stilu, kas pāršalktu pasauli!Klausaties kā skan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! HUNTER METAL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0
Ensiferum man nepatīk. Kaut kāds sviests. Šis albūms ir gluži nekalusāms. Piedodiet, folka fani, bet Edenbeast saka "pē"..... :)
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [0]
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
vainamoinen (20 gadi)
Tontoons (18 gadi)
mynegation (13 gadi)
Rausis (1 gadiņš)
Komentāri
Viskas