Īstiem death metal cienītājiem noteikti nav svešs amerikāņu grupas Malevolent Creation nosaukums; gan jau ka to zina arī ne mazums mazāk rūdītu šī stila piekritēju. Galu galā tā ir viena no uzticamākajām šī novirziena bandām (kaut arī pārdzīvojusi pamatīgas sastāva maiņas), kas nezināmu iemeslu dēļ tomēr nav izsitusies tur, kur pēc taisnības tai vajadzētu būt – uz viena slavas pakāpiena ar citiem Floridas klasiķiem kā Morbid Angel vai Deicide. Varbūt šogad izdotais, jau desmitais, albums “Warkult” beidzot spēs viņiem šo vietu nodrošināt? Nav nemaz tik neiespējami, jo albums ir tiešām izdevies spēcīgs.
Visu savas pastāvēšanas 17 gadu laikā Malevolent Creation ir palikuši uzticīgi savam stilam, tomēr arī gluži neieslīgstot stagnācijā. Tā arī “Warkult” ir reizē turēšanās pie tradīcijām un solis uz priekšu. Te ir viss, kam jābūt kārtīgā nāves metālā, bet salīdzinoši ar iepriekšējiem MC albumiem šis ir kļuvis melodiskāks, sevišķi neko nezaudējot brutalitātē – īsts kara metāls. Attiecīga arī tematika un noformējums. Ģitāru skaņa ir raupja, varētu teikt, mazliet griezīga, bet ļoti spēcīga un smaga, enerģijas piesātināti rifi, turklāt ir parādījušies arī viens otrs ģitārsolo. Pie bungām pēc prombūtnes iepriekšējā albumā atkal ir atgriezies ilggadējais grupas buņģieris Dave Culross un rāda sevi no labākās puses, nav galīgi nekā, ko pārmest. Vokāls ir tipisks death metal rēciens, varbūt ne tik guturāls, kā daži citi, toties diezgan skaidri saprotami ir vārdi.
Par dziesmām - albumā ir gan vidēja tempa “tanki”, gan “kavalērija” - kārtīga ātruma dragātāji. Karadarbība sākas ar “Dead March” – basa spēlētas melodijas un stampājošu ģitāru vadībā vienības ieņem pozīcijas; pēc nepilnām trijām minūtēm tiek dots uzbrukuma signāls un ar “Preemptive Strike” iet elle vaļā. Tikpat ātri un nikni kauja turpinās līdz albuma vidusdaļai, kur, sākot ar “Captured”, uz vairākām dziesmām iestājas neliels atslābums, tās ir drusku piebremzētas un melodiskākas, bet uz beigām atkal atgriežas sākotnējais niknums, pēdējās dziesmas “Ravaged by Conflict” un vēl izteiktāk “Shock and Awe” rāda pat ievērojamu thrash piejaukumu. Kā bonus dziesma beigās klāt vēl ir piekabināta austrāliešu Hobbs’ Angel of Death dziesmas “Jack The Ripper” kaverversija jaukā death/thrash manierē.
Šoreiz pat Malevolent Creation ir uzdrīkstējušies arī variēt, nav vairs tā, ka dzirdot vienu dziesmu, ir gatavs priekšstats arī par visu albumu. Katrā ziņā ļoti labs albums, nemanīju nekā, kur īpaši piesieties. Tomēr gandrīz nekad jau nav tik labi, lai nevarētu būt vēl labāk, tāpēc noskaudīšu vienu aci –
Vērtējums 9/10
Intars.