0
[#]

Somu grupas Waltari nosaukums mūsu zeme iespējams nav tik ļoti zināms, tas iespējams ir pa iemeslu arī tam, ka principā nav atrodami šīs grupas ieraksti mūsu mūzikas veikalos, kas ir ļoti bēdīgs fakts, jo Waltari ir ievērības cienīga grupa kaut vai tādēļ, ka pastāv jau kopš 1986 gada un līdz pat šodienai ir spējuši saglabāt savu nepārspējamo, ziemeļniecisko humora izjūtu un pārsteigumiem pilno un atraktīvo muzikālismu. 1990-to gadu vidū Waltari bija īpaši atpazīstami un daudzus gadus priecēja klausītājus ar saviem krāsainajiem šoviem.Ne mazāk svarīgs fakts daudziem varētu šķist tas, ka tieši no Waltari uz vācu Thrash metal leģendāro grupu Kreator nokļuva viens no spilgtākajiem šodienas Metal skatuves ģitāristiem Sami Yli-Sirniö, kurš ar savām melodiskajām solo partijām bija spējīgs iedvest Kreator ieverojamu devu svaiguma un nevar noliegt faktu, ka Kreator līdz ar albumu «Violent Revolution», kas bija Kreator «atkalagriešanās pie saknēm» un Sami Yli-Sirniö debija iekš Kreator, atkal varēja spodrināt sev vietu Thrash Metal gigantu kalnā un šim ģitāristam ir lieli nopelni šo pozitīvo pārmaiņu kaldināšanā.

Paši Waltari spēlē humorpilnu Metal/Crossover, kas brīžam tiek papildināts ar dažādiem elektroniskiem sampliem, padarot viņu mūziku īpaši daudzveidīgu un neatkārtojamu. Arī vokālista un basģitārista, grupas līdera Kärsty Hatakka balss nav sajaucama ar nevienu citu, izteiksmīgi nazālā dziedāšana ir kā tāds savdabīgs Waltari atpazīstamības simbols.

Albums «Release Date» sākas ar vācu industrial leģendu Die Krupps cienīgu industrial metal ievirzītu kompozīciju «Get Stamped», kas ir viena no visinteresantākajam un pārliecinošākajām dziesmām šajā albumā. Jau ar otro dziesmu «Big Sleep» Waltari pārceļas uz melodic metal lauciņu, elektroniskie bīti tiek izslēgti pavisam, ļoti melodisks tastiņu pavadīts piedziedājums, mierīga dziesma.

Ar trešo «Let's Puke Together» Waltari parāda savu jautrāko un taja pašā laikā jau nedaudz agresīvāku pusi, šeit ir gan Thrash metal agresija, gan Punk jautrība un nepieradinātība. Zem ceturtās kompozīcijas «Cityshamaani» splēpjas vairaku dziesmu apvienojums 36 minūšu garumā, ļoti interesanta kompozicionāla ideja, kas gan nedaudz krīt ārā no kopējās albuma noskaņas.

Ar devīto kompozīciju Waltari atgriežas pie «Release Date» pamata un turpina ar «Hype» - jūtami disco mūzikas ietvaros ieturēta dziesma, kur jau atkal diezgan spēcīgi dominē taustiņinstrumenti. Par Waltari humora izjūtu atkal var pārliecinaties dziesmā «Sex in The Biergarten» - Rammstein stilā ieturēti ģitārrifi un pants tiek deklamēts Vācu valodā, lai piedziedājumā atkal izceltos Kärsty Hatakka nazālā balss.

«Wish I Could Heal» ir albuma priekšpēdējā dziesma un noteikti ir smagākā šajā diskā, īpaši jūtama Crossover ietekme, pants ieturēts stipri agresīvā stilā, piedziedājs bastīts uz aksutisko ģitāru iespēlēm, papildus radot dziļumu šaja dziesmā.

Nobeigums ar «Spokebone» - otra industrial metal stila ieturēta dziesma, kur vadlīnija ir sieviešu somu valodā dziedāta kāda tautas melodija un piedziedājumā pieslēdzas Kärsty Hatakka. Kopuma šī dziesma spēcīgi atgādina tādu modernu elektronisku folkmūziku, ģitāras šajā dziesmā pilda sekundāru lomu, elektroniskie deju ritmi ir dziesmas pamatā. Pavisam noteikti otra mana favorītdziesma šajā albumā.

«Release Date» pavisam noteikti ir viens no daudzveidīgākajiem Waltari albumiem, kurā sakopoti dažādi mūzikas stili vienkopus, kas to padara īpašu.

Balrogh

CD no veikala «Randoms»

 

Komentāri
0
savulaik interesants likās Yeah! Yeah! Die! Die! A Death Metal Symphony In Deep C-atsevišķās dziesmās toreizējais Amorphis vokālists dziedāja Tomi Koivusaari- tas arī vienīgais albums, ko no šamiem esmu dzirdējis.
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [1]
BigUgga
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
l996 (17 gadi)
kurrrat (15 gadi)
Komentāri
Viskas