0
[#]

Tiem, kas maldīgi domā, ka labs black metal ir rietumu valstu privilēģija, tiem būtu derīgi uzzināt, ka augstākminētais stils jau sen kā ir izplatījies pa visu pasauli, un tagad var atrast ne par nieku sliktākas grupas (kā norvēģu vikingi, piemēram) arī Austrumeiropā. Diemžēl lielā distance un mazās finansiālās iespējas liedz tām iziet uz augstāku popularitātes līmeni. No bijušā savoka iespējams, ka pati zināmākā black metal grupa ir ukraiņi Nokturnal Mortum.

Šī grupa jau pastāv kopš tālā 1991. gada, kad tiesa viņiem bija cits nosaukums, bet par Nokturnal Mortum viņi pārtapa ap1995. gadu un kopš tā laika grupa aktīvi darbojusies – ir pabijuši uz dažādiem zināmiem rietumu leibliem un ir izdevuši padaudz albumu, no kuriem zināmākais laikam ir Nechrist, kas bija ātrs black ar daudz folkmūzikas elementiem. Tagad manās rokās ir originālais disks ar pēdējo grupas darbu – ‘The Taste Of Victory’. Šis disks nāk DVD kastītē; kopā ir 4 dziesmas ar kopējo garumu 43 minūtes.

Te ir atrodama viena vecāka dziesma, ierakstīta 2001. gadā – ‘As The Steel Eagle Into Golden Svarga’, plus 3 jaunākas dziesmas no 2002-2003, kuras, kā tiek rakstīts, ir no kautkad nākotnē gaidāmā albuma.

Jau ar pirmo dziesmu ‘Weltanschauung’, var pamanīt, ka nedaudz ir pamainījies ātrums, visas dziesmas ir palikušas lēnākas, melodiskākas un nedaudz piebremzētākas, lai gan uzreiz var pateikt, ka tas ir Nokturnal Mortum. Pirmā dziesma sākas ar lielisku vijoles solo, kas vēl tiek atkārtots starp melanholiski ekstrēmām black metal ģitārām un daudzām sintezatoru radītām noskaņām. Kopumā  tas viss izklausās lieliski. Iespējams varbūt, ka iepriekšējo disku piekritējiem var nepatikt, ka nav vairs sastopami brutāli rifi un maniakāli vokāli, bet man personiski šis darbs ļoti patīk. Ir pārsvarā apdziedātas kara tēmas, krievu–ukraiņu problēmas, naids pret kristietību. Dziesmas ir nomācošas un rada iespaidu, ka labi tas viss nebeigsies... Labi var saprast vārdus, kas ir jaunā skanējuma plus, lai gan reizēm jau pazib arī vecais zināmais Nocturnal Mortum hehe. Tituldziesmā Knazj Varggoth arī pierāda, ka patiešām viņš māk dziedāt, nevis tikai rēkt. Var izteikt pretenzijas pret bungu skanējumu, kas atgādina reizēm virtuves katliņu J Caur visu albumu ir vietumis ieaustas tradicionālās ukraiņu melodijas, forši izpildītas uz dažādiem tautas instrumentiem. Nedaudz atgādina Heresiarh un Skyforger iepriekšējos darbus, bet protams Nokturnal Mortum ir klase par sevi un nenoliedzami ir Ukrainas labākā black metal grupa. Katrā ziņā šis disks ir noteikti iesakāms un to var iegādāties caur Oriana Records, Harkovā vai caur internetu.

Gribēju vēl piebilst dažus vārdus par grupas ideoloģiju, kas varbūt no pirmā acu uzmetiena nav īsti saprotama. Manā skatījuma ļoti pretrunīga grupa, kas sajauc vienā katlā visu iespējamo, ko vien var sajaukt – black metal, tradicionālo folkmūziku, sātanu, apgrieztos krustus, pentagrammas, āriskās nacionālsociālisma idejas, corpsepaint, paši ir ukraiņi, bet dzied krieviski, antisemītismu utt. Izskaidrojums ir tas, ka uz diska ir rakstīts, ka grupa ir: Proud member of The Pagan Front. Ja kāds vēlas iedziļināties ko nozīme Pagan Front, kur var atrast arī grupas mājaslapu, tad droši apmeklējiet linku: www.thepaganfront.com  

Kopumā disku var vērtēt vismaz ar 7.5 no 10.

Hopkins.

Komentāri
0
Diezgan liela varbūtība, ka šis var nepatikt NM faniem (lai gan domāju, tie šo disku būs jau paspējuši noklausīties), jo NM mainījies ļoti. Varbūt ne tik sliktas ir dziesmas, cik apbēdina fakts, kurā virzienā attīstās NM. Mūzika arī ir tāda, ko tik vienozīmīgi es nesauktu par black. Jā, folk tur netrūkts.
0
man gan sitais disks no viniem vislabaak patiik, seviski dziesma "novaja era mechei"
0
man arii liekaas ka shie ukrainji sit pushu lielaako dalju nordiskaa "post-black" paarstaavju tieshi muzikaalaa liimenii. izcils sniegums ieksh black metal. diemzheel ar sho darbu iepaziities veel nau bijusi iespeeja tachu ljoti labpraat ieklausiitu kad taada radiisies.
0
Varbūt ir laiks nomierināties mieram, ko mūzikā cenšas parādīt Nokturnal Mortum. Visu cieņu šai bandai, lai tik zāģē un pa savam! Let,s go to hell...+
0
Patīk gan - cik es zinu, arī man pazīstamiemlieliem grupas faniem tur, Slāvijā.
Par Pagan Front neko sliktu gan nevar teikt.
Uzspiediet tur uz norādi "Brangolf"...
Vieni no inteliģentākajiem šo ideju paudējiem iekš black metal.
Kas attiecas uz sātanismu - ļaunuma kults pastāv jebkuras tautas kultūrā. Pārējās lietās, kuras piemin Black DATA, es nekā pretrunīga nesaskatu.
Lieliska mūsdienu tautas mūzika (sajaukumā ar veco tautas mūziku) - tāda, manuprāt, izskatās black metal nākotne.
0
Tur Slāvijā NM ir dievu statusā. Pie mums jau lielias vairums ar nez vai uzdrošināsies kritizēt Skyforger.
0
Man ir bijis tas gods papļāpāt ar Pagan Front dalībniekiem dažādos forumos Internetā...
Esmu tikai pārliecinājies, ka pārmest nespēju pamatot savus uzskatus gan viņiem nevar, ne mazākā mērā.
Tie ļaudis labi pārzin visu indoeiropiešu kultūru sākot no indiešu vēdām un beidzot ar pēdējiem materiāliem sakarā ar cionistu protokoliem :)
Ticiet - Nokturnal Mortum zina, ko dara.

Viens no forumiem, lai pārliecinātos (ne gluži ekstrēmistisks): rrr.fastbb.ru
0
Vispār jau es par mūziku. Ne pret vienu ideoloģiju man aizspriedumu nav, pat pret kristietību, ja vien nemēģina man viņu bāzt ģīmī.
0
Un kur tad var iegādāties šo jauko albūmu?
0
yo hopkins, teica ka ar tewi war sarunat, kaa dabuut SKY FORGER kreklu u.c.
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [1]
Lācis
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
BigUgga (20 gadi)
viestards (20 gadi)
SpiegS (20 gadi)
Neonz (20 gadi)
Estragons (20 gadi)
Intars (20 gadi)
Deathperado (20 gadi)
Hopkins (20 gadi)
thetrve (20 gadi)
Valdis (20 gadi)
Midgard (20 gadi)
decapitated (19 gadi)
graver (19 gadi)
WrongTale (19 gadi)
dzelzsgriezeejs( (19 gadi)
Hellgar (18 gadi)
nerve (17 gadi)
lash (16 gadi)
FromBeyond (12 gadi)
mariush (11 gadi)
cmuizha (2 gadi)
Duumiņš (1 gadiņš)
Shadeen (1 gadiņš)
Schectermasterrace (jauniņais)
Grims (jauniņais)
Escaperoommen (jauniņais)
Komentāri
Viskas