0
[#]

Ir pagājis jau gads kopš šī grupas Reverend Bizarre albuma nākšanas klajā... Tomēr darbam, kuram, man šķiet, paredzama mūžīga palikšana smagās mūzikas vēsturē, tas nav ilgs laiks...

Te nu ir otrā šīs somu tradicionālā doom metal grupas vēsts albuma formātā. Un es nu gribētu aicināt saausīties visus, kam kaut ko nozīmē minētais smagās mūzikas novirziens - šķiet, šis būs viens no vislabākajiem darbiem kopš klasiskā Black Sabbath...

Kas gan, konkrētāk, mūs sagaida šinī diskā?

Šie vīri vienkārši, ar neticamu vieglumu, visveiksmīgākā kārtā tikuši pāri, kā parasti tiek uzskatīts, bīstamākajam posmam jebkuras grupas vēsturē - otrajam albumam. Šis  ir loģisks iepreikšējā, panākumiem bagatā "In The Retory Of Bizarre Reverend" (Low Frequency Records, 2002) turpinājums. Tomēr - grupa neturpina pārzelēt vecās tēmas, bet gan, kas neparasti šodienas smagās mūzikas pasaulē, itin mudīgi ķeras pie eksperimentiem, mēģinot ieskatīties tālāk aiz pašu daiļrades apvāršņa; bet nezaudējot savu seju... Kādā pārdabiskā kārtā tas viņiem izdodas.

Reti sastopams tik konservatīvs, nemainīgi sastindzis, varētu pat teikt - pārakmeņojies mūzikas stils, kā tradicionālais doom metal. Un šajā albumā atrodami visi šī žanra grupām panākumus nesušie paņēmieni: smagnējie kvadrāti - unikālā autentiskā doom metal melodika, apokaliptiskais Magister Albert vokāls, tumsa un mošķi tekstos... Bet, tai pašā laikā šeit - arī krietna deva izaicinošas improvizācijas, kas visu padara neparasti dzīvīgu. Uzreiz jūtama muzikantu sagatavotības pakāpe attiecīga materiāla radīšanai. Nekā lieka, bet nevienā vietā arī nekā netrūkst; un nekļūst garlaicīgi. Šis visnotaļ dīvainais un garais (74 min.) disks ir noklausāms vienā elpas vilcienā.

Albumā kopumā ir 7 dziesmas. Ievads - graujoši apokaliptiskais "Harbinger" (atkal neatrodas cits epitets... Ko lai dara, ja tas vislabak raksturo šo grupu) liek noprast, ka nekāda gotika a la TRISTANIA, vai varbūt, kā izsakās grupas dalībnieki, weak stoner bullshit, te nebūs sagaidāmi...

Otrā dziesma, "Strange Horizon", ir vienīgā kompozīcija šai albumā, kurā grupa izvairījusies no ekperimentiem - jāsaka, tā godam greznotu jebkuru Black Sabbath labāko darbu izlasi!

Pēc vēl vienas ļāunu vētošas atkāpes ("The Ambassador") seko vēl divi hiti - "From The Void" un "The Wandering Jew"; laipni lūgti atskatīties uz citu vecāka gadagājuma doom metal meistaru daiļrades labākajiem brīžiem; tādu kā SAINT VITUS, PENTAGRAM, WITCHFINDER GENERAL, TROUBLE, THE OBSESSED u.tml... Kas neparasti - te ir iesprausts pat bungu solo... Pīta Sandovala faniem tas gan varbūt neizkalusīsies pēc tāda; toties albuma noskaņu tas it nemaz neizjauc, bet tikai paspilgtina kopējo atmosfēru. Un cik daudz tādu bungu solo jūs varat atcerēties kopš meistaru Bonzo un Bila Vorda laikiem, kuriem arī veltīts šis gajiens albumā?

Vēl viena hipnotizējoša starpspēle, "Into The Realms Of Magickal Entertainment"... Un visu noslēdz kompozīcija "Dunkelheit". Performed by REVEREND BIZARRE, written by master Varg Vikernes... Tā ir padevusies smaga kā mamuta pakaļa - vienkarši dzen kalusītaju zemē! Kā jau viss šai albumā...

Kāds mūziķis ir teicis: stāstīt par mūziku ir aptuveni tas pats, kas dejot par arhitektūru. Nav vērts vēl izplūst nesekmīgos mēģinājumos aprakstīt šeit dzirdamo. Kas tāds nav vārdos izsakāms.

Šis disks būs zelta vērtībā katram šā tradīcijām bagātā stila sapratējam; jebkuram izjustas, noskaņām bagātas, patiesi smagas, patiesi doom mūzikas cienītājam.

10/10

Stonerosis.

P.S. Disks ir Fono Ltd. licencēts NVS un Baltijas valstīm.

REVEREND BIZARRE mājaslapa: http://www.reverend.shows.it

Komentāri
0
Jā, vecā stila Doom metal kaplē....
0
Kas gan var buut labaaks par veco labo doooooooom:))
0
Tev jau varbut, ka nekas:)
0
Bet drukas kļūdu gan pielaidis, idiots... Piedodiet man, bezrocim!

"The death-gad is seizing for Doom no lowly, obscure race, no cheap rabble souls, but enmeshes the rulers and fills his river below with men of fame."
Re :)
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [0]
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
Quorthon (19 gadi)
Komentāri
Viskas