0
[#]

2006. gads un «stāsts turpinās», kaut arī pietiekami atšķirīgs, tomēr... unikāls, kā principā jebkurš Blind Guradian meistardarbs. Šis albums tika rūpīgi gatavots, arī fanu īpaši gaidīts, īpaši jau pēc pietiekami lielām izmaiņām – Blind Guardian pēc vairāk kā 20 gadu kopdarbības pameta bundzinieks Thomen Stauch, kurš nedaudz vēlāk parādījās ar grupu Savage Circus un albumu «Dreamland Manor», kuras mūzika ļoti atgādināja Blind Guardian agrāko gadu veikumu. Šie minētie apstākļi noteikti izraisīja plašu diskusiju fanu lokā, kas būs ar Blind Guardian, it īpaši pēc spēcīgi progressive metal manierē izdotā 2002 gada albuma «A Night At The Opera». «A Twist In The Myth» nu ir atbilde uz visiem jautājumiem šajā sakarā. Pirkārt grupā ir jauns bundzinieks Frederik Ehmke, kas albumā iespēlējis arī stabules un dūdas, otrkārt mūzika ir ideāla klasiskās Blind Guardian manieres un jaunu novirzienu apvienojums – ir gan episkas, speed metal stilam pieskaitāmas dziesmas, gan arī jaunas progressive vēsmas, kas lieliski piestāv Blind Guardian šodien.

Ievadgabals «This Will Never End» sākas ar pamatīgu speed metal un Hansi Kürsch balss apbrīnojamo spēju demonstrējumu un ir skaidrs – ar Blind Guardian viss ir pilnīgā kārtībā,  pārliecība par to aug ar katru dziesmu šajā albumā - klasiskas, iecienītas tematikas, daudz lielisku Andre Olbrich ģitāras solo partiju, fascinējošas vokālās pasāžas, parsteidzoši labas bungu partijas (nemaz nešaubos, ka jābūt pamatīgai prasmei, lai spētu stāties tādas augstas klases bundzinieka kā Thomen Stauch vietā), daudzveidīgas aranžijas un perfekts producenta Charlie Bauerfiend darbs. Albumā netrūkst ne epikas, daudz 70-tajiem gadiem raksturīgas ģitāras skaņas, ne progressive elementu, ne jau ierastā Blind Guardian speed metal. Šajā albumā gan nav Tolkīnam veltītas tematikas, bet tematika vairāk ir par dažādiem mītiem, par ko liecina arī albuma nosaukums «A Twist In The Myth».

Katrā ziņā ar šo albumu Blind Guardian mani ļoti iepriecināja un vilties nelika. Tagad tik atliek sagaidīt Blind Guradian pasaules tūri un ķert iespēju pabūt kādā no koncertiem. Pārējiem iesaku iegādāties šo disku veikalā «Randoms» un izbaudīt Blind Guardian mūzikas majestātiskumu un izsmalcinātību.

Balrogh

 

Komentāri
0
Man no šī albūma "mīļākā dziesma" ir Fly, tiešām laba, un tas piedziedājums ;)
0
manuprāt gan šis ir Blind Guardian vājākais albums. kaut kā vēl joprojām šķiet ka grupas labākais veikums bija 1995. gada Imaginations from the Other Side. šo albumu spēj glābt tikai izcilā Hansi balss
0
man patiik shis albums;) klausos diezgan biezhi;)
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [1]
pincītis
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
munky (19 gadi)
sumpurnis (14 gadi)
Komentāri
Viskas