0
[#]

Latviešu grupa Frailty nudien ir izradījuši, ja tā var teikt, varoņdarbu. Neskatoties uz esošo situāciju ierakstu tirgū grupa ir pārsteigusi ar ārkārtīgi kvalitatīvu albumu, turklāt izdevuši to Krievijā, kas nozīmē, ka arī tajā zemē Frailty ir atraduši sev klausītājus, par ko liecina Frailty 2 koncerti Krievijā visai neilgā laika posmā. Man tiešām ir milzīgs prieks, jo kas tamlīdzīgs ir nopietni vērā ņemams panākums.

«Lost Lifeless Lights» ir Frailty debijas albums albumā satilpinātas kopumā 9 kompozīcijas ar augstākās kvalitātes doom metal, netrūkst arī death metal noskaņu, kas vien padara Frailty mūziku krāsaināk. Albumā iekļautās dziesmas ir koncertos dzirdētas dziesmas, bet tas nebūt netraucē klausīties albumu, jo ierakstā ir iekļautas ļoti daudzas muzikālas nianses, kuras kopējā koncerta gaisotnē viegli paslīd garām klausītāju ausīm, tādēļ, svaiguma ziņā albums noteikti ir pirmklasīgs.

Albums ieskanas ar Intro, kuram seko «I Know Your Pain». Lieliski izvēlets ievadgabals, kas perfekti uzbur to noskaņu, kādā klausītājam būs jāpavada nākāmo laiku līdz beigām. Melanholija, perfekta nokrāsa, ko veido lieliskas ģitāras harmonijas, ko pavada sintezatora radīta simfoniski drūma melodija. Lieliski Frailty stilu raksturojoša kompozīcija. Izteiksmīgs un ļoti spēcīgs dziedātāja Mārtiņa vokāls, par to var pārliecinaties ikkatrā albuma kompozīcijā un it īpaši koncertos.

Ariadne – Frailty pakāpina tempu, nedaudz jūtama death/black metal ietekme dziesmas pamatriffos. Kompozīcijas vidū parādās ģitāras solo, kuru pavada tikai sintezatora noskaņa un chukstoša balss, klasisks doom metal gājiens, kas joprojām darbojas lieliski un tikai paspēcina kopējo dziesmas kompozīciju. Tieši šādas iespēles ir raksturīgas Frailty, kas ir vēl viens ļoti pozitīvs faktors – neviengabalainas kompozīcijas, kas nodrošina to, ka, lai arī visas dziesmas ir virs sešām un vairāk minūtēm, tomēr pat neparādās garlaicības sajūta, visu esošo laiku dziesmas ir ļoti interesanti dzirdēt pat pēc vairākām klausīšanās reizēm.

The River Of Serpents šķiet pati smagākā dziesma šajā albumā. Temps ir novilkts uz robežas, smagas ģitāras un betonsmags vokāls. Cilvēkiem ar vājiem nerviem neiesaku, var paķert uz neatgiešanos.

Graphics In Ebony - ģitārista Edmunda un dziedātāja Mārtiņa duets. Edmundam skan spēcīgi, īpatnējais tonis piedod vēl vienu lielisku melanholiski spēcīgu nokrāsu kopējai Frailty simpozijai. Pa vidu pamatīgi samazināta ritmika, lai nedaudz vēlāk uzblieztu pamatīgu pacēlumu. Beigu daļā noslēdz visu simfonisks ģitāras solo – perfekta noskaņas kompozīcija.

The Fall Of Eve noskaņas ziņā saslēdzas ar albuma ievadgabalu, pat šķeit, ka ir lielisks tā turpinājums. Labi pārdomāts konceptuālisms, lielsiski uzvedina uz albuma kopbildi vēl pirms izskaņas.

A Summer To Die – spēcīgs ģitāras rifs, divas balsis, Edmunds dzied jau sarežģītākas partijas, lieliski gan tiek ar to galā. Gabals rakstīts senāk, nekā pārējās dziesmas, skaņas un kompozīcijas ziņā jūtami atšķiras, tomēr labi iekļaujas kopējā albuma noskaņā, kaut arī droši var teikt, ka šis ir gan melodiski, gan ritmiski vienkāršākais gabals albumā.

The Scorn noslēdz šī albuma oriģināldziesmu daļu. Lielsks kopainas noslēgums, īpaši zems Mārtiņa vokāls, kas piedod vēl krietnu smaguma devu jau tā biezajā kopējā skanējumā.

Lūgšana – kādreiz slavenās grupas Monro koverversija, albumā iekļauts kā bonuss. Nedaudz gan izbrīna tieši šādas dziesmas izvēle, jo grūti atrast kopsakarību starp Frailty un šo dziesmu, bet tāda ir grupas izvēle, noteikti viņiem ir savi iemesli, kādēļ tieši Monro un «Lūgšana». Skan interesanti un spēcīgi, nez ko par šo saka pats Jānis Bukums?

Atskatoties uz visu dzirdēto, jāsaka, ka šis ir viens no nozīmīgākajiem jaunajiem albumiem Latvijas Metal skatuvē šodien. Pārdomāts, nostrādāts, skanējuma ziņā ļoti spēcīgs albums. Frailty ir izdevies un atliek vien novēlēt iekarot aizvien jaunas valstis ar savu mūziku, tik kvalitatīvai mūzikai nedrīkst nospraust robežas. Viennozīmīgi doom metal žanra karaļi Latvijā ir noteikti – Frailty!

Kaspars

 

Komentāri
0
Pašcitāts: Man visvairāk jumtu rauj nost ''Ariadne'', ''The River of Serpents'', ''The Fall of Eve'', ''Lūgšana''; pēc tam nāk ''I Know Your Pain'' un ''The Scorn''. ''A Summer to Die'' un ''Graphics in Ebony'' liekas švakākie gabali albumā, bet dziesmas kā tādas ir labas.

/forum/93567/

Vispār ''Lūgšna'' bija visai liels pārteigums - oriģinālā nebiju dzirdējis (tas varbūt labi), bet Doom apdarei pateicīga dziesma un Frailty ir radījuši praktiski ideālu koveri - nav sabojājuši neko no oriģinālās domas un noskaņas, pat panākuši lai tā izskan daudz spēcīgāk !

Bet tas "Intro" ir galīgi garām - banāls un neinteresants, kas nekādi neuzlabo pirmo iespaidu par albumu - labāk lieku reiz paklausīties Nanowar - Intrue.
0
P.S. Žēl ka ierakstā Edmunda vokāls neskan vēl tik labi kā pēdējos pāris končos.
+5
Redz kā, džeki ilgi spēlē un atceroties FB finālu kopā ar eternal snowfall, kur frailty ieguva veselas 7 balsis, ehhh, tad pēc ~ 5 gadiem no tām grupām, kas bija, paliek labi ja 30%! (konkrētāk,- frailty un fimoz[laikam jau tas f burts ir maģisks]) Frailty ir savu izturējuši un tas atmaksājās.

Lai veicas arī turpmāk!
+2
pirmais iespaids nebija īpaši labais, bet noklausoties vairākas reizes sapratu, ka pirmais iespaids (kā jau tas ir daudzreiz) ir stipri maldīgs. Spēcīgs doom metal albums, ar ahujenna labu skaņu.
+1
Tas kovers viss vairāk iet iekšās.
-1
kads izcelas un sodien so albumu iemeta fano.lv trakeri un cik saprotu kads kas zin mani te.
-2
Grupa kas vareja (pateicoties muzdienu tehnologijam, ta del Heaven Grey sava originalaja laika netika tik augstu, musdienas ta butu augstakl) Latvijas doom metal pacelt super augstumos, vini to izdarija, bet kad sis iznaca es cereju ka naks sekotajgrupas un meginas izdart kaut ko lidzigu, bet ...ta ir vilsanas, bet nevis grupa, bet doomsteros, sitam bija jabut ka senem pec lietus, grupa jau sen ir pasrmnelusi latvijas robezas, ja nakamais albums (es ceru ka tads bus) tiksd pareizi prezentets medijos, grupai bus Skyforger liktenis, kas ir pamesti dzimtene bet labi iet arzemes

+3
Skyforger pamesti dzimtenē??? :D :D :D Nu tu dod.
+3
^^ tajos laikos arī Paradise Lost un Saturnus ar to laiku tehnoloģijām iztika
0
Šitā albuma Solitude Prod versiju, pēdējie eksemplāri būs pieejami rīt A Nice Place.
Ja sold, tad sold un rare pēc tam, tieši tāpat, kā šī paša cd+dvd versija, LV digipaka un Ep 2009.
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [0]
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
vainamoinen (20 gadi)
Komentāri
Viskas