0
[#]

Ja Jūs uzskatāt, ka vecie Sepultura’s daiļdarbi ir labākais, kas metāla pasaulē ir atpazīstams kā Brazīlijas produkts, tad Torture Squad varbūt var likt Jums pārdomāt. Ja nu vienīgi atpazīstamība šai grupai ārpus Dienvidamerikas laikam ir diezgan pavāja; es pats arī neko daudz par šo grupu nezinu, tikai nejauši uzdūros viņu pagājušajā gadā izdotajam albumam, kas man lika saspicēt ausis un brīnīties, kā tas nāk, ka grupa, kas rada tik labu mūziku, maigi izsakoties, nav sevišķi slavena.

Šis te albums – “Pandemonium” – ir ieturēts tādā samērā brutāla thrash stilā, kas brīžiem robežojas ar death. Neapgalvošu, ka Torture Squad klausītāju pārsteigs ar kādu sevišķi savdabīgu ritmu un melodiju sintēzi, nē, nepavisam. Te drīzāk būtu vietā teiciens, ka no labiem paraugiem špikot nav grēks un ka nav jēgas no jauna izgudrot riteni – Torture Squad paņem esenci no klasiskiem thrash un old school death darbiem un sakārto ķieģelīšus citā rakstā. Un rezultāts ir, ai ku spēcīgs.

Vispārējā Torture Squad skanējumā vairāk var vilkt paralēles ar vācu skolas thrash nekā ar jau minētajiem leģendārajiem brazīļu zemes “kapračiem”. Pati mūzika, kā viss ģeniālais, izklausās samērā vienkārša, jeb, pareizāk sakot, viegli uztverama, jau pirmo reizi klausoties, zīmīgākie momenti aizķeras prātā un galva pamazām, bet aizvien pārliecinošāk sāk kratīties ritmam līdzi. Vokāls samērā tipisks tieši Eiropas thrash novirzienam, tāds izķērkstēts un agresīvs, un ik pa brīdim mainās uz klasisku death growl. Nekādu viltīgu vai pārmērīgi sarežģītu samezglojumu un samākslojumu, viss balstās uz asiem, pamatīgiem rifiem un precīzu, filigrānu bundzinieka darbu.

Grūti šeit atzīmēt kādu dziesmu, kas būtu labāka par citām, drīzāk var teikt, ka “Pandemonium” ir kā viens vesels (masīvs spēriens pa dirsu), kas sadalīts atsevišķās daļās, lai ļautu klausītājam uz mirkli uzelpot starp dziesmām. 

Ja Jums šis stils ir tīkams, turklāt nemīlat pārsteigumus, jo tie nereti izrādās nepatīkami, tad tik lūkojiet, kā šo atrast. Nekādu nepatīkamu pārsteigumu – “Pandemonium” pārsteidz tikai ar lieliski pārdomātu, sabalansētu un atstrādātu slānīšanu. Un sargiet kakla skriemeļus!

9/10

Intars.

Torture Squad

Komentāri
0
Nu tiesa gan, albums ir paarpilns ar veco KREATOR un SODOM atskanjam... Liidz ar to prieksh maniis bij ljoti jauks!!!
0
Ok, pierunaaji, iechekoshu. :)
0
vakar vienu reizi ievērtēju. ļoti enerģisks, būs vēlāk vēl jāpaklausās
0
nju taaks, paklausiijos veel daudzes reizes pa sito laiku, un naakas tikai un vieniigi piekrist intara teiktajam!
0
ja saliidzina ar kreator tad shis ir parodija
Pievienot komentāru
Komentārus rakstīt var tikai reģistrēti lietotāji tapēc ielogojies vai reģistrējies!
Aktuāli
Forums
Online [3]
M13
PeterisP
Intars
Pieslēgties
Meklētājs
Jubilāri
Nova (19 gadi)
Komentāri
Viskas